Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

lenka_66
3. aug 2009

dorotoe, ale kofein(kava, caj , kola) a mlieko stazuje vstrebavanie zeleza z potravy.tak maj aspon 1-2 hodky odstup

lenka_66
3. aug 2009

daj si to radsej pred obedom ten je asi najhodnotejsi na ... .

dorotee
3. aug 2009

Lenka dakujem. Beznu instantnu kavu sa snazim obmedzovat... kakao si davam do nekofeinovej cakankovej kavy poobede. Skusim to s tabletkou pred obedom 🙂
Ako sa citis? Zatial nic - ziadni poslickovia???

zuzana355
3. aug 2009

lenka a tebe dali aj vyvolávačku a vobec nič 😕 no tomu tvojmu malemu sa velmi von nechce 😀 😀

lenka_66
3. aug 2009

uz asi 3 tyzdne ale iba vecer. inac som fit az na to ze chrbat a bedrove klby mam v prdeli 😠

lenka_66
3. aug 2009

zuzi , nedali mi nic. vcera spravila ten asihamil.hmat .povedala ze sa pokusila otorit rcok cico.ale ze to moc neslo a nechce to vemi znasinovat.ze sa uvidi no skor nie ako ano.

dorotee
3. aug 2009

Lenka, moje chudatko... to mas blbe...
Prveho syna som mala mat 19.4 dva tyzdne po termine (1.5) som isla do nemocnice (SACA), kde ma poslali domov, ze nemaju volne miesto a ze mam prist o tyzden. Prisla som teda 6.5 a zacali s vyvolavackami... 5 dni mi stale nieco davali, pichali... siesty den bola pauza a potom zacali znova... 12.5 (stvrtok) mi dali nejaku infuziu, z ktorej som mala kontrakcie kazdych 10 minut do soboty 14.5 rana 01,50 hod., ked konecne maleho vybrali lebo zistili, ze je velky na moje rozmery a vybrali ho v bezvedomi vakuom. Odhlliadnuc od vtedajsich problemov (ozivovanie, krvne podliatiny, cvicenie Vojtovou metodou...) je syn doteraz problemovy, nedokaze sa sustredit, je hyperaktivny, casto nezvladnutelny, ma poskodene mozgove nervove zakoncenia ... nechcem uz zazit take nieco...

Ak by to u teba neslo, dufam, ze to budu riesit vcas a nenechaju to zajst tak daleko... a ze budete zdravi obaja... veeelmi ti drzim palceky 🙂

zuzana355
3. aug 2009

dorotee tak teraz som z toho dost vedla ty si mala termín 19.4 a malý sa narodil 14.5 a to ta nechali skoro mesiac po termine sa trapit veď ak dobre viem tak maximum je tak do dvoch týždnov po termíne 😕
tak dufam že tentoraz všetko bude ok a pojde to rýchlo a bezproblemovo držím pršteky

dorotee
3. aug 2009

Zuzi, prave preto sa velmi bojim porodu... len dufam, ze sa to uz bude riesit skor, keby sa malemu nechcelo na svet.... tajne dufam, ze aspon raz by som mohla mat normalny spontanny porod a vsetko by bolo v pohode - do tretice vsetko dobre - hoci neviem ci to funguje 🙂
Teda vlastne u niekoho ano, teraz mi napadlo, ze kamaratka mala tretie v juli a bol to opak prvych dvoch porodov 🙂 v pozitivnom zmysle slova.

zuzana355
3. aug 2009

dorotee tak ti to prajem ja som mala obe v pohode a pre mna boli aj dost rýchle takže ti prajem aby to naozaj platilo že do tretice všetko dobre 😉

yoya
3. aug 2009

Ahojte 😉
chcem sa vás opýtať ako by som sa mohla dostať ku niektorému konkrétnemu z doktorov na prehliadku, aby som pri ňom aj rodila - dohodla si ho ku pôrodu.Volala som do nemocnice a vraveli mi volať do kartotéky, aby som sa objednala.Neviem, či sestrička, ktorá mi tam zdvihla tel.nemala svoj deň, ale povedala mi ohlásiť sa až v 38.týž.Pravdepodobne si budem musieť zavolať na oddelenie /to som nechcela, aby som dr.neotravovala/,priamo žiadať doktora. alebo ako sa mám dostať ku doktorovi? ☹

zuzana355
3. aug 2009

ahoj yoya ak už maš vybraného doktora tak priamo zavolaj jemu na mobil alebo skoč do nemocky a zisti kedy služi a dohodni sa priamo s nim ja som volala priamo na telefon a dohodli sme si stretko 😉 vyšetril ma a urobil mi 3D ultrazvuk asi hodinový všetko poukazoval dopodrobna 😉

lenka_66
4. aug 2009

yoya, tak nemocnice preberaju tehulky od obvodakov az v 9 mesiaci.ja by som zasla do nemocky za dr.a rovno vyklopila ze ci by som rada pri nom rodila.on ta uz potom poinformuje co dalej. ak nie si rizikova tak mas este cas .moja dr. sa ma prve co pytala bol termin.lebo je leto a su dovolenky.kedze dovcu ma az posledne 2 aug.tyzdne tak normalne suhlasila.bola som za nou asi v 33tt.

tintinka
4. aug 2009

leni, a ku ktorej ides ty rodit? nie k melichovej nahodou?

lillie79
5. aug 2009

ahojte,

lenka - nezavidim ti a drzim ti palce, aby si to mala uz cim skor za sebou. ja uz pomaly pocitam tiez dni. nastastie je dnes celkom fajn, aj ked prsi, lebo to teplo ma zabija a celodenne lezanie v posteli ☹
mas uz potvrdene od Melichovej, ze ide urcite na dovolenku v posledne 2 augustove tyzdne? ja sa jej teraz neviem dovolat a tiez by som mala u nej rodit. i ked mam termin 11.9. clovek nikdy nevie, ci to nebude skor. ja chodim este ku svojmu a buduci pondelok idem na prietoky k Dankovcikovi. a az ten dalsi zacnem chodit na rastislavku. pomaly uz zacnem balit 🙂

ozaj - niekto sa pytal na Dankovcika. je fakt zaneprazdneny, zakazdym ked som tam bola, ma vysetroval niekto iny. teraz by som mala platit 10 eur na vymenny listok. moj gynekolog by mi ho odporucil k porodu, ale tiez povedal, ze ma toho vela a mohlo by sa stat, ze by k porodu neprisiel.

lillie79
5. aug 2009

este mam jednu otazku...

kedy sa podpisuje vyhlasenie o epduralke?? a doporucujete ju? (som citala rozne nazory a tiez mam kamosky, ktore rodili bez aj so..., ale neda sa to porovnat 😒 )

tintinka
5. aug 2009

ahojte.
lillie, tak lenka nejde k melichovej. ja k nej idem v sobotu na kontrolu aj usg.
s tym epiduralom, neviem ako je to teraz, ale pred dvoma rokmi netrebalo dopredu nic podpisovat. povedali, ze sa staci rozhodnut priamo pri porode a vobec si nepamatam ci som nieco podpisovala, mozno aj ano.

zuzana355
5. aug 2009

ahojte lillie tak s epi ti nepomožem nemala som anni pri prvom ani pri druhom porode mne to ani neko nechýbalo 😉
a s dankovčíkom je to fakt nie je isté že bude mat čas a pride k porodu.

lillie79
5. aug 2009

tintinka
aha, OK. asi som zle citala potom, kedze som prechadzala vsetky prispevky za posledne tyzdne naraz 😅
inak, uz som sa jej dovolala, takze mam jej volat v 36tt co mne vychadza posledny augustovy tyzden. teraz som v 33tt aj nieco a vraj tu uz bude.

na epi sa pytam, lebo dve kamosky rodia v Saci, vlastne jedna je uz po a musela vopred podpisat vyhlasenie a druha tiez uz ma podpisane. som pocula, ze ked to na teba pride, a chces epi, ze ti ju nedaju... neviem preco, asi je problem hned zohnat anesteziologa... 😒

zuzana355
dik. no ja mam asi prah bolesti nizky. dve kamosky rodili bez a povedali, ze da sa to vydrzat, no obe to mali za par hodin za sebou a neviem si predstavit keby som sa mala trapit par hodin ... ja som len dostala otazku od svojej buducej pediatricky, ze ked ma boli zub, ci chcem injekciu a ja ze hej, bez toho mi nemozu sahat do pusy. tak vraj si mam dat epiduralku. este mam vzdialenejsiu znamu, tak sa skusim este jej popytat co a ako.

zuzana355
5. aug 2009

lillie tak u zubarky si davam injekciu aj ja bez toho tam ani nevkročím 😀 😀 😀 ale porod som zvládla bez epi ved ešte maš čas tak uvidíš rozhodneš sa 😉

lillie79
5. aug 2009

hej ...
no som pocula, ze sitie vraj viac boli ako samotny porod a kontrakcie predtym kedy vraj epi asi este nebudem mat. vraj to davaju az ked budem otvorena na min 4-5 cm... 😒
uvidim.

tintinka
5. aug 2009

lillie, presne to o pouceni o epi som pocula aj ja tak, preto som sa vtedy pytala lekarky na kontrole na to a ona, ze ak chcem, da mi to poucenie precitat, ale podpisovat nic dopredu netreba, ze ak sa rozhodnem priamo pri porode, tak mi zavolaju anesteziologa a bude, ale ze vraj to zvladnem aj bez epi.
no, tak som mala v plane si ho nedat, ale pri porode sa vsetko zvrtlo inac. nerozmyslela som si to ja, ale lekar, dokonca dankovcik ked mi robil usg mi povedal, ze mi ho doporucuje, lebo to vyzera na dlho a ze to nevydrzim (mala som dost dlhy porod) tak som si to nakoniec dala, ale v momente ako ma napichli, bolesti mozno prestali, ale zacali take tlaky, ze som teda ani nerozoznala ci je to lepsie alebo nie. dvakrat mi ho dopichli a potom este tretiu davku, ked ma sli sit. takze sitie nebolo take bolestive, ale citila som ho a aj tak bolo neprijemne.
ale prezit sa to da.
ked pojdes na kontrolu do nemocnice, tak sa na to epi popytaj, mozno sa to za tie dva roky zmenilo.
alebo ked nezabudnem, tak sa na to spytam v sobotu, ked tam pojdem ja.

zuzana355
5. aug 2009

lenka ako to s tebou vyzerá zajtra je 6teho stihaš do za dva dni pohlo sa už niečo či žiadna zmena. 😕

dorotee
6. aug 2009

Dievcata som v 34 tyzdni a kazdu hodinu mi "tvrdne brucho" neviete co to znamena? S cim to suvisi?

dorotee
6. aug 2009

Este som zabudla dodat, ze to trva od desiatej vecer teda asi 6-7 krat... nie je to bolest, len mi akoby narastie, stvrdne a dost dlho to trva...

lillie79
6. aug 2009

lenka je podla mna uz v nemocnici ked sa neozyva... drzim jej palce 😉

dorotee - ja by som na tvojom mieste sla k lekarovi.
ja som mala mensie bolesti v bodbrusku a poslal ma hned na rastislavku na CTG. az tam som si uvedomila, ze mi tiez tvrdne brusku v nejakych intervaloch. kedze som dovtedy robila, som pocas dna vobec nemala cas a priestor na to mysliet a tiez ako prvorodicka, som nevedela ake to je keby mi tvrdlo brucho.

ja mam na to tvrdnutie nasadene magnesium v dost vysokych davkach, ktore beriem uz vyse mesiaca (teraz som PN) a snazim sa doma lezat hore nohami, lebo sa mi maly tlaci dole, no nastatie sa este neotvaram 🙂 dalej mi povedali, ze toto tvrdnutie su tzv. vnutorne kontrakcie, ktore by mohli viest neskor k predcasnemu porodu...

tintinka
6. aug 2009

lillie, kolko toho magnezia denne mas brat?

lillie79
6. aug 2009

4x2 tabletky - jedna tabletka ma 500mg ... a dost mi to pomaha, sem tam zabudnem 4x zobrat, ale 3x denne vezmem. ja som mala predtym aj dost krce v litku a na spodku chodidla a odvtedy v pohode a tiez mi brusko netvrdne, len ked sis lahnem na chrbat, ale to mi lekar povedal, ze je to OK ak po par sek. to prejde, lebo v tej polohe sa dieta tlaci na organy a cievy a preto mi stvrdne na par sek.

tintinka
6. aug 2009

ja mam brat tiez 4x2 tabletky, nie ten obyc. magne b6, ale magne b6 premium, ale sa priznam, ze ja som strasne nezodpovedna v brani liekov, takze beriem kedy ma napadne 😒
ale i tak co kade tade citam, tak pisu, ze sa ma brat do 34 tyzdna a tak, lebo vraj brzdi kontrakcie ci co, ze sa potom maternica nemoze pripravovat na porod, tak ja neviem. uvidim co mi povie lekarka v sobotu. nechcela by som prenasat. uz mam toho dost.
takze ty ides tiez k melichovej? mne sa marilo minule ze spiminala nieco o dovolenke, ze desiateho ide? no tak ja dufam, ze ma to chyti taky cas, ked tu bude, ked uz som sa rozhodla mat k porodu vybaveneho lekara.

jankaaa
6. aug 2009

ahojte babenky magne sa ma brat len do 34-36tt lebo to brzdi kontrakcie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre