Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

viki81
1. feb 2011

Ahojte, vie mi niekto poradit dobru pediatricku na Juhu? Citala som Vase prispevnky o dr. Dzunkovej, aku mate skusenost s nou? Dakujem za odpovede

stefi76
2. feb 2011

@viki81 S Dr. Džunkovou mám veľmi dobre skúsenosti- je ochotná, milá, podľa mňa aj dobrý odborník, v prípade potreby poradí aj cez telefón.Nemôžem povedať na ňu nič zlé.

viki81
3. feb 2011

@stefi76 dakujem pekne, vcera som za nou bola a mas pravdu je velmi ochotna 🙂

eviku61
13. feb 2011

@viki81 ahoj dlho som tu nebola, ale termin mam 25.3. 2011 a mala by som rodit u Julky Frivaldskej. Bolo by fajn sa stretnut! Ako sa drzis, nemas strach?

eviku61
13. feb 2011

ahojte, prosim povedzte mi niekto ako zahnat strach z porodu!? Strasne sa bojim,muz bude pri porode, ale aj tak mam strach!!! Pominie ked tam budem? Ako ste to zvladali?! Dakujem

mam4
13. feb 2011

@eviku61 a coho sa bojis ?? bolesti alebo ze nastanu nejake komplikacie ?? ak mas svojho porodnika tak sa s nim o tom porozpravaj, nech ti povie ako to bude prebiehat, nech ta usiti ze sa o teba aj babetko postara 😉
aj ja som sa prvy krat bala, hlavne nemocnice a lekarov, mam z toho prostredia fobiu ale zvladla som to, bolesti sa dali vydrzat a personal bol ok a teraz ked uz viem co ma caka tak vobec nemam strach, dokonca sa tesim 😵

slecna0071
13. feb 2011

ahojte....co stoja nadstandardne porodne sal&???dakujem..

mam4
13. feb 2011

@slecna0071 a za tu sa uz plati ?? ja som v nej rodila pred 2 a pol rokom ale nepamatam ze sme za nu platili, len za MM pri porode a epi 😕

zuzana355
13. feb 2011

@eviku61 ahoj eviku ak máš vybaveného lekara stačí ak mu budeš dôverovať že urobí všetko pre to aby si to mala čím skôr za sebou a čo najmenej bolesti 🙂 mam4 ma pravdu vôbec pôrod nie je taký hrozdný tie bolesti sa daju zvladnuť stačí ak budeš myslieť na svoje maličké ako to už budeš mať za sebou a ako ho budeš držať v naručí a na bolesit rýchlo zabudneš.
držím ti palce hlavne sa nesmieš vystresovať z pôrodu nie je to dobre viem o čom hovorím jedna kočka sa tak vystresovala že rodila nakoniec skoro dva dni prišla naraz somnou rano na 8smu ja som porodila o 12.00 a ona na druhý den takže dôležité je pozitívne myslenie a všetko dobre dopadne a porozpravaj sa s pôrodníkom aj ot pomôže. 😉

tigrica182
14. feb 2011

Ahojte - smiem sa spytat - viete mi poradit??? rozmyslam, ze by som rodila u vas v KE (ja som z PO) a neviem co vsetko k tomu treba, ak by som to chcela u vas - ktora nemocnica je lepsia, v com je lepsia, aky je pristup lekarov, v com je rozdiel - medzi starou a novou....
dakujem...

slecna0071
14. feb 2011

@mam4 no ano plati sa,ja som nemala nadstandardnu salu ale viem že sa za to plati....

slecna0071
14. feb 2011

@tigrica182 ahoj,ja som rodila v ke-saca..zdala sa mi najlepsia volba...ale ked rozmyslas medzi starou a novou,tak jednoznacne stara...v novej rodilo par znamych a neodporucila by som..

kamilecka
14. feb 2011

@viki81 ahoj....ja som tam rodila uz 2x a spokojna som bola dost...... zoznam...podla mna .... 🙂

Pre mna:
•papuce aj zabky do sprchy,
•uteraky 1ks maly a 1ks osuska,
•hyg. potreby (kefka,pasta,sampon,sprchovy sampon, mydlo,toaletak,alebo vlhke obrusky, dve baliky vlozky)
•pribor a pohar
•4ks ponozky
•podprsenka na kojenie
•vlozky do podprsenky
•poporodne nokavicky 2-3balicky
•glicerinove cipky ( daju aj tam )
•2l vody

Pre babo:
•rybaciu masticku na zadocek
•balik pampersov
•vlhcene obrusky a asi vezmem 2 male plienky bavlnene

Zabalit manzelovi,aby prisniesol ked pojdete z porodnice:
•niejake oblecko pre babo,ciapocka, kosielka, rukavicky,ponozky a podbradnik
•pre teba niejake oblecenie,topanky
•vajicko,deku

Doklady:
• materská knižka
• obciansky preukaz
• karta poistenca

Len tak:
•fotoaparat
•casopisy koooopa casopisov
•mobil

evciacik
14. feb 2011

za porodnu sal sa neplati,plati sa iba vtedy ked je manzel pri porode. potom sa plati za nadstandartnu izbu.
a plati sa ked mate vybaveneho lekara aten nesluzi.

viki81
15. feb 2011

@evciacik dakujem pekne za info, si zlata 🙂

viki81
15. feb 2011

@kamilecka dakujem pekne za info 🙂

tigrica182
15. feb 2011

ahojte - mozem vediet, kto je podla vas dobry lekar - porodnik???

januliatko1985
15. feb 2011

@tigrica182 mne bol pri porode Dr.Ginely,bola som spokojna 😉

viki81
16. feb 2011

@tigrica182 vsetci lekari na Rastislavke su dobrí, kazda ti povie nazor na toho pri akom rodila 🙂 takze tazko povedat, ktory je dobry a ktory zly lekar-porodnik 🙂

tigrica182
16. feb 2011

@viki81 dakujem, je podstatne, ze ziadna nenadava - takze som pokojna - dakujem pekne....

mirusa30
18. feb 2011

ahojte zienky chcem sa opytat niektorej co rodila v starej ci je to tam fajn, chystam sa v marci len este rozmyslam nad porodnicou...predtym som bola v novej. hlavne ma zaujima ci su na juhu aj nejake izby kde mozem byt sama, a ako to je s muzom pri porode, ci dovolia..dakujem za odpovede

henrike
18. feb 2011

@tigrica182, @mirusa30 ... moj nazor: v starej v ziadnom pripade!!! 😉 Cca 2 mesiace som lezala ako tehotna v starej nemocnici ... nebola som spokojna a desila som sa toho, ze by som tam mala rodit. Porodne asistentky otras - ten ich pristup a aj mnohi lekari ... otras ... az na zopar mladych lekarok, ktore vsak sami nemozeu urobit nic. Asi v 35. tt som na reverz odisla do novej nemocnice a hoci je tam vacsi frmol a sestry mozno neboli az take osobne, ale lekari profesionalnejsi, porodne asistentky na salach uzasne, sestry a celkovo starostlivost po porode suprova!!! Vobec nelutujem a dalsie dieta rodit jedine ak opat v novej. Nikde som sa nestretla s tolkym povysenectvom a odmeranostou, ako u lekarov na Rastislavke!!! 😖 Ale to je iba moj nazor a skusenost z minuleho roku. Neviem co sa tam stihlo pomenit ... A hlavne - nemala som tam nikoho znameho! To asi dost zavazi ...

cukor
18. feb 2011

@henrike ...ja som tam síce nerodila ale lezala som tam 2x.....a nebola som spokojná.potom som bola hospitalizovaná v 29tt a to som uz isla do šace.a tam som aj rodila a bola som čo sa týka gynekologie velmi spokojná.

henrike
18. feb 2011

@cukor ... no konecne niekto dalsi ... 😉

viki81
20. feb 2011

@henrike je to zvlastne kazdy mas svoj nazor, ale urcite si myslim, ze ked tam nikoho nepoznas tak sa tam chovaju odmerane, vsade to tak chodi, kazdy ma asi inu skusenost a podla toho sudi, ja napr. do novej nemocnice by som si nesla vybrat ani znamienko nie este rodit... Tiez nemam dobre skusenosti... a este k tomu aj pracujem v novej nemocnici...Takze fakt zalezi od pristupu a skusenosti ....

mirusa30
20. feb 2011

je pravda ze dnes zavazi ci mate niekoho znameho v nemocnici alebo nie..ja budem mat nastastie vybavenu lekarku v starej tak dufam ze vsetko bude ok...neviete ci su tam aj nadstardantne izby a kolko sa plati za ne, dakujem za odpoved

januliatko1985
20. feb 2011

@mirusa30 ano su tam aj nadstandardne izby, cena sa mi zda okolo 20e za noc, ale treba sa tam ist zapisat do poradovnika.ja som sa tiez bola zapisat a ked som prisla rodit tak izba sa mi neusla 😅 bola tam ina mamicka, a ked sa izba uvolnila a pytali sa ma, ze ci chcem ist na nadstandartku, tak som vravela, ze uz nie, lebo ked si na izbe s inymi mamickami, tak ti rychlasie zbehne cas aj pokecas a tak. 😉

eviku61
21. feb 2011

@mam4 ahoj, no bojim sa tak isto nemocnice a lekarov, a bolest sa urcite da zvladnut, a ak nie tak je tu este moznost epi. Ale dakujem dufam, ze to zvladnem a budem predovsetkym mysliet na to male stvorenie, ktore ma bude potrebovat. Ale velmi pekne ti dakujem za podporu! 😉

eviku61
21. feb 2011

@zuzana355 ahoj, dakujem pekne za utechu, mam vybavenu lekarku Fryvaldsku Julku, chodim k nej od zaciatku tehotenstva, je velmi mila! Ale strach mam, asi pominie ked tam budem a pojde to uz spontanne! A bude somnou aj manzel to ma tak upokojuje! Budem sa snazit mysliet na vase slova! 😉

majulienka27
21. feb 2011

@tigrica182 ahoj máme skoro rovnaký termín a ja sa tiež chystám rodiť na Rastislavku, takže možno budeme mať na seba šťastie, aj keď ja by som sa nebránila keby to aj 2 týždne bolo skôr 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre