Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

deina79
19. máj 2010

baby co hovorite ma matrac pohanka kokos?mozem kupit v hrubke 9 cm za v pohode cenu 23 eu a vy mate aj detsky monitor?

evca35
19. máj 2010

ahojte,
cisársky určite nerobia na požiadanie. aj mne robili cisarák, ale malý mal KP polohu a pri zákroku sestrička vypisovala papier a pýtala sa doktorky na dôvod cisárskeho. čo by si asi vymyslela keby nemala dôvod?

na bradavky - jednoznačne Babylove z DM-ka. Nemusí sa zotierať pred dojčením, obsahuje E vitamín a olivový olej.

na riťku - v pôrodnici doporučujú Rybilku - najlepšia už na zaparenú riťku, na som mala kúpený Sudokrém, ale je veľmi drahý, tak som odvtedy vyskúšala viac značiek z Tesca - Jonson´s a Nivea. Tá sa mi osvedčila najviac, tak tú kupujeme - Nivea SOS.

na hemoroidy - mne vyšli ale vnútorné, tak som vybrala balík čapíkov Mastu S forte a zabralo to. Hlavne treba jesť veľa vláknin, jogurty, jablká, ovsenná kaša je výborná 😉 milujem ju. Aj v nemocnici robili dobrú, len málo kakaa 😠

matrac - ja mám kokos-pohanka - a je ddobrý. Kúpila som za najnižšiu cenu z www.e-kociky.sk, ale brala som od nich aj kočík.

monitor - mám, ale zapožičaný na pol roka zdarma od UNION ZP, nakoľko sme tam celá rodina poistení.

zuzula81
19. máj 2010

Deini ahoj,
ja mam pohanka kokos, 9 cm, za 30 e, v maderne mi povedali, ze je najpredavanejsi, takze za tu sumicku je to super..je dostatocne tvrdy..a vies bez problemov dat pod neho aj monitor....no a monitor uz je tiez pripraveny 😉 babysense...ja som sa nevedela rozhodnut ci ho treba, alebo nie, ale ked manzel bol za, no co budem vymyslat 😀

ivkafu
19. máj 2010

deina79, 🙂 , luciaanna 🙂 , ivush 🙂 , zuzula81 🙂 , evca35 🙂 .... vsetkym vam velmi pekne dakujem za rady, urcite si vyberiem dobre, nech sa uz rozhodnem pre cokolvek, kedze vy maminy aj maminy cakatelky 😉 ,to uz mate vyskusane, alebo vam to tiez niekto poradil, este raz 😀

bombula
19. máj 2010

deina, a tyby si si lahla na taky matrac? ved je to nenormalne tvrde. v pohode ti staci molitan a z jednej strany kokos ked sa bude babetko stavat na nozicky tak to prehodis na tu kokos stranu aby malo pevnejsie pod nozkami. neviem odkial sa siria tie veci ze pohankovy matrac s kokosom , ved to je priserne dat na take volaco babetko spat. ja som si precitala zopar kniziek a spravnom spani a drzani babetka, nikde nikdy som necitala ze pohankovy matrac sa ma davat babetku. madrena ma dobre ceny v dobrej cene maju aj myslim 6 cm molitan s jednej strany s kokosom

bombula
19. máj 2010

pardon, oprava, myslela som MADERNA

luciaanna
19. máj 2010

Ahojte budúce maminy 🙂 .
Ja som používala apnoe lôžko Babysense, bolo to super, hlavne v noci. Dávalo mi to väčší pocit istoty, kľudnejšie som spávala 😉 . Cez deň som ho nevyužívala, keďže malá cez deň takmer nikdy nebola v postielke.
Buď som ju nosila na rukách ☹ , spávala mi na rukách, alebo spala pri mne na posteli. V noci našťastie spala iba v postielke.
Takže pre mňa bol monitor fakt úžasný, ale ako hovorím, iba v noci.
Matrac máme tiež kokosový, nemôžem si sťažovať, ani malá nič nehovorí 😉 . Molitanové matrace sa mi nepozdávali, keďže tie sa hneď vyležia. (to sa už asi týka starších a ťažších drobcov)

deina79
19. máj 2010

takze myslite, ze pohanka kokos moze byt?
bomobula je fakt taky tvrdy??

zuzula81
19. máj 2010

Deini,
ako citas, kolko ludi tolko chuti, je to na tvojom rozhodnuti..tu je link, sice konkretne len k pohanke..http://www.maderna.sk/katalog/product/5624/, vela nepisu, ale snad ti pomoze...ze ta pohanka nie je ziaden strasiak..ja som zamietla hned molitanovy.. 😉

jonas17
19. máj 2010

ja mám matrac kokos pohánka z obchodu babyboo v novom targu za 12-13€.
na bradavky som používala kopec mastí, nič nezabralo, ani babylove, ani žiadna z lekárne. zabralo to, čo radila annag, aby nebola bradavka vo vlhkom prostredí, vložky doma nenosiť a toto mi po pár dňoch uľavilo. inak, mne sa zahojili bradavky , až ked mala malá 5 týždňov.
a cisarák , ak sa dohodneš s dr. a zaplatíš mu, urobia ti. dnes je možné všetko. dr. vie, aký dôvod môže napísať.a vie, ako to urobiť, tak aby bol krytý. ak veľmi chceš, máš svojho lekára, nemôže byť problém.viem to z vlastnej skúsenosti.
monitor sme si nezadovážili, je to dosť aj len modna záležitosť, ale ak chceš, tak prosím.

deina79
19. máj 2010

jonas napisem ti IP

ivush
autor
19. máj 2010

My máme Angel care a som s ním spokojná. Nepovažujem to za módnu fantu, pretože SIDS je dlhé roky realitou a keď sa dá takejto tragédii predísť zadovážením si prístroja za pár €, tak prečo nie... 😉
A tie kokosové matrace sú tvrdé, tož aj moja skúsenosť 😖

zajaciq
20. máj 2010

ja mam tiez angel care, povazujem to za hracku, ktora mi lezie na nervy, lebo ju systematicky nevypnem v noci ako si malu k sebe tulim a pipa.. a neviem co by som robila, keby to zacalo ozaj pipat. umele dychanie? masaz srdca? stisnut dieta? cakat 10 minut na zachranku? neviem... aspon neskor sa mi to zide ako vysielacka. 😵

a matrac kokos pohanka kokos a vobec sa mi to nezda tvrde, hned sa to zalezi, casto ho obraciam, nech nespi v jednej priehlbinke. a poriadne drahy bol, vyse 30 eur , ale 140x70 takze hadam vydrzi aspon 3-4 roky..uvidime.

deina79
20. máj 2010

dakujem baby za ohlasy 🙂

zajacik, ako sa mate?pozeram, ze uz mate 2 mesiaciky 🙂 , kojis?uz mate rezim?ako spinka v noci Rory?nebudi ta velmi? 😀

zajaciq
20. máj 2010

dein79 dakujem, mame sa krasne, ja som taka stastna, ze ju mam.. kojime, papame, cez den rezim ziaden, kojim na poziadanie, v noci o osmej zalomi a budi sa ako pride, zvycajne o druhej-tretej-stvrtej a potom o piatej a uz nechce spat..a potom do pol osmej este je nacucnuta na mne a ja sa snazim spat. jedine co trapi mna ako mamu, ze nespi vobec cez den, ak nepocitam kratne 10 az 30 minutove spanocky. nuz, ale v noci niekedy potiahe aj osmicku a potom este dve hodky. 😅 hovorim si,ze kazde babo je ine, ona je takato od narodenia, ako zive striebro.. 😅

deina79
21. máj 2010

zajacik no ved to, kazde babo je ine, hadam sa to este upravi 😉 , ale ste hlavne zdravucke, takze chodis spinkat s malou aby ste sa co najviac vyspinkali?A nie si nahodou z Furce? 😉

vavenka
22. máj 2010

Ahojte 🙂

Ja mam kokos-molitan- kokos z Targu asi za 15,- eur - a poviem vam, podla mna je to uplne jedno aky madrac - ja mam na nom bavlnenu plachtu, na nej deku a na nej este take presivane cudo zo zupravy s hniezdom, + mala je v perinke, a tie 4 kilecka, co ma, to vobec nieje ziadna zataz na madrac 🙂 ja som tiez spekulovala ze aky madrac ale je to fakt uplne jedno podla mna, podstatne je, aby bol novy.....

Zajaciq ja sa snazim kojit najskor po 2 hodinach, mala sice casto pyta prsnik aj skor, ale vacsinou je aj unavena a brusko ju boli, tak nevie co skor, ci spat, ci sa pucit alebo didku pytat 🙂
V noci je to v pohode - ked sa nacucne okolo tej 23tej, tak vstane zas o tretej-polstvrtej a potom az rano okolo siedmej 🙂
A aj poobede pospi take 3 hodinky, ale tak este je malicka, viem ze sa to moze rychlo zmenit 🙂

Monitor dychu . ja som velky odporca - moje dieta je narodene v termine, krasne, zdrave, plne kojene, doma sa nefajci, ma okolo seba kvalitne veci, dodrzujem zasady spanku, takze nemam dovod na nic take ako je monitor.. Sak by ma piclo kebyze mi to zapipa, a vsektkym, ktore poznam, to parkrat piskalo bez dovodne a tak ci tak babatko kontrolovali, alebo podlozku, ci ma spravnu polohu - takze vyznam to pre mna nema....

A vobec, o 2 roky mozno vymyslia merac tepu, potom za zacne sledvoat cinnost criev a o chvilu budem ukladat decko do kyslikoveho inkubatora plneho gombikov 🙄 🙄

No som sa nechala uniest, ale podla mna je to len dalsia blbost na vytiahnutie eur z penazenky buducej maminy..... 🙄

annika11
22. máj 2010

ahoj vavenka, tak konečne o tbee niečo počujeme 🙂
ja mám na ten monitor dychu presne rovnaký názor ako ty, je to skôr pre detičky s predpokladom zdravotných problémov, mamky fajčiarky, a tak...my to tiež nemáme. Ešte donedávna o takom niečom mamky nechyrovali a bolo dobre...
ti závidím, že ti malá spí v perinke, to tá moja má nejakú averziu voči perinkám. V pôrodnici to bolo o.k. nemala na výber, ale doma, hoci mám parádne perinky od svokrušky aj maminy, sa to nedá. Jediné, čo znesie je rychlozavinovačka, aj to len max. na polhoďku, ked máme nejakú návštevu. Navyše sme dostali frejkovu perinku na ortopédii, vkladá sa medzi nožičky, lebo dr. sa nepozdávala strieška ľavého klbika a s tým sa mi do perinky ani nevojde 😒 ale zato má jadierka ako deti v 4. mesiaci 😀 vraj mám dobré mliečko, tak dúfam, že to neuriekol 🙂

Pripájam sa k diskusii o matraci, my máme kokosový, neviem, koľko stál, lebo sme ho dostali, dávam naňho len froté plachtu, deku nie, lebo malej dávam spací vak, už by jej bolo asi veľmi teplo, keby mala ešte aj deku. Nezdá sa mi tvrdý, ale aj my spíme s mužom na tvrdšom matraci, lebo nám viac vyhovuje...malá sa zatiaľ nesťažuje 😉

deina79
23. máj 2010

ahojte 🙂, dnes to vyzera celkom na fajn pocasie 🙂
k tym baby monitorom tak to si myslim aj ja, keby to bolo tak ako kazdy hovori o tom SIDS, tak to poistovne naozaj daju gratis....

@vavenka, fakt s aoplati kupovat veci z Noveho Targu?
Aj plienky?Ty si za ake?Pampers al.huggies?

vavenka
23. máj 2010

Deina no mne sa oplatilo, co som porovnavala ceny veci, ktore som odtial dotrepala, tak isto...
Kociar som az tak dramaticky lacnejsie nekupila, len kvoli kociaru by sa neoplatilo, ale vela som usetrila na ostatnych veciach, ved mam to vsetko v albume....
Plienky som kupovala tu, ked mali Pampersy akciu 2+1 packy zadarmo, bola to velmi vyhodna akcia, tak som kupila 6x108 plienok 😉 + nieco sme aj podostavali....

zajaciq
23. máj 2010

@deina79 laaaaaaaatkove plienky 😝 😝 😝

deina79
23. máj 2010

@zajaciq ty pouzivas latkove?

zajaciq
24. máj 2010

@deina79 ano, vid albumy 😉 nedam na ne dopustit. viac info v teme latkove pienky moderne a ekologicke (forum vybava). ziadne zaparene ritky, ziadne kremy a takmer ziadne vlhcene utierky. mam aj stvorce aj nohavickove aj vsetko v jednom...

deina79
24. máj 2010

@zajaciq idem pozriet tvoj album 😉

deina79
24. máj 2010

@zajaciq fiiha ani som o tom nevedela, nepocula, ze aj take nieco existuje, cize sa to opiera, vyzeraju super, kde ich kupit, resp.viac sa docitat o tom?dakujem.

deina79
25. máj 2010

@zajaciq dakujem za link 😉

linuska1
25. máj 2010

tak dievcata ja to uz mam za sebou..🙂 prave dnes nas prepustili z porodnice.🙂 14.05. /piatok/ mi odtiekla rano o 02:30 hod plodova voda.🙂 na kontrakcie som cakala cele poobedie..a aj noc.. potom celu sobotu .. nakoniec som ich dostala v sobotu o pol piatej poobede..🙂 do jedenastej som sa trapila... a potom ma brali na cisarak, lebo mala sa zakliesnila a na kliestovy porod bola vysoko...a bola som aj unavena na smrt... takze sme sa narodili 15.05 o 23:36 mala mala 3150 g a 49 cm.🙂 kvoli zltacke nas pustili az dnes... dlhych predlhych 12 dni.🙂

deina79
25. máj 2010

@linuska1 jeeeeej gratulujem, tak predsa o nieco skor sa mala Emka vypytala na svet 🙂 , tesim sa s vami 😉 , lavne nech ste zdravucke, hm nevedela som, ze az tak dlho sa moze cakat na kontrakcie po odteceni vody ☹ , clovek by si myslel, ze to pride ovela skor, no to je fakt indivindi.. ☹ dnes vas prepustali?Aj som bola v starej tak moznoze sme sa videli, cakali tam na 3 poschodi asi 3 mamicky na prepustanie 😉 , ja som bola na 4 poschodi na poradnu, lebo dole nik nerobil dnes na prijme utz....tak sme si tam s mm vyckali dobre 3 hodky...
Tak a inak ako hodnotis celkovy pobyt v starej, bola si spokojna?ak bude cas napis 😉 , drzte sa a este raz gratulujem 🙂 🙂 🙂

ivkafu
26. máj 2010

linuska.... aj ja sa pripajam ku gratulaciam....tak ta nechali sa dost dlho vytrapit 😝 , ale zvladli ste to to je najdolezitejsie 😀 , prekvapilo ma to, ze ta, tak dlho nechali cakat na kontrakcie a nic nerobili, nebali sa ze sa moze nieco skomplikovat s malou a aj s tebou?, ale tak teraz je to uz asi jedno, hlavne ze vsetko dobre dopadlo..... 🙂 este raz gratulujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre