Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

dusika11
15. jan 2011

jedine co je nevyhoda rastislavky je ze nepustaju nikoho ,ale na nadstandart si tam navstevy pochoduju ako na pase..aj s virusmi..moj mm mal plast a aj si kupil to na usta neviem ako sa to teraz vola..jaj rusko, .dalej ze deticky ukazuju na chodbe v prievane..alebo ze kvoli navsteve sa musi rodicka trepat na chodbu ktora je studena..ale to su prevadzkove nedostatky malo miesta a tak...ale co sa tyka personalu ja som bola velmi spokojna..aj s ty ze zeny ktore slabo kojili tak sa ich prisli spytat sestricky ci este kojime alebo sa pre zdravie dietata daju na flasu..lebo v niektorych nemocniciach sa nespytaju daju tajne flasu a matka sa doma divi co dieta netaha pri dojceni....ja som sa velmi bala ze moja ma dovolenku a ja som bola na blint,,ale uz teraz mozem povedat,,nebojte sa postaraju sa o vas...ked sa postarali o mna a o dvojicky tak aj o ostatne

annika11
15. jan 2011

neviem, možno je to len môj názor, ale ja som bola v podstate spokojná, že nepúšťali na izby...boli sme tam tri ženy + tri deti a stále niekto kojil alebo prebaľoval, poprípade si vetral jazvu 🙂 , spokojne sme sa prechádzali bez podprseniek a radili si s dojčením....ja si neviem predstaviť, že by tam kolo mňa pobehoval ,,cudzí,, manžel, asi by mi to vadilo. Takže má to aj svoje výhody, že nepúšťajú na izby. Ale mohli by mať nejakú návštevnú miestnosť, to je pravda.

10andrea12
15. jan 2011

@zuziq8 pokial viem ked si zazmluvnis lekara a nepride ti k porodu bude mimo mesta alebo neviem co a aj keby ze ma akurat sluzbu ze ho nemusia volat k porodu tak ti peniaze vratia

zuziq8
15. jan 2011

@10andrea12 ano, ale ja skor myslim pripad ked pride k porodu a vtedy jasne ze dam nieco lekarovi, ale neviem preco by som mala davat aj nemocnici peniaze za to, ze ten lekar sa "unuval" prist....

10andrea12
15. jan 2011

@zuziq8 tak asi maju zmluvu s nemocnicou lekari aby nemali len oni z toho osoh ale aj nemocnica neviem ci moze prist lekar k porodu ak tam nebude ked ho nemas zazmluvneneho mozno to je mozne len aby to potom nenapadla nemocnica toto neviem ako funguje najlepsie by bolo keby ma ten dotycny porodnik sluzbu ked budes rodit a tak budes aj spokojna aj budes mat usetrene eurace 🙂

dj788
15. jan 2011

maximalne suhlasim z annik 11ja babo len cakam no tak tiez by mi vadilo ak by bol volny pristup na izbu 😠prv som myslela, ze to tak aj funguje tak som premislala nad nadstandartkou no tu som sa dozvedela vela informacii o tom co ma zaujma,za co dakujem je to faj baby ze pisete osobne skusenosti 😀

zuziq8
15. jan 2011

@10andrea12 viem ze sa to tak robi ze sa dohodnes s lekarom mimo nemocice, ale jasne ze je najlepsie ked ma dotycny lekar sluzbu... 🙂

10andrea12
15. jan 2011

@zuziq8 tak ked sa da aj mimo porodnice dohodnut myslim ze to je lepsie ovela 🙂

ellisabet
17. jan 2011

@andiekens Ahoj! Ja som mala tiež planovanu sekciu, rodila som v spinale, takže mi maleho ukazali hned. pred porodom mi dali infuziu, na sale som so všetkým bola nejakých 40 minut, 10minut sa čakalo na učinok injekcie, maly bol von 2 minuty od začatia rezu, potom ma asi 15 miunt ešt šiji a odsavali placentu a neviem ešte čo, potom ma preložili na postel a odviezli na izbu. Maleho som si po 5 hodinach sama musela vypýtat na izbu, aby mi ho doniesli ukazat. cca do 2 hodin mi odoznela narkoza, bola to bolest, ale stalo to zato, 1. den len ležíš, na 2. ta postavi sestrička a trochu sa umyješ v umyvadle, na 3. den už chodiš a to ti už donesu aj maleho na izbu, na 4. den som už šla domov. Mne robilo velky problem vstať z tej postele, lebo v strede už bola vyležana a aj si do nej lahnut, kedže bola ešte pre mna aj vysoka. Maleho nosili asi tak 3-4 krat denne. inak ti pichaju injekcie od bolesti pokial si v nemocnici. Rana ma bolela tak 2 týždne

zuziq8
18. jan 2011

dievcata, ktore ste lezali na rastislavke pocas rizikoveho, resp kvoli tomu ze vam robili serklaz, poradte co mi treba do nemocnice so sebou... akosi som sa v tom strese a zmatku nespytala mojej doki... 😅 dakujeem 🙂

deny3
18. jan 2011

@zuziq8 hygienické potreby /šampon, sprchovací gél, zbná pasta a kefka, toaletný papier, uterák/, pyžamo, cez deň kľudne môžeš byť v domácom úbore, župan, šlapky, šlapky do sprchy, príbor, pohár, nejakú vodu na pitie, neviem ako dlho tam budeš, nemocničná strava nič moc, tak aj niečo pod zub, niečo na čítanie, je tam strašná nuda.

zuziq8
18. jan 2011

@deny3 dakujem, no zatial na par tyzdnov to vyzera, hned v piatok mi daju infuzie, tak neviem kedy s k jedlu dostanem... ale to nemocnice mi urcite chybat nebude,,, 😒

deny3
18. jan 2011

@zuziq8 predpokladám, že ideš na magnézium, to ti teda nezávidím, kvapká to neskutočne dlho, ale na jedlo ťa odpoja, aj na wc. ALe prečo až v piatok? a nezabudni teplé ponožky 🙂 snád to bude len pár dni, lebo ja mám veľmi zlé spomienky práve na gyn. oddelenie, ale možno sa tam už sestričky vymenili, tak to bude lepšie.

zuziq8
18. jan 2011

@deny3 hej na magnezium... lebo este vo stvrtok idem na morfo usg, a aby mi nemusela vypisovat prepustaciu a zas prijimaciu spravu... tak zatial mam lezat doma.., a hned v piatok rano idem na prijem 😒 myslim ze viac ako par dni, ja mam problem s krckom, skratil sa, ale nemakne, tak si ma chce nechat radsej pod dozorom v nemocnici... a rozmysla aj nad serklazou...

deny3
18. jan 2011

@zuziq8 tak to je nepríjemné, ešte si len v polovici tehotenstva, nech to bábo už prestane vystrájať a pekne nech ostane v domčeku 😉 nemám síce skúsenosť s cerklážou, ale asi by to bolo lepšie ako ležať s magnéziom. Ktorú máš lekárku?

zuziq8
18. jan 2011

@deny3 no urcite to bude lepsie, aj ked ja by som skor bola za pesar 😅 predsa len ma troska desi serklaz, lebo sa robi v celkovej anesteze... este uvidim co na to povie primar... nech spravia cokolvek, len nech ma skoro pustia domov... 3 tyzdne uz lezim a krcok sa nezhorsil, tak neviem preco ma chce hospitalizovat. 😒
k Melichovej chodim 🙂

deny3
18. jan 2011

@zuziq8 pesar neviem, kočka, čo bola so mnou na izbe ho mala, aj tak bola v nemocnici a mala magnézium, aj tak predčasne porodila, pôrod robili v novej nemocnici a nevedeli jej ho vybrať, tak neviem. A na víkend by som veľmi nešla do nemocnice, zažila som ich tam, víkend je proste víkend. Melichová sa mi videla celkom fajn

zuziq8
18. jan 2011

@deny3 fiha, no primar pred 3 tyzdnami vravel ze radsej pesar... no uvidim co povie teraz... mam z toho celeho taky zly pocit, najma ked neviem ako dlho tam bude a co sa bude diat... 😒
ona je fajn lekarka, ale to vraj vsetci na Rastislavke 🙂

ellisabet
20. jan 2011

@zuziq8 držim palce. Nechcem strašiť, ale na gynde to fakt nič moc nie, na poporodne je to lepšie. Ja som tam ležala, ale na všetko som sa musela pýtať, bola som tam len par dni na pozorovani, ale myslim, že ked tam ideš od Melichovej, tak to bude v pohode. Ešte raz, držím ti palce a nech ta rýchlo pustia domov

zuziq8
20. jan 2011

@ellisabet dakujem, no dufam ze tam stravim len chvilku... 🙂

ellisabet
20. jan 2011

@zuziq8 neboj, všetko bude ok

linuska1
24. jan 2011

som tu len nakukla a zaspominala..🙂) na casy ked som isla rodit ja.. ako sme tu klebetili.. @vavenka @deina79 @ivkafu.. ako sme cakali ktora sa ozve ze uz je po... ako keby to bolo len vcera.. a uz je to 8 mesiacov...🙂

deina79
25. jan 2011

@linuska1 veru veru tak 🙂, cas uteka a deticky nam rastu a inak nechces sa pridat do mc stonozka?vcera sme boli 1x, precitaj si na ich stranke je to hranie,spievanie,cvicenie s babtkami, bolo tam uzasne!!!

linuska1
25. jan 2011

ja to mam od ruky.. a nemam auto..:( ked sa trosku otepli tak budem chodit k nam tu na jazero do haligandy..)

ivkafu
26. jan 2011

@linuska1, tat, tak leti to ako voda 😀 linuska1. aj my budeme chodit do stonozky, teda aspon by som chcela, ale boli sme trosku soplikavy, tak to odkladam na lepsie pocasie. 🙂 , nepatri to do tejtoo temy, ale kocky nechodievate plavat s detickami?

viki81
26. jan 2011

Ahojte, vie mi niekto povedať ako to fuguje na Rastislavke ked rodis: ake veci treba doniest pre seba a ake pre babo?
Diky

linuska1
26. jan 2011

@ivkafu

ked bude teplucko..urcite plavat budeme chodit..)

katuska29
28. jan 2011

@viki81 Ahoj. Ja som to tiež len vyčítala.
do porodnice pre Teba
-ponozky
-papuce
-zabky do sprchy
-uteraky
-kojenecke podprsenky
-jednorazove nohavicky
-vlozky ,
-mydielko
-masticku na bradavky- babylove z DM (netreba zmyvat pred kojenim)
- pribor a hrncek
- toaletny papier

PRE BABATKO
- jednorazove plienky
- krem na dupku
- vlhke utierky na dupku
- potom pripravit manzelovi nech donesie pred odchodom (oblecenie kosielku, svetrik, ponozky, ciapocku, perinku,postolky, k tomu 3 ks plienky, jedna pod hlavicku, jedna okolo babatka, jedna do postoliek)
kosielky menia kazdy den, župan dostaneš .
Pekný deň

viki81
28. jan 2011

@domitobi dakujem

viki81
28. jan 2011

@katuska29 dakujem za zoznam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre