Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

lenka_66
14. jún 2010

@linuska1 no u nas to bolo presne ako u vas , no my sme mali koliku.ked mi niekto povedal ze uz iba 2 mesiace zdalo sa mi to dlho.no fakt preslo to ani neviem ako. kedze som dostala zabrat od zaciatku tak teraz som vlastne odolna voci vsetkemu.napr .zuby ... .jednoducho trenig.ked to prejde budes sa nudit ako ja , teda pokial nezacne lozit 😉

vavenka
15. jún 2010

Ja mam pocit ze moja sa puci a reve kvoli prdom, teda som o tom presvedcena, a odkedy jej davam espumisan takmer pred kazdym kojenim, tak je to o poznanie lepsie....

A samozrejme stravu som maximalne obmedzila - nejem ani cerstve ovocie a zeleninu /okrem mrkvy a salatu/, ked tak jablko si dam, aj to bez supky, alebo si odšťavim, a konecne ide sezona, tak aspon melon si dam...
Vylucila som aj cerstve mlieko, brokolicu, karfiol, kecup, cokoladu, orechy, v podstate vsetky potenicalne naduvadla a alergeny, takze moj jedalny listok je dost chaby, ale ma to efekt, place asi desatinu z toho, co bolo prve tyzdne...
A vela s nou cvicim - teda natahujem ju, nohy stlacam, brucho masirujem Pupikom, aj preventivne, ked sa hrame, nielen ked place...A velmi casto menim plienky, aj 15x denne teraz v tom teple, aby som vylucila tento dovod placu..

Zajaciq ani moja nechcela cumel, tak som sa aj trochu potesila, nechcela som ju na to velmi ucit, ale raz tak strasne rycala - asi 5 dni dozadu a nejak som to skusila a zabralo, tak reku nebudem tyrat svoje usi 🙂 a teda cumel vtedy, ked je velmi unavena alebo urevana, ked je v pohode tak zaspi aj bez neho, aj vie byt bez neho hore....

zajaciq
15. jún 2010

@vavenka tak to mate ten lepsi pripad, vies to ovplyvnit

linuska1
19. jún 2010

@vavenka

ahoj..🙂

espumisan - maju sa davat 15 kvapiek ..🙂 davas to pred jedlom do trosku mliecka?..alebo ako?..

linuska1
19. jún 2010

@zajaciq

v noci spime max..4-5 hodin od 9 vecera..🙂 nedavam si ju k sebe lebo sa este viac budi ked je vedla mna.. reaguje na kazdy moj pohyb...takze by sme nenaspali ani tolko.🙂) takze radsej kazdy vo svojej.🙂)

januliatko1985
21. jún 2010

ahojte, neviete nahodou poradit, ze ktory den alebo hodinu ordinuje dr. Ginelli?dakujem

vavenka
21. jún 2010

@linuska1 espumisan davam vacsinou pred jedlom - tak 12kvapiek na lyzicku (ako kedy sa podari), cisty, nemiesam ho s nicim.....

@januliatko1985 neporadim ti 😖

ivkafu
22. jún 2010

kocky este ma napadlo ci ste si brali aj do porodnice zavinovacku pre babetka, viem ze taku klasicku davaju v nemocnici sak hned balia babetka po narodeni do nej, ale ja myslim taku bez kokosovej dosky, taku farebnu 😅

uz som zbalena 😉 , len neviem ci mam este aj to prihodit, nechcem zase brat ked netreba 😀 dakujem

@zajaciq minule som ta tusim videla v optime s malou 🙂





annika11
22. jún 2010

@ivkafu neber si zavinovačku, myslím, že je to zbytočné. My sme nepotrebovali. Akurát ked na cestu domov, podľa toho či dáš bábätko do fusaku alebo vajíčka a to ti stačí, ked donesie manžel. 😉 v nemocke ti perinku dajú a to stačí. Ja som rodila v apríli a brala som pre istotu deku, ani tú som však nevyužila a manžel ju potom bral domov.

izira
27. jún 2010

Ahojte 🙂 Je tato tema este aktivna??? Ak ano budem rada, ak mi poradite co zobrat zo sebou do nemocky. Ja som mojho prveho rodila v Ba a tuto na Rastislavke to moze byt ine - cize kazda rada sa mi zide.
Inak @ivkafu ako to s tebou vyzera? Budes rodit v termine? - Ja len ci sa nestretneme v nemocke... 🙂 a mali ste niektora dohodnuteho porodnika? Ake su skusenosti?
Vopred vam vsetkym dakujem 😉

ivkafu
28. jún 2010

@izira ... jasne ze je 😉 ja budem rodit na rastislavke 🙂 mozno ze sa aj stretneme, ja mam dohodnutu moju dr. gyn... kocky mi tu uz pisali ze co mali oni v porodnici, tak ti to preposlem

annika11 – ahoj
mne na rastislavke nedali žiaden zoznam, pre seba som si brala:
prezúvky, vložky( minula som presne dve balenia),krém na bradavky,podložky pod seba, aby som nezašpinila od krvi často plachtu (ale plachtu aj všetko ti vymenia na požiadanie, takže to nie je až také dôležité), povedia ti, že sa máš zospodu umývať detským mydlom, ale ja som používala LACTACYD femina plus( píše na ňom, že je vhodný pri podráždeniach, v tehotenstve a v šestonedelí), balzam na pery, svoju kozmetiku, kefka+pasta, toaletný papier, príbor+pohár, nejaké hygienické vreckovky, jednorázové popôrodné nohavičky ( ale tie som použila, len ked prisla návšteva, pretože je lepšie byť navoľno, aby sa vám popôrodné šitie vetralo a rýchlejšie hojilo), pre istotu som si vzala klobúčiky na kojenie a po dvoch dňoch kojenia som ich veru aj použila, kedže som prvorodička a bradavky dostali zabrať, nejakú knihu alebo časopis, vodu ( to môže doniesť aj manžel, ja som pila LUCKU), podprsenku na kojenie som mala, ale mi celkom vyhovovalo byť ,,navoľno,, a dala som si ju až ked som išla domov, vložky do podprsenky ( mala som, ale tiež len na cestu domov, lebo bradavky sa majú vetrať, aby nedošlo k nejakej zaparenine alebo infekcii)

pre dieťatko:
plienky, vlhčené obrúsky, krém na riťku ( na prvé týždne je najlepšia rybacia mastička), rukavičky na rúčky, lebo malá mla dosť dlhé nechtíky a dosť si škriabala tváričku

oblečenie pre malú mi muž doniesol, až ked nás prepúšťali, lebo v nemocke dajú všetko a na požiadanie vymenia

Ženy neberte si vlastnú košelu ani župan, zbytočne si zašpiníte a potom budete doma riešiť fľaky od krvi, dajú vám všetko a vy sa len venujte bábätkám

izira
28. jún 2010

@ivkafu Dakujem za spravu a zoznam. K veciam si este pribalim ten pohar a pribor, to mi tam chybalo. Inak v stredu idem do poradne, ty tam budes najblizsie kedy? A budes rodit v termine?

ivkafu
28. jún 2010

hej ten pohor a pribor aj ja uz mam len som si nevsimla ze to tam nieje napisane 😉 ,no ja idem na tyzden v utorok ku svojej dr. tak sme dohodnute.. neviem ze ci budem todit v termine, ale asi to bude trosicku skor uvidime zatial to vizera ze do toho 9.7. by som mala vydrzat a potom sa uvidi 😉 mozno ze sa aj stretneme

ivkafu
28. jún 2010

@deina79... napis ako sa mate ak budes mat trosku casu 😉 a aky si mala porod, za par dni to caka aj mna a ty mas najcerstvejsie info. z rastislavky 🙂
dakujem

izira
28. jún 2010

@ivkafu mozno ano 🙂 dam vedietg v stredu po poradi ako som dopadla... 🙂 zatial to na porod nevyzera 😉

izira
2. júl 2010

@ivkafu Ahoj 🙂 tak my sme este "vcelku" zatial vraj nic nehrozi, buduci tyzden mam porasnu opat v utorok...tak snad vydrzime. Ako ste na tom vy? kedy sa chystas do poradne?

ivkafu
3. júl 2010

@izira ....ahoj, tak ja este 2v1 😀 zatial ani ja nejdem rodit a poradnu mam tiez na buduci utorok, uvidime ci sa nieco zmeni po poradni, ja idem za svojou porodnickou , mozno ze sa stretneme 😉

izira
3. júl 2010

@ivkafu tak to sa tam naozaj mozno stretneme..aj ja idem v utorok, len este neviem kedy, rano prezvonim lekarovi, aby som vedela kedy bude mat cas...je strasne vytazeny roznymi operaciami a taaaak...aj minule som tam bola 3 hodiny.... 😒

vavenka
7. júl 2010

No ako tehule? UZ mame aj nejake meminy cerstve? podavajte hlasenia 😉

ivkafu
7. júl 2010

@vavenka.... ja este 2v1 na tyzden v utorok dalsia poradna ak neporodim dovtedy, ale uz by som to mala rada za sebou, uvidime ako to bude vizerat na tyzden 😉 ..... teraz pozeram ze Vanda ma uz 2 mesiace 😲, ale to leti

ellisabet
8. júl 2010

Ahojte!
Chcela by som sa opýtať, kolko mi treba plienok a ake velkosti. Dieťa davaju na izbu, či ho nosia celý čas len na kojenie? Kedy mi treba zajednať porodnika a akeho by ste mi doporučili? Ďakujem

ellisabet
8. júl 2010

ešte som zabudla, je tu povinná odsavačka na mlieko? lebo niekde to vyžadujú a niekde nie.

annika11
8. júl 2010

@ellisabet
ahoj, myslím, že kolo tých 30ks plienok som použila, počítaj tak 6- 7 plienok na deň, prebalovať ti nakážu pred každým kojením, lebo po kojení majú detičky nafúknuté bruško a može im pretiecť alebo môžu vrackať, ked sa s nimi veľmi narába. Veľkosť máš napísanú na plienkach...taká do 5kg by ti mala stačiť a ak sa ti minú, manžel môže stále ešte priniesť.Dieťatko ti dajú na izbu ked rodíš normálne za 24hod, neviem ako je to cisárskom.
Odsávačka povinná nie je, ja som ju nepotrebovala a ak ti ju bude treba manžel donesie.
Ja som rodila pri dr. Mikulovej staršej a bola som veeeeľmi spokojná, poznám dr. Staškovú, rodila pri nej sestra, aj ona je super. Rodila som 16 hodín, tak sa pri mne vystriedalo dosť lekárov, nemala som dohodnutého nikoho. Ale ak chceš, myslím, že kolo 34-35 tt tam zájdi a spýtaj sa.

ellisabet
11. júl 2010

@annika11 ďakujem veĺmi pekne za info

camilla_1
11. júl 2010

😒 a kocky ? to beriete cele balenie plienok do nemocky zo sebou ci jak ? hmm ci to take velke tasky do nemocky mate ? trosku nechapem

annika11
11. júl 2010

@camilla_1 ja som sa pobalila do dvoch tašiek, do malej príručnej, čo som si brala k pôrodu a do väčšej veci na izbu, tú mi doniesol manžel po pôrode, je to tak praktickejšie 😉

ellisabet
11. júl 2010

@annika11 a u koho si rodila? Bola si na nadštandarte alebo na klasickej izbe?

annika11
11. júl 2010

@ellisabet rodila som u dr. Mikulovej st., bola som veeeľmi spokojná 😉
Čo sa týka nadštan. tam som sa nedostala. Pokiaľ nemáš známosti je to problém. Ale dá sa to vydržať na izbách, pokiaľ sa tam zídete dobrá partia.

vavenka
11. júl 2010

Ja som rodila u oboch Mikulovych, teda mala som sekciu, takze boli tam obe, ale "moja" porodnicka bola Janka Mikulova (ml) a bola som max. spokojna, tiez som bola na obyc izbe a uplne v pohode, potom som aj bola rada, ze sa mi nadstandard neusiel, zisli sme sa tam fajn zenske .....

denisenka2
11. júl 2010

Som spokojná s touto nemocnicou, mala som vybaveného lekára,čo sa týka sestričiek na pôrodnej sále, sestričiek na šestonedelí boli všetky super až na niektoré na novorodeneckom oddelení a to sa týka tých starších sestričiek,nie mladých boli dosť otrávené.Ja som tam bola až 9 dní pre žltačku.Ináč v pohode,nemala som nadštandardku,ale boli sme dobrá partia na izbe.Rodila som o týždeň skôr, kvôli tlaku,boli sme dohodnutí.Do 3-ch hodí bola malinká na svete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre