Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

nataly737
26. jan 2012

@tanja111 DR. Toporcerova mlada doktorka stale usmiata, velmi prijemna, chuducka a ma tak hore vycesane take mahagonove vlasy velmi huste....preco mas s nou skusenosti?

zlackova
26. jan 2012

ahojte,chcela by som sa opytat,ci partner moze byt pri porode, ci moze byt so mnou pocas 1. doby porodnej, ake to je na nadstandardnej izbe so sprchou,aka kvalita? DAkujem. 🙂

lienka2
26. jan 2012

@zlackova pocas prvej doby porodnej nemoze byt s tebou, volaju ho az na samotne tlacenie.. a sprcha na nadstandarde je uplne normalna ako doma 🙂

zlackova
26. jan 2012

@lienka2 vobec nijak sa to neda? a kto je tam so mnou,ked napr. by som mala 1tku izbu?

lienka2
26. jan 2012

@zlackova nadstandardky su tam dve a na oboch je mamicka sama.. a porod.. no jedine ak budes mat dohodnuteho lekara a nikto iny rodit nebude tak mozno manzela pustia skor.. ale inak nie..

zlackova
26. jan 2012

@lienka2 hmmm...tak dik za info...a akoze 2 typy izieb alebo len 2 kusy?

lienka2
26. jan 2012

@zlackova iba dva kusy..

zlackova
26. jan 2012

@lienka2 uff..tak to uz hej..to je teda nadstandard 😖

janqua86
28. jan 2012

ja som odrodila v starej nemocnici...na nadstandarne izby sa tazko dostanete /ked som tam bola, boli obsadene cigankami, trosku paradox/...prva doba porodna, na moj vkus mala miestnost, kedze som tam bola zavreta 16 hodin...chcela som tam mat mamu, ale nakoniec som to zvladla aj sama, nikoho tam nechcu pustit, no da sa to zvladnut..manzela som pri porode nemala, nastastie, myslim, ze by mal z toho traumu, no kazda sme ina, ale ja neodporucam...poporodna starostlivost bola super sestricky straaasne zlate, celu noc ma obskakovali ked som nieco chcela, ci cikat, ci caj..od novorodeneckeho radsej nic nechciet, tam to uz nie je take ruzove, i ked najdu sa vynimky...takze kojit sa musite naucit same, tam sa nikto nebude s vami babrat...mozno aj "vdaka" tomu som kojila prvych sest tyzdnov s bolestami..ale celkovo spokojnost, sla by som tam este raz a pripominam, ze som nic neplatila, nikoho nemala zaplateneho, a nikoho nepoznala..

zuziq8
28. jan 2012

@janqua86 to som este nepocula ze by ciganky dali na nadstandard 😕
a ja mam presne opacne skusenosti po porode, novorodenecke uplne v pohode, zlate sestricky, samozrejme ze ked mali 20 deti na oddeleni tak nemohli pomahat naraz vsetkym mamickam... ale stacilo sa ozvat a hned ako "poroznasala" deticky na izby prisla a vysvetlila, my sme to nastastie nepotrebovali, lebo kojenie nam islo pekne hned od zaciatku 🙂 a co sa tyka poporodneho oddelenia, tak starsie sestricky uplne v pohode a podaktore tie mladsie sa tvarili ako by tam boli za trest a tak sa aj spravali...

@zlackova nadstandardne izby su dve ale je velmi tazke sa na ne dostat pokial nemas v nemocnici znamost... ja ked som bola po porode, tak na nadstandarde na POPORODNOM lezala kocka ktora bola tehotna!! lebo bola na rizikovom a jej mamicka pomastila panovi primarovi vrecka... 😠

10andrea12
29. jan 2012

@zuziq8 zuzi ty si chcela ist na nadstandart?sak nam nebolo super na izbe v noci sme vstavali na rovnako 😀 aspon sme si postrazili malinke ked sme potrebovali odbehnut alebo k navsteve ja som bola spokojna s izbou aj s spolubyvajucou🙂 teda hlavne s tebou potom pri tej tretej ma trosku hnevalo ze tam zacal jej muz chodit na izbu ale inak pohodicka 🙂 nelutujem ze som nesla na nadstandart 🙂

zuziq8
30. jan 2012

@10andrea12 nee nechcela, ja by som na to nevyhodila peniaze 😀 okrem toho by ma asi kleplo, kedze my sme boli 10 dni.-- 😀 ja som bola spokojna na obycajnej izbe, mne zas vadilo ked sestricky zabudli privriet dvere a chodili navstevy dozadu na nadstandard a kazdy ta tam ocumoval jak zvieratko v zoo 😔

lenka.s
30. jan 2012

@janqua86 @zuziq8 tiez mam tu skusenost, ze v case, ked som bola v porodke, na nadstandarde boli pocerne obcanky, ale mozno nahoda 😒

zuziq8
30. jan 2012

@lenka.s a si si ista ze boli na nadstandarde? to sa mi nezda... viem ze oni maju jednu izbu pre spoluobcanky na konci chodby, za nadstandardkami...

lenka.s
30. jan 2012

@zuziq8 ano, maju, ale ked som sa pytala na nadstandard, povedali mi, ze su oba obsadene a potom sme si vsimli, ze po chodbe beha pomerne casto skupina pocernych, tak sme sa pytali sestricky, ze co to ma byt a vysvetlila nam, ze na nadstandarde je ciganka a potom dodadala, ze na oboch, ale ta druha nemava navstevy
myslim, ze to je skor o tom, ze proste izba bola volna, ked ona prejavila zaujem a im je fuk, na kom tie peniaze zarobia ...

zuziq8
30. jan 2012

@lenka.s tak to ano, hlavne ze maju z toho peniaze... ked je ta izba volna, tak ju doslova nukaju kazdej... ale to sa im stavalo malokedy ze je volna

lienka2
30. jan 2012

no neviem baby.. ja kebyze sa neopytam ci nebude volny nadstandard tak sa o tom ani nedozviem.. ked som bola ja v porodnici tak nam ho nikto nenukal..

zlackova
31. jan 2012

baby,dakujem za infosky,no kojenie si dakde nastudujem a uvidime,ale verim,ze nas maly bude cucat v pohode 🙂

katuch
2. feb 2012

Ahoj mam termin porodu 25,4, co si vsetko treba zobrat do porodnice pre babo a pre mna?

luciaborisova55
2. feb 2012

ahojte ma niekto skusenosti s Dr. Mlichovou a Dr.Krausom ml. pri porode ? Ja mam melichovu ako ginekologicku.

buburka
2. feb 2012

@luciaborisova55 Ja som mala Krausa ml. pri porode a mozem len chvalit 😉

luciaborisova55
2. feb 2012

@buburka ahoj.A to len tak ze mal sluzbu? alebo ste boli dohodnuty ze pride ku porodu.

lienka2
3. feb 2012

ja so tiez mala dr. krausa pri druhom porode a mozem len odporucat 😵

buburka
3. feb 2012

@luciaborisova55 nie neboli sme dohodnuty. Prisla som rodit a on akurat sluzil, tak som bola rada 🙂 v starej nemocke je viac dobrych porodnikov a jeho povazujem do tej skupiny, takze som sa potesila a nesklamal. mala som porod na 1, myslim, ze lepsi ani nemohol byt 🙂

luciaborisova55
3. feb 2012

dik za info.mozno a ja budem mat take stastie prave na neho 🙂

luciaborisova55
3. feb 2012

@katuch Ahoj .Ja mam termin 18.4 vim ze treba mat vlozky po porode a take sietkovane gatky po porode , tampony na prsia , podusky na postel,veci na hygienu pre babetko asi nic az ked pojdes domov nieco na oblecenie a vies uz kde budes rodit ? 🙂

milacik0106
4. feb 2012

Babenky máte niektorá skúsenosti s Dr. Dankovčíkom? Budem mať plánovaný cisarák a je veľká pravdepodobnosť, že on bude môj pôrodník.. ďakujem 🙂

10andrea12
5. feb 2012

Dr,Kraus ml.velmi milucky zazila som ho na gynekologii ked som tam lezala s prietokmi vypisoval mi prepustaciu spravu aj ked som cakala na chodbe po uspesnej liecbe a vysledkoch ci ma primar prepusti sa zastavil a povedala ze to vyzera velmi slubne ze pojdem domov ze mi ide dopredu vypisat prepustaciu spravu 🙂aj my potom po predstaveni primarovi a prepusteni zavadzal este frankov pesar a aj dost setrne mi ho zavadzal ,nie len buch buch ako na pase, Dr.Dankovčik?Nooo 2 x som bola u neho na 4D v jeho prenatal centre a ani raz som nemala na neho stastie 🙂Stretla som ho az po porode na 4 den po sekcii robil mi ultrazvuk maternice a to robi vraj vsetkym mamickam po sekcii na 4 den ale co viem je dost zaneprazdneny .dr. Melichova mila lekarka ale tiez dost zaneprazdnena 🙂

milacik0106
5. feb 2012

@10andrea12 ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď .)

cany1
5. feb 2012

Dr. Dankovčík je neustále zaneprázdnený, ale je tam dosť dobrých lekárov, ktorí odvedú super prácu, starajú sa. Rodila som u Dr. Urdzika, je tiež veľmi dobrý a milý. Rodila som u neho 2x a bola som spokojná. Až na to, že mi oba pôrody vyvolával (aby som stihla odrodiť počas jeho služby, podarilo sa mu to však iba raz 😉 ). Mám pocit, že dobrí lekári sú neustále zaneprázdnení. Škoda len, že tie priestory nie sú na takej úrovni ako by sme si priali. Čo je u nás nadštandard , malo by to byť bežnou vecou. Ale inak maximálna spokojnosť. A sestričky na novorodeneckom tiež super, až na pár výnimiek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre