Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

meusicka
10. nov 2011

@swanqueen ahoj citam ze si od Sedliaka, ja k nemu tiez chodim. chcela som sa spytat ze ked si bola zazmluvnit ako to prebieha? ja chcem rodit u dr. Urdzika, ale to asi treba nejprv dojednat s dr. a potom ist nahlasit aj na porodnicu ci ako?

slniecko510
10. nov 2011

@meusicka ahoj vidim ze chces rodit u Urdzika. Ja u nho budem rodit,uz sme aj dohodnuty. Staci ze za nim zajdes netreba to nikam hlasit.

swanqueen
10. nov 2011

@meusicka ahoj, ja som si praveze nikoho este nezazmluvnila, asi budem rodit u Dankovčíka, este neviem. ale lencika1 si bola zazmluvnit, spytaj sa jej ako postupovala. a preco nechces u Sedliaka ak sa mozem spytat?

meusicka
10. nov 2011

@slniecko510 dakujem za info, nevedela som ze ci treba nahlasovat, len mi to tak napadlo, lebo ked som bola dojednavat nadstandard tak sa ma sestricka pytala ci uz mam lekara. ale dik za info. ja sa unho mam prihlasit ked ukoncim 34tt, kedze cakam dvojicky.
@swanqueen aha, prepac, tak som vas dve poplietla, citala som vas rozhovor a nejak sa mi to poplietlo. ako nemam proti Sedliakovi nic, prve som rodila len tak, ze kto tam bude, pri tom porodim ... a teraz zase dvojicky, no neviem. troska som z neho mimo, lebo mi nic nehovori ohladne terminu a pritom zovsadial pocuvam ze sa rodia skor, a mi pride niekedy taky zasnivany 😅 chcem nejak razantny postup, nie vyckavanie, ze ved sa to ukaze. to akoze ked vydrzim, tak mam nosit svoje dve babiky az do 40tt ? 😀 asi ma potom pretrhne napoly, lebo uz teraz mi je dost tazko a pritom som pribrala len 10kg, ale mam to vsetko na bruchu a vo zvysenom mnozstve krvy.

swanqueen
10. nov 2011

@meusicka no inak mas pravdu, aj mne pripada taky zasnivany 😀 ja tiez som z neho dost nervozna, lebo nic neriesi, ako keby casu bolo dost. sice este mam dost casu, ale zas az tak vela nie, takze v tomto si to vystihla, ze razantnejsi pristup by som aj ja privitala. ja chodim aj k Dankovčíkovi,tak uvidime.. 🙂

martinka8
21. nov 2011

niekto ma termin v januari?????

swanqueen
21. nov 2011

kočky, rodil niekto u Dr. Vecseya???

mamka78
21. nov 2011

@swanqueen nie,ja som u neho nerodila,ale mala som tú česť,ke´d som ležala na pôrodnej sále a stále chodil každú jednu mamičku vyšetrovať,ako by mu to robilo radosť 😝 ,ja som odmietla,pretože som bola na ATB kvôli predčasnému odtečeniu vody a pán dr.sa na mňa osopil,že čo si myslím kto som,že ja si určujem kto ma bude vyšetrovať a kedy 😠 😠 ,pekne sme sa povadili a potom mi len tak medzi dverami zanôtil,že na sekciu aj tak nepôjdem,že to radšej bude kliešťový pôrod!!!!podotýkam,že malý mal 3x otočenú pupočnú šnúru okolo krku,bez plodovej vody,bez kontrakcií a zlými prietokmi som bola nonstop napojená na monitor!!!!Takže si o ńom myslím svoje 😝 😝 😝 ,inak som sestrička a s babami na sále sme si dosť pokecali a tie si o ńom tiež myslia svoje 😖

swanqueen
21. nov 2011

@mamka78 fuuuha, ja som si myslela ze je dobryy, sice k nemu nechodim, chodim k Dankovčíkovi, akurat dnes ked sme cakali kym pride a lezala som na monitore, tak dosiel a s nami prehodil par slov (nami myslim aj mojho priatela) a mne pripadal sympaticky. lebo viem,ze Dankovčík dal vypoved a vyzera to s tymi vypovedami vseliako, tak ja neviem ci 5. tam vobec este bude. tak som zvazovala koho ineho si vybrat. tak diky za upozornenie.

mamka78
21. nov 2011

no to je len môj názor,inak on tak pôsobí ako dobrosrdečný ujo,kým všetko ide ako on chce 😠 ,ale po tomto zážitku už ho nechcem ani vidieť 😎

mamka78
21. nov 2011

@swanqueen no to je môj názor,on síce pôsobí ako milý ujo,ale pokým ide všetko ako on chce 😠 ,ja s ním už nechcem nič mať 😎 ,s tými výpove´dami je to na figu,ale myslím si,že to nebude také horúce,do konca týždňa sa to utrasie 🙂 ,držím palčeky,nech ti to rýchlo ubehne 😎

abriela
21. nov 2011

@slniecko510 U vami spominaneho doktora rodila aj moja svagrina. Po vybere stehom ju na druhy den brala zachranka. Pan doktor asi az taky dosledny nieje.
Sme radi, ze to prezila. Vytvoril sa jej pod jazvou abses - ktory praskol a vdaka tomu, ze brucho nebolo az tak zrastene, jazva praskla a ten hnis sa nedostal do celeho tela. Chudak jej manzel a dieta. Boli 2 tyzdne bez mamy a chudak svagrinka, cakala na babo 9 mesiacov, dosla domov a uzila si ho len 4 dni.
Bola som u neho aj ja. Nebol vybaveny, netusila som, ze ma ani robil, ale 2 dni po zakroku za mnou bol.
Takze je dobry????

swanqueen
21. nov 2011

@mamka78 dakujem pekne 😉

adka.baby
21. nov 2011

Maminky.....chodte rodiť do Šace.. 😉

vavenka
21. nov 2011

Adka -Saca je daleko 🙂 a za izby sa tam tusim za vsetky plati, nie? Rastislavka je v pohode 😉 Inak ja pojdem asi 2.12., som sa pytala doktorky ze ako je to s vypovedami, tak vravela mi, ze gynekologovia su ok, nepodpisovali (teda vacsina), ale ze anesteziologovia popodpisovali, tak to by mohol byt problem v ramci sekcii alebo epiduralov... Ale aj ja si myslim, ze sa to az tak nevyhroti 🙂

alicka2
22. nov 2011

Ahojte, na Rastislavke na gynde nedali lekári výpoveď takže pohoda 🙂. Všetkým čakateľkám držím prsty 🙂.

daniela242
22. nov 2011

@martinka8 ahoj ja mám termín 20.1 🙂

martinka8
22. nov 2011

@daniela242 ja 12.1. taze to sa asi nestretneme 🙂 mas vybrateho porodnika?

daniela242
23. nov 2011

@martinka8 no možno aj áno keď sa môj drobec poponáhľa 😀 Ja mám plánovanú sekciu a rodiť budem u Linkescha- je to náš rodinný známy a aj prvú dcérku som rodila pri ňom takže iných lekárov ani neriešim 🙂
A ty?

zuziq8
24. nov 2011

@alicka2 to ze na gynde nedali vypovede je fajn, ale ked bude treba robit cisarsky a nebude tam ziaden anesteziolog, tak to uz je pruser... 😔

adka.baby
26. nov 2011

@vavenka nie je daleko,ked ste už rodili v starej,viete,o čom hovorím,ja by som tam už nikdy nešla...stojí to za ten pokoj a pohodlie a peniaze nezohrávajú úlohu...zaplatila by som si 😉

lenka.s
26. nov 2011

@adka.baby prepac, ale nesuhlasim ... rodila som na rastislavke 2x a ked porovnam svoje skusenosti s niektorymi mojimi znamymi, co rodili v saci, jednoznacne som rada, ze som sla na rastislavku, lebo sice novorodenecke na figu, ale aspon porod a pobyt v porodnici na dostojnej urovni ... a este som usetrila po financnej stranke, co ale nie je prvorade 🙂

adka.baby
26. nov 2011

@lenka.s ved nemusiš súhlasiť píšem svoje skúsenosti,chytila som plieseň na nohách a keby som nemala vybaveného lekára,neviem,ako by som dopadla....všade špina a nehorázne podmienky....moje známe,čo rodili v Saci si iba chvália..ale je to vec názoru...nehádam sa... 🙂

vavenka
26. nov 2011

@adka.baby praveze ja som v starej rodila a pohoda 🙂 pre mna je saca od ruky - nemyslim tym pre mna samotnu, ale ked ma za mnou prist rodina, muz, nebodaj ti nieco zabudnu priniest tak dakujem pekne.... A tiez som na sacu pocula kadeco, aj dobre aj zle.... v KE su tri porodnice a myslim si, ze v konecnom dosledku je to o tom, na aky personal a "spolubyvajuce" natrafis.... Ale tak to je len moj skromny nazor 🙂 Napriklad jedna uzasna vyhoda starej nemocnice je, ze sa tam mota uplne minimum nasich "spoluobcaniek" - kdezto v saci je ich furt kopa, kde sa obzriem....
A teda u mna zial peniaze este vzdy zohravaju ulohu, niezeby som na to nemala, ale ked niekde mozem byt v ramci poistenia zadarmo a inde si za to musim platit, tak je to tiez jeden z dovodov pre alebo proti....

adka.baby
26. nov 2011

to by si mala vidieť,koľko spoluobčaniek bolo na oddelení,ked som ja rodila, jednu mi šupli aj na izbu a to už bola sila...nikdy viac..v Saci mám rodinu a manžel tam pracuje, takže ja by som išla iba tam...

lenka.s
26. nov 2011

@adka.baby no ved ani ja sa nehadam ... inak s plesnou som pocula a citala aj tu na mk prave naopak, ze v saci jej maju aj na rozdavanie
ale je pravda, ze po prvom porode som aj ja povedala, ze nikdy viac tam moju osobu nik neuzrie ... no ked som sumarizovala tesne pred druhym porodom, dospela som k zaveru, ze to tam skusim zas .... ak by bolo na mne, rodim najradsej ambulantne, kedze pre mna je z celeho porodu najhorsi pobyt v nemocnici a je uplne jedno v akej 😉

vavenka
26. nov 2011

@adka.baby no vidis, ja mam zas uplne opacnu skusenost 🙂 .. Ked som rodila v starej, boli tam mozno 3 a aj to vsetky pokope na jednej izbe.... A ked sme sli pozriet teraaz v auguste svagrovu do sace, tak kompletka plna cakaren pred sestonedelim, kokso smrad tam bol jak v opicinci..... Ble..... A ked mas muza aj rodinu v saci, preco si rodila v starej? 😅 😅 😅

jankaroy
26. nov 2011

ja som rodila minuly rok v oktobri v saci a nemozem povedat kriveho slova na tuto porodnicu, a za izbu som neplatila ani cent 🙂 Na izbe sme mali kupelku, boli sme tam styri mamicky a myslim si ze tie 4 dni kym sa dostanes s babatkom domov sa daju zvladnut. Co sa tyka spoluobcaniek, tie mali vyclenenu samostatnu izbu. Jedine za co som platila bola epiduralka 🙂

10andrea12
27. nov 2011

Ahojte babulky neda mi nereagovat ja som rodila teraz v maji v starej na Rastislavke a nemozem povedat kriveho slova maxspokojnost a spoluobcanky najdete v kazdej nemocke co som ja lezala v maji boli tam ale vsetky pokope na jednej izbe uplne vzadu ja som mala velke stastie aj na spolubyvajuce aj ked jedno sa mi nepacilo ze tam pustili na izbu manzela tretej babe ktoru doniesli k nam po cisarkom asi na 3ti den po mne a ku mne mojho muza nepustili videl ma az na treti den ked prisiel za mnou na navstevu a uz som chodila, ale aj dobre lebo tiez je to myslim dost neprijemne lezis tam bez gatiek ,pri posteli spusteny kateter s mocom niesi celkom fit a na koseli obrovske flaky z mliecka ako mne samej bolo blbe prejst okolo neho ist si pre cistu koselu s takymi mapami ☹ , ale nie o tom som chcela sprchy niesu v najlepsiom stave myslim ze v kazdej neemocke nikdy to nebude ako doma a nikdy v ziadnej nemocke nebude lepsie ako doma ale ved tych par dni sa myslim ze da zvladnut.Mna ked prepustali nesli dokonca sprchy nieco tam opravovali tak ma sestricka poslala osprchovat sa k nim do sesterskej sprchy 😀

vavenka
1. dec 2011

Tak chvalabohu, anesteziologovia sa spamatali a stav je v nemocnici ok, zajtra mam naplanovany cisarsky, drzte palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre