Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

janka091187
11. jún 2009

pardon sa oprawujem 3dni po termine

jankapo
11. jún 2009

Ahojte vsetky, tak ja sa po case opat ozyvam, aj v druhom tehu som skoncila na gynde na 5.posch, lebo krcok znova nedrzi, ale nevadi, ten personal na Rastislavke je fakt super. Prvy den som lezala na porodnej sale, lebo mali plne oddelenie, tak som cakala kym sa uvolni postel, baby, tam bola normalne brutal pohoda. V ten den tam bolo tolko lekarov, ze som nejak ani netusila kto vlastne sluzi, ale VSETCI boli k tym rodiacim maminkam straasne zlati.Ja sa na porod tam normalne tesim. 😉 😀 Skoda ze sa po nom neda ist hned domov. 😕 😅

zuzana355
11. jún 2009

ahoj jani tak vám držím pršteky a už ste domka či si ešte v nemocke.
len nech všetko dobre dopadne a ste zdravučký.
a súhlasím sú tam všetci OK ak by som šla rodit čo je ešte daleko vo hviezdach 😀 😀 tak určite tam 😉

tintinka
12. jún 2009

janka, ved ja netvrdim, ze su tam zli doktori. ja som syna rodila tak, ze som nemala nikoho vybaveneho a hovorim ze sa na ziadneho doktora, doktorku, stazovat nemozem, fakt boli vsetci zlati. ale chcem si niekoho teraz zabezpecit hlavne kvoli tomu, ze moj prvy porod trval dost dlho a chodili ma kazdu chvilu kontrolovat, kazdu chvilu iny lekar alebo lekarka, stale povedali nieco ine. tak som mala pocit, ze ak by som mala svojho lekara, tak by to mozno aj slo trosku rychlejsie, ze by mi nejak pomohli alebo nieco. inac som so vsetkymi tam bola velmi spokojna, az na zopar novorodeneckych sestriciek a to, ze ked prisla navsteva, trebalo vyjst na chodbu a samozrejme bez baba. toto jedine mi tam teraz bude prekazat asi, tie navstevy. ale tych par dni nejak prezijeme

janka091187
12. jún 2009

Ahoj tintinka,no tak to s tymi lekarmi je prawda mna tiez chodili pozerat ...asi wsetci co tam boli,ale newiem ako inak by sa dal porod urychlit,jedine asi infuzkou a skakanim na tej lopte a prechadzkami...newiem mne aj plodow wodu prepichli...no ale to uz je na tebeb,Ti prajem wsetko dobre a rychly porod,,,lebo tiez po mojom prwom porode,musi torsku casu prejst aby som na to wsetko trosku zabudla na tie dlhe hodiny bolesti,kazdopadne stalo to za to,,,ten krasny sok ,ked Ti ukazu babo je uzasny,,, 🙂 Ti prajem wsetko dobre,hej no su tam sestricky aj aj ,dalo by sa polemizowat su aj take aj take....tiez mam skusenosti

korelka
13. jún 2009

ahojte baby!

tak so vsetkym co sa tu popisalo sa da len a len suhlasit ci ohladom dr., sestriciek alebo odd. Ale aj ked som pred prvym porodom tvrdila, ze si dr. vybavovat nebudem, tak som rada, ze okolnosti ma dohnali k tomu, ze som tam svoju dr. v ten den mala a ak by som sla druhykrat tak by som si ju zas volala, ale aj ked som uz trocha dlhsie po porode, tak som stale presvedcena, ze jedno tehotenstvo, jeden porod a jedno dieta je pre mna az az... 😅 😲 😔

vsekym babam, ktore to este len caka prajem, aby bolo vsetko v poriadku a aby boli aj babatka zdrave a v poriadku!!! 😉

lenka_66
15. jún 2009

ahojte,
zaujimalo by ma ako to je s plienkami pre babo.daju mu tie co donesiem alebo ake balenie maju akurat otvorene?v niektorych porodniciach vraj je skoda nosit kvalitne plienky lebo sa moze stat ze babo ani raz nedostane tu plienku ktore mamicka donesie a moze sa stat ze tie kvalitne plienky dostane ,,niekto iny" co nemal ziadne pripadne uplne smejdy.dakujem

jankapo
15. jún 2009

lenka, ked beru kupat babo, do perinky si vlozia tvoju plienocku a v tej bude babenko aj prebalene...potom ho cely den prebalujes ty, takze ake plienocky kupis, take pouzijes... 🙂

tintinka
16. jún 2009

mne prvy den dali oni plienky na maleho, to som ho este nemala pri sebe a oni ho prebalovali, ale ptoom si spatne vypytali nazad. a odkedy som ho mala pri sebe, prebalovala som si sama, jedine, ako hovori jankapo, ked ho brali na kupanie, tak si brali jednu plienku so sebou, nasu.

zuzana355
20. jún 2009

ahojte kočky vy už rodíte nikde nikto 😕
qwatka už to máš za sebou 😵

jankaaa
22. jún 2009

ahoj zuzi ako sa mas?

a co je s qwatkou ta sa uz dlho neukazala

zuzana355
23. jún 2009

ahoj jani to už máte dva mesiace bože to tak letí čas Kubko je riadný chlap zdravučký ste.

asi všetky rodia lebo nikde nikto tak dufam že sa ukážu ked budú mat po 😉

lenka_66
23. jún 2009

ahojte,
baby co ste mali zazmluvneneho lekara( sukromne nie oficialne) kedy ste davali peniaze ? a pytali ste sa ich ze kolko mate dat ? ako sa postupuje v tomto pripade?ja som sa pocas pobytu v nemocke dohodla s dr.ze ma odrodi.uz som raz aj bola u nej na poradni o tyzden idem zas.tak neviem co dalej.na prvu poradnu som jej doniesla tasticku s kavou a take drobnosti sladke este v nej.
kedze som rizikova a moj ovodak to flaka ako sa len da , nemala som inu sancu ako tuto cestu zvolit.
dakujem

zuzana355
23. jún 2009

leni ja som dávala až po porode a pred tým nič. 😉

jankaaa
23. jún 2009

zuzi vies co ten cas tak rychlo leti sak ked pozriem na toho mojho drobca ani verit sa mi nechce....vies co od zaciatku bol maly strasne zaplakany prve tyzdne to bolo strasne a teraz sme prisli nato ze chudacik to mal z usiek.mne to uz nedalo tak som si pytala papier na usne a zistili mu zapal uska tak dufam ze bude vsetko ok...chrobacik moj krasny nechapem ze to lekarka si nevsimla...

jankapo
23. jún 2009

leni, aj ja som dala po porode, ktory mimochodom neodrodila ta konkretna lekarka, ale nie z vlastnej vole, jednoducho som sa sup sup poponahlala a odrodila bez nej... 😀 ale dala som jej za prikladnu starostlivost pocas rizikoveho tehu, viem ze sa informovala o priebehu porodu telefonicky, aj na sestonedeli ma ludsky nesmierne podrzala....no a tiez sóm obcas na poradnu, ktorych bolo veeela priniesla nejaku lakocinku... 😅
jankaaaa.... ☹ chudatka vy vsetci, my sme mali take uplakane babo a nakoniec to bolo zapalene crevo....lekarka sice riesila, len sa nedalo prist na koren veci.... ☹ a kym sa prislo, no uzili sme si...ale neboooj, uvidis, ako dobre teraz bude... 😵 po 3 mes. to bolo stale krajsie a krajsie.....

jankaaa
23. jún 2009

jankapo dufam ze to bude tak lebo ja som to nemohla pocuvat jak ten nas drobcek plakal...

zuzana355
24. jún 2009

jani tak vám držíme prsty nech ste už čím skor v poriadku a od teraz nech je to už len dobré 😉 po troch mesiacoch to už bude fajn aj spinkat by mal lepšie malý.

jankaaa
25. jún 2009

zuzi tak verim ze sa rychlo dame do poriadku...uz teraz je to lepsie nech to nezarieknem 🙂 moj zlatucky drobcek

zuzana355
25. jún 2009

jani držím vám prsty nech ste čím skor OK a leto si užite naplno 🙂 potom už príde zas obdobie ako máme mi teraz odvrávanie, papulovanie a herecké výkony 😀 😀 😀 to jej ide najlepšie 😀 tak sa teš 😀 čo príde potom.

catusca34
26. jún 2009

Ahoj Janka,
drobec je krááásny a aký je veľký... Rastie ako z vody. Vidím to aj ja na mojej malinkej, ako rastie. Každým dnom sa mi zdá väčšia a ako sa krásne usmieva a gagoce si... 😀 Krásna je. 🙂 No konečne už zistili, čo malého trápilo a toľko sa naplačkal, chudáčik. Nás čaká tá operácia, čo som spomínala 13.7. A nebude to len o jednej operácii. No, čo už. Len sa bojím, ako to všetko Kajka zvládne. Či ju to nebude moc bolieť. Držte nám pršteky. Papa a držte sa aj vy... 😉

zuzana355
26. jún 2009

ahoj catusca jastneeeeeeee že budeme držať prsty silnooooooooooo a Kajka to zvládne len pozitívne myslenie bude všetko OK.
potom daj určite vediet ako ste dopadli 😉 budeme na vás myslieť.

lenka_66
27. jún 2009

catusca , neboj zvladne to .
drzim vsatky 40 prsty 😉

tintinka
27. jún 2009

aj ja drzim palce, nech vsetko dobre dopadne catusca.
baby, chcem sa opytat, tie, co uz mate po porode a mali ste vybaveneho lekara/lekarku k porodu, kolko tyzdnov pred terminom porodu, ste k nemu zacali chodit na kontroly? ci len tak bezne az ked vas vas lekar poslal?

jankaaa
27. jún 2009

ahoooj catusca drzim silno prsteky zvladnete to....no my dnes mame hrozny den sme bezali s malym na pohotovost lebo vkuse dve hodiny plakal ale az tak ze vistal nemohla som ho ani zlozit nic vobec nezaberalo...boli sme na usnom uska ma v poriadku ze to asi z antibiotik...no ja mam dost

jankapo
27. jún 2009

ahoj maminky...
janiiii.... ☹ snad uz je Jakubkovi lepsie... 😒 babika mala...vydrzteee
catusca, neboooj, Kajka bude super statocna... 😵 Vseeeeetko zvladne a zabudne, uvidis. Ty si mozno viac vytrpis,ale casom aj to pominie a budete sa uz len tesit z krasnej pusinky. 🙂
Uz ziadna cakatelka okrem lenky66? To tu zas budem trcat sama? Dufam ze sa niekto este prida... 🙂
Leni, chodis za niekym konkretnym?

zuzana355
27. jún 2009

jani joj držím vám pršteky aj my sme mali s malou problémy ked mala pol roka dostala vysoké horučky a nevedeli sme jej zrazit tak sme išli na pohotovost no tam je to hroza a des muž dostal nervy tak chcel neakú súkromnu lekarsku službu ale v ke ževraj nič také nie je tak sme zavolali do detskej fakultnej a tam nás bez problémov zobrali poslali na všelyaké vyšetrenia a neskor zistili že prekonala zapal obličiek takže ked ti možem odporučat namiesto pohotovosti radšej chodte do detskej fakultnej naprijem tam su super lekary a všetko dokladne skontrolujú.
len dufam že budete čim skor ok ☹ ☹ držím prsty

catusca34
27. jún 2009

Ahojte maminky
všetkým vám ďakujeme za podporu, ani si neviete predstaviť, ako mi to psychicky pomáha čítať Vaše povzbudivé slová. 🙂 Už aby to bolo všetko za nami. Lenže v našom prípade to istotne nebude len o jednej operácii. Niektové deti musia podstúpiť aj desať operácií, kým dosiahnu dospelosť. Stále je to o nejakých korekciách a podobne. Nás čaká teraz operácia peričky a ked bude mať malá asi rok, potom operácia podnebia. A to sa nemusí podariť na 1x. Ale musím myslieť optimisticky a istotne bude všetko v poriadku. 😀 Ale to všetko stojí za to trápenie... Keď sa na mna usmeje, je to najkrajší pocit na svete... 😉 Však maminky??? Istotne to zažíva každá maminka.
Ešte raz sa Vám chcem všetkým poďakovať a popriať pekný zvyšok víkendu...
A čakateľkám radostné očakávanie bábätiek.... 😉 a veľa zdravíčka všetkým.... 😎

zuzana355
27. jún 2009

catusca fakt je doležité pozitívne myslenie velmi to pomáha fakt viem o čom hovorím síce sme neboli na žiadnej operácii ale po lekároch chodíme stále tak len s usmevom na tváry a uvidíš o pár ročkov budete odháňať nápadnikov gumenov puškov 😀 😀

lenka_66
28. jún 2009

jankaaa - nech ste cim skor fit 😉

jankapo-dr.toporcerova

catusca- nebojkaj , dobre bude.kajka vie ze to musi podstupit a nerada vidi utrapenu mamicku tak to zvladne ok.a ako sa spieva v jednej pesnicke : zavri oci a vsechno bude fajn.

tintinka - kedze som na prelome maj / jun lezala v nemocke tak ja som si uz dr. odchytila.nelutujem (dufam ze ani nebudem) poznam ju dlhsie .chodila som k nej do CAR.v 33tt som uz bola u nej na poradni.a tento tyzden idem zas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre