Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

linuska1
12. máj 2010

zuzula81..🙂

jedine co som postrehla je to ze mam skoro stale tvrde brusko.. a mala sa dost vela hybe.. mozno pretoze mam tvrdsie brusko.🙂 neviem.🙂) a dost ma boleli v noci klby a kost...ako keby som vela bicyklovala.🙂) brusko mi dost kleslo a po pravde uz vela chodit nevladzem.. ked vela chodim tak velmi citim malu ze je dole..🙂 tlaci ma.🙂)) inak som si nic nezvycajne nevsimla.🙂 v piatok uz idem do 39 tt..🙂

deina79..🙂

ja som v 37 tt. .. mala hrdlo na 1,5 cm otvorene... a o tyzden na to ho mam tesne pred spotreb...🙂

annika11
12. máj 2010

vavenka
blahoželáme a držíme pršteky,aby ste boli hlavne zdravé...a s tými návštevami máš pravdu, aj mne to dopredu vadilo a potom som si to pochvaľovala 😉

zuzula81
12. máj 2010

Deini79: ja som v 37 plus minus tie dni co sa rataju 🙂

Deny3: no to si ma teda potesila 😠 tak to ti nezavidim....no dufam, ze nas to obijde na kilometre......

zuzula81
12. máj 2010

Linuska, no podobne priznaky si uzivam aj ja 😉 sice brusko mi zatial netvrdne, akurat v noci je take napatejsie, ale vraj ked tak velmi tvrdne, tak to ma aj boliet, tak toto zatial nepozname... a apropo, mne drobec kopuska prvu ligu od 17 tyzdna, samozrejme, ze tie prve tyzdne to bolo len take to bublinkovanie, ale postupne....a teraz len ju nahanam, raz nozicka, raz kolienko..toto mi bude velmi chybat... 😵

linuska1
13. máj 2010

zuzula81..🙂

tvrdnutie neboli.. len je to taky neprijemnejsi pocit.🙂 a ja uz mam stvrdnute povacsinu dna.🙂 moja ema uz teraz velmi nekope.. skor su to len take natahovacky..🙂 asi uz nema miestecko..🙂 zajtra uz 39 tyzden.🙂

anickka
13. máj 2010

No rodila som 39t 7den ... teda sekcia mi bola robena vtedy ale som rada, ze som si teraz vybavila lekara lebo inak by som sla s vyvolavackami a na jednom mieste som uz mala po prvej sekcii milimetrovu jazvu a vypucit takeho valibuka by mohlo byt riskantne ... pricom rano na ultrazvuku vraveli,ze maly ma 3500g a kto vie ci by som sa vobec otvarala po tych injekciach kedze ja som nebola vobec otvorena. Takto som si dokonca spinalnu sekciu uzila aj sme sa na operacnej sale zasmiali aj som malickeho hned videla ... bolest bola az po sekcii
Ak by som isla na klasicky porod asi by som si nevybavovala nikoho ... ale pri cisarskom a mojej diagnoze som bola spokojnejsia, ze viem kto ma bude rezat 🙂

Mne vadili len sestricky z novorodeneckeho ... zas mi zaparili ritku maleho takze som si ho uz na druhy den po sekcii zobrala na izbu... a vadili mi ich pravidla, teraz nekojte lebo ideme kupat ... podla mna zbytocne obmedzovanie a pritom im len umyli vlasy v umyvadle a poutierali vlhkou handrou ... a tie ich casove intervaly na kojenie su mile ale kedze ja kojim na poziadanie ... zbytocne obmedzujuce

No aj my sme mali na izbe romku ale bola uplne v pohode...

deny3
13. máj 2010

dúfam, že si ten posledný príspevok zase prečítali, lebo keď ja som sem napísala, že som nebola s novorodeneckým spokojná, tak som potom na poradni bola zdrbaná, že vraj prečo, vraj zatiaľ boli všetky mamičky spokojné. No mala som vyzerať ako debil, čo je so všetkým nespokojná. A s tou riťkou to poznám, nakoniec som bola za ňu zdrbaná ja, mne malého dali na štvrtý deň a o ďalší deň ma jedna sestrička zdrbala, že čo to robím s malým.

anickka
14. máj 2010

ale v podstate sa to na novorodeneckom velmi ani s kojenim inak neda ... ked sa nad tym zamyslim ... stratili by prehlad ak by lietali s kazdym individualne ... to sa da pochopit. Len clovek je uz pri druhom babatku zabehany a zaskocia ho niektore obmedzenia. Zas za tie dva dni kym ho mali tak som sa stihla dat dokopy. Ritku uz mame zahojenu ... So starostlivostou na pooperacnej izbe maximalna spokojnost ... obdivujem tie sestricky ako sa tam nabehaju. S pristupom lekarov som bola tiez spokojna. Urcite ak by som znovu razz rodila tak idem znovu na rastislavovu

deina79
14. máj 2010

jasne baby, ze musia byt aj niekedy nejake negativa 😉 , nie vsade je vsetko na 100%

linuska ako sa citis?este nerodime? 😉

zajaciq
15. máj 2010

caute.. ked si spomeniem na dve holky z izby, ktore rodili cisarskym a vzdy, ked im priniesli babatka ( kazde 3 hodiny), im len spali.. nechcem radsej uvazovat o tom, co za vreskot robili na novorodeneckom. ja som stastna, ze moje plakalo pri mne odo dna porodu. 😔

vavenka
15. máj 2010

Zajacik cisarske babatka prve 2-3 dni neplacu vobec, asi je to tym ze si nepresli porodnymi cestami a su viac vyhukane zo sveta 🙂 ... Nasa Vanda neplakala takmer vobec do vcera teda cely tyzden - ale dnes nam to statocne vynahradza 🙂 🙂

deina79
15. máj 2010

vavenka ako sa mas 😉 ?
Nakoniec si bola na cisarsky?Uz si aj doma?Gratulujem este raz k Vanduske 😉 , uz ma tyzden aj den jeeej.. 🙂

evca35
15. máj 2010

deny - ony to fakt čítajú? inak na začiatku tejto témy sú dva príspevky od nich, škoda že nevieme ktoré to boli 🙂

vavenka - môj plakal od prvého dňa, vždy som vedela že mi ho nesú, keďže som bola na nadštandardke, išli s ním cez celú chodbu až ku mne. 😀 A doma pokračoval ... Ako sa máš? Zvládaš to s malou?

ivush
autor
15. máj 2010

No inak aj mne by vadili tie intervaly na kojenie, že vlastne sestrička určila kedy už je čas aby bolo baby napapané a išlo k nim...ale netreba sa báť povedať, že ešte bábo cucká a, nech po neho prídu neskôr...ja som vlastne takto mala hneď prvé popoludnie po pôrode (sekcii) až do večera u seba maličkú...a vzali ju pak poumývať a potom bola zas doooosť dlho u mňa....na druhý deň detto a ostala už u mňa aj na noc...Mne povedala aj primárka, že to všetko záleží len od mamky ako sa cíti, či je raz-dva fit a pripravená točiŤ sa okolo mimina alebo nie.
Neviem, ale ten čas v pôrodnici vnímam po 2 pôrodoch, ako taký....hmm svojím spôsobom čarovný...je to tam ceeeelkom iný svet, v ktorom som existovala len ja a moje detičky. Nič a nikto iný. 😵 Žiadne iné povinnosti, starosti, stresy....

zajaciq
16. máj 2010

vavenka hihi tysi uz porodila, prepac, som si nevsimla. tak teda dodatocne vsetko najlepsie k Vande, nech sa jej paci na tomto svete a je to spokojne babo 😵

zajaciq
16. máj 2010

ivush pekne napisane.

evca a kedy prestal plakat? 😅

vavenka
16. máj 2010

Zajaciq dakujeme 🙂
Deini no mame sa dobre, Vanda je zlata, sice vcera bola uziapana dost, ale tatik podstivo cicika, ked sme na nu dvaja tak je to fajn, od pondelka vsak uz ide do prace, som zvedava ako to zvladneme,....
Ja som dost zle znasala prvych 12 hodin po sekcii, takze som si ani predstavit nevedela ze by mi malu doniesli - bola som vdacna ze som mala na vyber.... A pravda, ta nemocnica ma svoje caro 🙂
Evci tu spavost cisarskych novorodencov mi potvrdila sestricka, som sa jej pytala ze preco moja neplace, respektive ci im place na oddeleni, tak toto mi povedala - ze deti po cisarskom su vacsinou prve 2-3 dni tichunko.... Samozrejme ze kazde babo je ine, a mozno to ani nieje uplna pravda, ale nasa Vanda spadala do tejto teorie 🙂

deina79
16. máj 2010

vavenka a preco bol nakoniec cisarsky?ako dlho si bola v nemocke?bola si spokojna?pozdravujem vandusku 😉

deina79
18. máj 2010

dnes som sa bola pozriet na porodnej sale, ako to tam vyzera 🙂, no aj v vzdycharni, no nic moc, akurta tam jedna maminka, mala slabe kontrakcie🙂, dr ale povedala,ze z 10 porodov maju 7 na cisarak v poslednej dobe, tak neviem,ci si to vybavuju ale asi hej....ved to je luxus tak rodit, kolko moze stat taky vybaveny cisarak?len pre zaujumanvost...
A bola som aj na poradni a ze mi konecne zacina meknut krcok, tak uvidime, dnes som zacala 37tt, rada by som, keby to prislo do 2 tyzdnov, ako to bolo baby u vas s krckom?

ivush
autor
18. máj 2010

deina79, mne sa nechce veriť, že sa bežne dá s Dr. dohodnúť cisársky ak nie je na to indikácia...viem, môžete mi oponovať, že každý Dr. je podplatiteľný, ale neverím, že by si niekto toto vzal na svoje triko...pretože to ozaj nie je len vecou a rozhodnutím jedného Dr...Veď každú sekciu musí schváliť primár resp. prednosta oddelenia a pri každej sekcii sú prítomní 3 lekári, anesteziológ, sestričky...čiže ak by to hlavný Dr. robil len tak lebo pacientka chce, tak tí dvaja ďalší lekári by si to asiže všimli, že na cisársky nie je žiaaaadna opodstatnená príčina a mal by po chlebe...
Ale máš pravdu, dnes je veľa sekcií, isto oveľa viac ako pred 10 a viac rokmi, ale zas rodí sa aj veľa dvojičiek a hlavne aj to, že technológia rokmi pokročila, tak lekári sa vedia skôr a lepšie rozhodnúť kedy je zbytočné to skúšať a riskovať prirodzeným spôsobom - ak to pre nejakú príčinu nejde....

deny3
19. máj 2010

tiež si myslím, že len tak sa cisársky nerobí, musí byť tam nejaký dôvod. Ale tie dôvody sú rôzne, niekedy stačia okuliare, vysoký tlak, ktorý ako som zistila, je pomerne častý v tehotenstve, vyšší vek rodičky. Ja som mala cisársky, ale rozhodnutie o tom, ako budem rodiť, som nechala na službukonajúcom lekárovi, on navrhol sekciu, ja som do toho nekecala, bolo mi to jedno ako budem rodiť, dieťa sa musí nejak dostať von. Ale poviem, že prvá myšlienka po prebratí z narkózy bola, že nikdy viac, strašná bolesť, keby som to vedela, asi sa snažím rodiť prirodzene. Ale zase možno po prirodzenom pôrode by som si povedala, že nabudúce radšej cisársky. Toto rozhodnutie by malo ostať na lekároch, myslím na ozajstných lekároch, lebo aj tí sú rôzny.

ivkafu
19. máj 2010

deina79, ako si sa dostala na porodnu salu? aj ja by som sa tam rada pozrela....

na tyzden idem prvy krat na IIP a CTG....jedno je ultrazvuk 😅 a druhe 😅 neviem...... mozte mi prosim napisat co to znamena? vy to uz mate zasebou, alebo este chodievate ja idem prvy krat.... a este ze na ktorom poschodi sa to robi? na 5tom, alebo 4tom? dakujem

ja si tiez nemyslim ze sa neda robit cisarsky len, tak ze sa dohodnes s dr., alebo ze zaplatis za to aby to urobil, ale tiez je pravda ze v nasom state je vsetko podplatitelne....urcite by som to nechala na dr. ako rozhodne a nezasahovala do toho, uvidime ako to bude u nas 😕 , ale tesime sa na drobceka

deina79
19. máj 2010

ivka kludne treba ist a zazvonit na porodnu, vyjde sestra, labo dr a povies, ze sa chces zoznamit s prostredim, ona ta tam prevedie, ukazala mi vsetko 2 porodne salu, vzdycharen a kde sa robi sekcia, aspon viem, ako to tam vyzera...inak mali ste aj vy take noci, ze ste len mali oci zatvorene a vobec ste nespali?ja som vkuse chodila na wc a strasne ma bolelei v noci bedra...

ivkafu
19. máj 2010

este ma napadlo..... ci mi neviete poradit dobru kozmetiku pre mna na prsniky, hemoroidy atd..a aj pre babetko co vy dobre pouzivate, alebo co ste aj potrebovali do porodnice na ritku, alebo zapareniny.... viem ze asi jedna z vas nema vela casu 😅 ked tu nakukne, 🙂 sak ked su uz deticky na svete, tak tu asi nemate cas, tak casto chodievat, ale ked si najdete trosku casu a poradite budem vam strasne vdacna..... dakujem

ivkafu
19. máj 2010

deina dakujem... ked tam budem teraz chodievat, tak pojdem kukucnut

deina79
19. máj 2010

ja pouzivam elastiq krem cele tehu, pre babo nebudem nic len obyc.mydlo, al.oliv.al.sl.olej a na ritku sudokrem 😉

luciaanna
19. máj 2010

Ahoj Ivka.
Na prsníky som nepoužívala nič, iba čistú vodu, mydlo zbytočne vysúša namáhané bradavky a sprcháče sú veľmi parfemované, no a bábo by malo cítiť iba tvoju vôňu.
Pokiaľ myslíš na nejakú mastičku na popraskané bradavky, mne veľmi pomohli kompresy BIOCLIN Multi - Mam, maminy si celkom pochvlovali aj mastičku na bradavky z DM drog., neviem, tú som neskúšala.
Určite sa ti zídu prsné vložky do podprsenky, aby si nemala mliečko kade tade, keď sa ti rozbehne laktácia.
Hemoroidy....S tými som problém nemala, ale v lekárni ti určite poradia. Asi by som to riešila až po pôrode, možnože nič potrebovať nebudeš.
Pre bábo sa mi osvedčil Sudocrem, používame ho dodnes. Inú kozmetiku pre bábo do pôrodnice určite potrebovať nebudeš.

ivush
autor
19. máj 2010

Ivka, ja Ti poradím v lekárni kúp bepanthen krém, je super pre bábo na riťku a zároveň účinný i na popraskané bradavky...Takže máš jeden krém a dvojité využitie 🙂
A na hemoroidy jednoznačne pri kojení len homeopatickú masť Avenoc...

zuzula81
19. máj 2010

Ahojte Maminky,
Ivka, ja mam osvedceny bepanthen mast na bradavky, lebo uz mi stihli trosku popraskat, ale po jednom namasteni je to hned lepsie..
Na hemoroidy zas v okoli maminky pouzivali tusim Factum mast.. Ja som pre drobceka kupila na ritulu Sebamed extra jemny..tiez po odporucani, sudocrem je vraj tiez vyborny, len sa vraj horsie roztiera..neviem zistime 😉
No Ivka, to pojdes podla mna najprv na ozvy babatka, napoja ta na monitor a cca 10 min budes pocut tlkot srdiecka babatka a potom klasicky by ti mali spravit ultrazvuk.. Je to vsetko a vacsinou na 4tom poschodi.. Ako pisala Deina zazvonis na porodnu salu a povies ze si objednana, a das im tehu knizocku...

zuzula81
19. máj 2010

Linuska,
volajako sa nam neozyvas?? Dufam, ze uz mas vsetko stastne za sebou...Ak budes mat chvilocku napis... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre