Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

ivush
autor
8. mar 2010

kočky, ja som mala po oboch pôrodoch nadštandard, inak presne tú istú izbu tak teraz to bol taký zvláštny pocit, ležať na posteli, mať ten istý výhľad ako pred 2r. len druhé baby pri sebe 🙂
A s izbou som bola spokojná, jednak kvôli WC a sprche, ale vyhovovalo mi súkromie a to, že keď moja ratolesť spinkala mohla som oddychovať a nebola som rušená spolubývajúcimi...No a nesmierne mi vyhovovala super posteľ, ktorá je neporovnateľná s posteľami na klasickej izbe... 🙂

Add anesteziológovia, no takto, pri prvom pôrode sa im podarilo pichnúť spinál asi na 6x, ale nejako som to dramaticky neprežívala a teraz to išlo bez kvapky krvi na 1x...

vavenka
8. mar 2010

Ivush a mala si izbu nejako vybavenu cez niekoho? Alebo klasika poradovnik a bola volna? Ci? Kolko pred terminom si sa bola zahlasit?

zajaciq
8. mar 2010

vavenka pokial budes rodit s jankou mikulovou, tak si ten nastrih zajednas u nej jednoducho a ona sa urcite bude snazit ti vyhoviet. a na nazor ostatneho personalu sa mozes vies co 😎 inac sa citim vyborne este by som vydrzala mesiac. ziadne bolesti tlaky, chodim o106 😎 len mi je dlho, predsa len 9 mesiacov cakat na bejby...a tiez som prvaaa v rodine 😀 😀 😀 co bude mat bejby...a pritom najmladsia 😅

vavenka
8. mar 2010

Zajacik no to ti verim, aj mne je uz dlho, a to mam pred sebou este 2 mesiace 😀 teda vobec sa nebudem hnevat, kebyze sa malej chce von uz na 37-38tt 🙂 ale isto ze to nebudem silit.....

Ty mas teda koho zajednaneho? Ja som minule tak rozmyslala, ze ked to na mna pride normalne cez pracovny den doobedu napriklad - to je aka haluz? Tam sa milion ludi dolu mota, kartoteka tam je, a ja tam v bolestiach budem cakat na vytah 😀 si to normalne ani predstavit neviem....

zajaciq
8. mar 2010

tiez som sa nad tym zamyslala, este k tomu tie vytahy su nonstop obsadene, sice dal by sa mozno pouzit ten velky na prevazanie posteli co je oproti prvemu malemu... inak to mas hned utekat na stvrte, hadam si po kartu zidu dole do kartoteky sami, nie ?!

vybrala som si dr. Ginelliho. je to skvely odbornik a hlavne je mi sympaticky.

vavenka
8. mar 2010

Zajacik hej, su na neho chvaly...

No ja pevne verim ze ked naozaj pojdem do nemocnice v porodnych bolestiach, tak nebudem musiet riesit nejake papiere, akurat im tam strcim tehotensku knizku..... No to bude groteska 😀

zajaciq
8. mar 2010

ale budes, celu papierovacku ohladom prijmu ako keby si sla na operaciu - tri strany tusim. a ani bohovi nechcu ten papier dat dopredu, ze by sme si to v pokoji napisali doma. 🙄 celu tvoju anamnezu, rodinnu, alergie, proste vsetko. 😠

vavenka
8. mar 2010

Vazne? No kokso, to som nevedela....

Mna ked prijimali na gyndu tak som nevypisovala nic, sa mi zda... Akurat som podpisala poucenie kvoli narkoze.... Ale ista si niesom 😖

ivush
autor
8. mar 2010

vavenka, ja som mala plánovanú sekciu, čiže týždeň vopred bola vypísaná rezervačka a asi som mala šťastie, že bola frei....no v ten deň išla ďalšia pani po sekcii na druhý nadštandard, čiže boli obe voľné....

A Dr. Ginelli je fajn, pohodový, príjemný doktor.....

Baby, len sa fakt pýtajte všetko na detských vizitách čo vás o miminku zaujíma, niektoré doktorky vám samé od seba všetko zreferujú, ale poniektoré sú tam také, že ak sa v sekunde neozvete, tak len nakuknú do izby, zamrmlú dobrý deň a padajú preč.... 🙄 😒

evca35
9. mar 2010

ahojte, tu sa to rozbehlo ... 😉

vavenka - ja som bola na nadštandarde a nakoľko bola plánovaná sekcia kvôli KP, izba už na mňa čakala. Ja som si hlavne užívala ticho, kľud a samotu, keďže som mala bolesti a možnosť zapnúť si TV večer po sekcii, aby som mala iné myšlienky a odpútala som sa od bolesti. Tie boli sčasti aj na druhý deň, takže som privítala len manžela s dcérou, rodičia a svokrovci boli len na chvíľu na ďalší deň, ja som skôr za návštevy doma a nie v nemocnici. A keď som už mohla vstať z postele, ktorá bola polohovateľná na diaľkové ovládanie, ocenila som WC a kúpelňu na izbe. A jedlo nosili tiež na izbu, čo bolo super. Takže som vôbec nebola nútená vychádzať von. Keď som niečo potrebovala od sestričiek, stačilo len zazvoniť.

A to šestonedelie uznávam - u nás ešte návštevy ani neboli, rodičov z oboch strán sme pozvali až keď mal malý 4 týždne, aj to len kvôli tomu, že dcéra s manželom mali v tom čase narodeniny. Ale malý ešte nemal režim, noc predtým nespal a v ten deň tiež nie, takže si ho vôbec neužili, sedeli v obývačke a ja som s ním bola v spálni. A bola som unavená a nervózna.

evca35
9. mar 2010

sweetsuzi a syda by mali teraz niekedy porodiť, dúfam že sa ozvete babenky ako ste dopadli.

vavenka, zajaciq a jonas17 - samozrejme sa ozvite tiež.

Dúfam že budete mať pozitívne skúsenosti všetky.

evca35
9. mar 2010

ešte mi napadlo, spomínali ste anesteziologa. Ja som mala spinal, pichal mladý doktor, bol super. Bála som sa toho, ale sestrička mi pekne opisovala čo budú robiť, čo budem pri tom cítiť a presne tak to aj bolo.

vavenka
9. mar 2010

Evci, Ivush dakujem za pozitivne spravy 🙂

Bola som trocha rozcarovana ked som si tuto temu citala, ale tak je to asi hrozne individualne, na koho clovek natrafi, ako velmi si to pripusti a hlavne celkovo aky je porod a to hojenie sa.....

babyxl
10. mar 2010

dobry den dievčata čitala som vašu včerajšiu diskusiu a mala by som zopar otazok na tie babenky čo nedavno porodili na tomto oddeleni aj ja som sa rozhodla pre tuto kliniku tak by som poprosila o info napriklad že ako sa da objednat nadštandard či sa da aj telefonicky alebo len osobne kolko sa plati ako sa to plati či vopred alebo nejakou zloženkou po odchode z porodnice a ten prijem važne treba v bolestiach ešte vypisovat aj 3stranovy folmular?..vopred dakujem za odpovede nech sa vam dari...ozaj termin mam 25.4.-1.5. ak by tu bol niekto s kym sa zoznamim dopredu bolo by to skvele 🙂

evca35
10. mar 2010

ahoj,
ja som žiadne papiere nevypisovala, jedine čo som vyplňovala bol dotazník ohľadom darovania pupočníkovej krvi do verejného registra. Inak nič.

Za nadštandard sa platí pri odchode z nemocnice priamo vrchnej sestre na oddelení. Ona mi sama prišla povedať na izbu koľko budem platiť (keď už vedela že odchádzam, tak spočítala počet nocí).

babyxl
10. mar 2010

ahojky evca35 kolko je to na jeden den?

vavenka
10. mar 2010

Dievcata myslim ze sa plati 23,- eur na noc - teda cca 700,- SK....

babyxl
10. mar 2010

okej dakujem za odpoved 😉

zajaciq
10. mar 2010

ahojte, dnes som bola na poradni, jednu znamu si uz pan doktor nechal. A druhy s nou wypisowal asi 10min papiere. Ale to bolo este pred pustenim wody,bez bolesti. Teda da sa to zwladnut..ona uz pasy rano spravene mala, inak sa to prave wypisuje w case ctg zaznamu. A nadstandard je aktualne obsadeny 😎

vavenka
10. mar 2010

Ahoj zajacik,

este si ta tam nenechali? 😉 ako to s tebou vyzera?

zajaciq
10. mar 2010

ahoj, este mam nespotrebowane hrdlo, tak dalsia poradna w sobotu. Dr. Ginelli ma sluzbu. Dalsiu potom w stredu. Ja si wywolat nedam, tak len cakam..wed casu dost. Ale bola by som rada,ak by to na mna prislo w noci/rano. Cez den je tam frmol. Uwidime 😉

evca35
10. mar 2010

ahojte,
jonas17 dnes o 16,40 porodila u Ginelliho malú Emku 🙂 3200 gr. a 49 cm. A možno sa jej ujde aj nadštandard. Zajtra sa uvidí.

za izbu sa platí 23,20 € za noc.

zajaciq
10. mar 2010

evca diiik za infoooo teeeeeeeda to bola aka rychlovka. my sme sa videli na obed. boze zavidim v dobrom 😵 ze pozdravujem a prajem jej ten nadstandard !

vavenka
10. mar 2010

Jeeej gratulujem jonasovi aj malej Emke 😵 😵 😵 😵
Dufam ze sa potom pride pochvalit ako bolo 😉

evca35
10. mar 2010

vavenka - pozerám tvoj album a máme toho dosť spoločného 🙂 Tiež som prekonala zamlknutý potrat v auguste 2007 v 15tt, tiež máme doma Atlantic Espiro, tiež zelený a ak si ťa dobre pamätám z inej témy, tiež ťa bude rodiť Janka Mikulová. Držím ti palce.

zajaciq - pozdrav odovzdám zajtra 😉 na monitore už mala kontrakcie a bola otvorená na 4 prsty, tak si ju tam nechali.

evca35
10. mar 2010

a ešte k tomu atlanticu - vojde do výťahu 😉 len musím sklopiť rúčku úplne dolu, bez tašky, posunúť ho na jednu stranu, zavrieť jedny dvierka, potom ho posuniem na druhú stranu, zavriem druhé dvierka a hotovo. Okrem mňa tam už nikto nevojde. Ale som spokojná.

ivkafu
11. mar 2010

ahojte... zajaciq chcela by som sa ta opytat kolko si kupila tych ekoplienok a Gro Baby plienok a tie vkladacie no kolko si na zaciatok toho kupila...lebo aj ja chcem len neviem kolko toho mam kupit... aby som nekupila vela a ani malo...nevies neda sa to niekde v Ke kupit ? dakujem za odpoved

zajaciq
11. mar 2010

ivkafu mas IP 😉

ivkafu
11. mar 2010

☹zajaciq neviem ani co to je... mozno ze aj mam

ivkafu
11. mar 2010

zajaciq mat jsne ze mam uz som si vsimla... si zlata dakujem
😉
nech ti to dopadne dobre a nech je male zdrave

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre