Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jenn44
12. okt 2009

Lilie, neboj sa, teraz to sice nijak moc nevyzera, ale urcite to bude lepsie, hlavne ze rastie, a to celkom pekne, nevadi ze do dlzky 😀 bude to fajn, drzim palceky 😉 s mlieckom sa nevzdavaj, mysli pozitivne, urcite sa to casom zlepsi ked vydrzis 🙂

lilaahmmad
12. okt 2009

Joj babenky dakujem, tak ste ma upokojili. Tak hlavne nech je malinka zdrava. Jenn ja tiez nemam vybraneho doktora. A co sa liekov tyka, tak beriem Tardyferon Fol, Aktiferin a kazali aj kyselinu este porat trosku. Este som sa chcela opytat Lilie, ci ti pred porodom odisla ta hlienova zatka, a ci nevies, ako to ma vyzerat a kolko toho asi je. Dnes vecer mi totiz nieco take odislo, taky maly hlien, no a neviem to identifikovat, ci je to uz to.

dorotee
12. okt 2009

Lillie, ako sa prosim ta prejavuje reflux. Moj maly v poslednej dobe casto grcka, ma zelenu stolicu a pri tom stale ked sa zobudi papa... nechapem to. Papa uz len nutrilon lebo potupne som uplne prisla o mlieko a to som sa snazila zvysit tvorbu tym, ze budem castejsie odsavat, ale stalo sa len to, ze som si poranila bradavky a efekt ziadny. Mliecka stale menej. Uz nemam ani 5 ml ☹
Ak mate niektora skusenosti s refluxom, napiste prosim ☹

jenn44
13. okt 2009

Lilaahmad, neberiem nic take, nikto mi to nevravel... Tak co rodime?🙂 jej zavidim ti 🙂 daj vediet ako sa drzis... neviem ako vyzera hlienova zatka, ze vraj je s primesou krvi alebo no... farba tam nejaka je, ja mam v poslednych dnoch taky bielozlty hlienik... ale to ze vraj je normalne... tak neviem.

tintinka
13. okt 2009

lillie, neboj, to je urcite ok. my sme z nemocnice po 11tich dnoch sli s vahou 4200g a 51cm (porodnu vahu mala 4250) a mesacna mala vahu 4330 a 56 cm a lekarka nic nepovedala. vo stvrtok mame poradnu, tak som zvedava na tu vahu. uz sa mi zda, ze zacala priberat, lebo uz aj pekne papa konecne. sak ti samko pekne pribral, nemusis sa stresovat. ono zo zaciatku aj rychlejsie rastu, tak to mozno nie je tak vidno ze aj priberaju.

natalia
13. okt 2009

Lillie,myslím že Samko je úplne v pohode,pekne rastiete 😀 😀 😀 ,škoda že je vonku také počasie 😝 😝 my sme už pomaly dva dni nohy z domu nevytiahli 😉 😉 😉 ,v telke nám beží stále to isté dookola-malá fičí teraz na princeznách a na garfieldovi 😀 😀 😀 ,
dorotee to akoby som čítala o svojom kojení,ja som takisto prikladala najprv pravý potom ľavý a ankoniec aj tak fľašku-myslím že to bolo omnoho náročnejšie / hlavne v noci/ -keby som ju len kojila super nakojíš a spíš a takto sme v noci nacvičovali aspoň hodinu ,potom spánok a o také 2 hodinky znovu 😝 😝 😝 😝
tak držim palce možno je to len laktačná kríza a zlepší sa to 🙂 🙂

zuzana355
14. okt 2009

ahojte kočky ako sa cítite čakatelky jenn už ti prešlo to prechladenie dufam že do porodu budeš fit a zubárku prežila si to.
natalia aj ja som mala prestne to isté s kojením v nemocke mlieko v pohode a potom pomaly a isto nič. 😔

a fakt sa nikam nedá ísť take hnustne počasie a to vy by ste sa mali prechádzať pred porodom ale v takomto počku 😝 😝

jenn44
14. okt 2009

ahoj Zuzi, prechladenie preslo, obcas smrkam a kaslem, ale je to ovela lepsie, dakujem. Ku zubarke pojdem v pondelok, ma dovolenku 😀.
Dnes som bola na Rastislavke na poradni, ty kokso... strasne plna cakaren, ledva ma lekarka vysetrila a uz utekala (ma choreho syna) uvazovala som, co ak nebudu mat miesto pre pacientky? S porodom to nijak slavne nevyzera, krcok stale 1,5 cm uz konecne volny pre prst v celej dlzke (jedine pozitivum co mi dnes povedali), ale inak... nic moc, hlavicka len volne nalieha, mala proste pride na termin... 😒 😖 Vy ste na tom ako baby? Je tu niekto s pribliznym terminom ako ja?

sweetsuzi
14. okt 2009

ahojte dievcata, vcera som bola na poradni alekarka ma poslala na ultrazvuk morfologie plodu v 5. mesiaci, lenze ked som volala k dankovcikovi, sestricka mi povedala ze maju cely oktober a november plno ☹ takze mam skusit ist do nemocnice .... bola som v starej ale tam mi povedali ze to vobec nerobia a do novej som sa uz dnes netrepala. Najradsej by som bola ak by to robil dankovcik, takze som z toho taka dost biedna 😒

zuzana355
14. okt 2009

ahoj sweetsuzi tak to je mi dosť čudné že v starej nemocke by morfologiu nikto nerobil 😕 😅
a u Dankovčika tak skus tu lekarku Muransku aj ona je ževraj velmi dobra ta možno ona nemá tak vela tehuliek a su tam ešte aj iný dobrý Dankovčik ma toho vela tak možno neberie tolko pacientok.

lenka_66
14. okt 2009

sweet, skus sestricke nechat cislo ze ak sa nahodou nieco uvolni.aj ked pojdes do centra k dankovcikovi nemas istotu ze bude robit on.ja som bola tam 4x z toho dankovcik 1x.no vsetci su nim skoleni a kontroluje to neskor.

lenka_66
14. okt 2009

este dosedla v saci je tiez dobry na morfo

lenka_66
14. okt 2009

lilie , my mame reflux.to by ti samko grckal prudom a stale.marekovi sa podarilo ked lezal na posteli ogrcat skrinu 😖 .a mam pocit ze ho aj zaha pali lebo robi take jazyckom ako jastericka.nam dr. vravela ze na tyzden je priemer priberania 350g.

sweetsuzi
14. okt 2009

zuzka, lenka dakujem .. inak ja som nemyslela ist osobne k dankovcikovi ale k nemu do centra. Ale to je dobry napad nechat jej cislo, musim to skusit.

deny3
14. okt 2009

ahojte 🙂 dlhšie som tu nebola, v septembri sa mi "podarilo" dostať sa do nemocnice na Rastislavku na gyndu, horor, doslova a dopísmena, po dvoch týždňoch sa mi tam podarilo predčasne porodiť,našťastie, lebo by som tam hnila do dnes. A to myslím doslova, takú strašnú skúsenosť som teda nečakala ani v najhoršom sne.

dorotee
14. okt 2009

Lenka66, reflux je take grckanie ze casto a vela? Tak to asi nemame reflux. Este otazka, preco si myslis, ze ide o palenie zahy maleho ked vyplazuje jazycek? Myslim, ze babatka by to nemali preco poznat. Pytam sa preto, lebo Teo po papani robi presne to iste. Ako si to prirovnala k jastericke - vyzera to tak 🙂

zuzana355
14. okt 2009

deny ahoj tak to je blbé takáto skusenosť 😕 možeš byť aj konkrétna lebo ja na rozdiel od teba sa nemožem sťažovať a tiež som ležala na piatom a sestričky boli v celku fajn aj lekáry.

sweetsuzi
14. okt 2009

dievcata este som sa chcela spytat kde si mam rezervovat nadstandard, lebo by som ho chcela. Da sa to aj telefonicky? Teda vlastne mi poradte ci sa mi to oplati a ci to stoji za to. Dik 🙂

zuzana355
14. okt 2009

sweetsuzi nadštandard ja som bola rezervovať ale nakoniec z toho nič nebolo bola som osobne na 4poschodí na šestonedelý to je oprotí porodnej sále a už by si pomaly aj mala ísť ak by si ju chcela kočky chodia niektoré už na začiatku tehu. 😀 😀
no či sa oplatí ja som nakoniec bola aj spokojná že nebola volná mala som super spolubývajúce.
ide o to či si velmi potrpíš na to aby si mala izbu pre seba a toaletu a sprchu takže je to len na tebe.

jankapo
14. okt 2009

ahojky,
juuj, jenn, tak sa ti to tahaaa.... 😖 moja zlata, tak snad to pride rychlejsie ako myslis... 🙂
u nas veselo,s dvoma malymi deckami 😎 no baby, dostala som zapal prsnika, doooooooost kruteee....take teploty a bolesti tela,ze ma musela teta doslova doniest do nemocnice !!!esteze ma prednostne vzali, vyfasovala som ATB a sla domov sa liecit a straasne vela odsavat...brutus to bol, dufam ze sa nam to nezopakuje
Tomino sa rozpapal krasne, takze uz taha vsetko snad 😵 je to zlatko nase male.

Dorotee, nas Matusko tiez refluxoval, ale v takej miernejsej forme, nie prudom, ale po kazdom papani som mala pocit ze polovicka vysla von. A neustaly plac, tiez urcite z palenia zahy, pytal znovu mliecko, aby to zapil. 😨 Ono, ked sa dietatko pogrcka, tak to "kyslo" ostane a deticky su nepokojne. Nam sa to upravilo same postupne, tak po tom 4tom mesiaci toho grcania bolo menej a menej. Uzili sme si. Lenka, nezavidim vam, nech sa Marekovi ryychlo ulavi, chudatenko male.

evca35
14. okt 2009

ahojte,
tiež by som chcela nadštandard, na web stránke nemocnice vyzerajú izby pekne. Je len jedna alebo dve? Lebo sú v dvoch farbách ... A navyše UNION ZP ponúka výhody na rok 2010 aj preplatenie nadštandardných izieb pri novom druhu poistenia Zdravie bez doplatkov, teda okrem iných výhod. Len tam musím zájsť, koľko by to vyšlo. Tiež je otázne či sa k tej izbe potom dostanem ☹ Keby sa aj to dalo poistiť 🙂

Pred večerom išla na Dvojke relácia Mama to vie najlepšie, chodí každé dva týždne a je v spolupráci s časopisom Mama a ja. Dnes hovorili aj o dojčení a prijímajú aj otázky mamičiek na email a o dva týždne budú odpovedať.

jankapo - to ti nezávidím, tiež som mala zápal ale ešte v pôrodnici kým som ležala, takže som si to odbila tam - ATB aj vyhrievanie soluxom. Tak nech už len dobré veci vás čakajú, o chvíľu máte jeden mesiac 🙂

jenn - len aby si neprenášala .... ☹

lilaahmmad
14. okt 2009

Ahoj babenky, tak ja stale nic.... A co ty Jenn ? Este si tu so mnou ako netrpezliva cakatelka ? Alebo si ma uz predbehla ? 🙂
Mala som znovu poplasne kontrakcie ale tie po chvilke opat prestali. ☹
Uz som fakt dost na nervy.
Predposledny USG mi ukazoval termin porodu cca na 15.10.2009 co je vlastne zajtra.
No ale ani nahodou to tak este nevyzera. 😒
Dnes som sa rozhodla, ze skusim popijat skoricovy cajik.
Tak uvidime.Zajtra idem na kontrolu.

Evca35 No co sa tyka nadstandardnych izieb, tak pokial sa nemylim, mali by byt 3 izby. Ja som sa nahlasila ako zaujemkyna dopredu. Ale samozrejme sa to neda presne, lebo nikdy neviem, kedy porodim. Ale som zapisana na zozname, to znamena, ze ak bude volna nadstandardka, a budu hoci 4 zaujemkyne, tak prednost ma ta, ktora sa nahlasila ako prva. Tak si ma tam zapisali okolo 20.10.2009. s tym, ze sa to snad bude dat aj nejako poposuvat podla obsadenosti. Izby su fajn, mas tam telku a mikrovlnku a chladnicku, a pre mna najdolezitejsie vlastne socialne zariadenie, teda wc a sprchu. Nemusis chodit na druhy koniec chodby a tiez je tam gaucik a prostredie vobec neposobi ako v nemocnici. Dufam, ze sa mi izba ujde.

jenn44
14. okt 2009

jankapo, tak si to krasne zvladla, vyborne gratulujem 🙂 vidis to, mas doma maleho hladoska 😀 len sa drzte...
lilaa, jasne ze som ta nepredbehla... urcite porodis skor jak ja (kazdy uz porodi skor ako ja...) mam pocit, ze ta mala nevylezie ani na Vianoce... ☹ dufam teda, ze nebudem prenasat, s tym som teda neratala... ☹

lillie79
15. okt 2009

ahojte,

jenn, tintinka, natalia - dakujem za povzbudenie, ale cim dalej tym je to horsie ☹ ☹ po par minutovom masirovani prsnika ledva nieco vyjde, aby som maleho nalakala a prisal sa. no par minutach je koniec ☹ , nic mi nejde a maly zacne plakat a fyzicky vypluva bradavku... v noci to uz vobec neriesim, lebo sa len uplaceme. minule som si skusala odsat a rano som si odsala 20ml a poobede/vecer mi uz nic neslo ☹ nechapem to, lebo pijem a jem vsetko preto, aby sa mi mlieko tvorilo... no hold smola. este k tomu stale musim pouzit klobuciky, lebo bez nich mi maly nechyti bradavku do pusy a potom je taky aktivny, ze furt hadze rukami hore dole a neraz mi ten klobucik zhodi ked streckuje a otaca hlavicku hore dole ako keby som mu nechcela dat prsnik... 😒

lilaahmad - je si myslim, ze ta hlienova zatka je svetlo ruzova. aspon take nieco mi odietklo este predtym ako mi praskla a odtiekla plodova voda a to par minut pred. a tiez som pocula take "puknutie" v bruchu tak neviem ci to ta zatka alebo plodova voda...

dorotee, lenka66 - reflux podla vykladu mojej pediatricky je caste vracanie tj. vraj v pazeraku babatka ostava mlieko a vyvracia to. grckanie a vracanie je rozdiel. to, ze grcka hned po odgrgnuti je OK. odvcera som vysadila Nutrilon AR a presla som na AH, lebo maly strasne malo vypil. to mlieko je fest huste, aj ked som mu uz dala cumlik s vacsou dierkou ☹ tak uvidime za tyzden, ci bude vracat alebo nie. lebo predtym zvracal za tyzden iba 2x. inak, v postielke aj v kociku je vo zvislej polohe tj. hlavicku ma vyssie ako telicko. matrac mam podlozeny.

sweetzusi, lilaahmed - drzim palce na nadstandard. mne sa bohus neusiel aj ked som chcela. rezervacku som mala cez telefon a aj ked ma prevazali na izbu, tak som sa rovno pytala, ale bolo obsadene a ked sa uvolnilo, tak mi povedali, ze vyssie kruhy to rezervovali uz mesiac vopred pre ine zeny... takze tak. no a ked som tam bola ja, tak sa rodilo ako na pase a aj bolo malo posteli na klasickych izbach.

vsetkym vam drzim palce a hlavne rychly a bezbolestny porod 😉

lucia2431
15. okt 2009

ahojte maminky, tak už to máme aj my za sebou. Lucka sa narodila 7.10.09 o 8:45 a mala 3600g a 50cm, pôrod som mala sekciou o týždeň skôr. Chcela by som len upozorniť tie čo budú rodiť sekciou a chcú spinal aby sa vopred informovali aká dr. to bude robiť. Ja som skoro od strachu umrela. Je tam nejaká nová dr., ktorá sa zaúča a pichala mi spinal na tri krát a ani tak sa jej to nepodarilo a dali ma do celkovej narkózy. Raz ma tak zvláštne pri tom zabolela noha tak som sa zľakla , že trafila niečo čo nemala.
V nemocnici sme boli 4 dni a bola som so sestričkami spokojná aj so ženskými aj s detskými. Keď som niečo nevedela poradili mi a boli veľmi milé. Jedna sa tam našla taká staršia na šestonedelí, čo nerada chodila ukazovať bábätká. Tak jak som sa bála ako to bude tak bolo celkom fajn a zvládli sme to.
Držím budúcim mamičkám palce aby to tiež zvládli a nebáli sa. Krásny dniček prajem 😉

zuzana355
15. okt 2009

Lucka blahoželáme vám nech vám mala rastie a nech ste zdravučký a veeeeela mliečka prajeme 😉

natalia
15. okt 2009

caute baby vcera som bola v poradni a setrička mi tvrdila že minulý týždeňn bol na rastislavke taký hustý že ani neprijímali len posielali rodičky rovno do hornej nemocnice 😝 😝 😝 tak neviem aby sme nakoniec nerodili hore na terase 😀 😀 😀
inac malá má teraz 2295 gr ale frekvenciu máme stále len okolo 120/min tak neviem som z toho trošku znepokojená.
jenn a lillaahmad-nebojte sa určite porodíte predmnou to je isté 🙂 🙂
jankapo-aj ja som mala 2x mastitídu-horúčky cez 39 a v prsníkoch guče ktoré som si musela vymasírovať,malú som vtedy ani kojiť nemohla,a už keď som si išla pri druhej mastitíde do nemocky pre ATB rovno som si vypýtala aj tablety na zastavenie laktácie keby trebalo-ale nakoniec som ich aj tak nepoužila bolo mi ľúto prestať aj stým minimom mliečka ktoré som mala.
nadštandard mám tiež rezervovaný-bola som sa zapísať do zoznamu ešte začiatkom augusta-ale pomaly od neho aj upúšťam zdá sa mi dosť drahý-cez 700 sk za noc-a keď je tam mamička cez 10 dní tak je to dosť peňazí,ktoré by som mohla dať na bábo- v hornej nemocke dávajú aspoňn na výber viac druhovej izieb,tu sú izby 2-jedna ružová a druhá modrá.

natalia
15. okt 2009

ináč sweetsuzi-čo sa týka toho morfolog.usg-ja som bola v centre prenatálnej starostlivosti-3x - v 12, v 20 aj v 30 týždni na prietoky-ani raz nerobil Dankovčíka ale Dr.Grochal- je to lekár z Martina-okolo štyridsiatky-ktorý tu chodí robiť Dankovčíkovi usg-pokiaľ viem tak aj v nemocke majú kvalitný usg-myslím že to robí aj rozprávka a pýta za to cca 100 euro-a takisto Dosedla v šaci vraj už robí 3D.
Ja som pri malej chodila na usg aj do nemocky na Rastislavku,jednoducho som zaklopala dole na ambulancii na okienko-a objednala som sa na usg k Dankovčíkovi-ale stalo sa mi tiež že mi sestričky povedali že už nie je miesto. 😉 tak som potom začala chodiť radšej do centra-kde som si zato zaplatila.
Vtedy boli ochotní robiť usg aj cez víkendy-ale neviem či je tam zato nejaký príplatok.

lucia2431
15. okt 2009

zuzana 355 ďakujeme veľmi pekne a mliečka máme až až. Niekedy mi pretečie aj cez dva tampóny 🙂 ,dúfam len , že sa mi nezapália. Uvidíme po čase.

jenn44
15. okt 2009

baby co treba robit, aby sa bradavky nezapalili? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre