Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

kvikinka
25. nov 2009

preto...lebo bol vybavený a staral sa o mna cely mesiac pred porodom (vysetrenia, USG....), a prístup mal super, len ten pôrod bol taký aký bol,on to podla mna aj sam vedel ze to nemalo takto byt, nechcem to tu vsetko rozpisovat a nechcem nikomu ublizovat, ja viem ze je s nim vela mamiciek spokojnych.... 😉 ale ako sa hovori "motyka vystreli"

monnaliza
25. nov 2009

Ahojte

evca35 -
aj ja som plakala - jednoducho mi to nejde do hlavy ako môžu ženu necháť sa trápiť s mrtvym dieťaťom v bruchu. A ešte vyjadrenie primára, že zlyhala na embóliu plucnej vody - veď to je logické - už aj sepsu musela chytiť.

a kvikinka

tú obálku si mu dala predtým?

ja nemám nikoho vybaveného a zatial ma ešte moj gynekolog neposlal do nemocky na vyšetrenie, ale asi to urobím tak, že kto bude mať službu.... Neoplatí sa nič vybavovať predom. A aj tá mamina zo Spišskej mala tam svokru na pôrodníckom oddelení - počula som od sesterky - býva tam, že nedala nič, lebo sa spoliehala, že ju všetci poznajú - fakt nenormálne. To už nedokážu nič zadarmo urobiť?

zuzana355
25. nov 2009

ahojte kočky
kvikinka jastne ako ja som bola maximalne spokojná a každý može mať iný nazor kolko ludí tolko chutí.

kamoška rodila teraz a je tam jeden lekár ktorý si od nej pýtal 1000eur za porod radšej ho nebudem menovať skoro ju porazilo takže niektorý si spravyli si z toho dobrý biznis 😖 asi zabudol na prisahu

cukor
25. nov 2009

zuzana.....a práveže by si mala menovat....ved je to nenormálne čo sa tu v zdravotníctve ale aj inde deje.

alicka2
25. nov 2009

Musím sa opäť zapojiť, lebo mi to nedá. Ja som nedávala nič dopredu ani si odo mňa nikto nič nepýtal, a to je rozdiel. 😢
Ja si myslím, že každý pôrod je iný a je to ťažká práca a hlavne zodpovednosť za dva životy.

zuzana355
25. nov 2009

alicka ani ja som nedavala Urdzikovi nič dopredu ani si nič nepýtal a bola som spokojná aj manžel staral sa prikladovo aj pred porodom aj počas a aj po takže keby si nezaslužil tak mu nič nedám 😀

cukor ak chceš pošlem ti to do ip 😉

ayshka
25. nov 2009

kvikinka no mozno sa aj stretneme i ked ja by som najradsej porodila cim skor pred vianocami, aby som cez vianoce nemusela lezat v nemocke, ale clovek nikdy nevie ako to bude. Lekara nemam ziadneho, lebo ani ziadneho nepoznam, moja gyn. nerobi porody a isla som na Rastislavku s tym, ze je tu najviac dobrych lekarov a si myslim ze ked ma aj sluzbu nejaky mladsi a menej skuseny lekar vzdy je tam aj skusenejsi, alebo ho zavolaju, keby sa nieco skomplikovalo.
No uvidim a potom dam vediet 😉

zuzana355
25. nov 2009

alicka poslala som ti ip 😉

kvikinka
25. nov 2009

Ja som nedávala dopredu. Ale ako som písala staral sa o mna, pred porodom mi urobil 3D zadarmo, mal super pristup proste bol ochotny,bola som otvorena na 3 palce uz mesiac pred porodom a tak si myslel ze to pojde rychlo. Myslim ze trosku asi podcenil situaciu. Vzdy mi hovoril ci uz nechcem rodit, ze mi moze spustit porod ze ked som uz otvorena.... ale nakoniec to bolo tak ze dcerka mala este vysoko hlavicku a nechcela zijst dole,on myslel ze ked mi spusti plodovu vodu ze zijde a nezisla, boli tam proste nepredvidatelne skutocnosti no a vlastne potom nabehol Dr.Saksun a ten mi pomohol(proste on nakoniec dotiahol cely porod do konca), povedal ze ak nezide dole ze musim ist na cisarsky a to ma uz predtym Urdzik posielal tlacit na salu 😲 , proste sa mi zda ze sa mu to cele vymklo z ruk.

Dala som mu tu obalku ale nie tolko kolko som povodne myslela... Ale pravda je ze nepýtal odo mna, ono sa to tak väcsinou robí ze az potom sa dáva,ked sa akoze ide clovek podakovat....Dala som mu dobrovolne. On urcite nechcel aby to tak dopadlo,ale proste po tejto skusenosti uz k nemu nejdem. Som rada ze aj ja aj mala sme boli nakoniec v poriadku...

a nechapem ze niekto si rovno vypyta 1000€, to je uz nenormalne...........mna by tiez zujimalo ze kto ma taku odvahu
ale bez vybaveneho doktora by som rodit nesla....

alicka2
25. nov 2009

Každý má právo si vybrať lekára, kvikinka držím prsty pri druhom pôrode a nech všetko dobre dopadne 😉

evca35
25. nov 2009

ja som počula o Rozprávkovi že pýta veľmi veľa.

dievčatá po pôrode, ak budete mať niektorá čas, napíšte čo všetko ste potrebovali v nemocnici po pôrode. Nie čo ste si vzali, ale čo ste využili, potrebovali, aby sme neniesli niečo zbytočne. Pre seba aj pre bábo. Aby som už pomaly začala nakupovať. Dík.

deny3
25. nov 2009

to o Rozpr. som počula aj ja, ale ako odborník nič moc.

evča ja som rodila nedávno a použila som hlavne popôrodné sieťované gaťky, dvoje stačia, ale to som po sekcii, ale mali by sa môcť použiť aj po prirodzenom, popôrodné vložky, najlepšie sú od Hartman - samu, alebo tak nejak, pre istotu si zober aj vložky do podprsenky a pohodlnú podprsenku, ja si myslím, že nemusí byť špeciálna na kojenie, niečo jemné na intímnu hygienu, klasika hygienické potreby, nezabudni toaletný papier, príbor, pohár - väčší, vodu bez bubliniek, niečo pod zub, väčšina kočiek chrústa piškóty, pre bábo stačí balík pampersky, vlhčené obrúsky, nejaký krémik na riťku, mne najviac vyhovuje rybilka, malý mal nepekný zadoček v pôrodnici, tam som používala bepanthen, ale doma som prešla na tú rybilku a behom dňa krásna riťka, možno jednu dve klasické plienky. A pre istotu aj pre seba krémik na bradavky, ten bepahthen je aj na to, mne stačí. Oblečenie pre bábo ti donesie mužík až pri odchode domov. Snáď som nič nezabudla.

kvikinka
25. nov 2009

alicka dakujem, snad ten druhy bude lepsi, tentokrat sa zverim do ruk zene tak som zvedava.....Potom napisem ako som dopadla.

A o tom Rozpravkovi som aj ja pocula ze pyta vela.....aj moja kamoska pri nom rodila (ze vtedy chcel 10000sk) a teraz druhe uz isla rodit k inej doktorke.

kvikinka
25. nov 2009

Evca to co napisala Deny som v podstate mala aj ja. Dolezite su aj slapky do sprchy okrem tych co budes mat po izbe, dvoje sietkovane gatky som mala aj ja-stacili my. Mala som 2 farebne osušky a uterak na tvar.
Na taky druhy,treti den som pouzivala uz len tie obycajne vlozky co sa daju nalepit na gatky lebo tie porodne su bez lepaka tak nie su az take pohodlne....stacia na porod a tesne po tom.Ja som si ich nakupila 3 baliky a polovica sa mi zvysila tak mam aj na teraz 🙂 , ja som este mala aj tie papierove podlozky co si mozes dat pod seba je dobre dat ich na zaciatku aby sa ti rychlo nespinila plachta od krvi. Mne sa este zisla pomada (po porode som mala stale strasne suche pery) a krem na hemoroidy (nemam problem s hemoroidmy ale po porode sa mi objavili a trebalo to hned riesit-ja som mala homeopaticku mast avenoc velmi dobra). To je asi tak vsetko.No a jasne ze spodne pradlo a ponozky, neskor som uz pouzivala obycajne gatky-asi na taky stvrty- piaty den -ja som tam bola 7 dni....
Vlozky do podprsenky zober urcite,mne sa lialo mlieko isli mi na odbyt. 😉 .

kvikinka
25. nov 2009

baby nepoznate nejaku dobru mast na hojenie hradze? Vraj je nieco co urychluje hojenie ale neviem nazov.

sweetsuzi
25. nov 2009

Ahojte kocky, no mozno je to hlupa otazka, ale ja vlastne neviem kolko sa teraz dava lekarovi za porod, viete mi poradit nech nevyzeram potom ako blba? Viem ze ked chcem konkretneho lekara, tak sa plati aj v pokladni nemocnice, ale to nemam na mysli, zaujima ma kolko mm dat do obalky 😀 dik

kvikinka
25. nov 2009

No moja kamoska rodila pred 2 mesiacmi a hovorila ze dala 100eur. Niekto dava 150, ale aj 200 podla mna je to individualne. Kolko das tak das, nepovie ti ze malo alebo vela,pokial to nie je taky typ co ti povie rovno dopredu kolko bere.... 🙂

janka1
25. nov 2009

ahojte zienky, teraz som sa sem dostala 😒
zuzana ano ja este pracujem 😉 vladzem celkom slusne, by som povedala, ze som nejaka plna energie 😕 😅
planujem pracovat do 20.12 ak mi to stav dovoli a potom uz len oddych, pohoda , Vianove, Silvestr , Novy rok a porod 😀 😀 😀 😀
citam ,ze sa tu riesia vecicky do porodnice , tak toto este aj mna caka pokupit 🙂 snas s tihnem vcas 😀

kvikinka
25. nov 2009

A este som so sebou v nemocnici mala homeopatika . arnica montana 5CH -urychluje hojenie ran po porode

zuzana355
25. nov 2009

jani tak to máš dobre že takto vladzeš ale dopraj si aj oddych lebo potom tak skoro nebudeš leňošiť 🙂
a kedy idete na tu obhliadku nemocky už mate niečo dohodnute.

ayshka
26. nov 2009

Ja som dneska behala po meste a zhanala este veci co mi treba do porodnice, uz si chystam veci na kopku este to dat vsetko do tasky a bude.
Zienky, treba mi tam aj pre babo nejaku osusku vziat? a nieco nejaku kozmetiku na umyvanie babatka? S akou kozmetikou mate dobre skusenosti? Ja som kupila sebamed na kupanie a este mam sudokrem na ritku a to je vsetko.

ayshka
26. nov 2009

janka tak to ta aj ja obdivujem, ze este dokazes pracovat, ja uz posledny mesiac pred materskou som nevedela obsediet na stolicke, kedze mam sedave zamestnanie. Ten mesiac pred porodom byt doma a vsetko nachystat pre babatko je ale dobre. Teraz je to o to horsie ze treba este aj darceky na vianoce pokupit a ja uz nevladzem chodit po obchodoch a ked sa male narodi tak uz nebudem mat cas na to a moj manzel nieje na nakupy, tak to zostava na mne 😒

kejtty
26. nov 2009

Ahojte dievcata, rodila niektora z vas pri dr. Mikulovej starsej? Ake mate s nou skusenosti. Prosim napiste mi, ja sa rozhodujem ktoreho porodnika si vybrat a ze vraj Mikulova je dobra. Hm? Mozte mi napisat aj do IP. Velmi by som bola vdacna za vase nazory na nu.

kvikinka
26. nov 2009

Kejtty: Ja som pocula ze Mikulova mladsia je dobra,starsia vraj nic moc........vraj je dobra ako gynekologicka-v ambulancii.

Ayshka: na babätko ti do porodnice netreba ziadnu osusku ani sampon - oni ti babätko vecer zoberu a o 2 hodiny ho donesu okupkane a vonavucke 🙂 No a my sme na zaciatku pri malej ziadne sampony ani peny ani mydla nepouzivali,pokozka je velmi citliva u takych malych deticiek, nam len doktorka odporucila kvapnut trosku olivoveho oleja (da sa kupit v lekarni) do vanicky a v tom babätko okupat a ani ho netreba potom kremovat , len ak ma vyrazticky tak dat nejaky detsky zasyp so septonexom (ten zasyp sa dava aj na pupcek ked sa osetruje takze ho treba kupit).A ak by malo babo suchu pokozku tak je dobre mliecko excipial hydrolotio alebo excipial lipolotio -da sa predpisat u detskej lekarky ale da sa aj volne kupit.
My sme to tak praktizovali a osvedcilo sa nam to.......
A sudokrem je dobry na ritku,aj nam sa osvedcil,ale takisto aj rybacia mast je dobra...

lenka_66
26. nov 2009

deny3, tak to je ta ista ortopedia len ma 2 vchody.

kvikinka, na urdzika mam aj ja tazke srdce.dr.nevicka sice neviem ako rodi, ale je urcite ako clovek velmi ludska.lezala som tam v 1.trimestri a na vecernej vizite sme srdandovali a ona ze uz ide bo ide kuk telku(bola sobota ). o hodinu na to som zacala silno krvacat.prisla naordinovala ... .kedze som uz predtym 2x potratila tak som sa len otocila k stene a tisko plakala.dr.sadla na moju postel a asi polhodinu ma len tak hladkala.ani telku nepozerala.

swetsuzi, ja som tiez nevedela.no v starej mene to bol 5000sk. cize 175e sa mi zdala blba suma tak som dala 200.v darcekovej taske spolu s dezertom, kavou a flasou cerveneho vina.bolo mi hlupo ist len s obalkou tak som to prihodila do tej tasky.podla mna je to dost.aj ked moja dr. sa o mna starala dlho a vzorne.aj po porode ma chodila pozerat.tasku som jej dala az tyzden po preputeni kedze som bola po sekcii mi prislo divne ju niekde hladat a na izbe stale niekto bol.

janka1
27. nov 2009

dobre ranecko zienky 😉
idem vas kuk aspon teraz , lebo cez den tu opat asi nestihnem prispiet, ale pracitam si vas urcite 😉
zuzana a ayshka zatial vladzem a nepocitujem unavu, samozrejme az to bude unavne ,tak pride radikalne oddych 😉 to by som az tak neprehanala nebojkajte sa 🙂

kejtty ja som rodila prvu dceru pri Mikulovej starsej no nemam dobre spomienky ako odbornik, gynekolog a porodnik klobuk dole 🙂 ale ako zenaú clovek to je STROJ 😒 proste bez citu , bez pochopenia ...ona je stara skola a nedokaze pochopit, ze sa uz nerodi takym sposobom ako kedysi 😢 ale neva ja idem teraz k jej neveste Janke Mikulovej vela ju ohovarame co sa tyka citov 😀 😀 ze to je stroj baba atd 😀 😀 😀 takze ak mozem poradit radsej rodit u ml. Mikulovej ci uz u jej dcery alebo nevesty 😉 ak chces mat pri porode pri sebe cloveke, ktory ta citovo pochopi 😉 😉 😉 😉

zatial sa majte ja tu nakukne pocas dna 😉 a ozaj idem dnes volat do nemocky som sa dohodla, ze zavolam v piatok a dohodnem termin naexkurziu , tak potom dam vediet babenky 😉

pekny dnicek , palil do prace 😉

ayshka
27. nov 2009

kvikinka dakujem za info, aby som nebrala zbytocne nejake veci do porodnice, ked bude nieco chybat tak mangel donesie. Som si myslela, ze babo si budem sama kupkat, ale myslim, ze budem mat po porode toho dost tak je to aj dobre ze sa takto postaraju.

janka tak potom daj vediet kedy ta exkurzia, cim skor tym lepsie, aby som neporodila este skor 😉

evca35
27. nov 2009

ahojte,
z hospitalizácie poznám aj nevestu, rieši veci radikálne, chystala som sa niečo opýtať ohľadom môjho stavu, ale keď na mňa vychrlila informácie sama od seba a hned išla k ďalšej pacientke, ani som nestihla ústa otvoriť 😉
ale inak tiež som počula chvály. myslím že sa volá Huljaková.

a veľa chvál je aj na dr. Melichovú.

pekný upršaný dník. ja som od rána pospala do 10.00 hodky.

natalia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana355
27. nov 2009

ahoj natali tak som rada že ste OK a zvladaš to v poho dufam že ti daju oddychnuť.
tak si bola nakoniec spokojná až na par maličkosti tak to je super.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre