Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

10andrea12
26. sep 2011

@deny3 nechapem akoto ze mala po spinali hadicku mne ju dali dole hned ako skoncili ani neviem kedy len viem ze zo mna odlepovali to zlte koliesko co z ktoreho viedla hadicka do chrbtice 😕 😕 😕 😕 ja nelutujem spinal a som stastna ze ma napichli aj ked asi na 4ty krat ked ma napichli konecne dobre tak som riadne vyskocila bola to taka sekundova bolest akoby ma nieco bodlo do stehien ale ozaj sekundova da sa vsetko prezit najhorsie je ozaj ten druhy den ked ta postavia a sadnut si a zijst a vyjst z postele ale ozaj zo dna na den sa to rapidne zlepsuje najhorsie bolo v noci vstat k malej kym som sa vytrepala z postele kvicala na raty nie Zuzka? 😀 😀 😀

10andrea12
26. sep 2011

@katy31 ja som kojila od zaciatku mliecko teda kolostrum mi tieklo uz asi 2 tyzdne pred porodom takze my sme kojili okamzite teda nic si nerob ak sa ti prve ni nebude prisavat kym sa to babo niektore nauci trosku to trva 🙂

zuziq8
26. sep 2011

@10andrea12 tak tak, to bolo ochkania kym sme sa dostali dole z postele 😀 clovek bol rad ze sa vedel nabok otocit 😝

katy31
26. sep 2011

@zuziq8 vy ste boli spolu s andreou na izbe? 🙂 no ja potrebujem cim skor lietať ako motorová myš... 😀

10andrea12
26. sep 2011

@zuziq8 veru ja som este natrafila na trosku blbu sanitarku nie?kym som si sadla trvalo to pol hodinu a ked som sa postavila chytila som sa hned postele oproti a ani za svet ist niekam a ona furt do mna ze idem ku umyvadlu a ja ze nikam nejdem 😀 tak sme sa tam trosku ponatahovali a ona mi hovori : "je vam zle?" a ja ano je mi zle len nech ma netyra uz kym som sa zasa vytrepala do postele a lahla to bol vydych a usmev ze konecne a ona mi dotoho ze :"poobede pridem zasa " este ze som lezala lebo by ma vtedy asi vystrelo nacisto 😀 😀 😀

10andrea12
26. sep 2011

@katy31 jo jo my sme bili spolu partiu aj na gynde aj v porodnici 😀

zuziq8
26. sep 2011

@10andrea12 ved mne jak prislo zle ked som sla z "jedalne", esteze sme tam mali tu prazdnu postel 😀
@katy31 ano ano, boli sme spolu na izbe, v ronakom case sme boli hospitalizovane aj rodili 😀

10andrea12
26. sep 2011

@zuziq8 pametam sa super druhu veceru ze kysla smotana a ides 😀 kolko sil si vynalozila kym si sa dotrepala do jedalne a nic z toho ☹ 😀

katy31
26. sep 2011

@10andrea12 😀 😀 😀 úžasné zážitky.. mám sa na čo tešiť teda 😀 😀 😀

zuziq8
26. sep 2011

@10andrea12 ved to, a raz som dokonca nemala obed, lebo som nepocula hlasenie 😠

10andrea12
26. sep 2011

@zuziq8 to som tam uz nebola......ci?
@katy31 veru ked natrafis na dobre baby bude fajn ja som bola spokojna kym nam nedali tu tretiu a nechodil tam jej muz ako na klavir 😀 Este si spominam ako som KONECNE cez tu dlhokaaaaaansku chodbu isla na treti den zo sanitarkou do sprchy a ked ma vyzliekla z kosele ja nastartovana dvihat nohy do sprchaca a naraz sanitarka vravi :"AAAAA VYTU MATE ESTE NAPLAST PO SPINALI "a šaaaaaps strhla mi to som myslela vtedy ze vidim vsetky hviezdicky a az ma narovnalo 😀DDD

zuziq8
26. sep 2011

@10andrea12 myslim ze hej, ale este si nechodila 🙂
tak ta sprcha bola fantasticka, vzhladom na to, ake horucavy boli po porode... 🙂

10andrea12
26. sep 2011

@zuziq8 ta veru ved vlasy som mala ako spagety bleeeee to sme vtedy vychytali focasie fakt ☹ vzduch stal ani sa nepohol a dusno ako nikdy ☹

zuziq8
26. sep 2011

@10andrea12 bud dusno, alebo prievan... aspon ze mojej malej dali ciapku 😀 a ja som len cakala, co tam taka prepotena pri otvorenom okne chytim 😔

10andrea12
26. sep 2011

@zuziq8 no a mojej nedali ☹ a ked som si isla pytat tak ma sestricka na novorodeneckom zdrbala ze naco mi ciapka ked su horucavy by som chcela vidiet ako ona by nedala do toho prievanu decku ciapku 😠

zuziq8
26. sep 2011

@10andrea12 mojej dali hlavne preto, ze je mala, ale som rada ze mala 🙂 a najlepsia bola sestricka ked prisla a povedala a ten svetrik ste jej mali vyzliect... no ja co som ju mala prvy den na izbe a bola som rada ze ju prebalim nakrmim a pod... 😀

katy31
26. sep 2011

@10andrea12 to je ešte dobré.. keď som rodila v novej, tam sa vôbec nedajú okná otvoriť.. fúka tam len vzduchotechnika, vonku krásne májové počasie a z tej techniky studený vzduch.. aspoň ste mali čerstvý vzduch... ja už mám čiapočku aj rukavičky zbalené, ak by bola zima🙂

katy31
26. sep 2011

@zuziq8 @10andrea12 baby a ako je to s odsávačkami na mlieko? mali ste svoje? Či Vám požičali sestričky... lebo v novej sa kedysi dalo odsávať mlieko ich odsávačkami... 😉

10andrea12
26. sep 2011

@katy31 ja som mala svoju a nejako som ju nepouzivala myslim ze len raz aj to som len skusala ale inak netrebalo

zuziq8
26. sep 2011

@katy31 ja som vobec nepouzila v nemocnici a doma ked mi trebalo sa na mna nechcela prisat, asi mam male cicky, tak som to vyriesila rucne 😀

katy31
26. sep 2011

@10andrea12 tak ďakujem.. ideme spinkať.. dobrú nocku Vám... 😉 zajtra si Vás dočítam.. 😅 a ďakujem za všetko...

katy31
26. sep 2011

@zuziq8 no ja tiez pri prvom ručne... ale mi to vydržalo len do 4teho mesiaca.... dva z toho s dokrmovaním 😔 dúfam, že tentoraz to bude lepšie...

10andrea12
26. sep 2011

@katy31 Nieje zaco radi pomozeme ked vieme a drzime ti vsetkych 20sat nech to mas uz za sebou ci spinalom alebo narkozou hlavne nech ste obaja ok a ty sa cim skor zotavis 🙂

deny3
26. sep 2011

@10andrea12 ja neviem, jej ju dali preč až deň pred odchodom, dovtedy to mala cez chrbát prilepené na pleci a cez to jej dávali lieky, ked mala bolesti.

zuziq8
27. sep 2011

@10andrea12 adi a ta co prisla po tebe tiez mala tu hadicku az kym ju na 3 den nepostavili a vsetko z nej vybrali 🙂 a my ze ako super znasa tu bolest a ona tam dostavala utlmovace 😀

10andrea12
27. sep 2011

@zuziq8
@deny3 lebo ja som nemala 😕 😕 😕 😕 ja ani neviem kedy mi to dali z z chrbta prec len viem ze mi to odlepovali este na operacne z hrude ale kedy vytiahli hadicku netusim 😕 😕 😕 asisom bola mimo vtedy 😀DDVed si videla Zuzi ze ja som tu hadicku nemala ciboze a nemohli aj mne to nechat na tie tlmice bolesti ? 😀 😀

10andrea12
27. sep 2011

Baby plati sa za spinal?kamoska dnes bola v porodke a ide na druhu sekciu a prve mala v narkoze a druhe by chcela spinal plati sa za to ked to chce ona a nie anesteziolog jej to naordinuje ? ja som nic neplatila ale mne ani nechceli narkozu davat koli astme rovno spinal 😕

zuziq8
28. sep 2011

@10andrea12 podla mna sa neplati, aspon mne to nespominali ked mi dali na vyber... podla mna sa plati len ked rodis normalne, ze si das proti bolesti, asi 😕 myslim ze ani spolubyvajuce nic neplatili, aspon to nespominali... 🙂
nooo adi, ale zas ked som videla ako jej to vyberali, tak to bolo tiez dost neprijemne...

10andrea12
28. sep 2011

@zuziq8 aha fasa tak aj dobre ze mne to rovno vytiahli a prelepili hned na operacke 😀 no lebo raz jedna kamoska spominala ze ked chces ty spinal tak si to musis zaplatit preto sme v pomykove ci sa plati alebo nie odomna tiez nepytali nic ale tak zasa mne narkozu nechceli davat ja len ci to pistovna preplaca bezne lebo musi anesteziolog uvies dovod preco ti robili spinal asi to bude aj drahsie nie ?

martina2001
28. sep 2011

@10andrea12 spinal sa neplatí, to je v podstate náhrada klasickej narkózy, platí sa epidurál, či si nepoplietla názvy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre