Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

lillie
17. júl 2009

jankapo:
preco si sa opat rozhodla pre rastislavku?
kedy mas termin?

a kolko zien je na klasickej izbe?
ja mam len obavy, aby som nebola s nejakou romkou na izbe??? 😒 inak, rada uvitam ine mamicky, ktore na novorodeneckom skor pomozu ako keby som bola sama...

zuzana355
17. júl 2009

lillie ahoj no s romkami ta nedaju na izbu oni maju vlastnu 😅 takže toho sa bat nemusíš a niektoré odchádzaju hned po porode takže je to v pohode 😵
ja osobne som nemala nadštandard spamatala som sa tiež neskoro a nebolo už volné ale boli sme izbe tri kočky a bolo to fajn pokecali sme a pomohli sme si navzájom takže mne to aj vyhovovalo nakoniec.

ahoj jani ty už maš 30týždnen wau veď si len nedávno bola na začiatku 🙂

lillie
17. júl 2009

zuzana355
dakujem ti za info.
a ako si zvladala nebyt s manzelom pred porodom?
mne to trochu vadi, ze nebude moct byt so mnou? myslim, ze tam ho budem potrebovat viac ako uz na sale ☹

tintinka
17. júl 2009

lillie, janka podla toho, co pise, to mala fakt dost rychle, za tu 1,5 hodku ze jej ani nestihol chybat. ja som tam bola od 3tej v noci do 3tej poobede, kym ho konecne zavolali ze uz idem rodit. a to chudak cakal na chodbe pri vytahoch uz asi od desiatej. ale si aspon stihol knihu precitat 🙂)
bola som sice z toho nervozna ze nemoze ist ku mne, ale pravdupovediac mi aj tak bolo dost zle, takze som to nejak neriesila. ono je to fakt dost o tom priestore, pretoze vsetky rodiiace zeny su v jednej miestnosti a ak by tam kazda mala aj chlapa, no neviem.
ja som teraz dost rozmyslala o novej nemocnici, presne kvoli tomu porodu, ze tam moze byt manzel pri mne cely cas a takisto na niektore izby moze prist na navstevu, co na rastislavke nie je mozne. ale zas som si povedala, tych par dni to vydrzim, sak si to potom uzijeme spolu doma, no nie? tentokrat sa spolieham na to, ako sa hovori, ze druhy porod uz netrva tak dlho ako prvy a ze male nebude mat zltacku a pojdeme v normalnom case domov.
a odsavacku som mala v nemocnici aj ja so sebou, elektricku, ale ked som ju zapla a pocula ten hrozny zvuk, tak som ani nemala odvahu si ju prilozit, fakt to bolo pohodlnejsie a setrnejsie odsavat rucne, takze toto by som riesila fakt az ked to bude nutne, zbytocne kupovat dopredu. radsej si nejaku vyhliadni v obchode, niekde poznac, a ked bude potrebna, manzel kupi 😉

zuzana355
17. júl 2009

lillie ja som manžela nemala pri porode vobec on nema velmi rad nemocky a to som ležala dost dlho pred porodom v nemocke tak mal už dost a u mna to išlo rýchlo a mala som lekara pri porode takže som si pohundrala na neho a nie na muža 😀 😀 😀

zuzana355
17. júl 2009

lenka ty si už asi porodila ked celý den si sa neozvala 😕 tak dufam že ste ok.

lenka_66
18. júl 2009

zuzi eee este 2v1
no bolesti ma okolo obeda prsesli na take co sa daju vydrzat.priznavam ze NB ostal v izbe kde pekovalo o 106 slnko tak som pon ani nesla.aj tak sa mi zle pise.sediet neviem lezim blbo.vecer som si vas ale pocitala len sa mi nechcelo ani tukat.okolo 9 vecer zas vsetko znova zacalo tak asi to do dna D ine ani nebude

lenka_66
18. júl 2009

lilie , co mas na tom zoznaame?

catusca34
20. júl 2009

Ahoj Lenka, už sa ti to približuje.... Prajem ti veľa, veľa síl, nech už to máš čím skôr za sebou 😀 . A nech ste už čo najskôr spolu s drobčekom.... Papa 😀

lenka_66
20. júl 2009

baby , dakujem.dnes krv a vyter boli. najblizsie v nedelu idem , no zabudla som si u dr. // knizku.tak sa musim tam zas trepat 😠 .ach ta tehotenska demencia

zuzana355
20. júl 2009

😀 😀 😀 leni to nič a bude aj materska demencia a to je niekedy horšia 😉
a čo ti povedali.ete žiadna zmena.

qwatka
21. júl 2009

ahojky žienky ja som rodila na rastislavke bola som velmi spokojna mame osem tyž.chlapčeka rodila som pri dr.Krausovi vrele odporučam min.stehov a bolesti po porode ovela menšie ako pri 1porode hoci porod som mala ťažši a osem hodinovy ale už pohodka pa kočky držim palce

lillie79
22. júl 2009

ahojte,
i ked je uz mozno neskoro, rezervovala som si nadstandard izbu. sestricka povedala, ze je pravda, ze si niektore mamicky rezervuju uz pomaly rok dopredu, ale otazkou je termin, ktory nie stale musi vyjst tak ako v knizke. povedala, ze ma zapisala a ked bude volne tak ma tam presunu, ak nie tak na dalsi den ked sa uvolni. tak uvidim, ci to vyjde.
tiez mi povedala, ze ked bude malo rodiciek 2-3 naraz, tak umoznia aj manzelom byt v 1.-2. dobe porodnej s nimi, ale inak nie, lebo vraj nemaju intimny priestor ostatne mamicky a preto to nie je mozne. vraj na tom pracuju, aby v buducnosti mohli byt aj oteckovia pri mamickach aj tesne pred porodom.

no a co sa tyka veci, tak mi dali velmi kratky zoznam, presnejsie:
- doklady (teh. knizku, OP, kart. poist., sob. list)
- vlozky 5 bal.
- toaletny
- jednorazove plienky pre babo 40ks
- bavlnene plienky 2ks
- vlhcene obrusky
- kojenecka podprsenka
- osobna hygiena
- postolky
- prezuvky do sprchy
- podlozky do postele (nie je povinne)

a to je cele.
no ja som sa rozhodla zobrat aj vlozky do podprsenky, odsavacku pre pripad, bavlnenych plienok viac, jednu svoju koselu - vraj koselu aj zupan mi daju a zbytocne si vraj budem spinit svoje..., deku pre maleho, mast na zadocek, na bradavky. este mi kamoska poradila si zobrat maly vankus, vraj mala problem si najst vhodnu polohu na kojenie a sestricka je poradila na stole. ze si sadla na stolicku a male dala na stole a vraj to bolo omnoho pohodlnejsie ako na posteli pri bolestiach... no a samozrejme vodu, nieco suche na jedenie mi poradili, keby som prisla v noci a bola som hladna.

takze tolko... 😉

catusca34
22. júl 2009

Ahojte,
qwartka, tiež som sa na pôrodnici stretla s dr. Krausom. Vyvolávali mi pôrod tri dni a on mal vtedy službu. Veľmi príjemný a milý lekár. Odporúčam. Veľmi sa mi snažil pomôcť, ale nemala som žiadne kontrakcie, takže sa to nedalo urýchliť. Nakoniec som rodila u dr. Ginelliho a takisto môžem len odporúčať. On mi veľmi pomohol, hrozil mi kliešťový pôrod, ale nakoniec sa mi podarilo porodiť normálne. Strašne mi pomohli aj sestričky na pôrodnici. Všetky sú veľmi milé.... 😉

Držkajte sa a teraz čo najviac oddychujte, lebo pri bábu už nebudete... 😀 papa

lenka_66
22. júl 2009

lilie , mne dr. len vravela , ze normalne ako na bezne oddelenie len bez pyzama a zupanu.+ vlozky, doklady a pre babo LEN plienky .divila som sa lebo vsade sa pise viac. no nic beriem aj zvysok.

zuzana355
22. júl 2009

ahojte kočky ako sa mate nič nového čakatelky 😀 😀
ja som bola včera na rastislavke ale na cytologiu nebol nikto na poradnu dufam že som neprešla okolo niekoho a nepozdravila 😀 😀

lillie79
22. júl 2009

lenka_66:

ta ty uz mozes rodit kazdy den?? alebo nie?? podla tyzdnov ako pozeram 😉

ja asi tiez vezmem zvysok veci. radsej to mat po ruke a ked vezmem spat domov... lepsie ako nahanat polovicku v tom strese.

lenka_66
23. júl 2009

zuzi , no ja som to urcite nebola 😀 no ja mam v plane ist v nedelu na poradnu s taskou.ze sadnem a ako trucovite decko domov nejdem . 😀 tak dufam ze moje dieta to vydrzi do nedele ale nie tej augustovej.

tintinka
23. júl 2009

dobre ranko. tak co citam ten zoznam co tu dala lillie79, tak fakt tie veci stacia, este by som k tym bavlnenym plienkam dodala, ze treba davat pozor, aby ked beru dietatko na novorodenecke, nezobrali aj vasu plienku, lebo v tom pripade ju vidite naposledy, spat vam ju uz nevratia. aspon mne sa uz nevratila.
deku pre maleho som tam dostala, ale tiez rozmyslam, ze si tentokrat vezmem svoju, este uvidim.
no a k tomu pyzamu a zupanu. fakt tam davaju ich nemocnicne a myslim, ze teraz v lete je to ovela lepsie ako mat vlastne. aj ked tie nemocnicne su kratucke a velakrat aj dotrhane. ale ja som to pred dvoma rokmi v lete velmi ocenila, ze som nemusela mat vlastne, pretoze v tych horucavach som sa strasne potila a denne som vymenila aj zo dve-tri-niekedy aj 4 kosele, bez problemov mi stale dali cistu.
co by som doplnila je ta ciapocka a rukavicky pre babo. teda hlavne tie rukavicky, lebo moj maly vyzeral ako by ho nejaka divoka selma napadla, taky bol doskriabany.

lillie79
24. júl 2009

tintinka
hej, mas pravdu zabudla som na rukavicky a ciapocku... a deku si vezmem pre maleho asi vlastnu. myslim, ze tu niekto pisal o par stran dozadu, ze deku nemali, tak neviem.
a co si myslela tym, ze ked im plienku nevezmem tak mi ju nevratia?
tu plienku pouzivaju pre apostolkami, alebo nie? a to mi snad potom neprinesu babo bez nich alebo ano?? to si potom kolko plienok mam zobrat, keby sa toto stalo??

tintinka
24. júl 2009

no ja neviem, mojho maleho obliekali takto: kosielka, jednorazova plienka, na to len tak polozena latkova plienka (ja som nemala postolkove nohavicky so sebou, ale ani nepytali) a este mal nozky zabalene do dalsej latkovej plienky a tak bol v perinke. hlavicku mal na dalsej latkovej plienke, vsetky boli nemocnicne. a raz si tak grckol, ze som mu tu pod hlavickou vymenila za svoju, nevsimla som si, prisla sestricka, zobrala maleho aj s mojou plienkou aj tu spinavu nemocnicnu a ked sa vratili, uz tam mal zasa inu a ked som sa pytala na tu svoju, povedali ze mam smolu, ze oni ich poslali prat a uz sa mi nevrati.
takze je to na tebe, kolko si ich vezmes a ako si ich ustriehnes asi.

angelik
24. júl 2009

ked moja mala zaspinila tu pod hlavickou, tak som si pytala cistu plienku, bez problemov dali, vlastne som mala len cez rameno pri odgrgavani a jednu cez prsia, pri kojeni, ked velmi tieklo mlieko a pre malu, na cestu domov

lillie79
24. júl 2009

ja som tiez na to myslela, ze by som vypytala cistu a nepouzila svoju... resp. vezmem 3ks, ktore mam su farebne, nie biele, takze by ich nemali zobrat a pouzijem ich ked bude maly pri mne prip. pre seba a ked tak si vypytam cistu od sestriciek a tie moje dam polovicke nech vezmem domov vyprat ked tak.

kamilecka
24. júl 2009

Ahojte

Mam cerstvo po porode na Rastislavke 🙂 Otecko moze byt pri samotnom porode,nie pri 1 dobe porodnej.
Nadstandard som si nebrala aj ked sa hned 4 den uvolnili obidve, bolo nam lepsie ze sme boli na izbe tri a kecali o vsetko a aj cas siel lepsie 🙂 A ta TV mi az tak nechybala.

Co sa tyka dietatka, latkove plienky vam daju aj tam,netreba ich zbytocne brat, ja som mala stale dve z novorodeneckeho ze ked mi Sarah ovrackala alebo okakala jednu tak som mala nahradnu a spinavu odniesla na novorodenecke 🙂

Postolky netreba, oni balia babatka do jednorazovej,potom latkova cez nozicky, dalsia latkova okolo noziciek a vsetko bolo zachytene kosielkou.A perinka.

Ciapocka, no zalezi od rocneho obdobia, my sme mali priserne teplo na izbe,deticky sa riadne potili aj bez ciapociek.

Mamicky neberte si zbytocne nocne kosele,tie vam aj tak nedovolia pouzivat, oni vam daju nocne kosele aj zupan a tiez som si chodila pytat kazdy den cistu a dali bez problemov,dokonca ked som pytala s kratkym rukavom tak prekutrali celu skrinu bez problemov 🙂

Ku Dr na porodnici, je jedno u koho rodite, vsetci su uplne super, mam skusenosti s dost lekarmi tam 🙂 Kraus, Mikulova,Staskova,Ginelli .......

Sestricky na sestonedeli tiez velmi mile, pomahali, posrandovali, povzbudili. Sestricky na novorodeneckom tiez....takze ja som max spokojna a hlavne rada ze uz je po vsetkom 😀 😀 😀

zuzana355
24. júl 2009

ahoj kami ešte raz srdečne blahoželame Sarah je krastna a taka malička 🙂
a zo všetkým suhlasím čo si napisala 😀 😀

lillie79
25. júl 2009

super aj ja gratulujem 🙂
kedze budem rodit 1x tak sa necham prekvapit a dufam, ze sa budem mat tak dobre, ako vy 😉
ja mam skusenosti zatial iba s Ginelllim a Melichovou, ktora by ma mala rodit... tak uvidim.
Kraus je na rastislavke? som myslela, ze je na SNPcke hore...

ja si vezmem vsetky veci a ked prinesiem ich domov, nerada by som prehanala manzela, keby som nahodou nieco potrebovala.

kamilecka
25. júl 2009

Zuzka dakujeme este raz 🙂

Lillie79 Mlady Kraus na Rastislavke je synom toho Krausa co je hore v novej 🙂

Este som chcela napisat, ze take ako odsavacku na mliecko, flasku .... vam pozicaju pekne vyvarene,vysterilizovane z novorodeneckeho.

lillie79
26. júl 2009

no ja som si uz kupila za skvelu cenu odsavacku aj s flaskami 🙂
ale dik za info 🙂

lenka_66
27. júl 2009

no tak nic z toho kontrola o tyzden.

lilie , neprajem no co ak nebudes mat tolko mlieka ze odsavat.ja mam zatial iba vyhliadnutu a ak bude treba tak drahy pobehne kupit.

tintinka
27. júl 2009

dobre ranko.
ja som mala mlieka az az, a najlepsie mi to slo odsat v nemocnici rucne.
a mala som so sebou aj odsavacku aj flasticku k nej, ale sestricky mi davali flasky od nich z oddelenia ako pise kami, pretoze boli sterilne, ja som tu svoju nemala kde sterilizovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre