Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zade
18. nov 2010

@lilkam myslim, ze je to rozumne rozhodnutie. Ja tiez takto uvazujem.

Prvy porod som som nemala s nikym konzultovany, ani zajednaneho lekara a bola to chyba. Vyskytli sa komplikacie a ako vravela sestricka sluzbukonajucemu dr. .... bola som len "vseobecna" pacientka... bolo to smutne, no nastastie vsetko dobre dopadlo, i ked som sa s drobcom vdaka porodu vela natrapila.

som rada, ze o rastislavke pisete v dobrom 🙂

buburka
19. nov 2010

Ahojte. Pozeram, ze rozoberate oteckov pri porode....
Ja by som bola rada, keby tam bol, ale nechavam rozhodnutie na nom....snad bude mat do aprila jasno, aj ked ... pojdeme asi cisarskym 😒 tak to asi tam nebude moct somnou ☹
Ale v zasade si myslim, ze by to pre mna bolo urcite ukludnujucejsie a take istejsie keby bola moja laska pri mne , keby sme rodili prirodzenou cestou 🙂

adka28
19. nov 2010

Ahoj Likam,

ja som mala vybavenu dr.Melichovu,aj som mala pri nej rodit,no skoncila jej sluzba,tak som rodila pri inej dr. Mackovej.
Dr. melichova je velmi dobra. Ordinuje na Zeleznikoch- Gemerska 3, tam mozes ist skusit za nou sa objednat. ordinuje pondelok a stredu.

Inak je to velmi dobra zena,lekarka.

zuziq8
20. nov 2010

@adka28 nie som si ista ci dr. Melichova este prijima nove pacientky, tiez ku nej chodim uz par rokov, no myslim ze teraz ma toho strasne vela... tiez by som chcela rodit pri nej, ale uvidime 🙂

buburka
20. nov 2010

@zuziq8- ahoj. nechapem....v kolonke "kto ma spomina", je napisane , ze mi posles cislo..... a dalej nic....ake cislo? Neviem preco mi to nezobrazuje cele 😖

zuziq8
20. nov 2010

@buburka myslela som ze tebe pisala adka o dr, Melichovej, ale potom som to vymazala 🙂

buburka
21. nov 2010

@jarka70 -jaaaj...tak uz rozumiem 🙂 a ja pozeram, ze ako je to mozne, ze mi to tam volaco pise a v prispevku to nie je...no sranda 😀

zade
25. nov 2010

kde ste babule? 🙂

zuziq8
29. nov 2010

viete mi poradit? baby tu pisali ze si treba niekolko mesiacov dopredu rezervovat nadstandard na Rastislavke lebo su len dve izby, ale dnes som hladala cislo a na ich stranke som nasla ze je 6 nadstandardnych izieb v 3 urovnach... viete mi niektora k tomu povedat viac? dakujem 🙂

zuziq8
29. nov 2010

hop, beriem spat, moj muzik totiz otvoril zly link a dostal sa na nemocnicu na triede snp 😅

adka28
30. nov 2010

@zuziq8 Ahoj Zuzka,ja co som lezala v septemtri na Rastislavke na sestonedeli,viem len o dvoch,aspon si myslim ,ze tam maju len dve izby. O viac neviem,ale mozem sa mylit. A kedy to treba rezervovat to neviem,lebo ja som lezala na normalnej -na izbe sme boli tri. 🙂
Skus sa popytat dr. Melichovej,alebo priamo tam. Prajem ti vsetko dobre.

zuziq8
30. nov 2010

@adka28 dakujem, ved uz viem ze len dve tam su, a co tu baby pisali, tak vraveli ze niekolko mesiacov dopredu treba rezervovat... zajtra tam zrejme skocim osobne a uvidim 🙂

zade
30. nov 2010

Balim si tasku a docitala som sa, ze zupan netreba, ale poradite mi s takymi vecami ako je pribor, toaletak, pohar a tak?
Je tam moznost pouzit odsavacku na mliecko alebo si treba priniest svoju? dakujem

deny3
30. nov 2010

@zade župan dostaneš, ale ten príbor, pohár, toaletný si zober. Pred rokom odsávačku nemali, ale aj tak by som si zobrala vlastnú, vlastne by som ju ani nebrala, ak by bolo treba, manžel alebo niekto blízky by ti ju snáď doniesol.

zade
30. nov 2010

@deny3 dakujem, nachystam si. S tou odsavackou mas pravdu, ved to niekto donesie.

deny3
30. nov 2010

@zuziq8 no neviem, či sa trochu neponáhľaš s rezerváciou. Ono ani pri rezervácii nemáš isté, že izbu dostaneš, lebo ak porodiš a izby budú obsadené, tak tá rezervačka je ti na nič. Na izbách sú po tri, ale kľudne sa ti môže stať, že nejakú noc tam stráviš aj sama.

zuziq8
30. nov 2010

@deny3 viem ze ju nemam istu, ale uz teraz som PN, lebo som mala nejake tazkosti a moj muz by tam chcel byt po porode so mnou... myslim aj nocovat... tak preto..

deny3
30. nov 2010

@zuziq8 no neviem, či je možné, aby tam mm ostal na celú noc, na to sa opýtaj. Neviem, či je to dobrý nápad, aby bol mm s tebou po pôrode, myslím si, že ty sa budeš chcieť hlavne dobre vyspať, bude to naposledy, potom príde veeeľmi dlhééééé obdobie bez poriadneho spánku 😉 a na PN som bola aj ja od začiatku 😒

zade
30. nov 2010

@deny3 ako je to na izbe (obycajnej) s babatkami. Su pri mamicke aj pocas noci alebo ich sestricky beru? A ak mi mozes napisat ako je to s navstevami, chodia az na izbu?

zuziq8
30. nov 2010

@deny3 viem ze tam je rozkladaci gauc a da sa za mm priplatit ked chce prenocovat... a mne by jeho pritomnost dost pomohla, aj keby tam nenocoval, ale bol by tam s nami... no moja lekarka ma nechcela hned dat na PN, zevraj to je dlho hned od zaciatku, tak som sa najprv nechala u obvodnej vypisat... 😒

@zade babatko mas so sebou na izbe cely den aj noc, a ked si na obycajnej izbe, s navstevami sa stretavas von na chodbe a babo len donesie sestricka ukazat... navstevy chodia len na nadstandard,

deny3
30. nov 2010

@zade tak ako napísala zuziq, deň, noc na izbe, ja som po cisárskom, malého mi dali na tretí deň na izbu, na piaty deň sa chodí domov. A návštevy na chodbe, ale zase, po cisárskom som teda nemala chuť na návštevy, no na tretí deň som to zvládla na chodbu. Aj tá spoločná izba má niečo do seba, nie si tam sama, dá sa pokecať, aj pomôcť si navzájom.

@zuziq8 ja som najprv nechcela ísť na PN, strašna nuda doma, ale keď už bolo bruško väčšie a vonku sa oteplilo, bolo to zase omnoho lepšie ako chodiť do roboty. Síce som mala vychádzky, ale za tie mesiace nebola ani raz kontrola.

zuziq8
30. nov 2010

@deny3 ja len dufam ze v maji - juni nebude velmi teplo, lebo dnes uz clovek ani predpovedi nemoze verit 😒 a s tym bruskom neviem ako by som prezila velke teplo

ivkafu
30. nov 2010

@zuziq8 ja som mala izbu rezervolanu asi od 18tt, ale aj, tak sa mi neusla, boli obsadene a nakoniec aj dobre 😀 nebola som aspon sama na izbe a druhorodicky aj pomohli a poradili 🙂 , to ci tam moze spat aj manzel, tak to tiez neviem presne.... ale zase si nemyslim, ze sa tam az, tak dobre vyspis, kedze mas male pri sebe, ak rodis normalne po niekolkych hodinach... ja som tam nespala poriadne 4 dni maly mas uz v nemocnici problemy z bruskom a na 5 den sme sli konecne domov.... daj si radsej zalezat aby ti ukazali ako sa koji , lebo to tam nikto neukaze a to je dost smutne ☹ 😠

@zade nie navstevy na izbu nesmu, iba na nadstandart, deticky su pri mamickach, sestricky ich beru len na kupanie a na rozne vysetrenia ak treba inak mas drobca pri sebe.... ja som mala maleho po 10 hodinach 😀 bolo to dost narocne, ale dalo sa to zvladnut 😉

zade
30. nov 2010

@deny3 a na pooperacku mohol k tebe prist manzel aspon na chvilku, ci ani nie?
@ivkafu inac, s tebou suhlasim, ze po 10 hodinach mat babatko stale pri sebe da zabrat, nemas sa kedy dyt dokopy.

deny3
30. nov 2010

@zade áno, na chvíľu ho pustili. Ale ak mám povedať pravdu, mala som také bolesti, že mi to akosi bolo jedno, či je tam alebo nie 😔

marci1408
10. dec 2010

@adka28 čo sa týka Dr.Melichovej, môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti, že je veľmi dobrá lekárka, Ležala som tam 3 týždne pred pôrodom a pár krát mala vizitu.Je dôsledná a zodpovedná...ako jedna z mála sa aj pozrela do mojej karty, pri vizite a naozaj sa zaujímala o pacientky.

marci1408
10. dec 2010

@zade odsávačku si určite vezni, pred dvoma týždňami tam síce nejakú mali, ale vraj nebola veľmi funkčná...podľa sestričiek.Ja som musela čakať do ďalšieho dňa, kým mi ju doniesla sestra. Ten župan ti naozaj netreba, ale príbor, pohár, uterák, toaletný papier áno+ďalšie veci, ako napr. vložky...na prvé 2 dni odporúčam popôrodné z Tesca...sú dlhé a preto sú dobré na podloženie, keď ešte nemáš prvý deň nohavičky a ležíš. Jednorázové podložky dávajú oni.

zade
11. dec 2010

@marci1408 dakujem ti velmi pekne, tasku mam zbalenu a v nej aj pomerne dost strachu a obav... no patri to k tomu.Potom ti napisem cez IP aj svoju skusenost s izbou, teda spolubyvajucou, ako si pisala ty do nasej dec. debatky. Prajem ti vsetko dobre s Danielkou

marci1408
12. dec 2010

@zade veľmi držím palce, aby všetko dobre dopadlo 🙂 Inak...sestričky sú tam zlaté a veľmi ochotné, postarajú sa o teba dobre.Na novorodeneckom je pár takých menej milých, ale dá sa prežiť.
Myslím na teba 🙂 🙂 🙂

eviku6
14. dec 2010

ahojte, chcem sa opytat,ci neviete kolko sa plati ked mate vybaveneho doktora, a kolko sa plati za nadstandart izbu!!! Mate skusenosti s dr. Frívaldskou? Mate niekto termin v marci 2011?!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre