Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

10andrea12
24. feb 2012

@monika8888 tvoja gynekologicka by ti mala dat vymenny listok s terminom kedy sa mas hlasit na poradni od 36 tt posielaju mne automaticky dalal moja lekarka paierik ze na poradnu mam ist uz do nemocky je to na prizemi v monobloku treba sa tam objednat

10andrea12
24. feb 2012

@linuska1 ved jasne to by chcel kazdy asi takto znasat 🙂A tiez neviem preco mi ju nechceli dat ☹

monika8888
24. feb 2012

@10andrea12 ďakujem za radu, bola som sa dnes objednať 🙂 🙂

marci1408
19. mar 2012

@10andrea12 tiež mám podobné skúsenosti a zážitky po pôrode sekciou ako ty. Nerodila som však spinálom ale v celkovej narkóze, pretože som mala vcestnú placentu a tam bolo veľké riziko väčšieho krvácania a následne veľkého zníženia tlaku, čo by mohlo byť veľkou komplikáciou pri spinále. Ešte na operačnoms stole som prosila anesteziológa o spinál....ale nedal sa ukecať 🙂 Sekciu robil Dr.Ginelli a musím povedať že bol zlatý. Videl, že mám obavy, tak ma ešte pred uspatím pohladkal po líci a povedal, že všetko dobre dopadne. Nikdy na to nezabudnem. Keď som sa zobudila prišiel ma pozrieť ako sa mám....usmiaty, pokojný...
Sestričky na sále boli tiež úžasné...pohladkali ma na upokojenie, usmiali...
Sestričky na šestonedelí taktiež zlaté, ochotné....
Detskí lekári nic moc....ale dalo sa.
Rodila som o 16.30 v stredu a malinkú mi priniesli ukázať ak sa dobre pamätám okolo 19.h....alebo 20.h.
Postavili ma na nohy a šup do sprchy až po 36 hodinách t.j. v piatok ráno....a teda poriadne sa mi krútila hlava. Preto sa čudujem, že @linuska1 po nočnom pôrode už ráno sedela na posteli a kojila bábo. To sa mi nechce veriť....pretože rana je taká veľká po tejto brušnej operácii, že sa mamička nedokáže ani otočiť na posteli. Navyše si nemyslím, že by sestričky tak riskovali a nechali mamičke pár hodín po sekcii bábo na izbe...predsa len sa jej môže točiť hlava a môže mať nevoľnosti. Ja som bolesť zvládala celkom dobre, len mi bola hrozná zima a nevoľnosti som tiež nemala, ale vstať som z postele nevládala teda....a vlastne celých 6 dní čo som tam ležala, mi vstatie z postele trvalo aj 5 minút. MAličkú mi nosili na kojenie tak ako ostatným mamičkám, ale na izbu mi ju dali až v sobotu ráno, čiže d a pol dňa po pôrode. Ostatné maminky, ktoré boli so mnou na izbe tiež po sekcii mali podobné problémy, len jedna, ktorá bola po spinále, mohla vstať 24 hodín po pôrode a aj jesť mohla skôr ako my ostatné, ktoré sme boli v celkovej narkóze.
....toľko moje skúsenosti....

linuska1
19. mar 2012

@marci1408 no ja ta o tom presviedcat nebudem.🙂 neveris.. never..🙂 mam 34 rokov.. neviem preco by som tu pisala sprostosti...z toho som vyrastla... a na druhy resp treti den po sekcii ak pocitas aj prvy... to nie je par hodin...🙂 keby som sa nevladala otocit a vstat.. tak by mi malu urcite nedali.. to mas pravdu..🙂

marci1408
19. mar 2012

@10andrea12 oprava
🙂
nosili na kojenie tak ako ostatným mamičkám, ale na izbu mi ju dali až v sobotu ráno, čiže dva a pol dňa po pôrode. Ostatné maminky, ktoré boli so mnou na izbe tiež po sekcii mali podobné problémy, len jedna, ktorá bola po spinále, mohla vstať 24 hodín po pôrode a aj jesť mohla skôr ako my ostatné, ktoré sme boli v celkovej narkóze.
....toľko moje skúsenosti....

marci1408
19. mar 2012

@linuska1 napisala si toto....skopirovala som to
... ja som mala cisarak v celkovej anesteze... a zvladala som ho super... nedam nan dopustit.... mala sa narodila 23:35 a rano o siestej som uz v pohode sedela na posteli a mala ju na rukach.. v pohode som ju nakojila.. na kojenie mi ju nosili kazde 3 hodinky... na druhy den som si ju uz pytala na izbu..

...takže si 6 hod. po pôrode sedela na posteli....aj s dieťaťom....

janusha33
19. mar 2012

No tak teraz uz viem urcite ze musim urobit vsetko pre to aby som nemusela ist na cisarsky.Chystam sa rodit tiez na Rastislavku ale viem ze nechcem cisarsky.Lenze nas drobec je zatial v polohe panvovym koncom,tak dufam ze sa do maja este otoci.Nemate nejake osvedcene recepty ako ho nejak otocit?

linuska1
19. mar 2012

@marci1408 ano.. 15.05. - 23:35 mi robili cisarak.. ak pocitas aj tento den. tak mi malu doniesli na treti den to je 17.05.. rano som sedela na posteli 16.05. o 06:00 a na druhy den mi malu doniesli na izbu... cize 17.05 po rannych vysetreniach... niektore den ked sa robi sekcia pocitaju ako nulty.. niektore ako 1 den.. tak ked pocitas 15 tak na treti den ak nie tak na druhy den..🙂

ano a po 6 hod o 06:00 hod som sedela na posteli aj s malou.. ktoru mi doniesli na kojenie.. potom mi ju samozrejme zobrali a nosili kazde 3 hod.. so mnou na izbe ostala az na druhy den okolo obeda ked zase nosili na kojenie..🙂

10andrea12
19. mar 2012

@janusha33 urcite sa otoci este ma cas kaoske sa otocilo babo tyzden pred porodom 🙂 kamoska mala prve sponntalne a drhu mala sekciu a vravela ze radsej 10 porodov normalnychako jednu sekciu ako bolesti su hrozneee ale zo dna na den je to rapidne lepsie a lepsie 🙂Ja som bola stastna ze lezim a nikam nejdem prve 2 dni urcite 😀
@marci1408 po spinali sa moze skor najest uz teda na druhy den 🙂Ja som zasa bola nahnevana na Ginelliho tiez mi robil sekciu ,ako odbornik, klobuk dole ale mala som spinal a mohol si nechat vetu ked mu na sal volali kde je ze ma na stole tucnu pacientku, aj za mnou bol na izbe ze ako sa citim ale tymto ma trosku vytocil mohol to povedat inak ,clovek je v strese aj v radostnom ocakavani kedy uz uvidi svoje vytuzene babo a on to takto skazil ☹

janusha33
20. mar 2012

@10andrea12 No ja by som mu radila aby sa otocil lebo inac rodit nejdem 😀 .Ostane v brusku kym sa neotoci a basta.Ja na cisarsky nejdem,som tiez zdravotnicka a nepochopim zeny ktore nemusia ale idu silou mocou na cisarsky....radsej si chvilu odtrpim a potom mam pokoj a mozem si uzivat drobca ako byt potom este neviem ako dlho ubolena a nedajboze ze sa mi rana zapali alebo dojde k nejakym komplikaciam.Svagrina mi odporucala ze mam chodit po styroch......tak vyskusame uvidime.

10andrea12
20. mar 2012

@janusha33 jasom uz na 5ty den normalne fungovala prve 3 dni su najhorsie potom sa uz da v pohode .-)

janusha33
20. mar 2012

@10andrea12 Dufam ze ma to pekne krasne obide....

10andrea12
20. mar 2012

@janusha33 🙂 drzim prsty

janusha33
20. mar 2012

@10andrea12 Heheheh dakujem.....asi to budem potrebovat.Ideme teraz na prietoky tak uvidime ci sa neico zmenilo.....ale dufam ze ano bo ked nie tak fakt zacnem umyvat okna.

10andrea12
20. mar 2012

@janusha33 jaaaaj prietoky moja ncna mora ☹((((kvoli nim som lezala v nemocke ☹(((

janusha33
20. mar 2012

@10andrea12 Preco?Ja idem teraz prvy krat,nestresujem len vdaka tomu ze neviem co ma caka.

10andrea12
20. mar 2012

@janusha33 Nebudem ta strsit ak ti dobre dopade usg potom ti poviem co sa stalo mne ☹

janusha33
15. apr 2012

@10andrea12 No prietoky boli zrejme v poriadku kedze nic nehovorila doktorka ze nieco je zle akurat ze mi zacina dozrievat plodova voda.A kedze sa nam Risko ani doteraz neotocil tak si mam urobit predoperacne vysetrenia a v utorok uz ideme na poradnu do nemocnice.Tak som zvedava co bude nove

10andrea12
15. apr 2012

@janusha33 tak to ma tesi ze su ok 🙂 No kedy mas termin?ja som v nemocke stihla 2 poradne vlastne po druhej som o 2 dni pricupkla rovno na porodnu salu s otecenou vodou ☹

janusha33
16. apr 2012

@10andrea12 Termin mam 13.maja ale zatial to vyzera na cisarsky z coho nemam velku radost lebo som chcela ist normalne,ale kedze nas drobec si postavil hlavu a je koncom panvovym a nie a nie sa otocit.Tak som mu povedala ze ma este mesiac na to aby sa otocil.....a poctivo cvicim macaci chrbat,pritom ma vraj babatko dost miesta na to aby sa otocilo tak snad to vyjde.

10andrea12
16. apr 2012

@janusha33 niekedy sa babatka otocia tesne pred porodom,no ti verim ze chces ist normalne je to 1000 krat lepsie ako cisarsky ,predsa je to len operacia a rana boli .Nevravim ze po normalnom porode to neboli ale urcite su mamicky skor fit ako po cisarskom ja som mala idikovanu sekciu od mojho lekara na plucnom koli stredne silnej astme cize ja som to mala na papiery tak mne museli robit ☹Ja som predoperacne nestihla robili mi ich az na porodnej sale 😀 Ja som mala termin az na 11 juna a mala sa narodila 20 maja teda mohla uz 19 nasteho lebo mne 19 rano doma odtiekla plodova voda ale nechali na cely den aj noc na porodnej sale vypocula som si 2 porody 😀 .Nechali ma ze sa bude cakat na prve kontrakcie a hned nato sa urobi sekcia ked sa mala zacne pytat na svet ale moje kontrakcie nikde ani po 24 hod a rano mi brali krv a uz som mala nejake zapaly v tele ci co tak okamzite na operacku a robili sekciu ,keby mam normalne rodit asi rodim aj 3 dni 😀

zuziq8
20. apr 2012

@10andrea12 19-teho uz robili mna, takze ty si musela pockat 😀 inak moja dr. povedala mamke ze ona pre ma vybrala SC, lebo pri normalnom porode by som nespolupracovala... 😠 takze ja som kludne mohla rodit normalne 😠

10andrea12
20. apr 2012

@zuziq8 😀 aspon sme boli spolu na izbe 😀

zuziq8
20. apr 2012

@10andrea12 to ano ,ale mohli nas nechat same dve (teda styri) 😀 aspon by sme nemali kazdodenne navstevy pana manzela 😀

10andrea12
20. apr 2012

@zuziq8 😀 to mas teda pravdu 🙂dobre nam bolo po stvorici 😀

janusa01
14. máj 2012

@linuska1 neviem preco sa baby tak cuduju aj ja som po cisarskom na druhy den isla na izbu cize rodila som o 17,25 a rano o 9,00 som isla teda odniesli ma na izbu a doniesli maleho na kojenie.nerobi sa to tak skoro,ale povedali mi ze ak sa posadim mozem byt na izbe tak som sa posadila.hlavne som vypila asi 1000l vody 🙂 cez tu noc .

zuziq8
14. máj 2012

@janusa01 a dovtedy si bola kde, kym ta odniesli na izbu? 😕

linuska1
14. máj 2012

@janusa01 🙂 nevedia si predstavit ze sa cisarak da zvladat aj dobre...🙂

@zuziq8 dovtedy bola na pooperacnej izbe.. 🙂 potom isla na klasicku..alebo na nadstandard...🙂

zuziq8
14. máj 2012

@linuska1 preto sa cudujem, lebo ja som tiez mala sekciu a hned po ma dali na izbu 🙂 inak ja som tiez mala na izbe babu, ktora zvladala v pohode sekciu, a aj tak jej malu dali az treti den...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre