Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

ivkafu
26. mar 2010

vavenka no ja som jej to spominala ked som bola v poradni asi v 18tt ni a ona mi povedala ze ok ze nema dovolenku ked mam ja termin tak ze moze, ale tiez jej to nepripominam kazdu poradnu.... nabuduce ked pojdem musim sa jej opytat ze ako by sme sa mohli dohodnut ci ako to ma ona zauzivane.... kolegyna mi spominala ze ona jej zavolala boli sice dopredu dohodnute a ze prisla bezproblemov.... asi to neodkladaj u vas to moze byt coskoro... podla mna ti povie ze moze ked nejde niekde prec je ochotna, alebo keby nieco tak zozenie za seba nahradu.... v pondelok drzim palce daj vediet co povedala

vavenka
26. mar 2010

Ivka no ved prave mi to prislo divne, ze to tak zahovarala, ja som sa jej vyslovene opytala, ci s nou mozem ratat pri porode a normalne ze akokeby prepocula moju otazku a zacala s niecim inym... Mozno to bolo len nedorozumenie 😅 no ved v starej nemocnici su aj ini dobri porodnici, takze ak by som sa snou nahodou nedohodla, tak pojdem k sluzbukonajucemu lekarovi a kaslem na to.... A prec isto nejde, koniec aprila/zaciatok maja je tu....

vavenka
26. mar 2010

Dievcata este sa chcem opytat na epidural - ako to funguje? Ktora ste si davali pichnut? Islo to hladko? Anesteziolog bol po ruke? Boli ochotni? Ci zazerali? 🙂 Ja by som velmi rada vyuzila tuto moznost, ale tak vselico som uz pocula.....

lenka_66
26. mar 2010

vaven , oni prehovaraju kazdu co ide na celkom na epi

vavenka
26. mar 2010

Leni ako? Jak celkom? Nechapem 😅 Myslela si asi cisarsky a celkovu anestezu, ze tie prehovaraju? Ja chcem epidural pri normalnom porode......

lenka_66
26. mar 2010

hej tak ,len som pisala s malym na rukach tak to aj tak vyzera.no myslim ak prehovaraju tam tak by nemal byt problem ani pri normalnom.drzim palce

vavenka
26. mar 2010

Leni ale tak je to trocha ina situacia, kedze k cisarskemu tak ci tak treba anestezu a spinal je s mensim rizikom, kdezto epidural je "nadstandard" pri prirodzenom porode......
No ved uvidime, ja som sa svojho casu vyjadrila ze bez epiduralu ani nerodim 😀 som zastanca toho, ze ked to mozem mat ulahcene, tak preco nie... Len som chcela vediet ako to tu v starej nemocnici funguje... A uz sa mas lepsie, po dnesnom "perfektnom" dni? 😅

lenka_66
26. mar 2010

jooj hej to bolo este vcera.tomu sa povie den blbec.vav a ty si nepichas nic? ci to vlastne stihas ak hej

lenka_66
26. mar 2010

😀 no ta posledna otazka znie pre neznalych divne musim uznat 😀

vavenka
26. mar 2010

Leni picham si clexane..... 😀 😀 jaasne ze stiham 😉

annika11
26. mar 2010

kočky, nechodí niektorá z vás náááhodou k dr. Staškovej?

lucia2431
27. mar 2010

annika11 ja chodím a aj ma odrodila robila mi cisársky

annika11
27. mar 2010

lucia2431

a dohodla si sa s ňou predom? ja k nej už nejaký ten rok chodím a rada by som pri nej aj rodila...

lucia2431
27. mar 2010

annika 11, ja som mala plánovaný cisársky tak som sa s ňou dohodla , že keď bude mať službu tak mi ho urobí. No keď budeš rodiť normálne tak to by si musela vystihnúť kedy bude mať službu ale to by musela mať veľké šťastie a ináč keby si ju chcela mať na 100% tak iba zazmluvniť, najlepšie by bolo keby si sa s ňou dohodla, musím povedať , že ja som bola s ňou maximálne spokojná, aj mi na druhý deň volala na mobil lebo nebola v službe , že ako sa mám či mi je dobre a pod..

vavenka
28. mar 2010

Nikto si nedaval pichnut epidural na Rastilavke? 😕

anickka
28. mar 2010

hmmm, no tak neviem a neviete ako to chodi u Urdzika alebo Ginelyho? Ak by mi Dankovcik nevysiel?

ja som pocula vela o epi a ma to plusy aj minusy ... dolezite je to pichnut vcas ... co sa malokedy podari ... takze vavenka ... das potom vediet ako si ty dopadla s epi 🙂

ja som bola pred 2rokmi spravena akutnou sekciou ... celkova anesteza ... takze neporadim :I

anickka
28. mar 2010

vavenka ja mam termin tiez v maji ... zaciatkom maja ... mozno sa tam stretneme 🙂

vavenka
28. mar 2010

Anicka no je to mozne, ked mame rovnaky termin 🙂

Urdzik je super, aj Ginely, a podla mna to u nich chodi rovnako - treba sa s nimi spojit a dohodnut rande v nemocnici.... Potom uz sa dohodnete na dalsom postupe 😉

Jasne ze epi ma plusy aj minusy, ale ja som presvedcena ze porodje tym podstatne ulahceny, a ak by to malo byt jedine plus, tak mi to za to stoji 😅

korelka
28. mar 2010

ahojte! ja som tu tak davno nebola, len som teraz trocha nakukla a zbadala som otazku na Staskovu od anniky... - mne tiez robila sekciu, aj ked n eplanovanu, pomerne narychlo pred spustenim porodu a vlastne mi tu sekciu vybavila, ale povedala, ze ak chcem, aby ju robila ona, tak to budem musiet zaplatit - jasne, ze som chcela ju, lebo ostatni dr. sa na mna tak zvlastne pozerali, ze preco sekcia, nech zacne normalny porod, ale ona bola za prednostom a presadila sekciu - maly mal 3x pupocnu okolo krku... 🙄 po sekcii vybavila, ze so mnou mohol manzel na izbe zostat hodinu a potom sa na mna bola na druhy den aj pozriet...

nemenila by som... 😉

a drzim vam vsetkym prsteky - vy to urcite zvladnete... 😉 😉 😉

annika11
28. mar 2010

korelka
koľko si jej platila? ak teda smiem vedieť...neviem, či to aj u mňa neskončí sekciou, lebo malá sa akosi nechce otočiť dole hlavou...

zajaciq
28. mar 2010

ahojte, dnes sme prisli domov. tak v skratke, podobny nazor prinesiem ako jonas 🙂 (zacala som pisat o tretej, dokoncujem o deviatej 😀 😀 😀 )

v pondelok o 9tej mi bol pichnuty oxytocin, bola som na 3 prsty, o 10;45 dva cipky, o 11tej sme zacali tlacit, o 11:20 bola na svete. mensi problem, mala pupocnu snuru okolo krku, tak mam az 1 vonkajsi steh (odporucam cvicenie epi-nom, keby niet tej poondiatej snury, tak sme bez sitia vonkajsieho). doktor ginelli je suprovy, doverovala som mu od zaciatku, aj ked sa mi oxytocin nepozdaval, ale keby niet medikacie, rodim mozno o den neskor a zbytocne sa to natahuje.
po porode ma prehodili na postel, prisla za mnou mamka, dvakrat mi dali malu na prsnik. potom som cakala dve hodiny na porodnej sale a dali mi obed.

co sa novorodeneckeho tyka, tak v podstate som bola tiez velmi spokojna, zevraj som bola tretia mamicka, co si vypytala babatko bezprostredne po porode 😎 😎 cize o nejakej pol stvrtej uz sme boli nonstop spolu. inac hard-core, odporucam len pre tie, co si trufaju..ale ja som prof. deformovana, chcela som mat dieta hned pri sebe, 😅
aj 600nedelie sestricky super, aj doktori boli ok, zbytocne caste vizity, ale to uz je taky system.

a pozeram,ze ste rozoberali epidural, tak samozrejme bez, o to viac som hrda na svoj prvy porod, 1. doba porodna bola velmi intenzivna a tazka, za to 2. doba porodna..dobre sa mi tlacilo a slo to rychlo 😵

vavenka
28. mar 2010

Zajaciq gratulujeme 😵 😵 😵 aj som na teba myslela, ako sa asi mas 🙂

Mala si to rychle, co je super.... Ja niesom az taka hrdinka, ja chcem epidural, ale zatial som sa nedozvedela, ako to tu v starej funguje 😅 na koho sa mala Rory podoba? 😉

annika11
29. mar 2010

🙂 🙂 🙂 pripájam sa zajaciq, už onedlho to čaká aj mňa, dúfam, že to budem mať tiež tak rýchlo za sebou 😅

korelka
29. mar 2010

zajaciq gratulujem... 🙂 🙂 🙂 😉

annika - 5000 Sk, ale som rada, ze to robila ona... 😉

anickka
29. mar 2010

Zajacik, gratulujem a nech rastiete ako z vody 🙂 Mozem sa ta opytat ako si sa nakontaktovala na Ginelyho? Nemas na neho nahodou cislo? Chcela by som asi jeho k porodu...

zajaciq
30. mar 2010

anickka dakujem aj ostatnym babam ku gratulke. no ja som sa opytala stanicnej sestry na prizemi v poradni..tam kde sa caka aj na ultrazvuk a ona mi ho vytelefonovala. napriamejsi a slusny sposob si myslim 🙂 skus to tak.. cislo mi potom dal on na seba, ale to len v pripade, ze rodim mimo normalnych hodin.. on ti da potom sam.

ivush
autor
30. mar 2010

zajaciq, blahoželám k dcérke 🙂 Veru, tie vizity sú časté, teda vyhovovalo mi to, že sa o teba a mimino akože starajú, len nepríjemné je to, že vlastne takmer každá vizita je stres, pretože buď kojíš, alebo prebaľuješ alebo si práve v sprche...
Takže kojenie sa vám pekne rozbehlo keď si mala malú hneď pri sebe ? držte sa.

slniecko222
30. mar 2010

ahojte aj ja som tu rodila

zajaciq
30. mar 2010

ivush,ano, krasne papame, len by bola najradsej nacucnuta nonstop. 🙂 za tych 7 dni som im tam precitala manual na kojenie zaweseny na dverach kazdej izby ako aj nastenku s polohami. Plagat o dojceny modry ta bol tiez, druhy dokonca nad okienkom wydajne strawy. Jedno sa im neodoprie,kojenie propaguju, len niektorym jednotliwcom mozno chyba zapalenie a chut preswiedcat mamicky. Ja som sa vela pytala a s prikladanim som si dala pomoct. Ked bola mala na infuzke u nich,zakazdym ma k nej wolali a bola som tam minimalne pol hodku,aj sme papali aj my zaspala w naruci.

ivush
autor
31. mar 2010

zajaciq, to je normálne, že chce byť veľa pricucknutá...pekne jej dávaj, veď vieš - kojenie na požiadanie....aj naša je veľa na mne, len to už mám o to ťažšie, že ona je druhorodená a aj synátor má potrebu maminky a vyžaduje starostlivosť....tak si to vychutnaj keďže jej v podstate môžeš dopriať aj celý deň na prsku 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre