Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

vavenka
8. jún 2010

Deina drzime palce 🙂

Ako sa mate tehulky? Nasa Vanda uz ma mesiac! Kokso ako to rychlo teraz uteka 🙂
Mame sa fajn, mala je zdrava - viacmenej (ked neratam bolenie bruska, zapalene oko a to ze je kazdy druhy den vyhadzana na tvaricke a netusim z coho 😀 ) mliecko mam, konecne je normalne pocasie, tak sa uz aj von dostanem - sice len s kociarom, vsakze, ale tesim sa 🙂

deina79
8. jún 2010

@ivkafu nenastala nalez ten isty len 1cm otvorena,,,ale nevadi 😉 , uvidime vo stvrtok 😉 , citim sa fajn, ziadne kontrakcie nic....

deina79
8. jún 2010

@vavenka mesiacik uz?no to uteka fakt 🙂 , este ste neboli vonku na prechadzke?

vavenka
8. jún 2010

Deini ale hej, chodime, len nie vzdy sa jej paci 🙂 niekedy pekne spinka, ale niekedy je jak cert 😀

linuska1
9. jún 2010

@meusicka

uz sa to celkom pekne zahojilo.. tak s nou uz aj zacinam kojit... teda kojim najprv z druhej... a potom ked uz mala nema taky tah tak z tej prasknutej... snad mlieko nestratim.. :( este nemame ani mesiac...

@deina79

velmi ti drzim palce.. nech to uz mas coskoro za sebou.🙂

@vavenka

my sme sa chvoli vonku ako cert zo zaciatku.🙂) teraz si aj pospinkame.🙂) nastastie koliku sme mali len raz,.. a odvtedy nie..🙂 pri kolike pomaha infacol.. pred kojenim jedna kvapka na jazyk... hned je po kolike... 🙂 ale aj bez koliky sme ako cert.🙂 malo spinkame... a nevieme len tak chvilu polezat... bez toho aby sme neboli hojdani..alebo vyvlacovani po rukach..🙂 ale tomu ju nechcem ucit..🙂 tak niekedy pekne vyvreskujeme aj 15 min.. a potom zaspime unavou.🙂))

deina79
9. jún 2010

@linuska1 @vavenka dakujem mamky ze na mna budete mysliet 😉 , ved zajtra sa uvidi, idem zas na poradnu 😉

deina79
10. jún 2010

ahojte, tak ja ziadna zmena, zajtra mam prist zas, uz ma to nebavi ☹ ☹ ☹

linuska1
10. jún 2010

@deina79

bud rada..🙂 stale je to lepsie ako keby si tam mala ostat lezat...🙂 ja som lezala na vzdycharni 33 hodin.... a to bola len katastrofa..🙂

dnes sme boli na poradni... za 26 dni sme vyrastli o 4 cm a za 14 dni pribrali 420 g.. 🙂) a od dnes mame nausnice...🙂) to bolo placuuuu..🙂)

deina79
10. jún 2010

@linuska1 no ved sa ma pytali, ci uz chcem zostat a ja ze nie, pokial nemusim 😀 , duplom v takej horucave a naco ked som na 1cm otvorena?no ale ja myslim, ze mne sa sam ten krcok viac neotvori, jedine s vyvolvackou......ked ziadne zmena nic....

suoer tak rastiete ako z vody🙂, palcu bolo tomu veriiim, aj ja si polacem, ked budem davat amlej nausky...

deina79
10. jún 2010

@linuska1 tebe tiez vyvolavali porod?

linuska1
10. jún 2010

@deina79

ano...🙂 prijali ma v piatok o 13:00 a infuzie som brala do soboty do 16:00 o 16:30 som dostala kontrakcie..

acik
10. jún 2010

Ahojte kocky... CHcela som sa Vas opytat kedze ste asi pravdepodobne z Kosic. Som tehotna v 25tt. Zijem v Irsku a kedze je tu starostlivost onicom tak letim na slovensko porodit svoje druhe babo. Moj gynekolog na slov. mi odporucil aby som si nechala spravit 3D ultr. na slovensku kedze tu v Irsku som nebola tak sledovana a aby sme nieco neprapasli-kedze pri privom som mala problemy. Odporucil mi ultrazvuk u Mudr. Mikulasa Bujnaka. Neviete mi niektora povedat ci je to dobry lekar alebo nie -co sa tyka vysetreni a pod. Mam sa unho objednat no najprv by som chcela o nom nieco pocut a ak by to nebolo nic moc tak by som si radsej na odporucanie nechala spravit 3D niekde inde. DAkujem VAm velmi pekne...

linuska1
10. jún 2010

@acik

ja som bola 3x u dankovcika v zeleznicnej nemocnici... je to vyborny odbornik...Bujnaka nepoznam..:(

bombula
10. jún 2010

aj ja odporucam dankovcika, ale vopred sa uisti ze ak ti to aj budu robit u neho ze ti ultrazvuk bude robit on. ma tam aj inych lekarov ktori pre neho robia ak je mimo. v podstate su ok, ale on je najlepsi. co sa tyka pristrojoveho vybavenia - je to parada.

deina79
10. jún 2010

@bombula bujank je na furci tusim a nedavno si kupil masinu a 3d u nho stoji 65eu aj s fotkami a videom tusim, ale jednoznacne dr Dankovcik je naj z naj.....ale tam sa caka aj 2 mesiace 😀 , je ale najlepsi a samozrejme ten pristroj ma ako jediny v KE...

deina79
10. jún 2010

@linuska1 takze si nemala ani kontrakcie, ani zatka neodisla, ani plodovka?preto ti vyvolali?

linuska1
10. jún 2010

plodovka mi odisla... v piatok o pol tretej rano..🙂

acik
10. jún 2010

Deina79 ...
vedela by si mi povedat nejaky kontakt na Mudr. Dankovica? a nevies kolko tam stoji 3D????? To som nevedela ze 3D u toho bujnaka je take drahe.A ak tam budem volat tomu Mudr. Dankovicovi musim si ziadat aby bol on na Usg -lebo pisali ste ze mozno tam bude iny lekar . dakujem vam ......

bombula
10. jún 2010

mudr. dankovcik je spravne.ja si nespominam kolko som platila ale bolo to iba raz a urcite nie tolko ako u toho bujnaka ci ako sa vola. video ma nezaujimalo, ani cd s nahravkou, a foto som dostala.ku dankovcikovi objednava sestricka(velmi mila setricka), stoji za to sa opytat kto bude robit. je tam este jeden senzi doktor, zial iba si pamatam jeho prve meno Frantisek🙂 ale bol tiez super. tak dufam ze som aspon trochen pomohla.

bombula
10. jún 2010
acik
10. jún 2010

bombula dakujem ti velmi pekne .. tak ja tam zajtra skusim zavolat a objednat sa ... dakujem este raz..... 😉

linuska1
14. jún 2010

@vavenka
@zajaciq

aj vase sa pucia a natahuju najme nad ranom?... je to tym, ze rastie?..koliku nema.. 🙂

vavenka
14. jún 2010

linus no jasne, moja sa tiez puci riadne, ale nemyslim ze je to tym ze rastie 🙂 podla mna tlaci prdiky 😉

zajaciq
14. jún 2010

mali sme take, ze pukalo sa jej tazsie a bolo to nadranom. avsak niekedy aj cez den. odznieva to s casom. my ale nespime cez den a mamka je uz hotova z toho ☹

vavenka
14. jún 2010

Zajaciq vobec nespi? Juuj tak to ti verim ze mas dost, Vanda pospi doobedu 2 hodky, poobede 2-3 hodky a aj podvecer.....
Nepomaha ani cumel? Moja si velmi zvykla zaspavat v lehatku, dam ho na zem, nohou hojdam a do 10 min vytuhne 😉 Sem tam jej sice musim strcit do pusy dudlik, hlavne ked je velmi unavena a nevie zaspat, ju to ukludni.....

zuzana355
14. jún 2010

ahojte kočky idem si Vás prečítať od kedy je tak horuco nestiham ani tu na chodiť.

zajaciq - u nás to bolo presne to isté mala nespala cez deň a v noci vstala aj 10krát a trvalo to asi pol roka bola som z toho hotová unavená vynervovaná.
Chce to vela trpezlivosti dufam že u vás sa to upraví skor ja som malej kupila potom aj v lekarni homeopatika na spinkanie ale nakoniec som jej nedala nech si na to nezvyká ale lakalo ma to po tých prebdených nociach.
a keby si ju dala spinkať vonku na balkon v kočiariku ani tak by nespala držím ti prsty a hlavne nech mala už pekne spinka.

zajaciq
14. jún 2010

nas ukludni len prsnik, ale ked ju odpojim, tak je hned hore. takze nespime a ked je prepnuta, tak place a place a place. kresielko neznasa, na brusku nie je rada, najradsej je v satke, tam aj zaspi, ale to ja nevladzem kazdy den, v kociku to je tiez krik vo vanicke, vo vajicku vidi a rozprava sa so mnou, ale tiez nespi 😅 na balkon = tam musim byt a hojdat ju aj pol hodinu hodinu, aby zaspala. a cumel? nepouzivame, nechce ho, nenaucila som ju nan. zriedkakedy ju tym oklamem, ale to uz najvacsiu "robotu" urobi prso 😀

@linuska1 skus vynechat v strave cibulu a cesnak. strukoviny predpokladam, ze nejes. 😉

zajaciq
14. jún 2010

@vavenka
@linuska1
@deina79

inac, robim v stredu prezentaciu latkovych plienok u nas doma, ak by ste mali zaujem, o 14-15tej 😉 ak este nemate satku ci kyblik a uvazujete o nich, taktiez si mozete vyskusat. keby daco IP

linuska1
14. jún 2010

@zajaciq
@vavenka

nejem ani cibulu ani cesnak a ani strukoviny... nic zakazane.🙂 dodrziavam dietu.🙂
my taktiez v noci nespime...a cez den malo co... v noci sme aj 5x hore...a to nam trva kym opat zaspime... niekedy si len lahnem.. konecne najdem polohu a uz sa z detskej postielky ozýva plač.... cez den zaspi doobedu max na hodinku... na hodinku poobede... v kazdej polohe vydrzi najviac 3 min..inak hned je plac.... nepomaha..kocik... lehatko..postielka.. niekedy ani ruky..a ruky velmi nechcem pouzivat... aby som ju nenavykla.🙂 vraj to trva 3 mesiace.🙂) mame mesiac.🙂 odpocitavam to ako dni do porodu.🙂))

zajaciq
14. jún 2010

@linuska1 no to, ze to trva tri mesiace neverim, nam ide na tri mesiace a cim dalej tym horsie. navyknut na ruky = toto mi dnes rozpravala neurologicka, absolutne nepodlozene argumenty.. a preco ju davas separe do postielky? ved ma 4 tt, casto sa koji..sup do postele a vyspis sa. ja ju mam vedla seba - vid album. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre