Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

lencici
2. aug 2008

Infočky ešte nemám lebo jej zle určili termín. Teraz je v 38tt. Takže si ešte trošku počkáme. Ale na vyšetrení jej povedali že už sa môže pomali pripravovať že babika sa už pomaličky tlačí...

jarka70
3. aug 2008

lencici tak jej drzim silno palceky a nech to zvladne na 1 a hlavne nech je to rychlo a malo bolestive 🙂

nikoleta164
4. aug 2008

Ja sa tiez chystam rodit v starej nemocnici. Myslim, ze ak nebudem mat prehnane resp. velke ocakavania, zvladnem cely porod a pobyt. Myslim tym, ze kazda sme ina, citlivejsia, kazda inac reagujeme a urcite sa najdu mnohe minusy pri cakani na porod. Ale to je moj triezvy nazor a mozno budem prekvapena. Inac, viete ako je to v nadstandardnej izbe?

jankapo
4. aug 2008

Nika, ak sa dostanes na nadstandard, je to tam velmi pekne...moze ti prist navsteva na izbu, mas svoju sprchu, radio, telku, nosia ti tam jedlo...Ak to nevadi ze si sama...Ja som bola v klasickej, ale nabuduce, ak, tak nadstandard. Co konkretne chces vediet?

lencici
4. aug 2008

Neviem ja by som na nadstandardnu izbu nešla mne pomohlo že sme boli na izbe 3...Síce keby prišlo druhé tak to by som už vedela že čo a ako. Záleží od finančnej situacie...

lencici
4. aug 2008

jarka odkážem....🙂 ja už jej každý deň vypisujem a ešte vždy nič.....ale vraj už je maličká pekne uhniezdená .

nikoleta164
6. aug 2008

radsej by som klasicku izbu, bude nas viac, jedna druhej povieme co a ako, mozno budem lutovat. som zamestnanec nemocnice, takze by som platila len polovicu, ale ked na mna pride a izba bude obsadena, mam smolu a daju ma aj tak na klasicku. tak neviem, poradim sa s lekarkou.

janinajanina2008
6. aug 2008

baby,

este taka otazocka..........kolko vlastne stoji nadstandard na noc?..........cca

stalida
6. aug 2008

ahoj kocky,
jani-ak si dobre pamatam tak 700,- na noc je nadstandard a je dobre ak si ho objednas telefonicky 😉
Chcem sa opytat maminiek do coho obliekali miminko pri odchode z porodnice, ak su uz prikazane autosedacky? Normalne dupacky alebo ako?. Ja mam termin az v septembri takze predpokladam ze uz bude trocha chladnejsie. Poradte, dakujem.

janinajanina2008
6. aug 2008

ahoj stalida,

dakujem za info.........inac co sa tyka babatka, tak uvidim, ake bude pocasie a podla toho poprosim manzela alebo maminu, nech mi donesu veci pre babo a hned ho aj dam do autosedacky, kt. je sucastou trojkombin.kociarika, kt. som si kupila, a rovno v tej sedacke ho ponesieme az domov..........aspon to tak planujem
ked bude teplo, tak bude mat len kratke body alebo kosielku, ponozticky a tenku ciapocku, ked bude chladnejsie, tak dame dupacky a prehodim na neho aj decku. 😉

stalida
6. aug 2008

no toho oblecenia sa desim, ale hadam to nejako zvladneme, ja som uzimena a nemozem deti obliekat podla mna 🙂
Jani, mas zazmluvneneho lekara na Rastislavke?...ci pojdes len tak ?

jankapo
6. aug 2008

Baby, klasicka izba je fajn, nic proti nej, ak ste na nej viacere...ja som mala tu smolu, ze som ostala sama, spolubojovnicky prepustili...no akosi nikto nerodil, ci co.... 😒 a to vam bol des.
Prajem pohodove porody a hlavne nech to miminka zvladnu bez zltaciek, nech ste cim skor domka. 😉

stalida
7. aug 2008

Dakujeme jankapo, aj tebe a syncekovi vela zdravia 🙂 Obcas si citam majovky,tak viem co si si vytrpela s malym, tak snad bude uz len dobre 🙂 🙂 pa

lencici
14. aug 2008

Ahojte tak moja švagrinka to už má za sebou. Hovorila mi že lekári boli pri pôrode perfektní sestričky tiež. Vraj s nou každy srandoval a to odľachčilo situáciu.... Na izbe je sama prvý deň bola s 2 mamičkami alke tie prepustili takže má akože "nadštandard" bez nadštandardu🙂 ona tam má známu jednu sestričku takže ta jej pomáha... Hovorí že je všetko v pohode. Rodila v pondeloka možno ju pustia zajtra domov aj keď si myslím že je to skoro. No ale aj mna pustili po cekcii po 5 dnoch.. Takže ona má len tie dobré skúsenosti... Mamičky nebojte sa bude to fajn... 🙂

janinajanina2008
14. aug 2008

dakujeme za info lencici, svagrinke prajem krasne prezivanie nasledujucich dni s babatkom a vela zdravicka.........mna to caka uz o tyzden, tak uz mam vseliake pocity, ale hlavne sa tesim tesim na to malicke........

lencici
14. aug 2008

to je ten správny postoj ona sa tešila strašne, vôbec nemyslela na pôrod... a hovorila že ke´d to na nu prišlo tak bola rada že už bude mať babo v náručí...

tak ti budem strašne strašne držať palce..

maxim1
18. aug 2008

Ahojte maminky
Ja som porodila 3.7.2008 mám krásneho syna , rodila som na rastislavovej boli sme 3 ženy na izbe a bola to katastro aj ked nadstadarty sú stále obsadené po tejto skúsenosti som si povedala nikdy viac radšej si zaplatím nadštandart. V prípade nejakých otázok ma kontaktujte papa a vela štastia

zuzana355
18. aug 2008

ahojte, maxim1 a s čím si nebola spokojna s lekarmi alebo s izbou kamoška ide rodiť ale ja som jej odporučala rastislavku ja som tam rodila oba deti a som bola spokojna so všetkym 😉 😉

jarka70
18. aug 2008

tak to nechapem ani ja a ja som bola na obycaj.izbe 18 dni a nestazuijem sa 🙂 a to ked som uz konecne sla domov bolo luto aj sestrickam doktor. a aj zenam na izbe a jedna z nich mala slzy v ociach ze idem domov. no lenze kto by sa netesil po takom case.

marianna11
18. aug 2008

Ahojte, ja som rodila na Rastislavke koncom marca. Mali sme žltačku, takže domov ma pustili až na 14 deň....No ale našťastie sme mali nadštandardku, keby nie, tak sa asi zbláznim. Cena 700 Sk/noc, ak chce aj manžel nocovať - ďalších 700 Sk. Manžel nocoval so mnou takmer celý jeden týždeň. Ale stálo to za všetky drobné. Nadštandardka obsahuje vlastné WC+ sprcha, návštevy kedykoľvek v akomkoľvek počte, chladnička na izbe, elektricky polohovateľná posteľ (inak veľmi super vec), špeciálna postieľka (vlastne postieľka a vanička na kúpanie v jednom, že vraj to má hodnotu cca 15 000Sk), kúpanie bábätka na izbe (uvítajú, ak si kúpete dokonca sami), TV s káblovkou cca 20 programov, rádio, pre bábätká dávajú dupačky (až po týždni sme sa dozvedeli, že ostatné deťúrence boli v plienkach). Ja som sa dosť nudila tak nám povolili doniesť aj DVD. Super vec bola aj digitálna váha na izbe s presnosťou 5 g - ja som si vážila pred a po kojení a zistila som, že babenko vôbec nič nepapalo, tak sme najskôr "reklamoval"i váhu a hneď na druhý deň prišiel technik a potvrdil, že je funkčná. Ja som bola so sestričkami nadmieru spokojná, pomohli veľmi radi (prvé bábenko, takže sme sa nevedeli správne prisať, sestrička nám prišla pomôcť možno 10 krát a nevyzerala znechutene.) Neviem, čo iné spomenúť, pýtajte sa...

marianna11
18. aug 2008

Ja som veľmi chcela nadštandardku, hlavne kvôli tomu, že nikdy neviete, s kým ste na izbe. Moja kolegyňa bola na klasickej izbe v tom istom čase a hlavne na čo sa sťažovala je to, že v noci, vstávate vlastne k trom bábetkám. Ja som bola riadny sedmospáč, takže asi toho som sa obávala najviac.

zuzana355
18. aug 2008

ahojte, aj ja som chcela silou mocou zo začiatku nadštandardku aj som bola za sestričkami ale bola obsadena a nelutujem aj keď sme boli na izbe tri bolo to v pohode. Nespim poriadne už 6rokov od kedy sa maly narodil a teraz je to pri malej totež aj keď ona kludne spi tak ja sa hocikedy zobudim a musim ju kontrolovať či je OK. takže mne ten plač deti vůbec nevadil.

ingulka
19. aug 2008

Ahojte, aj mne sa blizis termin porodu... od tohto pondeloka som na materskej a moja gynekologicka mi vravela, ze do tyzdna sa mam ist hlasit do nemocky, kde chcem rodit.... Zatial sa neviem rozhodnuť medzi sacou a starou nemocnicou... Hmm ??? date nejake cerstve info ??

Vopred dakujem

ninac
20. aug 2008

ahojte,chcela by som sa opytat ktora nemocnica je vlaste "nova" a ktora je "stara" viem ze su dve,jedna na rastislavovej a jedna na SNP alebo ako to vlastne je? teraz som v zahranici ale chystam na prist na svk a rodit vo fakultnej 😕 kamoska rodila v "novej" a tam pojdem aj ja,len som popletene o ktorej sa tu vlasne hovori.. 😅
inak,ma s vas niektora skusenosti s Mudr.Suchankom?

katka27
20. aug 2008

nova je SNP-fakultna, lebo je tam lekarska fakulta a stara je na Rastislavovej - nemocnica L. Pasteura.
Preco chces rodit v KE?

ninac
20. aug 2008

diky Katka, idem rodit na svk lebo tu nemam ziadnu rodinu,vies bola by som s malym zavreta v doma cele dni kym manzel by bol v praci,netrufam si byt sama na take malinke miminko,..nemas sa ku komu obratit keby sa nieco stalo,to by som musela byt s mamou na telefone 24/7... 😅 manzel pride so mnou na svk,po niekolkych mesiacoch sa ale vratime do usa.

levik82
21. aug 2008

Ahojte babenky,
a ako to je na Rastislavke? Musi sa ist najprv na centralny prijem a az potom na porodnicke odd. alebo rovno na porodnicke? A to je kde??? V tej hlavnej budove alebo niekde v jednej z tych pridruzenych budov v areali???

Ja este nie som rozhodnuta ci standard alebo nadstandard. Podla mna ma oboje vyhody aj nevyhody, asi sa rozhodnem na mieste alebo rozhodne za mna obsadenost/neobsadenost nemocnice v tom case...

jarka70
21. aug 2008

levik je to budova hned v lavo tzv. monoblok na 4posch. a nemusis ist na centralny prijem rovno treba ist na porodnu salu .//4posch.// hned oproti je odd. ssestonedelia aj novorodenecke kde ta po porode prenesu.

zuzana355
21. aug 2008

levik prestne tak ako hovori jarka len ešte by si mala už mesiac pred půrodom si ist založit kartu a budeš tam chodit na poradňu.
prajeme všetkym čakajucim mamičkam aj nečakajucim mamičkam pekny slnečný deň

levik82
21. aug 2008

Dakujem. To viem ze by som tam mala chodit mesiac pred. Ale kedze mam dohodnuteho mojho doktora ze ma aj "odrodi" tak uvidim ako ma tam on bude posielat. Ale predpokladam ze na monitor pojdem tam a ze to je tiez tam kde pisete. Moj doktor sedi na prizemi v tej hlavnej budove.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre