Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

vavenka
27. apr 2010

Jonas 😀 😀 to je mile 🙂
Co su to za cipky, co sa davaju na rozbehnutie porodu? Neviete nahodou? A baby, rodili ste v termine? Boli ste uz aspon ako tak otvorene? Ci porod sa uplne ze od zaciatku vyvolaval?

zajaciq
27. apr 2010

ahojte,pripajam sa k jonas. Mna si zas pripominal ako psyxologicku z francuzska. 😀 Vavenka ja 5dni po termine,spontanne woda pomaly a do rana na 3cm az potom to rozbehol.. Ale ja mam teraz este trampoty s inkontinenciou pri kychani a smiati a hemoroidy ☹ to vam ziaden doki neslubi,ze nebude... Ax jaj:-/

jonas17
27. apr 2010

vavenka, ja som chcela vyvolávať, lebo som bola nedočkavá a unavená z tehotenstva a kedže som synov rodila tiež tak, nebála som sa vyvolávačky.vyvolal mi to 9 dní pred termínom, ale stále hovoril, že je to kvôli tej obličke, že je len jedna, aby sa veľmi nezaťažovala.ale ked som prišla, ako sme sa dohodli do nemocnice, tak som vraj bola na 4cm otvorená a monitor ukazoval kontrakcie.ale ja som necítila nič.tak neviem.a čo sú to za čipky neviem, ale určite pomohli.

zajaciq, ja som mala po druhom pôrode zlatú žilu, ale potom zmizla a od vtedy, je to 15 rokov, sa nevrátila, tak snád aj tvoja odíde .

evca35
28. apr 2010

ahojte,

zajaciq, ja mám s inkontinenciou pri kýchaní problém už od prvého pôrodu a to som rodila spontánne. Teraz bola sekcia a po veľkej noci mi vyšli vnútorné hemoroidy, až som sa zľakla ako silno krvácali. Ale vybrala som celé balenie čapíkov - Mastu S forte a prešlo to už po prvom čapíku. Jem viac vláknin, už sa nebojím ani nafukovacích potravín (šošovica, fazuľa, jablká), lebo malému to nič nerobí (zrejme to bude aj čajom ktorý pijem) a prdí a kaká krásne.

vavenka
28. apr 2010

Jonas tak super, ja tiez budem v piatok +- 8 dni skor, tak som zvedava, ci sa doktorka do toho pusti alebo nie.....
Som hrozne nedockava 🙂

anickka
28. apr 2010

No ja tiez chodim za Ginellim a naozaj mam pocit, ked ma vidi, ze nevie ktora som to 🙂 ale zas pri tom kvante co uz odrodil a co za nim chodi, sa ani necudujem. Len dufam, ze to naozaj vyjde a odrodim pri nom ... lebo pri prvom mi dokotor neprisiel lebo bol chory. Ja mam od dnes 40t0d ... idem do poradne vo stvrtok ... tak som zvedava ... no a nedockava takisto 😅

anickka
28. apr 2010

🙂 chcela by som byt 40t 0d ... akurat som si to natukla do kalkulacky tak to mam 39t 0d 😀 😀 😀 ozaj nedockava som

vavenka
28. apr 2010

Anickka ale ved to je jedno, prave si zacala 40tt 😉 takze pohoda, uz to moze prist kedykolvek 🙂

deina79
28. apr 2010

ja som sa dnes pytala v starej nemocnici v Kosiciach, ze chcem epidural a bolo mi povedane, ze predom sa nevybavuje, ze ak budem chciet, tak mi ho daju, ak pridem samozrejme otvorena na 3-4 palce, ze sa to poriesi, inak mne sa to nezda, ja viem tak, ze najpr musim byt poucena, mat KO a potvrdenie od ortopeda, ze mi moze byt pichnuta, vie mi niektora prosim potvrdit ako to je s epiduralkou v Starej nemocnici KOSICE?dakujem

deny3
28. apr 2010

deina neviem ako epidural, ale mne sa pokúšali dať spinál, je to vlastne podobné. A žiadne poučenie pred tým, ani odber, tobôž nie ortopéd. Viem, že napr. v Šaci to poučenie treba, ale tu nie, a na krv asi nie je potrebná preto, že v tehotenskej knižke sú všetky údaje. Ja nám skoliózu, tak som pri napichovaní na to upozorňovala, nakoniec sa spinál nekonal, nepodarilo sa pichnúť.

deina79
28. apr 2010

deny dakujem za odpoved, ejha, tak nakoniec ani spinal sa nekonal?ako si to zvladla?ja mam tiez miernu skoliozu tak asi mi nedaju nic......ako je to tam s izbami, mala si normaln, boli ste na izbe 3?a maleho ti kedy doniesli, bol s tebou potom uz stale?

vavenka
28. apr 2010

Deina mas dohodnuteho nejakeho porodnika?

deina79
28. apr 2010

nie, nevybavujem si, tak som sa rozhodla, zatial chodim este k Dr,sedliakovi

vavenka
28. apr 2010

Deina no ved jasne, ja sa len pytam 😅

deina79
28. apr 2010

a ty?mas?

vavenka
28. apr 2010

No ja som predbezne dohodnuta s Dr. Jankou Mikulovou - ona je aj moja gynekologicka..... V piatok idem do nemocnice - sluzi - a ak budu nejake pozitivne zmeny, tak mozno skusime vyvolat.... Ale niesom s nou dohodnuta uplne tak ze ma pride odrodit kedykolvek......

deina79
28. apr 2010

No co som o nej pocula, tak len same chvaly, tiez som rozmyslala, ze sa za nou stavim a dohodneme sa, no nakoniec to nechavam tak, kto bude, ten bude, myslim si, ze v s starej su vsetci porodnici ok, mavas uz kontrakcie?

vavenka
28. apr 2010

Deina myslis tie falosne? No viem ja? 🙂
Uz ma dost casto bolieva menzesovo brucho a dost casto mi tvrdne.... Ale tak neviem ci je to ono 🙂

deny3
28. apr 2010

deina mala som cisársky, takže kontrakcie som si užila len začiatok, to nebolo hrozné, ako kŕče pri krámoch. Ale čo boli so mnou na vzdychyčke, tak už riadne stonali ☹ ale aj cisarák je riadne bolestivý, hlavne v ten deň a deň po. Potom sa už dá, sestričky aj sanitárky veľmi pomôžu.
neviem prečo sa nedarilo pichnuť spinál, akoby stále do kosti, oni tam musia dostať určitú dĺžku tej hadičky, no bolo to dosť bolestivé, šťastie, že som mala oblbovák v sebe.
a izby, bola som na pooperačnej, tam sú tri, ale aj na ostatných myslím. A dá sa to v pohode, aspoň pokecáš. Nadštandart je stále plný, jeho výhodou je asi iba to, že tam môžu ísť návštevy, inak chodíš ty na chodbu. Ale tých pár dni sa to dá, návštevy nech chodia až neskôr domov.
rodila som v piatok a malého na izbu mi dali až v pondelok večer. Ale pri klasickom pôrode dávajú na druhý deň, podľa toho ako sa cíti žena, možno aj skôr, ale ja by som neodporučovala hneď, treba si oddýchnuť, na veľmi dlhú dobu to bude naposledy 😀

jonas17
28. apr 2010

deina, netreba ti poučenie k epidurálke.ja som si pýtala a nebol problém v deň pôrodu.ale nakoniec mi ju nedali, nebolo treba.

deina79
29. apr 2010

dakujem vam za odpovede🙂 a kto vas rodil prosim?takze ste boli spokojne?super,aj ja si myslim, ze lepsie je byt s niekym na izbe, ako sama, len som myslela, ze koli wc a navstevam je lepsie mat nadstandart, inak sa chcem este opytat po porode sa potom cievkuje?aj ked je normalny porod?ci len pri cisaraku, dakujem 😉

deny3
29. apr 2010

deina pri cisaráku sa cievkuje pred pôrodom, ostáva to asi dva dni. Ale sestrička bola veľmi šikovná, ani som to necítila, žiadne nepríjemné ani bolestivé pocity. Mňa rodil Dankovčík, vyšla mu služba. Pri normálnom netreba, tam hneď vieš vstať na nohy a ísť na wc.

zuzana355
29. apr 2010

ahojte kočky tak som sem nakukla po sto rokoch 🙂
vavenka ešte si kinderko tak držím palce nech to už máš čím skor za sebou ak ideš v piatok za Mikulovou tak skus dnes vela chodiť ak ešte vladzeš mne to pomohlo den pred vyvolávačkou sme prešli asi celé Košice a večer som už cítila že mi klesá bruško aj dolu ma to už tlačilo a v nedelu mi mohol v pohode dať vyvolávačku lekár lebo mala už bola tak nastavená že sa mohlo ísť rodiť.

deina mna cievkovali aj po normálnom porode ale nebolí to trocha to zaštípalo ale sestrička bola šikovná držím palce. 😉

vavenka
29. apr 2010

Zuzi vdaka za tip, dnes sa chystam pozmyvat cely byt a dat do kopy kupelnu - co mi bude predpokladam trvat cely den, kedze som uz riadne nemotorna 😀 😀 a poobede mozno vytiahnem draheho na prechadzku....
Joj som strasne zvedava na zajtra 🙂

zuzana355
29. apr 2010

vavenka upratovanie ti tiež trocha pomože určite ked budeš vládať tak vytiahni drahého na prechádzku ved ty už nemáš daleko do termínu tak možno mala sa rozhodne že predsa sa narodí zajtra a vy ste sa už rozprávali o vyvolávačke s Mikulovou.

lenka_66
29. apr 2010

vav, ja som skusala vsetko a aj tak nic.este sa zmestis do kupelky? ja keby ze mam byt o mesiac dlhsie tehu at uz nie 😀

diena , u mna tiez cievkovanie pohoda.to si uz cela v napati tak to ani neako nevnimas (abo sikovnost sestricky?) a von uz vobec nie

vavenka
29. apr 2010

Leni 😀 😀
No este sa ako tak zmestim 😀 😀
Zuzi no vsetko take neurcite rozhovory boli - v utorok vravela ze je to uz na dobrej ceste, ze v piatok nech dojdem a ze sa uvidi, ale ze veci si este nemusim brat, ale nech ich mam pripravene - no vyznaj sa v tom 😀

deina79
29. apr 2010

vavenka pre istotu si ich vezmi 😀 😀 😀 , juj keby som uz aj ja boal aspon 39tt, ja mam termin 8.6, vecer bol spn, nevedela som spat, zaspala som o 3tej rano a o 7:30 som uz bola hore, uz terz neviem spat a neviem si predstavit ake to bude tyzden pre
d porodom, mate aj vy take problemy?

linuska1
29. apr 2010

deina79 ..🙂

u mna je to pravy opak.🙂) spala by som kolkokolvek a kdekolvek.🙂) nasilu vstavam.. lebo nechcem cele dni prespat.🙂)

vavenka...🙂

budem ti drzat prsteky.🙂 nech uz piatkova kontrola dopadne akokolvek.🙂)

vavenka
29. apr 2010

Linus dakujem 🙂
Deini posledne tyzdne to mam aj ja nic moc - myslim spanok v noci... Casto sa budim, potom neviem zaspat, hodne boli panva ked sa chcem otocit a casto ma boli podbrusko v noci, ale asi to uz patri k tomu 😅 uz len raz sa vyspim a moznooo 🙂

A ozaj, posledne dni mi pomaha medovkovy caj - vecer si zalejem jeden sacok, vypijem to a neviem ci je to len placebo efekt, alebo naozaj, ale mam pocit ze spim trocha lepsie,......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre