Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

marci1408
3. nov 2010

ešte jedna otázočka na tie maminky, ktoré rodili sekciou či už spinálom alebo pod celkovou narkózou. Dostala som info od známej, že po celkovej anestéze už na druhý deň maminky v Novej nemocnici nemali infúzky a normálne jedli obed.Je to tak aj na Rastislavke? Som prekvapená,pretože pred 12.rokmi som bola až tri dni po celk.narkóze na infúzkach, čo mi nebolo veľmi príjemné 😒

deny3
3. nov 2010

@marci1408 ja som mala narkózu a isto som nejedla hneď na druhý deň, v piatok bola sekcia, sobota hladovka, v nedeľu mi niečo doniesli, vývar, zemiakovú kašu s nejakou mliečnou omáčkou, až v pondelok som išla do jedálne, ale ešte bola iná strava ako mali ostatné.

@zuzana355 tak takéto sledovanie nehrozilo, bežne sa dalo chodiť do bufetu, do parku, nikdy sa žiadna sestrička nepýtala, kam idem, na izbe sme neboli v pyžamách, v pohode v domácom úbore, tričko, tepláky.

marci1408
3. nov 2010

@deny3 a infuzky si mala dokedy?

deny3
3. nov 2010

@marci1408 ten piatok a v sobotu isto, nedeľu už nepamätám.

deny3
3. nov 2010

@marci1408 ale neboj, na šestonedelí sú skvelé sestričky, komplet sa o teba postarajú.

marci1408
3. nov 2010

ved ja viem, len som chcela byt v obraze 🙂 dakujem 🙂

ivush
autor
3. nov 2010

Ja som dostávala infúzky tuším len prvý deň + antibiotiká...

evca35
3. nov 2010

@annika11 ahoj, ja som ho dostala v Hypertescu v lekárni minulý týždeň 🙂

po dlhej dobe som v tejto téme, vidím že sa tu stále rodí 😀

@katka1010 ja som mala interné urobené asi týždeň pred plánovaným zákrokom 😉 vo štvrtok mi brali krv, v pondelok EKG a vyšetrenie tlaku a v piatok sekcia spinal.

@deny3 jéj, Kubko má už vyše roka? Bože ako to zbehlo ... ako sa vám darí?

katka1010
4. nov 2010

@marci1408 Ahoj,buduci tyzden idem na sekciu,tak potom mozem presne vypisat ako bolo 😉

katka1010
5. nov 2010

@evca35 Dakujem,interne uz mam,tak len vydrzat do buduceho piatku 😉

zade
6. nov 2010

@katka1010 drzim ti palceky 🙂

evca35
7. nov 2010

@katka1010 nemáš začo. Mne tiež robila cisársky dr. Janka Mikulová, tak sa nemáš čoho báť 😉 Nemala si ty v pase veľký Šariš? V našej téme spoločný termín sú odtiaľ dve kočky 🙂

katka1010
7. nov 2010

@evca35 Ano,mala som tam Velky Saris,budujeme,teda uz koncime s domcekom a v decembri sa don chceme odstahovat 🙂 A dakujem za povzbudenie,mala by som mat sekciu v piatok,no myslim,ze uz to bude v utorok,lebo mi zacina poriadne tvrdnut brusko a riadne mi puchnu ruky a nohy..... Uz nech som po...

cheria
8. nov 2010

Ahojte!
Chcem sa spýtať, či nemá niektorá z Vás skúsenosti s Dr. Nevickou, má vraj ambulanciu na furči, neviete či berie aj nové pacientky? Ďakujem

lenka_66
8. nov 2010

@cheria o ambulancii neviem ale z nemocnice je super.nielen ako dr.ale hlavne ako clovek .

evca35
9. nov 2010

@lenka_66 jéj ahoj Lenka, ako sa máte?

evca35
9. nov 2010

@katka1010 tak nech to už máš za sebou a o chvíľu v novom domčeku 🙂

buburka
17. nov 2010

Ahojte. Ako tak pozeram toto forum, tak mam pocit, ze na Rastislavke sa vobec nerodi 😀 Asi si to este premyslim 😒

cukrinka004
17. nov 2010

Ahojte žienky, chcela by som sa opytat či mi viete niekto poradiť koľko sa platí za prítomnosť partnera pri porode a či musí mať nejaký kurz alebo niečo podobné. Ďakujem.

januska555
17. nov 2010

@buburka Ahoj ja som rodila na Rastislavke v marci a bolo tam kopu žien a ja môžem povedať len za seba že som bola nadmieru spokojná, prístup lekárov bol fajn aj sestričiek ako na pôrodnej sále tak aj na šestonedelí. A čo sa týka novorodeneckého je tam jedna Dr ktorá na mna urobila veľmi zlý dojem najmä svojim necitlivým prístupom k mamičkám ale ostatné boli dobré a na sestričky sa tiež sťažovať nemôžem veľmi mi pomohli s kojením lebo malý sa narodil predčasne a tak bol malinký a preto mi ho nosili stále ked sa zobudil nie len každé 3 hod ( ja som mala sekciu takže som ho mala na izbe až 3 deň)
A máš už vybratého pôrodníka/čku?
@cukrinka004 neviem už presne koľko sa platí ale predpríprava nie je žiadna

lilkam
17. nov 2010

Ahojte mamičky, aj buduce mamičky....chcem Vás poprosiť o radu...som v 30t.t. a prave sa trapim nad tym, ze este nemam vybaveneho porodnika....som prvorodicka, takze ani neviem ako sa to robi....neviete mi poradit "postup prace" :D Chcem ist do starej nem. lebo tam aj patrim...a chcela by som ist ku dr. melichovej-ak by sme s nou mala niektora skusenosti, tak budem len rada,ak mi poradite....zatial dakujeeem 🙂

buburka
17. nov 2010

@cukrinka004 - Ahoj..sa mi zda, ze okolo 16euro, ale staci ak tam zavolas a oni ti povedia presne, bez problemov 😉
@januska555 - Ahoj. Jeeeej..ja som ani necakala, ze sa dakto ohlasi 🙂 Ked ti mam pravdu povedat, ja ani zatial neviem ako to vlastne chodi, preto som aj zasla na toto forum 😒 Cakam prve babatko a zatial sa plne sustredim na to, aby bolo s nami vsetko v poriadku, pretoze som tento rok uz raz potratila, tak som s planovanim dopredu omnoho opatrnejsia ☹
Napriek vsetkemu som tentokrat uz prekrocila pomyselnu hranicu a dostali sme sa do 18tt, comu sa velmi tesim 😀 a teda nechcem aby mi to potom spadlo vsetko na hlavu. Vybavicku sice este radsej nechystam, ale rada by som vedela ako to v takej porodnici chodi, co bude treba vsetko vybavit a co vsetko priniest...ani s tym porodnikom neviem ako to je...to si treba niekoho v tej nemocnici vopred vybavit? nieco zaplatit?
@januska555 ak by si si nasla trosku casu a vysvetlila mi tieto veci blizsie, pripadne niekoho odporucila bola by som velmi vdacna....ved cim viac informacii clovek ma, tym lepsie sa vie rozhodnut 🙂
Dakujeeem 🙂

cukrinka004
17. nov 2010

@buburka - dakujem velmi pekne buburka 😀

ivkafu
17. nov 2010

Kocky ahojte...
@cukrinka004 predpripravu netreba ziadnu a plati sa 20 eur, ja som mala manzela a bol to zazitok pre nas oboch,dokonca mu moja dr. dala prestrihnut aj pupocnikovu snuru, tak to bolo krasne 😀

@lilkam dr. melichovu nepoznam osobne, ale chodila ked mala sluzbu na vizutu a to bola vzdy dobre naladena a rychla ako vietor...spolubyvajuca na izbe pri nej rodila a velmi si ju chvalila 😀 porodnika ti staci vybavit az ked budes chodit na monitor na rastislavku to je okolo 34-35-36tt ako kto posiela, ked tam budes tak skoc za nou a sa dohodnete...

@buburka najprv ti napisem ze velmi drzim palceky aby to teraz dobre dopadlo 😉 v nemocnici ti netreba nikoho vybavit ak nechces pri niekom konkretnom rodit, prides a rodis 🙂 ja som rodila v juli pri vybavenej dr. Mikulovej mladsej a mozem ju len veeeeelmi odporucit, ale tak, ze vraj, tam je viacej dobrych dr. 😀

lilkam
17. nov 2010

@ivkafu dakujem velmi pekne za odpoved🙂 ja chcem ist skor len preto, keby s nahodou mala pytala na svet skor,aby som neostala bez dr., lebo ja som tam lezala v 8t.t. kvoli krvacaniu a nemala som nikoho vybaveneho a tak to aj vyzeralo....a ako to je, ze ked to na mna pride a ta moja dr. nebude mat smenu, tak budem cakat alebo sa zavola??

ivkafu
17. nov 2010

@lilkam tak to ti tak neviem povedat ci pride z domu, ale asi hej, sa mi zda, ze tak hovorili zeny, ze ked mas niekoho vybaveneho, tak pride aj z domu... ja som mala to stastie ze som rodila prave v ten den ked mala moja dr. sluzbu 😀

lilkam
17. nov 2010

@ivkafu a mozem este jednu taku neviem ci vhodnu otazku, ale velmi ma to zaujima.....je samozrejm že, ze v dnesnej dobre sa davaju nejake eura do obalky, len ja neviem, ze kedy mam dat....ci hned pri prvom stretnuti,alebo pred porodom alebo po....nevies mi poradit?

cukrinka004
18. nov 2010

@ivkafu juuuj tak to musel byt naozaj krasny pocit 🙂 , ale som zvedava ako to bude zvladat moja polovicka a ci sa nahodou nepolozi 😀 ale myslim ze by nemal, ten sa uz nevie dockat kedy sa mly narodi a vyzera to tak ze sa narodi skor ako mame termin lebo je dost velky uz teraz a ja mam tiez pocit ze sa bude pytat skor 😀

zuzana355
18. nov 2010

@lilkam určite nedávaj lekarovi nič pred pôrodom ja som zažila že pýtal lekar pred a ani na pôrod neprišiel a žena bola sklamaná 😒 takže zbytočne vlastne platila toho lekara......
takže ak už si vybavuješ a chceš mu dať Ďakovné či už obalku alebo flašu,dezert tak až po pôrode ak si budeš istá že všetko dobre dopadlo.

lilkam
18. nov 2010

@zuzana355 Dakujem velmi pekne za radu....zatial sa kazdy zhodol na tom, ze dakovne az po porode, takze tak to urobim aj ja🙂 Este raz dakujem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre