Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuzana355
7. sep 2009

no jastne ak vás budú prepúšťať tak ti to prinesie a uvidíš aj podla počasia určite pobal malej svetrík alebo mikynku.
hlavne tu čiapočku a rukavičky nezabudni už aj do porodnice.
aaaaa tak sa ti to už krati tešíš sa už si prichystaná 😉

deny3
8. sep 2009

ahojte 🙂
v téme som nová, už dávno som sa rozhodla pre pôrod na Rastislavke, dúfam, že to neoľutujem 🙂
lekárka mi už dala lístok na prevzatie do starostlivosti, kedy je tam najlepšie ísť ? lebo ráno je tam nenormálny nátresk a mne sa nechce stáť v rade hodinu. Treba sa asi najprv objednať na prvú poradňu.

tintinka
8. sep 2009

deny, objednat sa netreba. staci prist. ja som tam na prvykrat dosla asi o stvrt na osem (zacinaju o pol osmej) a cakala som tam asi 20 minut. takze 5 minut po pol osmej ma zobrali. vyzeralo to tak, ze je tam dost ludi, ale cakali tam viaceri a tehotne brali hned dnu, takze to slo celkom rychlo.

zuzana355
8. sep 2009

ahojte kočky deny ty nemaš spania ešte si vychutnávaj spánok kým možeš 😉 😀 😀

deny3
8. sep 2009

díky, no snáď sa tam zajtra dovalím. Len neviem na čo ma tam už lekárka poslala, ked mi dala ešte aj useba na 16.9. poradňu. Takto budem pod dvojnásobným dohľadom 🙂

jenn44
8. sep 2009

Zuzanka, tesim tesim, velmi 🙂)) a ano, rukavicky zbalene aj ciapocka 🙂
deny3 juj aj mna to caka, neviem sa dockat, kedy zacnem chodit do nemocnice a nie ku mojmu gyndošovi 😀

deny3
8. sep 2009

ahoj jenn, vidím, že tiež si októbrovka. No ja neviem, aj sa teším, ale aj bojím, už je to tak blízko !!!!! vyberáš si pôrodníka ?

zuzana355
8. sep 2009

deny radšej dvojnásobný dohlad aspon máš istotu že je všetko ok.
jenn už nemáš vela uvidíš zbehne ti to rýchlo už o týžden možeš íst na poradnu do nemocky.

jenn44
8. sep 2009

deny, nevyberam, nejak som usudila, ze sa mi to na rastislavke neoplati... ty mas?
zuzi, hej, krati sa to 🙂 cim viac, tym horsie sa citim, neviem si predstavit, ako sa budem citit v 40tt 🙂)))

deny3
8. sep 2009

jenn tiež som nevybrala, zatiaľ, uvidím aká bude prvá poradňa tam. Ale neviem, každá si pochvaľuje niekoho iného, v kontakte som už bola aj s Dankovčíkom aj s Urdzíkom, aj moja lekárka st. Mikulová tam robí, všetci sa mi zdali fajn, neviem podľa akého kľúča by som si vybrala.
doteraz bolo tehotensvo fajn, ale posledné týždne už nespím, rátam dni do pôrodu.

jenn44
8. sep 2009

deny, ze vraj tam je vela dobrych doktorov, a neoplati sa platit im, oni sa o teba postaraju dobre a co som pocula od znamych, ze ked mas niekoho vybaveneho, sestricky sa staraju menej (odcudzuju trosku). Neviem, uvidim tiez ako... 🙂 st. Mikulova bola moja lekarka, no sa mi nelubila a strasne pomaly robila, tak som presla inde, ale ze vraj je dobra.
No, ja akonahle sa rano zobudim uz som unavena, je to normalne? :(

deny3
8. sep 2009

o tej pomalosti mi nemusíš hovoriť, o desiatej si dáva kávičku, aj ten vek už vplýva na rýchlosť, zabúda, ale nejak to už u nej dobojujem.
únavu poznám, doobedu zdriemnem, poobede tiež a večer poháňam muža do postele, lebo už chcem spať. Ale ja to prikladám aj tomu, že v noci zle spím, veľmi ma bolí tam dole, mám problém sa pretočiť. A vraj aj málo železa spôsobuje únavu, to dopĺňam tabletkami a aj tak mám málo.

zuzana355
8. sep 2009

deny dankovčík je super ale je straaaaaaštne zaneprázdnený človek urdzik je tiež super u neho som rodila mala som ho vybaveného a som bola spokojná a sestričky ma sskor obskakovali ako keby obchadzali 😀 😀 😀 😀
a prišla som do kontaktu aj s mikulovou ale mladšou a ta je fajn. niektoré boli s nou spokojné iné na nu nadavali.

zuzana355
8. sep 2009

kočky ja som v noci tiež nespala zaspavala som nadránom a ráno sa mi velmi ťažko vstávalo 🙄

jenn44
8. sep 2009

to s tym spankom poznam a pri prevalovani... ach to je bolest, ale tak co mam robit ked mi jeden bok trpne? tak najprv ide brucho a potom ja 😀 uz fakt neviem ako vydrzim tych predpisanych 6tyzdnov :((( zacina to byt na nervy.

zuzana355
9. sep 2009

inak kočky vy máte skoro rovnaký termín možno sa tam aj stretnete.

zabudla som sa opýtať minule keď som bola za dr. že či sa menili ceny na nadštandardke kamoška ide tiež rodiť ale ešte je len na začiatku tak ma čas vy beriete niektorá nadštandard 🙂

jenn44
9. sep 2009

zuzka, hej, mno, mozno sa aj stretneme 🙂)) fakt. nadstandard? chcela by som, ale sa bojim tej samoty, tak na izbe, snad budem mat zlate spolubyvajuce, pokecame 🙂 vy, bambulky, sa ako mate?🙂

jankapo
9. sep 2009

Ahojte baby,
zuzka, za nadstandard sa plati nejakych 23eur na noc. Ja som si ho rezervovala, ale velku nadej si nedavam. 😔 Uvidime. Ja by som vydrzala aj na chodbe, kebyze mi niekto slubil ze budem len tie povinne 4 dni. 😀 To sa este da, kazdy dalsi den by bol pre mna hrozou. Veru sa ja modlim, nech nema drobec zltacku.
Ja nadstandard ano, prave kvoli samote. 😉 Ja uz som si klasicku izbu uzila, bolo to ok, ale ked ste 16mes. vkuse s dietatom a cakaju vas roky s 2 detmi, tych par dni samoty by mi padlo ako hotel. 😀 Uvidim, ci to nebol len taky nesplnitelny sen. 😒 Ja a moje babo. A manzel na izbe- aspon na chvilu. Inak som tvor spolocensky. 😅
Ako prvorodicka by som nadstandard nebrala asi. 😝 To mi fakt rychlejsie ubiehalo ked sme boli 2-3. Ta podpora vzajomna bola super.

Jenn, ako pises, je to uz o nervy, kazdym dnom som podrazdenejsia. To brucho mi zavadzia uz vkuse, pripadam si neschoppna, a potom- musim este par dni urcite vydrzat. 😝 Takze aj by som rodila aj nie. 🤐
Uz nech su Vianoceeeeee!!!! 😵 😵 😵

tintinka
9. sep 2009

ahojte.
ja som pri prvom nadstandart nemala. boli sme tam kvoli zltacke 9 dni. po tom piatom by som uz nadstandard pokojne brala, lebo mi nerobilo dobre pozerat ako sa pri mne na izbe menia. teraz sme skoncili tak isto. bola som na normalnej izbe, ale na 9 den, ked povedali uz dalsim dvom co so mnou lezali, ze idu domov a ja stale nie, tak som mala dost. a akurat dosla sestricka, ze sa uvolnil nadstandard ci nechcem, tak som hned brala. a dobre mit o padlo, hoci som tam bola uplne sama. v nemocnici sme boli 11 dni, z toho 2 na nadstandarde a nelutujem. aj ked 23 eur je teda na noc dost. ale co uz.

deny3
9. sep 2009

ahojte 🙂
no kto vie, či sa s niektorou nestretnem v nemocnici 😉 nechcem byť voči malému hnusná, ale dúfam, že rodiť budem trochu skôr, ako mám termín, už fakt rátam dni, resp. noci, lebo najhoršie sú noci, deň stále nejak v pohode ujde. Dnes som bola na Rastislavke,ale bolo mi povedané, že stačí prísť o dva týždne. To už začína byť vážne 😀
A zároveň som tam skočila aj ku pediatričke, celkom sa mi pozdávala hneď prvá, dr. Focková, poznáte niektorá ?
Nadštandart by som aj brala, ale bojím sa tej samoty na izbe, takže asi klasická izba, dúfam, že tam tak dlho nebudeme, ale ako písala tintinka, keď príde žltačka, tak si nevyberieme.

jenn44
9. sep 2009

jankapo, na teba to o chvilu pride nebojaj 🙂 tesis sa? ja viem, je to na nervy, ale si predsa len blizsie ako ja :D
deny, aj ja ratam, ze budem rodit skor, ze vraj baby aj prichadzaju na svet trosku skor, hlavne kvoli tomu datumu nechcem aby sa vtedy narodila... (mame tak narodenych 3znamych a ako to slusne nazvat... ehm, su to ,,svine, 😖 ja viem, ze babo je take ako si vychovam, ale aj tak... ja budem mat asi pediatricku v novej, hned oproti mojej lekarke, tak neviem... nemam este nic vybrate, ale uz uvazujem

evca35
9. sep 2009

ahojte,
aj keď mám do pôrodu ďaleko, chcela by som rodiť na Rastislavke. Ležala som tam na gynde, celkom sa mi to tam pozdávalo. Ale neviem ako to vyzerá na popôrodnom oddelení. Preto by som bola veľmi rada, ak by ste mi to prezradili, ak ste tam už boli 🙂

hlavne ako vyzerajú sprchy a WC, na 5. posch. sú sprchy nové, kachličky, dlažba, zaťahovacie dvere. 3 sprchovacie kúty spoločné na chodbe. Ale vraj na 4. je to zastarané. Môžete mi dať odpoveď?

Držím všetkým čakateľkám prsty nech všetko dobre dopadne.

zuzana355
9. sep 2009

ahoj evca na piatom som ležala aj ja takže viem to porovnať velký rozdiel nie je ako sprchy sú o niečo staršie ale su vždy čisté upratovačky tam chodili stále pratať aj 3 až 4krát za deň takže je to podla mňa v pohode.

natalia
10. sep 2009

čaute baby,ani ja neviem spávať 😝 ,zobudím sa o pol tretej a ťahám tak do pol šiestej 😝 no apotom vstávam až s malou o ôsmej 😀 😀som hotová a začínam byť parádne unavená 😲tak neviem ako to do novembra potiahnem 😉 😉 😉ináč lillie ani lenuska sa neozývajú takže predpokladám že už porodili 🙂je tu niekto so mnou november/december?valhali sa tiež dávno neozvala 🙂ináč ja už somrozhodnutá pre Rastislavku 😉mám to najbližšie,lekára si neviem či mám vybavovať,pri prvom som si vybavila a figu z toho,ako tu už bolo písané každý odo mňa bral ruky preč,vravia že je aj lepšie keď nemáte nikoho vybaveného, chcela by som nadštandard 🙂pri prvom som nemala 😝 vadilo mi že na sprchu aj záchod musím prejsť celú chodbu ,návštevy na chodbe 😝 ,zase bolo super že sme boli tri mohli sme kecať a vzájemne si postrážiť detičky,tak neviem či sa mi teraz ujde,bola som sa zapísať začiatkom augusta 😉 ,ináč baby vraj chodia aj pol roka dopredu 😀 😀

dorotee
10. sep 2009

Ahoj dievcata,
mala som termin porodu 8.9 a vobec brusko neklesa, neotvaram sa, maly je vraj velky na moje rozmery a vyhliadky na porod podobne ako pri prvom (uz som to pisala - 6 dni vyvolavania, 38 hodinovy porod a nakoniec ho vybrali vakuom lebo cisarsky by nestihli, maly bol omotany pupocnou snurou a museli ho ozivovat) Tento lekar nechce nic podobne riskovat, tak rozhodol ze v pondelok idem na sekciu spinalom. Nemate s tym niekto skusenosti? Kedy mozem vstat z postele a budem vobec vladat? A dostavaju deti aj tak zltacku? Syn ju nemal ani ja ked som bola babatko 🙂 A hlavne kedy sa bezne ide domov? Niekto vravel ze pri klasickom porode po piatich dnoch, a po sekcii po siestich dnoch, je to taK? Davaju sestricky nieco proti bolesti? A ako sa stahuje maternica? Dostanem mliecko skoro alebo to trva dlhsie? Asi privela otazok, ale uz to mam davno za sebou... a mnohe mate cerstvejsie skusenosti... a beru sa do porodnice bezne veci ako pri klasickom porode?

A este som postrehla debatu o tlaceni. Najlepsie je pocuvat co ti radia lekari, ale kedze moj syn bol vysoko a dole som ho vobec necitila, tlacila som zbytocne, sice so zatvorenymi ocami, ale aj tak som mala krvne podliatiny na ociach (cele cervene) na hrudi, na rukach... dostala som sok, ked som sa po porode videla. Asi po desiatich dnoch to nastastie zmizlo, ale maly mal krvne podliatiny na ocnom pozadi, preto sme museli byt dlhsie v porodnici a este poskodenie mozgu a ine komplikacie (vplyvom vakuumextraktora). Od toho porodu preslo viac nez desat rokov, ale devat mesiacov mam strach, aky bude tento porod.

Nechcem nikoho strasit, lebo tak ako su lahucke porody su aj hororove s happyendom. Syn sa zo vsetkeho stastne dostal (cvicenie Vojtovou metodou), aj ked ma nasledky, ale je talentovany v mnohych oblastiach - podla neurologa ked sa mozog poskodi, jedno poskodenie je stale na ukor nejakej inej casti mozgu, ktora je na tom lepsie 🙂
Som rada, ze sme to prezili obaja a sme spolu 🙂

A este jedna otazka, poznate dobreho pediatra na Rastislavke? Ktora lekarka je dobra a nedava zbytocne antibiotika?

DAKUJEM

dorotee
10. sep 2009

Evca35, v nedelu idem na prijem. Ked vsetko dobre dopadne, napisem ti ake to tam bolo 🙂

dorotee
10. sep 2009

Aha, este k tomu CR. Manzel moze byt pri porode len v pripade, ze je lekar. A este je druha moznost, ak chce byt pri porode sekciou, moze byt za sklom. Ak by odpadol, nech si s nim daju rady sestricky a nie lekari, ktori budu mat pracu s nami 🙂 cakame chlapceka.

dorotee
10. sep 2009

Dievcence, to spanie je nocna mora a pre mna. Skuste caj z medovky, neviem ci pomaha, ale spim aj dve hodiny v kuse a po prechadzkach po byte este dalsie dve hodiny. Blbe na celom je, ze ani cez den neviem spat a dospat si deficit ☹ lahnem si sice, ale len tak oddychujem, neviem zaspat.

natalia
10. sep 2009

Dorotee,to akoby som čítala o svojom prvom pôrode 😲 ,aj ja som bola po termínová,dieťa bolo vysoko,vôbec som sa neotvárala, dávali mi vyvolávačky,najprv oxytocín bez efektu potom prostaglandíny, začala som rodiť asi 32 hodín po vyvolávačkách ,pôrod bol katastrofa,malú vyťahovali kliešťami,pupočná šnúra okolo krku a opačná tvárová poloha,ja som mala roztrhnutý krčok kompletne,takisto sme cvičili Vojtovku,začali sme už 2 týždne po pôrode,no a teraz sa bojím druhého pôrodu,mám z neho panický strach,vzhľadom nato čo som prežila by som skôr brala sekciu,môj gynekolog zatiaľ o tom neuvažuje ,tvrdil že to prichádza do úvahy len v prípade že b ysom opäť prenášala a neotvárala sa,tak neviem,bojím sa že by som spanikárila a nevedela vôbec spolupracovať 😉 ale vyzerá to tak že ma budú opäť nútiť do spontánneho pôrodu. 😉

zuzana355
10. sep 2009

ahojte kočky tak ako čítam tie vaše porody tak kebyže nemam ešte deti tak sa zlaknem porodu 😕
ešte dobre že ja som mala bezproblémové a hlavne rýchle porody.
kočky ak vy mi vynosíte tak ja vam porodím ak by sa to tak dalo 😉
ale prajem vám druhé porody bezproblémové a rýchle 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre