Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

katy31
25. sep 2011

@linuska1 to je jasné.. to nikde inde inak nerobia, tam sa koná rýchlo.. 😔 tak uvidíme..

lucy84ke
25. sep 2011

baby, ja s manzelom byvame v anglicku a rozhodovala som sa kde pojdem rodit, ci tu v UK alebo doma na SR. nakoniec som sa rozhodla pre porod v UK, lebo pocas tehotenstva som letela domov dvakrat a uz v osmom mesiaci som letiet nechcela. poviem vam, lepsie som sa rozhodnut nemohla. mala som taku super starostlivost a sukromie, ze na slovensku take urcite nie je ani v nadstandardnej izbe. tu sa do nemocnice ide az na poslednu chvilu, musite volat ak mate bolesti a sestricky vas naviguju co mate robit. ked sme prisli do nemocnice, ja som uz bola otvorena na 6 cm a samozrejme, ze ma uz domov nepustili. priradili mi porodnu sestru a ta ma najprv previedla porodnymi salami z ktorych som si mohla vybrat aky porod chcem. mala som na vyber aj porod do vody. nakoniec som si vybrala relaxacnu izbu. Na izbe som mala tv,pocitac,vlastnu kupelnu, kutik s bean bag (relaxacne kozene kreslo na zemi, obsahujuce masazne gulicky) a doniesli mi aj relaxacnu farebnu hudbu pri ktorej sa menili svetielka na strope. manzel tam bol somnou, ale nakoniec som ho poslala domov, lebo som nechcela komunikovat. porodna sestra chodila za mnou kazdych 10 minut, pocuvala srdiecko drobcekovi. ja som si lahla v tom kutiku na zemi lebo som nemohla lezat na chrbte na posteli a ona si ku mne lahla a dychala spolu somnou, upokojovala ma. mala som len 4 hodinky do uplneho otvorenia. nechcela som nic na tlmenie bolesti, cize cely porod som len predychala. ked sa drobcek narodil, tak manzel prisiel do 15 minut. na porodnej sale som bola asi este 3 hodky po porode. osprchovala som sa tam, priniesli mi ranajky a az tak ma previezli na normalnu izbu. tam sme boli styri, drobcek bol cely cas pri mne, kazda postel mala uplnu automatiku, takze som nemusela ani vstavat, ked som nieco potrebovala a tiez som mala vlastnu telku. na nasej izbe sme mali vlastnu kupelnu. casnicky nam nosili menu, aby sme si vybralico chceme jest a potom nam ranajky, obed a veceru nosili k posteli. fakt super. stravili sme tam 3 dni, normalne pustaju domov aj v ten isty den, ak nie su komplikacie, ale moj drobcek mal problemy sat z prsnika, tak sme tam pobudli dlhsie...... som naozaj stastna, ze som s atak rozhodla.

10andrea12
25. sep 2011

@katy31 nemam fotky hned po ale mam hned ako ju priniesli ked ma doviezli na izbu 🙂 Manzelovi ju ukazli o hodinku ked sa vyhriala v inkubatore

zuziq8
25. sep 2011

@katy31 ja som mala celkovu narkozu a bolo to v pohode, rano ma robili, na obed som sa uz celkom prebrala, doniesli mi malu, normalne som vnimala a ziadne problemy s dychanim som nemala ani bolesti hlavy, to nastiastie po celkovej nebyva🙂 ale pri kazdom je to individualne...ja som mala narkozu uz ked mi sili krcok, tak som vedela ze to bude ok po nej... inak z postele som vstala na 2hy den...to je uz vsetko rovnake ako pri spinale... ja som si nedala spinal lebo by som im asi usla keby som citila ako sa hrabu vo mne a pocula ich rozpravat 😀 a co so mnou lezali na izbe, tak ani jednej sa nepodarilo spinal napichnut na prvy krat🙂

zuziq8
25. sep 2011

@10andrea12 adi po narkoze nie si cely den mimo 🙂 ja som uz na obed bola uplne prebrata a pytala som si malu 😉 ale to zavisi od kazdeho individualne ako to znasa... ja by som sa asi zlozila po spinale :D

zuziq8
25. sep 2011

@katy31 ja som mala cisarsky den pres andreou, malu hned ukazali mojmu muzovi, ten si ju vyfotil, natocil videjko 🙂

10andrea12
25. sep 2011

@zuziq8 ty mozno nie Zuzi ale tu co nam potom doniesli tretiu doniesli tretiu chuderke ako sa jej zle dychalo nepamatas? a bola unavena vkuse ju bralo do spania aj ked jej doniesli maleho tak sotva vnimala ☹

10andrea12
25. sep 2011

@zuziq8 no mne asi na 3ti 4ty krat napichli spinal dobre tak som si tam trosku poskakala na stole 😀

10andrea12
25. sep 2011

@zuziq8 zuzi teba robila znama mozon aj preto ju hned ukazali Petovi 🙂

zuziq8
25. sep 2011

@10andrea12 no hej, ale tak ona aj s nohou mala uz predtym problemy, takze ju ten cisarsky len dorazil... a vravim ze kazdy na to inak moze reagovat🙂
no no, ved aj ta co bola s nami, aj ta co po tebe prisla vraveli ze sa nepodarilo par krat napichnut 😀 ja by som im utiekla prec zo stola po nepodarenom pokuse 😀
no je to mozne, ale zavisi aj od toho na ake ochotne sestricky narazis...🙂

10andrea12
25. sep 2011

@zuziq8 Ved jasne tej nasej tretej dovolili muza hned a mojho ku mne nechceli pustit ☹ to hned po mne vam niekoho dali?to som ani nevedela fiiiha 😀 Ako je to bolestive to napichovanie ale da sa to vydrzat 🙂 Mne koli astme nechceli dat celkovu len spinal lebo vraj by som to velmi zle rozdychavala po celkovej ☹

zuziq8
25. sep 2011

@10andrea12 hej, to ma inak nastvalo ze on tam skoro vkuse bol, a peto ked mi vody chcel doniest ho vyhodila sestricka, lebo vosiel dnu ked doniesli ciste pradlo 😝 peta tiez doniesla ta moja dr. ku mne po porode, ale uz po 10minutach ho prisla sestricka vyhodit..
heej, ona 2 hodky ci kolko normalne tlacila a potom ze jaaj vy ste gymnastka byvala, tak to ste rovno na cisarak mali ist... no parada 😀 oci mala take poprasnake zilky z tlacenia a povedali jej ze nemame kvapky, chodte si kupit 😀
tak ale vies ako ja a IHLY 😀

10andrea12
25. sep 2011

@zuziq8 ved hej to aj mna stvalo hlavne vtedy pamatasked som mala mapy od mlieka skoro po kolena 😀 a clovek si nemohol ist ani koselu vymenit lebo mu bolo trapne kolo neho prejst ☹ sak aj mna to stvalo lebo ku mne muza vobec nepustili a pri nej bol furt ako na hodiny klavira ☹:No ved aj mna ked bolela hlava pamatas asi na 4ty den isla som sestricke povedat ze ma boli tak pol dna mi nosila tabletku od bolesti ,potom som sla zasa za nou nech mi nieco da ze to sa neda s takou bolestou venovat 24 hod malej tak mi povedala ze zdravotnictvo nema peniaze a nevie mi zohnat tabletku (akoze na smiech v nemocnici)tak som jej povedala nech i povie ake ze si pojdem kupit tak mi povedala ze su len na predpis tak som jej povedala nech mi zavola nejakeho lekara nech mi da recept tak tiez nie lebo uz neviem co potom som sa nastvala a isla za lekarkou a ta jej nakazala nech mi da nejaku tabletku tak az potom mi dala ☹

zuziq8
25. sep 2011

@10andrea12 ved presne, to nase perfektne zdravotnictvo... a este povie ze mas byt rada ze vobec infuziu dostanes... vyyyysmech... uz sa neviem dockat dalsieho porodu 😀

10andrea12
25. sep 2011

@zuziq8 hej jasne chudatko tebe ich uz nmali kam pichat ☹ a to ze bola gymnastka nemohla normalne rodit? jeeezis inak dobre trafeny su ako mna nechali cakat s otecenou plodovou vodou 26 hod ze kym niesu kontrakcie tak sa cisarsky nerobi ako by ma ten jeden den uz vytrhol z biedy ☹

10andrea12
25. sep 2011

@zuziq8 Zuzi tak ze zasa vsade budeme spolu aj na gynde aj na porodnici 😀

zuziq8
25. sep 2011

@10andrea12 no nemohla, lebo mala proste pevne tie brusne, ci panvove, ci ktore svaly a tym padom nevedela malu pretlacit... hej, ved ja som cakala ze ta hned za mnou privezu a ty nic 😀 aj ten lekar vravel ze len raz sa mu podarilo gymnastku normalne odrodit, aj to rodila uz druhe...
no no, dufam ze aj pri dalsom sa stretneme v nemocnici, len dufam ze uz nie na tak dlho 😎

10andrea12
25. sep 2011

@zuziq8 sak nebolo nam dobre ? 😀 ta vinikajuca vydatna strava a ta zabava 😀 hlavne na gynde cest par vinkajucim sestrickam 🙂 kolko litrov magnezia do nas naliali no nie ? 😀 ty si uz bola chuda ako sito ☹ Sak ja som myslela ze hned pojdem po tebe a nic nechali ma cely den a celu noc na vzdycharni a sekciu robili az dalsi den aj to koli zvysenym hodnotam zapalu v tele inak by som tam asi stvrdla zasa dalsi den ☹

10andrea12
25. sep 2011

@zuziq8 Zuzi dnes tu mame my dve solo 😀

katy31
26. sep 2011

@10andrea12 @zuziq8 dobré ránko dievčatá 🙂 a ďakujem za info... no ako vidím, je to čisto individuálne... 🙂 ako kto znáša čo... tak ja Vám teda potom napíšem, ako som to zvládla ja... Inak, celú noc som rodila 😀 takže už začínam mať zlé sny.. moje podvedomie rieši sekciu.. no bude ako byť má... 😉 statočne ste to zvládli vy, hádam nebudem iná... 🙂

zuziq8
26. sep 2011

@katy31 urcite to zvladnes a vyberies si to, na co sa budes citit 🙂 a ako vidis, ked si tam najdes dobru spolocnost tak sa to bude este lepsie znasat 😉
@10andrea12 ved to, doma by som sa viac najedla, ani to magnezium noc nezachranilo v mojom pripade, akurat mam jazvicky po infuziach 😀

katy31
26. sep 2011

@zuziq8 no ja sa rozhodnem na sále, veď keď nebudem zvládať spinál, tak ma môžu ešte dodatočne uspať, nie? 😕

zuziq8
26. sep 2011

@katy31 no ja som myslela ze nazbieram dost odvahy na spinal, lebo som hned chcela vidiet malu, ale ked rano bol strasny chaos, doslova som musela utekat na salu lebo na mna zabudli, a ked som vosla dnu bolo tam este aj 5 mediciek, tak som povedala rovno nech ma uspia 😀 no jasne, ked ta nebudu vediet napichnut tak mozes povedat nech ta uspia... 🙂

katy31
26. sep 2011

@zuziq8 tých 5 medičiek by mi nevadilo, aspoň by sme pokecali 🙂 no poviem Ti, začínam mať strach.. 🙂

katy31
26. sep 2011

@zuziq8 a mliečko TI pekne nabehlo?

deny3
26. sep 2011

tak vám to tu trochu pokazím a vstúpim do včerajšieho dialogu 😀

@katy31 sekcie sa neboj, neviem, či to máš už isté, že budeš rodiť takto. Pokiaľ viem, tak výber, či chceš spinál či plnú narkozu, nedávajú, klasicky ide spinál, až ked ho nie je možné napichnúť, tak dajú plnú narkozu, tak to bolo aj u mňa, neviem, koľko pokusov o napichnutie nevyšlo, nebolo to bolestivé, len také nepríjemné, totiž pred tým, ako ideš na operačku, tak ti pichnú oblbovák, tak potom ti je fakt jedno, čo s tebou robia. Jediné, čo bolo hrozné po prebudení, bola bolesť po sekcii, ale ked som poprosila sestričku, tak mi niečo pichla do infúzie. Rodila som ráno, poobede mi doniesli malého ukázať, potom je najlepšie spať, spať a spať, lebo to bude posledná možnosť sa vyspať na veeeeľmi dlhú dobu 🙂 na druhý deň sa ide dole z postele a už je len na tebe, ako budeš trénovať vstávanie, chôdzu. Prvú sprchu s tebou absolvuje sanitárka, ja som mala veľmi milú pani, celkovo, na šestonedelie nemôžem povedať jediné zlé slovo. Časom je mi ľúto, že nevyšiel spinál, pretože som veľmi chcela vidieť malého hned po narodení, ale zase, ked som videla u spoluležiacej tú hadičku vychádzajúcu z jej tela, mala ju tam niekoľko dni, tak som bola rada, že to nevyšlo.

@zuziq8 no neviem ktorý lekár mal problém odrodiť gymnastku, ale sesterka je bývalá vrcholová športová gymnastka a obe deti rodila prirodzene, ani neuvažovali v jej prípade, že by kvôli športu urobili cisársky.
@10andrea12 mne tiež odtiekla ráno plodová voda, no mala som šťastie, že ešte v to ráno mi urobili cisársky. Ležala som na gynde tri týždne a videla som nie jednu babu, ktorá sa tam s odtečenou vodou trápila na vzdychačke aj dva dni. 😠

alicka2
26. sep 2011

Babenky nestrašte katy31. Je dobré sa o všetkom porosprávať s pôrodníkom a ten Ti vysvetlí čo a ako. Ja som prvé rodila v celkovej a druhé v spinále. Oba pôrody boli OK. Samozrejme zážitok vidieť dieťatko je nazbudnuteľný. Bolesť samozrejme je ako po každej operácii, ale dá sa zvládnuť a každým dňom je to lepšie a lepšie a pri dieťatku sa rýchlo zabúda 🙂. A ani s mliekom som problém nemala a detičky nemali ani žltačku.
katy31 držím prsty 😉

zuziq8
26. sep 2011

@katy31 neboj sa, vsetko prebehne OK 🙂 mne mliecko nabehlo rychlo, v podstate hned ako mi malu zacali pravidelne nosit...vlastne aj vdaka malej, lebo ta sa uplne petfektne prisala a nepotrebovali sme ziadnu pomoc sestricky (tu by sme ani nedostali, lebo na oddeleni bolo vela deti = 19) 🙂 inak ked ich bolo menej, rada sestricka prisla a ukazala co a ako 🙂

@deny3 ja som len vosla a uz mi vravel anesteziolog ze je taka a taka moznost, co si vyberiete... takze myslim ze pokial nepas problem ako napr. andrea, kedy vyslovene nechcu dat to co chces kvoli zdraviu, tak mas na vyber.. ale kebyze mas taketo zdrav. obmedzenie, urcite ti o tom lekarka povie skor ze musis rodit takto 🙂 aspon ja mam takeho skusenosti, co som rodila pred 4 mesiacmi...

@alicka2 mi ju nestrasime, len vravime ako to je 🙂 samozrejme ze bolest tam je, ale zo dna na den sa to rapidne zlepsuje, mozno to vstavanie z postele je trosku trapenie,ale aj to sa raz dva naucis... inak ani moja mala nemala zltacku, len sme boli 10 dni v nemoc. kym nepribrala na 2200g, pretoze sa narodila predcasne 🙂

katy31
26. sep 2011

@zuziq8 ďakujem baby, všetkým... ja som vystrašená trošku aj bez Vás.. 😀 ale myslím na to, že pre drobca je to najlepšie riešenie, tak ja to vydržím.. chcela som rodiť sponátnne... no ak sa nedá, tak sa nedá.. bolo by to veľké riziko.. 😉

katy31
26. sep 2011

@alicka2 ďakujem krásne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre