Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuzana355
21. mar 2010

ahojte zajaciq drzim prsty nech to mas rychlo za sebou a co najmenej bolesti. vavenka ja som mala pri oboch prepychnutu vodu a rodilo sa mi lahsie ako kamoske ktorej voda odtiekla inak aj ja som rodila dnes pred 8 rokmi

vavenka
22. mar 2010

Zuzi myslim ze je to individualne, ja by som ale skor chcela, aby to vsetko prislo samo, aspon ten uvod, aby sme nemuseli vyvoalavat...

Zajacik myslime na tebbaaa 🙂

zajaciq
22. mar 2010

11:20 prisiel na svet maly zajaciq trojkilovy menom Auróra. Porodne sestry super, doktor 1*, 600nedelie da sa,zvykame si,rory mam od stvrtej u seba. Rodila som v preplnenom prostredi,ale v tych bolestiach mi bolo vsetko ukradnute. Ach a sedim cikam uplne v pohode. 😉

vavenka
22. mar 2010

Zajaciq gratulujeeem 🙂 🙂 🙂 a velmi sa tesim ze to islo takto hladko 😉 ked budes mat cas tak sa rozpis viac - mala si epidural? Myslis ze balonik pomohol? Teda nastrihovali ta? Kedy ste sli do nemocnice? Ako dlho si rodila? Mliecko sa rozbieha? Ci este nie? Manzel bol pri porode? Mas nadstandard? Kolke ste na izbe? 🙂 Prepac sa tolko otazok, ale pis kym to mas v pamati cerstve 🙂

Zaujimave meno ste vybrali 🙂

ivkafu
23. mar 2010

zajaciq aj ja sa pripajam ku gratulaciam... konecne ju mas pri sebe...aj ja sa stasne tesim na nasho chlapceka...tak oddychuj zvykaj si na nove a este raz gratulujem

evca35
23. mar 2010

zajaciq - gratulujem, prajem veľa mliečka a zdravíčka pre vás obe. Nech ste čím skôr doma.

jonas17
23. mar 2010

Ahojte, tak sme doma!Ďakujeme za gratulácie, a idem sa podeliť so zážitkami z nemocnice. 😉
Nemôžem povedať nič zlé, ani na sestry, ani na lekárov, na nič, len na špinavé vécka, tie by tam mohli umývať častejšie, lebo niektoré "dámy" nevedia za sebou upratať.
Rodila som vyvolávačkou u dr.Ginelliho.Neviem, kto hovoril, že vyvolávačka spôsobuje väčšie bolesti, ja som mala takým spôsobom tretí pôrod a trvali všetky max hodiny.Bolesti žiadne, začali asi hodinu pred pôrodomo menšie, posledné 5 kontrakcie boli také už horšie, ale dali sa zvládnuť.Do štvrtej do nebolo nič a 16.42h bola malá na svete.Potom som zavolala manžela a syna a boli pri mne do siedmej na sále, nerodil už nikto.Neboli pri pôrode, ale mne to takto vyhovovalo viac, že som už bola o.k. a nie sama.Hned som cikala do misy, nemuseli ma cievkovať.a bola som neskonale šťastná.A dali mi tam aj suchú večeru, kedže bola streda. 😉
Potom ma odniesli na izbu, asi o deviatej som sa išla osprchovať a tak mi doniesli aj malú, vlastne túto noc som ju mala do rána na každé kojenie, ráno už mi ju nechali.Mali sme silnú žltačku, tak som spoznala aj detských lekárov, všetci všetko pekne povysvetľovali, je pravda, že sa treba pýtať, ale nebol s tým potom problém.aj primárka chodila, nezávisle od lekárov, oznamovať zdrav.stav dieťatka.Aj gyndoši boli v pohode, fakt som nemala s nikým problém.Dieťa na požiadanie vždy ukázali, jedlo zohriali, neľutujem, že som rodila na rastislavke.Vrelo odporúčam a hlavne dr.*Ginelliho, je to úžasný odborník,každý deň sa prišiel spýtať, ako sa mám.Tak neporodeným držím palce, porodeným tiež!

vavenka
23. mar 2010

Jonas tak este raz dodatocne gratulujem 🙂

A dakujeme za postrehy, velmi si to ja osobne cenim 🙂 ako dlho si bola teda v porodnici?

jonas17
23. mar 2010

dík, vavenka.boli sme deväť dní.ešte, že sa mi neušla nadštandardtka.To by sme sa nedoplatili.A ešte som zabudla.Chcela som epidurál, ale nebolo treba mi pichnúť, lebo som nemala bolesti a bola som otvorená nA 4 cm.a vraj vtedy sa dáva. a nemala som dopredu nič dohodnuté, tak netreba asi žiadne poučenie.A strava bola celkom slušná, mne nenosili z domu nič jesť, len jogurty a piškoty,lebo už sa skončilo tehu prežieranie a stačilo mi to.dávajú aj druhú večeru okolo ôsmej , tak sa dá. 🙂

vavenka
23. mar 2010

Jonas no ale ved ty mozes potom poziadat z nadstandardu spat na obyc izbu, kebyze sa to nejak velmi predlzi, nie? 😕 Lebo 9 dni je uz fakt palka.......
No ja som trombofilik, tak na to poucenie budem musiet asi ist aj kvoli podpisaniu papiera, ze som poucena o rizikach - ale som dost prekvapena, ze teda netreba...... Pravne by to asi neobstalo, kebyze sa nieco stane a pacientka by sla s tym na sud... Ale ista si niesom 🙂 pre istotu sa opytam, ked pojdem do nemocnice na ctg.....
Stale plati, ze sestry pytaju 8 plienok na den, kym nemas malicke na izbe?

jonas17
24. mar 2010

no, podľa mňa sa môžeš pýtať na obyč. izbu, ale neviem, či by sa mi chcelo, keby som sa tam zabývala...
tie plienky, to je tak, že ja som porodila o 16.42 a na druhý deň pýtali 4 plienky.kámoška porodila o pol štvrtej a jej vzali 8 plienok.tak neviem, podľa čoho idú.a potom, ked malú brávali pod žiarič, tak ju tam prebaľovali a málokedy vzali odo mňa čistú plienku.ale na večerné kúpanie stále vzali jednu.ja som za deň 8 plienok nezničila. 🙂

annika11
24. mar 2010

ahojte kočeny, čítam, čítam, čítam a mám z toho ťažkú hlavu... ☹ ani som nemyslela, že na ten nadšt. sa tak ťažko dostanem...som 38tt, tak to už asi nič z toho. Išli ste sa tam len tak samovoľne prihlásiť? Inak na domovskej sránke nemocnice sa spomína viac druhov nadšt., vie niekto, koľko izieb to tam majú??? dlho som uvažovala nad šacou a teraz začínam ľutovať, že som sa rozhodla pre rastislavku. Hlavne sa mi nepáči, že ak nebudem mať nadšt. musím s návštevou sedieť na chodbe...brrrr

vavenka
24. mar 2010

Annika ja som sa bola zahlasit, ked som tam sla na ctg - ale to ti nic nezarucuje - ak izba nebude volna, tak mi nepomoze ani to, ze vrchna sestra ma zapisala do zosita 🙂 Maju tam len 2 nadstandartne izby.... A mozno navstevu pustia do jedalne 😉 uz to teraz neries, mozno ti nakoniec aj padne vhod, ze tam nikto nesmie, uvidis ako to budes zvladat po porode 😉

jonas17
24. mar 2010

no, to máš annika pravdu, len na chodbe, do jedálne, len ked si dajaká protekčná, alebo návšteva je pracovník v zdravotníctve.
ale tých pár dní sa to dá vydržať.v starej sú lepší lekári, ako v šaci.a nadštandardku, aj ked si zapísaná a príde dakto známy nejakého lekára, tak ten má prednosť.ja som zažila, že tam bola ubytovaná mamička a dostali sestry telefon od dajakej námestníčky, že chce izbu pre známu, tak chuderu mamičku odtiaľ vysťahovali, nemal jej to kto povedať, sestrám to bolo trápne. 😠

vavenka
24. mar 2010

Jonas to vazne??? No kebyze uz som na tej izbe, asi by som spravila cirkus, kebyze ma odtial chcu vysackovat kvoli protekcii... Zas odtial potial 🙄

annika11
25. mar 2010

niekto tu písal, že za ňou pustili manžela na izbu....možno to záleží od sestričiek, inak švagor mi povedal, že ak dám nejakú ,,pozornosť,, 😀 😀 😀 tak skôr sestričkám a možno to bude lešie 😉 to som teda fakt zvedavá. Nevie mi niekto poradiť, kedy ste sa boli prihlásiť tam na pôrodnici? Ja tam chodím k dr., ale zatiaľ ma neposlala nikde. Aj na monitor som bola pri nej v pavilone jednodňovej starostlivosti. Neviem, či ma tam pošle ona alebo sa tam treba ísť nahlásiť.

vavenka
25. mar 2010

Annika normalne pojdes do monobloku, na 4 poschodie, na jednej strane je porodnica a na druhej norodenecke - na to novorodenecke zazvonis, sestrcka ti bzuciakom otvori a prides do izby pre sestry ze si chces zarezervovat nadstandard 😉
Eto vsjo......

annika11
25. mar 2010

ja som nemyslela na nadšt. , ale to, že tam chcem rodiť...treba to tam nahlasovať?

jonas17
25. mar 2010

annika, tak pochybujem, že pustili manžela na obyč.izbu.ako by k tomu prišli ostatné mamičky, bez nohavičiek na posteli s vložkou medzi nohami a odhalenými cickami, lebo tak sme tam boli, aby k splolupacientke prišiel muž. 😕.
a do nemocnice sa netreba nahlasovať.od 38 tt chodíš do poradne do nemocnice, tvoja ti má dať papier.a ak chceš nejakého lekára, tak pôjdeš rovno za ním, že chceš rodiť pri ňom.

anickka
25. mar 2010

baby ako ste si vybavovali porodnika? Mali ste na nich telefonne cislo alebo ste za nimi sli osobne? Rozmyslam nad Dankovcikom, Urdzikom a Ginelym ... neviem co je lepsie zavolat im a dohodnut sa kedy sluzia a vtedy sa porozpravat ... dajte radu.

Teraz som v 34tyzdni ... a urcite chcem ist rodit na Rastislavovu. Rodila som tam aj pred dvomi rokmi a bola som spokojna ... mala som akutnu sekciu a robil ju Adam, rana sa krasne zahojila a dost rychlo som sa aj zotavila po operacii ... len som pocula, ze Adam uz tam nie je.

jonas17
25. mar 2010

pokiaľ viem, dankovčík neberie pôrody, má toho veľa.ja som najprv zavolala dr., povedala, od koho mám číslo a ma objednal.

ivkafu
25. mar 2010

mne zase spominala kolegina ze dankovcik robi, ze si da aj dobre zaplatit a ze sa dokonca aj rad zabudne a nepride k porodu....vlastnu skusenost nemam, ale ona mi tak spominala 🙂
ja som oslovila svoju dr. je aj porodnik, tak dufam ze vsetko bude tak ako sme sa dohodli....
dievcata rada by som vedela, ze kedy sa zacina chodit a co su to vlastne tie prietoky co ste tu pisali....dakujem

evca35
25. mar 2010

ivkafu - ak tam máš pôrodníčku svoju lekárku, tak ťa poinformuje o všetkom. Prietoky sa kontrolujú po 30.tt, kontroluje sa ako je bábätko vyživované, do nemocnice sa zvyčajne začína chodiť do poradne od 38.tt, ale to sa so svojou doktorkou tiež určite dohodneš.

vavenka
25. mar 2010

Ivka - prietoky mne robila Mikulova v 33tt - a to je v podstate utz vysetrenie..... Ona si ta sama zavola......

Jonas - kamoska tiez zazila, ze protekcne pustili na izbu manzela jej spoluleziacej aj na obyc izbu..... A presne ako pises - pre ostatne to nebolo nic prijemne......

vavenka
25. mar 2010

Dankovcika by som ani ja neradila - je to sice odbornik, jeden z najlepsich na Slovensku, ale tym padom aj velmi zaneprazdneny a je velka sanca, ze nebude k dispozicii ked to rodicka potrebuje... Nieze by nechcel, ale jednoducho nebude v Kosiciach.... Chodi kade tade......

ivkafu
26. mar 2010

dakujem vavenka,evca za objasnenie prietokov..... moja porodnicka bude tiez dr.Mikulova Janka, ona mi to urcite vysvetli, len ma to zaujimalo ze co to vlastne je...dakujem este raz

annika11
26. mar 2010

v stredu idem na USG, potom k svojej dr., myslím, že sa vyberiem trocha omrknúť ,,miesto činu,, 😀 tedaaa ... pôrodnicu, uvidím, čo nového sa tam dozviem.

vavenka
26. mar 2010

Annika tak potom sa podel o info s nami 🙂 aj ked trosku pochybujem, ze ta tam len tak pustia... Ale ktovie, mozno budes mat stastie 😉

Ivka zamalo 🙂 a ty si uz s Dr dohodnuta na tom, ze ta odrodi?

ivkafu
26. mar 2010

vavenka tak, slovne sme dohodnute ze zatial to plati ...hovorila mi ze nema ani dovolenku ked mam termin ...tak ze moze, ale na financnej odmeme sme sa nedohodli...ty si sa snou ako dlho dopredu dohodla?

vavenka
26. mar 2010

Ivka praveze uz 2x som sa snazila nadhodit temu porodu a jej pritomnosti, a nejak to stale zahovorila, tak teraz neviem co si mam o tom mysliet....
V pondelok mam poradnu, tak to skusim este raz, a ked jej zas nebude do reci, tak kaslem na to...... Mam na nu ale mobil, takze ked to na mna pride, isto jej budem telefonovat.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre