Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

linuska1
31. mar 2010

vavenka..🙂

plne s tebou suhlasim..🙂

v pripade ak sa bude dat urcite si aj ja dam pichnut epidural...🙂
nebudem predsa v bolestiach ked nebudem musiet.🙂

vidim to skoro ako pri trhani zubov..🙂 ked mi mozu dasno umrtvit tak preco nie.🙂) nebudem predsa len kvoli hrdinstvu statocne trpiet.🙂) a mam vela kamosiek... ktore nechceli.. a potom o epidural prosili.🙂)

a vsetky co ho mali mi ho aj odporucili.🙂

jonas17
31. mar 2010

Ahojte, aj ja mám bábätko, ktoré chce byť stále prisaté! 🙂 teda , hlavne v noci.od druhej sa budíme každú hodinu, niekedy aj skôr a len čo sa pricucne, slečna, už spí.ked ju preložím do postieľky, o chvíľu je hore, len čo zaspím a opakujeme celý proces.včera som jej dala cumlík, veľmi ho nechce, ale neviem, či je to výhra, lebo ten jej zase vypadne a zobudí sa tak či tak.ale sranda, že cez deň spí aj tri hodiny, len sa napapá a spí dalej.
pred pôrodom som čítala v Zdraví, že vraj sa zistilo, že epidurál spôsobuje nespavosť u bábätiek.vraj to potrvrdila psychiatrička, dosť známa, myslím Štúrová, ale nie som si istá.Napriek tomu som epi chcela, ale ako som už písala, nebolo treba mi ho pichnúť, lebo som nemala bolesti.No a bábätko sa mi aj tak dosť často budí v noci.Tak ja teda neviem, ako to je. 😉

zajaciq
31. mar 2010

dievcata, tak ta moja vcera spala od 19.30 do 00.30 ,a potom od 1.00 do 4.00 a od tej 5tej do 8 mej. za to moja hviezda cez den odmieta viac ako polhodinovy-hodinovy spanok !!! 😎

vavenka
31. mar 2010

Zajaciq tak to mas super 🙂 vacsinou to babatka maju tak ako pise jonas - obrateny nocny a denny rezim......Jonas neboj, ono sa to upravi 🙂
A ten epidural - to som este nepocula o nespavosti z neho - teda aspon co mam zname, tak ziadna si nestazovala.... Ja dufam ze sa tiez bude dat dohodnut tak, ze ak bude treba, epidural bude, a ak to pojde rychlo, tak skusim bez, ale ako som pisala, nepotrebujem si nic dokazovat a nerada trpim kym nemusim 😅 😅

evca35
31. mar 2010

no, moje už väčšie bábätko je ešte stále prisaté na prsiach, aj keď sa to snažím obmedzovať hlavne cez deň, aby som niečo urobila. Stále spí cez deň cez obed pol hodinu, potom len pri prsníku - naje sa a zaspí. A keď ho preložím, je hore. V noci je to lepšie, posledné dve noci spal od 23,00 do 5,00, túto noc každé tri hodiny, už sme mali aj každú hodinu. Takže režim ešte žiadny. A vonku to isté, spí pol hodinu a potom je hore a plače a musím s ním ísť domov a nakŕmiť ho.

takže jonas, zajaciq - držte sa.

vavenka
31. mar 2010

Ja som uz taka nedockava, uz by som sla najradsej zajtra do porodnice 😅 hrozne som zvedava ako bude vyzerat, aka bude, ake to bude cele 🙂 🙂 a to mam este minimalne mesiac pred sebou.....

kelila
31. mar 2010

Zajaciq,
gratulujeeeem. Až teraz som sa dostala k internetu. Si hrdinka takto to bravúrne zvládnuť. Klobúk dole. A užívaj si to teraz. Môj malý teraz napríklad cez deň málo čo spí, v noci stále chce byť pricucnutý na cecíku ( takže o vyspatí môžem snívať), a keďže začal loziť šialenou rýchlosťou a snaží sa vyberať všetko zo skríň ( bohužiaľ máme skrine s posuvnými dverami) a objavuje svet, tak mám čo celý deň robiť. Až teraz som pochopila moje kamarátky, ktoré mi po pôrode hovorili, že čo sa sťažujem, veď kám ho položím, tak tam ho nájdem 😀 A časom možno uvidím aj malú Rory na živo, ak prinesieš na stretnutie v čajovni s Majkou. Veľa lásky a radosti obom krásaviciam želám....

zajaciq
1. apr 2010

ahoj kelila. dakujem pekne 😵 vcera mi doktorka povedala, ze ci som predtym robila s malymi detmi, lebo mi ide obliekanie od ruky, ze ine prvorodicky su ooovela pomalsie. tak ma to potesilo velmi, som jej odvetila,ze prvykrat som prebalila 22.3. v zivote 😀 som sa zaucila za tie styri dni az kym mi ju nezobrali pod lampu a infuzku..

akurat pisem annag, ze Rory je strasny nervacik a papac a nevie kedy dost mliecka, tak som zvedawa, ci sa to da nejako skorigovat, alebo mi neostava len trpezlivost s nou 😀 ako sa dari vam ?

ika2010
1. apr 2010

Caute babenky. minily tyzden nam bocian priniesol 😀 malu andrejku, teda nie bocian ale rodila som pri takom mladom lekarovi, myslim ze sa volal Juhas 🙂 . vsetko prebehlo ako malo, bol uplne v pohode, no ufff 😝 , ale zlati personal aj lekari. konecne mam jednu cast zasebou. vsetkim cerstvim maminam gratulujem.

gabriel50
1. apr 2010

hey ika, ja mam s Dr. Juhasom tiez len naj skusenosti, v tej prvej dobe sa to so mnou vlieklo celu noc, ale rano ako prisiel mi to skratili s Dr. Ginellim uplne ako sa dalo a do 2 hodiniek aj s infuziou som bez problemov pri Juhasovi porodila, no ale poviem tiez len uffff, chlopom je hej, a tak mi prisiel na svet dalsi chlop Risko 🙂 . Dakujem celej porodnici na Rastislavke, nech sa im dari, su tam kvalitni lekari

vavenka
1. apr 2010

Dievcata - chcem sa opytat na vas nazor: Co si myslite - kebyze nemam dopredu dohodnuteho ziadneho porodnika a pridem normalne ze rodit... Myslite ze sluzbukonajuci lekar by robil az taky rozdiel medzi mnou a tou, co ju ma akoze dohodnutu, ze ju odrodi? Alebo by sa ku mne sestricky spavali inak? Akoze menej by sa starali?
Bola ste vobec niektora tak, ze ste tam nemali nikoho dohodnuteho?

deny3
1. apr 2010

vavenka ja som nemala nikoho dohodnutého, rodila som síce trochu predčasne, ale aj tak by som si nikoho nedohadovala, nechávala som to na toho, kto bude mať službu. Príjem mi robil Vécse, bol fajn, ten mi navrhol sekciu, mne to bolo jedno, nie som lekár, aby som do toho kecala, sekcia vyšla na Dankovčíka.
A sestričky sú tam v pohode, vôbec ťa nebudú ignorovať preto, že nemáš vybaveného pôrodníka, skôr si myslím, že naopak.

vavenka
1. apr 2010

Deny dakujem za odpoved, velmi uvazujem nad tym, ze to nebudem znasilnovat... Ako som pisala minule - chcela by som Dr. Mikulovu Janku, ale nejak to vzdy zahovorila, ked som bola na poradni, tak to asi necham tak zatial a teda bud sa dohodnem s nou alebo to necham na sluzbukonajuceho lekara 🙂

Deny vy sa opat pokusate o babatko? 🙂 fiiha, tak drzim palce, aby sa to podarilo 🙂

zajaciq
1. apr 2010

vavenka neries to uz takto do spiku kosti teraz, este mas cas do porodu, zbytocne si imaginarne vytvoris vela predstav a nakoniec bude aj tak vsetko inak, doktori su tam fajn, sestricky tiez a boli na mna super mile, aj ked doktor bol vybaveny. ja viem,ze je to asi tazke, ale cim menej to rozoberat, tym mensie rozcarovanie ta potom caka. ja by som si doktora zazmluvnila uz len kvoli sitiu mi to za to stalo - mohla som sa starat o dieta hned po porode. dolezite je ake mas ty naroky a priority, co je pre teba podstatne..mozno uplne nieco ine ako ja alebo ine kocky, tak zvazuj podla toho 😉 aj tak vsetko prebehne tak rychlo, ze si ani neuvedomis a uz budes riesit koliky a porod bude len nejaka davna spomienka... 😀 😀 😀

vavenka
1. apr 2010

Zajacik ved ja to neriesim, len som chcela pocut nazor niekoho, kto nemal vybaveneho ziadneho lekara......
Ty si ho vybaveneho mala 😉 Len ma to zaujima, neviem co je zle na tom, ze to rozoberam 😉 mojou prioritou bol paradoxne porodnik, preto som sla do starej, ale zatial sa to vyvija tak ako vyvija..... Myslim ze aj ty si mala toho o nemocnici prestudovane dost, a tiez si potrebovala pocut nejaky nazor, inak je velmi tazko sa rozhodovat, ked nemas s kym/s cim porovnat....
A neviem kolko casu mam do porodu - mozno este 7 tyzdnov, a mozno uz len 2......

zajaciq
1. apr 2010

ved hej.. ja ti len dobre chcem 😉 nebolo to myslene ako protiutok, saq si raz spomenies na moje pismo 😝 😝 😝 je dolezite poznat situaciu, priestory a okolnosti danej porodnice.

vavenka
1. apr 2010

Presne tak, ja sa radsej 5x opytam ako keby som nemala vediet na com som... Je mi jasne ze aj tak sa to cele moze vyvinut uplne inak ako vsetky moje predstavy, ale ja som rada informovana vopred..... Takze ak mam moznost, tak sa opytam.....

zajaciq
1. apr 2010

hlavne nech mas z toho fajn zazitok a co najmenej traumy hehe. ja uz bolest neriesim a pamatam si ako som ju tlacila o106 a jak sa vyliahla a bola ruzovucka a potom povedali,ze je zdrava 😵 😵 😵

vavenka
1. apr 2010

Zajaciq traumy sa az tak nebojim, ja toho vydrzim hodne..... Aj ked je mozne ze nejaka bude 🙂 len nech je mala zdrava, a ja nech som v stave sa o nu postarat, to je najdolezitejsie....

Ty si si z akych dovodov vybrala Rastislavku?

zajaciq
1. apr 2010

byvam na lomonoske, co su dve ulice hore - 10 min peso. "nebolo o com " uvazovat.. 😀

vavenka
1. apr 2010

zajaciq ja som na turgenke, vidim na porodnicu z okna 😀 - 4 min peso 😀

lenka_66
2. apr 2010

vaven, myslim ze mnoho zavisi od dotycneho dr. ci uz je dohodnuty alebo nie.ked raz nema svoj den tak ti nepomozu ani 5 zazmluvnenia.a ked je ferovy dr. tak si v dobrych rukach aj bez dohody 😉
no asi som ti nepomohla , ale ved aj oni su ludia a obcas konaju ako konaju 😒

vavenka
2. apr 2010

Leni hej, ved ja viem, vsetci sme len ludia......
A prajem pekne sviatky, vyzera to tu v KE na krasny den 😉

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olifcek
2. apr 2010

ahojte...ja mozem povedat, ze ak by som este raz rodila, istotne novu nemocnicu vyberam. lezala som tyzden v saci,sestricky i lekari mili, no starostivost omnoho lepsie v novej nemocke. je faktom, ze na porodnej sale a sestonedeli som bola len v novej nemocke, pretoze v saci som bola mesiac pred porodom, takze...aj to sme netusili, ze je tomesiac pred porodom.

ja som si lekarku zacala vybavovat v saci, no nakoniec som necakane skoncila v novej nemocke, nakolko mi predcasne odtiekla plodova voda...len nova nemocnica ma JISku, cize to bola jednoznacna volba. lekara som vybaveneho nemala, nakolko som to nestihla...starali sa o mna super, a potom i o moju malu Olivku, ktore nastasti enemusela ist na 16posch. kedze dychala sama i vsetky zivotne funkcie boli uzasne, ved sme mali agpar skore 10z10. boli sme v nemocnici 25 dni, vsetko bez znamosti, ci akehokolvek vybavovania, a bola som spokojna...predtym som o novej, ani starej neuvazovala, len o saci...este i ked som chcela nadstandartnu izbu, dostala som ju v den, kedy som o nu poziadala, inak je oporadovnik, nastastie uprednostnuju tie, co uz v nemocnici su.

takze, pokial ste nerodili v kazdej z nemocnic, len tazko mozete povedat, ze tam, ci onam je najlepsie x;o)

olifcek
2. apr 2010

sorry za preklepy...

vavenka
2. apr 2010

Dakujem za postrehy dievcata 🙂

zajaciq
3. apr 2010

vavenka jeeej, tak to mozeme kocikovat spolocne. dva cervene kociky vidavam dole na turgenevke, aj teraz boli. tam pri detskom ihrisku sa otacaju. 😎 my mame zltyyyy a dnes poobede s nou vybehnem 😵

vavenka
3. apr 2010

Zajaciq jasnee, tiez stretavam tie dva kociky, ale nepoznam mamicky.....
Ked to bude aktualne, tak sa ozvem 😉

annika11
4. apr 2010

ahojte kočeny, thááák dnes ideme omrknúť miesto činu 😀 moja super dokina ma objednala na dnes na kontrolu, monitor atd atd atd...má dnes službu v pôrodnici, tak ideme s manželom na obhliadku hehe
inak som sa chcela opýtať, kedy vám dali podpísať to poučenie, čo sa týka epidurálky, lebo mne ešte nedali nič...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre