Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

deina79
10. máj 2010

linuska, ale kazda sme ina, ja som dost hyperaktivna ☹ ....chyba mi vsetko-praca, sport, atd...neviem len tak oddychovat 😔 , uz by si najradsej aj ty rodila co? 😉

linuska1
10. máj 2010

deina79..🙂

my sme v 36 tt. este malovali byt.. tak sa dalo..🙂) o chvilu som v 39 tt.. posledne 2 tyzdne.. mi uz robi vsetko problem.. ale to preto lebo v noci poriadne nespavam.. to nocne crkanie.. palenie zahy... atd... a potom cez den nevladzem..:( ja len dufam ze to bude cim skor.... a ze ma moja emka nepotrapi ako vanda vavenku.🙂)

zuzula81
10. máj 2010

Ahojte, no ak sa mozem pripojit k debatke, mi sme tiez cca v 36-37 tyzdni, a tiez je to uz vselijake, ale tu unavu mame aj z pocasia, ved to je neskutocne, pat min tak potom zas inak...no ale co uz..
Deina79, Linuska1,
nepobolievaju vas bedrove klby v noci? Inak nas rekord curania, od 22:00 do 7:00 som dnes trhla 8x 😵
Linus, na palenie zahy skus pelendrekove cukriky, alebo caro tu kavovinovu zmes.....

linuska1
10. máj 2010

🙂) ahoj zuzula81..🙂

veru.. uz si len hovorim.. uz len 2 tyzdne.🙂) ja uz neodpocitavam dni ale priam hodiny.🙂))
bolievaju..🙂 uz sa neda ani na chrbte ani na bokoch... ale dost mi pomaha velky vankus na kojenie... mam ho medzi kolenami... tak sa este da... inak je to dobry rekord..ale ver ze ho este tronfnes.🙂)) dakujem za radu.. urcite skusim.🙂

deina79
10. máj 2010

zuzu ja tak chodim pravidelne stale na WC aj 10x preto sa nevyspim 😒 , je to strasne a to este nemam ziadne bolesti, si neviem predstavit, ze este sa pridaju aj klby al.bedra, panva atd...a vy baby ste uz otvorene?

zuzula81
11. máj 2010

Dobre ranko buduce maminky 😉 ,
deini, no tak Ninuska ti musi fest tlacit na mechur...tak to sa este nemam co stazovat.. 😎
linus, no, uz na ziadnej strane sa clovek nevyspi...
Otvorena? vobec, a mam taky pocit, ze ani to tak lahko nepojde, no uvidime... Ty uz si?
mna uz cely spodok-panva bolieva snad od zaciatku 8smeho mesiaca, no ze sa roztahujeme a pripravujeme na porod, tak som len zvedava, pretoze takymto tempom, by zo mna drobec mal vypochodovat... 😀

zuzula81
11. máj 2010

Och, zabudla som sa popytat, detskych lekarov ste si kde a koho vybrali? Ja sa dnes chystam, na terasu do tej novej casti pozriet, ze co a ako..

anickka
11. máj 2010

ahojte,

hlasim sa, ze som odrodena 🙂 akurat dnes mame tyzden ... odrodil nas spinalnou sekciou dr. Ginelli a mali sme 4390g a 52 cm ... z mojej strany vyjadrujem spokojnost ... az na sestricky z novorodeneckeho ...

ivkafu
11. máj 2010

anickka ....gratulujem a prajem tebe a babetku vela, vela zdravia.... a vela mliecka 🙂

linuska1,deina79,zuzula81 niesom este v takom tyzdni ako ani jedna z vas, ale stym cikanin to mam podobne.... cez den to potom dospavam....

zuzula81
11. máj 2010

Anickka, tak aj ja sa pripajam, vsetko dobre vam prajem obom, a nech si rychlo zvyknete na seba....o, a este, aj ja ti prajem kopec mliecka.... 🙂
Zenusky, neviete kde je nejaky baby shop, alebo co to vlastne je?

ivkafu
11. máj 2010

zuzula viem...baby shop je na hlavnej, ale az hore na konci... skor lepsie povedane ked ides od maratonca mieru na pravej strane, na rohu je lekaren vedla lekarne je brana a dotej brany treba vojst, tam aj pise pred branou ... baby shop... je to velmi malicke, ale daju sa tam kupit pekne vecicky... ja som tam nakupila 3/4 veci pre nasho chrustika...

zuzula81
11. máj 2010

Ivka, dakujem za odpoved, no tam som este skutocne nebola... 😅 tam su vecicky len pre mimco, alebo aj uz aj na vacsie ratolesti?

jujka7
11. máj 2010

deina79
bolo to v pohode deticky navzajom na plac velmi nereagovali kazde plakalo kedy sa mu chcelo.tam to vnimas uplne inak aj ked placu vsetky tri naraz,je to uplne iny svet.Bola som tam 14 dni.maly mal silnu zltacku.

jujka7
11. máj 2010

annika11
ahoj,no museli urcite aspon v jedalni(ked sa to tak da nazvat).ja som bola na izbe c.2 hned pri tej jedalni.Rodila som doobeda spontanny porod.

annika11
11. máj 2010

jujka7
ja som bola na 4ke, rodila som ráno o 1.00 😉 takže som tam bola o čpsi skôr ako ty 😎

linuska1
11. máj 2010

ahojte.🙂

tak dnes som bola na poradni.🙂 povedali mi ze porodim skor.. ze sa mala tlaci von.🙂) ze krcok uz je presiaknuty a branka otvorena.🙂) neviem co presne to znamena.🙂) ale dostala som poucenie co a ako..🙂 tak cakame... lebo to moze prist kazdu chvilu alebo az o tyzden.🙂

zuzula81
12. máj 2010

Fiiiha Linuska, tak to su dobre spravy... 😵 tak sa len doma opatruj a pomaly so vsetkym.....a budes rodit u niekoho konkretneho? alebo kto bude mat sluzbu?

vavenka
12. máj 2010

Ahojte, tak aj ja to uz mam za sebou - taktiez sekcia na spinal, vcera nas pustili, mala je krasna, ja som hrozne stastna ze je to uz za mnou, ked bude viac casu tak sa rozpisem.
Co sa tyka nemocnice - nemozem sa stazovat - az na trocha povysenecky pristup niektorych lekarov, ktori si myslia ze pojedli vsetku mudrost sveta - ale to sa tyka skor gynekologie - kedze som tam tyzden pred porodom lezala...
Co sa tyka porodnice - pre mna prijemne prekvapenie, vobec mi nevadilo ze na vzdycharni bolo viac zien /mna tam pripravovoali na sekciu/ - klystir v pohode, sestricky super, doktorky sa starali, operacka super /az na to ze tam bola kosa jak hovado/....
Nadstandard sa mi neusiel, ale aj z klasickych izieb som bola prijemne prekvapena, nemala som absolutne ziaden problem so sestrickami zo sestonedelia - velmi mile a ustretove, ked mi bolo najhorsie tak som na nich zvonila snad aj kazdych 10 minut a boli veelmi ochotne.....
Taktiez novorodenecke - mozno by som cakala trochu viac slov a informacii z ich strany, ale zas nemozem nic povedat, ked som mala dotazy tak odpovedali, ukazali, s dojcenim pomohli, takze z mojej strany nemam vyhrady.... A poviem vam - po sekcii som bola rada ze som a neviem si predstavit, ze by sa tam motali ci uz moje, alebo spolubyvajucich navstevy , takze nakocniec to, co dom povazovala za jedno z najvacsich negativ tejto nemocnice, mi prislo ako velmi logicka a prirodzena vec 🙂
Akurat co mi pokazilo dojem, bol chaos pri prepustani, mozno som len vymakla velky frmol, ale dost sa to natahovalo, nikto nemal cas, ked som sa pytala tak zazerali, ale uz mi to bolo jedno, lebo som vedela ze idem domov 🙂 🙂

Novym maminam gratulujem a som zvedava ako dopadnu dalsie tehule 😉

ivkafu
12. máj 2010

vavenka gratulujeeeem, prajem tebe a malej vande vela, zdravicka, mliecka a krasnych spolocnych dni ...., tak som mala pravdu ze najneskor po vykende to budes mat za sebou 😀 ....
urcite mam aj viac otazok 😉 , ale dnes len jedna, ci si rodila pri Mikulovej Janke....

vavenka
12. máj 2010

Ivka ano, robila ma Janka aj s dr. Mikulovou starsou 🙂

ivkafu
12. máj 2010

zuzula81.... no hlavne pre babetka, ale aj nieco pre vecsie deticky...., ale pre skolakov uz nie.... 🙂

ivkafu
12. máj 2010

dakujem a ako bola ok? 🙂

linuska1
12. máj 2010

zuzula81..🙂 to su.. aspon som rada ze sa nieco deje..🙂 budem rodit u toho kto ma sluzbu..🙂 nevybavujem nikoho..🙂 ked mam mat komplikacie.. tak ich budem mat pri kazdom.. a stale s mladym doktorom sluzi aj skusenejsi... a na staru nemocnicu su teraz velmi dobre ohlasy co sa tyka doktorov... tak to nechavam tak..🙂

vavenka..🙂

gratulujeeem..🙂 byt tak uz tam kde si ty.🙂 som rada ze to uz mas za sebou a ze si uz doma..🙂
vcera na poradni ked som cakala na usg. vraveli aky mali naval na 4 posc.. cez vikend... ze nic nestihali.. ja som tam bola vcera.. ale bolo tam tichucko.🙂 aj ked nejake v pripravke lezali..🙂 az ked je clovek tam .. tak si uvedomi ako je to uz blizko..🙂 nastastie sa mi tlak upravil a opuch trosku zisiel... tak si ma tam nenechali.🙂

zuzula81
12. máj 2010

No dievcata, neviem komu skor pisat 😉
Vavenka:
velmi ti gratulujem k malinkej a ze to dopadlo dobre..no sekcia 😒 ziadna radost, ale ked to inak neslo..prajem ti straaaasne vela mliecka a usmiate babatko... 😵 ked sa trosku udomacnis, budem- me radi ak napises....drzte sa

Ivka: no na predskolaka mi ani zdaaaaleka netreba, to este vela vody bude musiet pretiect 😀 hlavne, ze na drobizgov maju, len by ma potesilo aj keby mali na take rocne, dva...lebo takych obchodikov tu v KE nie je vela, aspon co som postrehla

Linuska: jasne chapem a suhlasim s tebou..a nejako si aj zbadala, ze sa s tebou nieco deje "ine" pocas poslednych dni?? zo spodu alebo tak nejak ani neviem naco sa mam pytat, kedze som to tiez este nezazila 😅 aj ti nejako brusko kleslo?

a inak k tym izbam, sme stale na tom na rastislavke lepsie ako v Saci, hentaka, onaka vychytena porodnica a cely spital a drbnu ta k zavsivavenej spoluobcanke....no nemam pravdu?

deina79
12. máj 2010

vavenka gratulujem 🙂 🙂 , super, ze ste uz doma, nech ste zdravucky, tak nakoniec v ktorom tt si isla na sekciu?

deina79
12. máj 2010

linuska ja tiez nikoho nevybavujem 😉 , juuuj uz aj ja chcem byt aspon v 38tt a otvarat sa, vcera som bola na poradni, mne lekar vravel, ze hrdlo je este uzavrete 😒 , ale mala vazi 2700g, tak hadam, ze to pride do 2tyzdnoch tiez pomaly...

Zuzula kedy mas termin?nevidim ho v tabulke, len zistujem, ze s kym sa mozno teoreticky v nemocke stretnem 😉

deina79
12. máj 2010

anicka gratulujem, tak to sa ti narodila velke babo 😉 , baba ci chlapcek?a v ktorom tt sa narodilo?

evca35
12. máj 2010

vavenka - gratulujem a som rada že si bola spokojná 😉 🙂 Inak mne bola strašná kosa keď ma už zatvárali a potom ako sme prechádzali na izbu, prikryli ma až po bradu ale zohriala som sa až pri infúziách ...

ivush
autor
12. máj 2010

Aj ja blahoželám novým maminkám k bábätkám...

evca35, tá zima to je asi každému, jednak na sále je chladno a človek je nahý a je to aj reakcia tela na anestézu, spinál...🙂 mňa tiež pri prevoze na izbu klepalo aŽ tak, že ma nadhadzovalo... 🙂 😉

deny3
12. máj 2010

zuzula pozor, aj na Rastislavke ti môžu dať na izbu spoluobčianku ! nekecám, stalo sa mi to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre