Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

natalia
10. sep 2009

Dorotee,a ešte k tomu lekárovi,my bývame síce na juhu ,ale k pediatričke chodíme na Tatranskú k Dr.Kissovej,som s ňou veľmi spokojná 🙂 a pochvaľujú si ju aj moje známe ktorým som ju doporučila,je to síce ďalej od juhu-za tip topom,ale myslím že to bol dobrý výber pediatra, 🙂 takže držím palce ,daj vedieť ktorý lekár ťa bude rodiť a či si bola spokojná 😉 ?

dorotee
11. sep 2009

Natalia, moje chudatko. Tiez si si uzila. Aj ja som mala panicky strach... teraz som sa trochu ukludnila, ze sa bude eliminovat riziko, ale aj tak sa trochu bojim. Dufam, ze to dobre dopadne.
Natalia, moj druhy porod bol tiez vyvolavany, poterminovy, ale ultrazvuk ukazal, ze syn bude mensi, tak som tiez rodila klasicky. Maly bol tiez vysoko, neotvarala som sa a trvalo to jeden den a myslela som, ze tie kontrakcie nepredycham... nastastie tym, ze mal tri kila vysiel von aj bez nastrihu a zasivania, takze po porode som bola ako rybicka. Pomahal som ostatnym mamickam, lebo niektore nevedeli ani chodit nie to sediet - a ja akoby som nerodila 🙂 Ak su u teba podobne vyhliadky, neboj. Vytlacis babatko. Z tohto tretieho som mala paniku, lebo vsetko vyzera podobne ako pri prvom a hlavne nepomer velkosti babatka k mojim rozmerom. Pritom ja nie som ziadne tintitko a moj starsi mal 3,75 ale panva je uzka - co uz. Stale sportujem, do osmeho mesiaca som sa bicyklovala... ale vsetky kamaratky sportovkyne mi potvrdili, ze sport v tomto pripade je kontraproduktivny, lebo svalstvo je prilis tuhe a nechce sa uvolnovat ako u inych zien...
Budem na teba vela mysliet a drzat ti palce. Dufam, ze aj ja to v pondelok zvladnem.

A dakujem za radu na pediatra.

dorotee
11. sep 2009

Zuzana355 to mas super. Aj moja sestra tak rodila tri deti 🙂 len keby jej mal kto vynosit 🙂 Ale dalej uz neplanuje. Keby sa lekar nerozhodol pre sekciu, urcite by som do tretice vyskusala epiduralku. My by sme chceli este jedno, ale ak by bolo mensie, urcite by som to s epiduralkou skusila a nie sekciou.

jenn44
11. sep 2009

dobre ranko, boze o tych porodoch nechcem ani docitat prispevky, strasne co ste si vytrpeli... dufam, ze moj bude lahky, nie som jedna z tych chuduckych bab, tak moj optimizmus mi hovori, ze potlacim a fuk... babo je von... prosim, nechajte ma v tom 😀 pekny dnik

dorotee
11. sep 2009

Jenn44 ides na to dobre 🙂 autosugescia je casto efektivna. Ked si to tak planujes, tak ti to moze vyjst 🙂 Drzim palce.

jenn44
11. sep 2009

dorotee, az taka dobra asi nie som 😖 ale ved, uvidime... ale asi by som uz mala prestat jest cokolady, lebo mala bude mat vela kil a nic nevytlacim... kazdy den zozeriem jednu cokoladu :(

dorotee
11. sep 2009

jenn44 ked mas chut na cokoladu, tak to skus regulovat tak, ze kazdy den sice zjes jednu, ale najmensiu, aku najdes 🙂 45 g by mohla stacit 🙂 potom nebudes mat zo seba taky blby pocit... alebo si kup nejaku bonbonieru a kazdy den zjedz dve male cokoladky 🙂 a ked zjes aj viac, stale to nebude cela tabulka. Na sladke su chute pri dievcatkach 🙂 aj u teba sa to potvrdilo. Ja mam cele tehotenstvo chut na slane a kysle. Aj ked pri prvych dvoch synoch som nemala ziadne chute ale zas to bolo dobre, lebo som pribrala 10 kg pocas tehotenstiev.

jenn44
11. sep 2009

dorotee, ja som este nepribrala vela, ale pri mojej obrovskej vahe by mi to ani netrebalo, ja sa len bojim, ci malu vytlacim, moj ,,uzasny,, doktor mi ani nepovedal kolko vazi a meria... a na dalsi ultrazvuk uz asi nepojdem :(

zuzana355
11. sep 2009

ahojte kočky čítam jenn že tí chutí čokoládka aj mne ale keď som čakala malehé to bolo niečo straštné ja som bola schopná muža aj o jednej v noci vyhnať ak som dostala chuť a nemali sme práve takú doma
a pri malej zas na jahodovú dreň tu mi muž musel nosiť aj do nemocky aby som nemala abstinenčné príznaky. 🙂

zuzana355
11. sep 2009

jenn ja som pri malom pribrala 24kíl dr. povedal že nebudem vládať tlačíť a v pohode žiaden problém a pri malej 9kíl
takže to asi ani nie je od toho že kolko človek priberie ale ako to berie po psychickej stránke aj to vela robí ak tam prídete pozitívne naladené budete myslieť len na babatka a nie na tu bolesť tak to pojde rýchlejšie veď von musia už nič iné neostáva 🙂

jenn44
11. sep 2009

zuzka, no tak to si fakt mala brutalne 🙂 ja len tak ... no normalnu stravu sa mi nechce zohrievat... takze cupi-lupi ku cokoladke :( chuti velmi fakt... stale som bola na slane a teraz? hruza :D manzel pri mne pribral 4 kila :D

zuzana355
11. sep 2009

no jenn musí predsa s tebou držať krok 🙂

jenn44
11. sep 2009

heh... tak nejak zuzi, ale ho stale ukludnujem, ze zlatko, potom budeme chudnut spolu 🙂) telesne skusky v praci urobil takze to nie je take strasne 😀

evca35
11. sep 2009

ahojte,
ďakujem za odpoveď, ale mám kopec ďalších otázok 🙂 , takže Dorotee, teba asi vyspovedám keď sa vrátiš 🙂

kamoška ma lanári do Šace, tam som rodila prvú dcéru, ale už som 2x bola hospit. na Rastislavke a zapáčilo sa mi tam. A je to v meste. Viem, že návštevy sú až vonku na chodbe, ale ani na gyndu som nechcela návštevy a to som tam ležala 3 týždne. Len manžel chodil s dcérou a to bolo super, že púšťali aj na izbu.

hlavne ma bude zaujímať ako je to vo vnútri 🙂 Takže tie sprchy, vecko, či sú detičky na izbe alebo ich vozia len na kŕmenie, aké sú sestričky a lekári, pár ich už poznám, ale nie všetci chodili na vizity aj na 5.-te posch.

a ešte: čo všetko treba zobrať so sebou, čo sa týka bábätka, oblečko, plienky ... alebo dávajú erárne 🙂

A ten nadštandard si treba kedy rezervovať? A ak ste uvažovali o odbere pupočníkovej krvi, treba aj to hlásiť dopredu v nemocnici? Alebo stačí cez internet sa zaregistrovať na ich web stránke?

A kočky, zážitky z pôrodu má každá svoje. Tak si ich užite 🙂

zuzana355
11. sep 2009

evca babatko maš na izbe stále beru iba na kupkanie a obliekaju do ich vecičiek takže svoje berieš len ked ideš domkov alebo ak chceš zober si len čiapočku a rukavičky ak by bol prievan na izbe zíde sa.
inak v pohode ti daju čisté ked sa pogrcká prekaka ja som išla a dali mi aj plienky aj košielky čisté mali stále pripravené.
plienky jednorázové berieš svoje aj kremyk na riťku aj utierky.
nadštandard rezervovať treba čím skor tým lepšie niektoré aj pol roka dopredu si objednávajú.
pupočnikovú krv mne lekár hovoril že ak sa rozhodnem hoc aj počas porodu stačí mu to len zakryčať 😀 😀

evca35
11. sep 2009

zuzana ďakujem. Tá čiapočka a rukavičky sa zídu, termín mám v zime 🙂 Pokiaľ viem, tam sú okná plastové? alebo len poplastované? Lebo na 5. sa ani zavrieť nedali. Našťastie som ležala v júni, zima nebola, ale prievan neskutočný.

zuzana355
11. sep 2009

no evca teraz si ma dostala netuším okna vobec normalne som zabudla 😕

evca35
11. sep 2009

nevadí 🙂 napíše dorotee. Ja som ich videla len zvonka, zdajú sa plastové 🙂 ale aj v robote sa zdajú a sú len poplastované. čo teda nie je nič moc. ale snáď bude múdre počasie a nebude fujavica.

natalia
11. sep 2009

Evca,neviem aké sú tam okná to nepamätám,ale rodila som v decembri a zima mi určite tam nebola ani nefúkalo 😀 ,puppočníkovú krv som si dala odobrať, takisto uvažujem aj teraz ,asi mesiac pred pôrodom kontaktuješ CEPTRU-pošlú ti zmluvu aj stakou nálepkou,ktorú si máš nalepiť na tehotenskú knižku ,aby bola viditeľná, a samozrejme pri pôrode upozorníš nato lekára aby nezabudol,no a potomuž len čakáš ako ten odber dopadol a doplatíš zvyšný poplatok.
Ináč s lekármi a setrami na novorodeneckom som bola maximálne spokojná,košielku vymenili bez problémov,dieťatko príbuzným stále ukázali,iba raz sa na mňa nahnevali,majú tam taký zvyk že dieťa nemôžeš vyniesť na rukách mimo izby ,napr.keď ho chceš ukázať príbuzným,stále ich musíš zavolať a dieťa drží sestra ale to chápem z bezp.hľadiska. 🙂

natalia
11. sep 2009

A ešte k to nadštandardu,ja rodím koncom novembra ,bola som sa zapísať 4.8. do zoznamu,myslela som si že sa mi setrička vysmeje 😀 😀 😀že idem tak skoro a ona že kdeže 😀 že tu chodia baby aj pol roka dopredu 😕 😕 no možno treba ísť už hneď po otehotnení 😀 😀 😀 .
Baby dávate si niektorá podpisovať tú zmluvu s konkrétnym lekárom za 5 tisíc?

evca35
11. sep 2009

no, poviem vám, že kým som ležala na 5.-tom, boli tam dve ženy, ktoré boli dohodnuté so svojimi lekárkami, obe čakali na cisarák, jednej sa už zhoršili pečeňové testy a druhá po termíne. Obe za nimi chodili každé ráno pred raňajkami, či ich už nevezme a stále nič. Trvalo to tri dni, už chodili celý deň s plačom, potom som išla domov, neviem ako to dopadlo.

ale ako som sledovala okolie, pacientky ak mali akýkoľvek problém z oddelenia, hneď ho brali dolu na pôrodnú.

tak neviem či sa oplatí zazmluvniť.

jankapo
11. sep 2009

ahojky,

tak ja by som najradsej rodila u melichovej (ta ma sleduje viac ako moj obvodak) a vraj je pri porode super, ale inak podla skusenosti aj z 5.ky, tak vsetci su ok, ja jej napr. v noci asi volat nebudem...proste oficialne ju nezazmluvnim, len budem dufat, ze to vyjde ked tam bude. 🙂
Matuska som mala rodit pri nej, ale nestihla dojst, bola na nejakej akcii, ale vravela ze hned po skonceni leti do nemocnice, ale uz jej len dali vediet ze nemusi, ze chlapcek uz je na svete... 🙂 a uplne v pohode boli vsetci ku mne, ja si myslim ze rozdiely nerobia, mozno je to ine s "planovanymi" porodmi, neviem. ja som prisla a im nic ine neostavalo, len ma odrodit. 😉

nadstandard je vec dobrej konstelacie hviezd podla mna....mam rezervovany,ale dost na poslednu chvilu, ale no vydrzim aj na klasickej izbe, ked inak nepojde. 😅

okna su podla mna drevene... 😕 ak dobre pamatam. ci nie? no neviem, ciapocku beriem,lebo ked chceme vetrat a zaroven treba otvorit dvere, urobi sa desny prievan,to si pamatam, ze sme prekryvali uska aspon plienkami, lebo na ciapoicku som v maji velmi nemyslela. teraz uz mam zbalenu.

ani epidural ani pupocnik. krv som nemala, tak neviem poradit co a ako.ani teraz nechcem, dufam v pohodovy porod (ako bol ten prvy) 😵

no a novorodenecke ma svoje "fanty"- aj mna zdrbali, ze som vysla s malym von z izby (to som bola hned v prvej izbe, pri novorodeneckom) ked sa pogrckal po cistu kosielku vyplasena ze v grcke je krv a este som aj dostala ☹ ze nesmiem, ze mam ist po sestricku a ona ho zoberie ak treba. ja som sa fakt ale bala ze bude grckat a nieco sa mu stane. takze taky neprijemny zazitok.
no a potom ze babo mozu ukazat iba 1x denne!!! takze ked ma prisla pozriet mama alebo svokra a ukazali im maleho, ked prisiel o dve hodky manzel, tak frflali 😠 ze maju chodit vsetci naraz! mozno som len mala smolu na sestricku, potom som uz radsej len fotila maleho na digital a ukazovala fotky... 😔 len naprosovat sa niekomu aby otec mohol vidiet svoje dietatko, to je o nicom. 😝 jak v base

kebyze toto je na rastislavke inak poriesene (alebo teraz, uz ked viem ze je to tak a akceptujem to), tak by boli uuuplne ze za 100bodov 😵

zuzana355
11. sep 2009

evca35 je to na tebe či si zazmluvniš ja som si vybavovala ale bez zmluvy ale ja som dosť zahundraná a viem si otvoriť usta takže ak sa mi nepáčilo hned som mu povedala 😉
ale ty sa musíš rozhodnuť je to len na tebe ale su tam v podstate všetco ok takže odrodí ťa každí z nich 🙂

lenka_66
12. sep 2009

janka, chapem ta no novorodenecke to preto robi tak lebo ak by sa nieco stalo oni zodpovedaju za dieta aj ked je momentalne u teba.moze ti prist zle.posmyknut sa .... .s ukazovanim nemaju problem ak je cca 15 - 17. rano je tam plno dr.robia kadeake vysetrenia detickam.od tej 18 sa uz pripravuju na preberanie smeny.nam ssame sestricky vraveli ze najlepsie je zhruba v tom case ukazovat drobcekov.oni uz maju vtedy vlastne volnejsie.

evca35
12. sep 2009

zuzana, ja si práveže nechcem zazmluvniť nikoho, lebo poznám pomery. Ja som len reagovala na nataliu 🙂
ku mne sa veľmi pekne správala Mikulová mladšia, ešte pred dvoma rokmi keď tam pracovala a bola mojou izbovou lekárkou. Teraz má svoju ambulanciu, ale chodí aj do nemocky, toho roku som sa s ňou stretla 2x a zase bola milá, ešte si na mňa aj pamätala. Tiež dúfam že na ňu budem mať šťastie opäť.

a s tým ukazovaním detí - ak by bol problém, tiež budem fotiť a ak bude všetko OK, tak o 5 dní pustia domov a tam môžeme ukazovať komu chceme a kedy chceme 🙂

catusca34
12. sep 2009

Ahojte kočky
dlho som tu nebola, ale k tým oknám... Na novorodeneckom sú okná ešte tie klasické staré drevené, také isté ako na 5 poschodí. Len na pôrodnici sú nové plastové. Viem to, lebo som si tam vyležala skoro mesiac 😖 Aj podľa mna sú tam lekári dobrí, síce som sa dohodla s dr. Dankovčíkom, ale ja som rodila tesne pred Veľkou nocou a mal dovolenku. Nakoniec ma odrodil dr. Ginelli a som max. spokojná. Akurát som nemala dobrú skúsenosť s dr. Mackovou, zabudla mi niečo zapísať do karty pri príjme a mna potom za to zdrbali ☹ . No nevadí, aj to sa stáva... Držím Vám mamičkám čakateľkám prsty a prajem ľahký bezproblémový pôrod... 😉

jenn44
12. sep 2009

ahojte maminky, chcela by som sa spytat, od rana pocitujem v brusku take ako menstruacne bolesti, neviem ci su to falosne kontrakcie... chvilu citim a chvilu nie... bola som si dat teply kupel, trosku pomohlo... mam sa tym trapit alebo nie? dakujem

deny3
12. sep 2009

jenn pozri si tému október 2009 na spoločnom termíne, tam už kočky zažívajú všeličo.

jenn44
12. sep 2009

deny, dakujem 🙂

jankapo
12. sep 2009

ahoj kocky,
leni, ved aj ja to chapem, len skoda,ze zlyhala komunikacia...proste som nevedela ze nesmiem pokial ma nezdrbali...oni ma mozno ani nedrbali, len ja som bola trosku poporodne precitlivela... 😅
to ze sa babo ukazuje (resp. neukazuje), to je fajn, moja sestra rodila v Saci, tam s malym na chodbe plnej cuddzich ludi, no des a hroza! len kebyze sa to inak poda. ja chapem ze nemaju chut vysvetlovat dokola co a ako, ale...stojim si viac menej za tym ze vsetko sa da pekne vysvetlit ked sa chce.
teraz som uz mudrejsia a pokojnejsia, budeme sa z maleho vytesovat doma. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre