Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

ivkafu
1. jún 2010

annika dakujeme za typ 😉 , super 🙂.... drzte sa s malinkou vela zdravicka a samozrejme napredovania 😀

januliatko1985
1. jún 2010

annika, dakujeme za rady 🙂

annika11
1. jún 2010

ešte som zabudla na uterák a osušku, ale to asi viete samé...držím palce...nám to na novorodeneckom zbehlo ako voda ak ešte máte otázky, rada poradím, pomôžem... 🙂

vavenka
1. jún 2010

Annika to myslim zhrnula dobre, ja som to mala takisto, akurat krem na ritku som nebrala, mala som kupeny bepanthen na bradavky a ten som davala v porodnici aj malej...

Nech vam chlapi zaobstaraju vela vody, mna hrozne smadilo ked sa mi nalievali prsia - aj 4 litre denne som vyslopala a dajte si doniest aj nejake keksy, susienky, bebe dobre rano alebo nieco, mne tam nestacila strava 😅 😅 som bola hladna ako vlk 🙂 len nie cokoladove, orieskove, skor nejake piskoty, alebo nieco take.....

Ja som si vsetkeho brala len po jednom baliku (vlozky, plienky...) a potom mi muz doniesol podla potreby, tampony do podprsenky som si brala tiez len 3 pary asi, nie celu krabicu, brala som aj odsavacku mlieka, ale nepouzila som ju, ani klobuciky som nepouzila a ani tie podlozky pod seba som nepouzila, lebo prve dni davala nemocnica a potom mi netrebalo 🙂
Ale ja som bola v porodnici len 4 dni, takze zavisi aj od toho ako dlho tam budete.... Netreba sa bat, vsetko vam mozu dodatocne priniest, nie je nic take, co by nepockalo 😉

Sestricky sice neodporucaju, ale kebyze mam po ruke detske noznice, tak malej isto ostriham nechty uz tam, lebo sa tiez dost skrabala, moje rukavice jej nechceli davat, ze sa potom pomiesaju veci s erarnymi a erarne rukavice jej nedali 😖
A este 1-2 latkove plienky, na odgrgnutie a tak, aby ste mali, mne sa zisli.....

vavenka
1. jún 2010

Hej a prezuvky dvoje, jedny do sprchy a jedny normalne....

deina79
1. jún 2010

mamicky dakujeme pekne za odpovede, co do nemocnice 🙂 v podstate mam uz vsetko, len to detske mydlo nemam...dufam, ze aj ja tam budem len 4 dni 😉

ivkau
1. jún 2010

deina79 na bradavky si kup krem z DM drogerie ja som mala aj z lekárne 2 a potom mi odporučili ten z dmka a bol jednoznačne najlepší, aj sestričky z novorodeneckého ho odporúčajú.

zajaciq
1. jún 2010

@deina79 a hlavne ak bude problem s prisatim a mlieckom, nevahaj a kontaktuj laktacnu poradkynu, len ona sa ti trpezlivo povenuje a povysvetluje. v porodnici na to nie je cas.

annika11
2. jún 2010

vavenka...to fakt jej nechceli dať rukavičky??? moja mala po celý čas, len ked sa išli kúpať, vtedy jej ich dali dole, aby sa nestratili.
Niečo sladké som mala aj ja na papanie, stratila som veľa krvi a dr. mi vyslovene nakázala zjesť niečo sladké, na čokoládu som sa neodvážila, lebo som niekde čítala, že je to alergén, ale chrumkala som piškóty 🙂 😉 ostalo mi to dodnes, mixujem ich s výživami, skúšam, ktoré mi chutia 😀 aby som vedela, ktoré sa oplatí kupovať neskôr pre malú hehe

linuska1
2. jún 2010

ahojte.🙂

ja som chcela malej ostrihat nechty... ale sestricky z novorodeneckeho mi zakazali...ze novorodencovi sa nesmu strihat minimalne mesiac... odporucili mi odlupnut...ako ked sa nam urobi zaderka... pri trihani moze dojst k infekcii..alebo co..🙂

@ivkau - ako sa vola ten krem z dm?.. dakujem..🙂

deny3
2. jún 2010

k tomu strihaniu nechtíkov, keď sme prišli z pôrodnice k pediatričke, nebola síce naša, tak povedala, že ostrihať a že kto mi takú blbosť o nestihaní nechtíkov povedal. Tak som ostrihala a nič sa nestalo, len boli nechtíky pekne ostrihané.

deina79
2. jún 2010

@ivkau myslis ten babylove?uz ho mam zakupeny 😉

deina79
2. jún 2010

@zajaciq jasne ze ju budem kontaktovat, ak bude treba 🙂 , mna uz teraz boli jedna bradavka, je aj vacsia a to este nemam mliecko ani malu pri sebe 😀 , mame tu v KE nejake poradkyne?

ivkafu
2. jún 2010

deina79 .... tak nasla som toto, alebo najdes aj ine stranky, ale poradkyne sa vacsinou opakuju , alebo este mozno aj v nemocnici vedia odporucit dobru poradkynu 🙂
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

deina79
2. jún 2010

@ivkafu dakujem pekne 😉

ivkau
2. jún 2010

linuška1 ten kremik je babylove, stojí okolo 2eur, držím palce

ivkau
2. jún 2010

linuška1 ešte som ho našla doma tak presne sa volá babylove MAMA brust warzen salbe 😉

linuska1
2. jún 2010

@ivkau

dakujem..🙂
jednu bradavku mam prasknutu ze az... :((
kym sa to trosku nezahoji tak radsej ani z nej nekojim..:(

vavenka
2. jún 2010

Linus aj mne bradavka az krvacala, som videla shviezdicky ked sa mala prisavala, lekarka mi este v porodnici vravela ze len vlastnym mlieckom potriet a nechat vysusit... Mne sa to cca do tyzdna upravilo a teraz uz je to pohodka, len treba vydrzat 😉

ivkau
3. jún 2010

Linuš s tym kremikom sa to upravý skôr ja som tiež skúšala mliečko ale nepomáhalo a s tým kremom to bolo cca za 2 dni ok, dovtedy som počítala hviezdičky ked sa mala prisávalá. a netreba ho ani umývať pred kojením.a daj pozor aby sa ti prsnik nezapalil, je to strašná bolesť! 😖

linuska1
3. jún 2010

@vavenka

skusala som to mliecko ale nepomaha...stale ked sa to len trosku zahoji..tak mala mi to opat natrhne....:( sa stale tak prisava ako keby nejedla tyzden... niekedy to az pali .. a mas pravdu hviezdicky od bolesti su na mieste.🙂)) mam krem od avent na bradavky.. je dobry ale len ked ides kojit... zmakci bradavku a lahko sa koji...ale nelieci... :(

@ivkau

dnes poslem muza nech mi ho kupi... snad sa prsnik nezapali... stale ho odsavam.. je to setrnejsie..a nenatrhuje mi to ranku.🙂
snad sa mi to coskoro zahoji..🙂 aby som mohla kojit z oboch... 🙂

zajaciq
3. jún 2010

@linuska1 vitamin E masticka , najrychlejsie zaceli kozku a spravi z nej chrasticku. v priebehu jedneho dna. od Dr.Muller, v lekarni na rastislavke. za 3 eura. 😉

deina79
5. jún 2010

ahojte 😉 tak dufajme, ze mame po zaplavach.....a konecne vykuklo slniecko 😉

deina79
7. jún 2010

ahojte hlasim sa z poradne, zajtra mam nastupit na prijem do nemocnice , bojim sa strasne, zevraj koli tomu, ze som RH NEGATIV a oficialny termin mam 9.6.
Nalez:
CTG reaktivny typ krivky,, BFHR 142/min, bez kontrakcii
Hrdlo 1,5cm, pre prst priechodne, hlavicka nad vchodom, vak blan zachovaly.

Pichli mi 100mg Thiaminu do zadku aj.
Vzhladom na termin grav u RH NEGATIV doporucuju hospitalizaciu.....pritom som mala vsetky protilatky negat.vysledky

Mam strach, lebo ja som nechcela mat porod vyvolavany

ivkau
7. jún 2010

deina79
neboj bude dobre, aj ja som rh negatív a k tomu sa mi pridal aj vysoký tlak, tiež som šla do spitalu skôr, a všetko dobre dopadlo, boli sme tam sice 2 týždne kôli žltačke, povedali že kôli mojej krvnej skupine ju má silnejšiu. a teraz máme 2 a pol mesiaca a zabudli sme skoro na to. držím palce 😵

ivkafu
7. jún 2010

deina, tak drzim palce aby to dopadlo dobre 😉 , neboj sa vsetko bude ok , radsej nech ta tam maju pod dohladom.... za par dni uz budes mat malu pri sebe 🙂 parada.... potom daj vediet, ako to prebiehalo a ako sa mate, este raz drzim palce 😀

deina79
7. jún 2010

@ivkafu dakujem pekne
@ivkau a tebe pichli vyvolavacku?

meusicka
7. jún 2010

linuska.... ja som taka starsia mamicka, rodila som pred viac ako rokom a radim rychlo tu bradavku dat do poriadku , mne mala tak natrhla jednu a tak som kojila len z jednej strany a z druhej odstriekavala, ale potom mi natrhla aj druhu stranu a uz bolo velmi zle. sa mi uz ani nestihli zahojit. nastastie sa nam to stalo az ked mala dcerka uz 5 mesiacov, lebo mne potom uz poslo aj mliecko. 😒 drzim palce 😉

deina79
8. jún 2010

ahojte tak si ma tam este dnes nenechali, ze mam sa prist ukazat vo stvrtok a sa rozhodnu 😀 😀 😀 😀

ivkafu
8. jún 2010

deina .... tak super 🙂 , ako sa citis, zmena nenastala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre