Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

ivkafu
11. jan 2011

ako pise @andiekens kamoska ju dobre informovala jej to tak a navsteva moze prist kedy kolvek okrem noci 😉 , dietatko ukazuje sestricka.

Ja som chcela ukazat maleho sama ( nevedela som ze sa to nemoze) a videla ma sestricka a to to ste mali pocut aka bola ... ja na novorodenecke spominam zle, teda cest vinimkam 🙂 , a nieje ot len pre tuto situaciu to bolo len raz.

ivkau
12. jan 2011

@andiekens
ja som tiež rodila na Rastislavke, s ukazanim malej som dopadla tak ako ivkafu, a tiež nemam velmi dobre spomienky na novorodenecke, boli tam asi 4 ochotne sestričky, čo aj poradili. Ine len doniesli a odišli. A lekar tiež nič moc, boli sme tam 14 dni ....... 🙄

ivkau
12. jan 2011

ale inak bolo fajn, aj sestričky čo sa starali o mamičky boli fajn aj lekari. Milý a príjemný

andiekens
12. jan 2011

@ivkau a rodila si prirodzene, ci sekciou ? veeelmi by ma zaujimalo ako funguje viac veci po sekcii u nich.. 😕

ivkau
12. jan 2011

@andiekens ja som rodila sekciou, tak sa kludne pýtaj čo Ta zaujíma, rada odpoviem 🙂

andiekens
12. jan 2011

@ivkau mna caka sekcia cca po 20.2.februari a zacianam pomaly ale isto stresovat. preto sa chcem spytat ako si to zvladla, ci to bola planovana sekcia a ake boli bolesti ?ako casto ti ho nosili drobca na kojenie a kedy ti ho dali na izbu ? a po akom case sa ti spustilo mlieko ? sa opsravedlnujem, ze tolko otazok naraz.. 😅

viki81
12. jan 2011

@eviku61 to by bolo super keby sme sa stretli.. uz vies pri kom budes rodit?

majulienka27
13. jan 2011

ahojte nie je tu nejaká mamička ktorá bude rodiť koncom mája? prajem príjemné tehuľkovanie 🙂

10andrea12
13. jan 2011

@majulienka27 ja mam termin koniec maja zac juna mozno sa stretneme 🙂

majulienka27
13. jan 2011

@10andrea12 ak budeme mať šťastie tak možno hej, aj keď rozdiel máme tri týždne ale nikdy nevieme 🙂

10andrea12
13. jan 2011

@majulienka27 no ved to mozme sa my poponahlat alebo vy pretahovat termin 🙂 aj si vybavujes lekara?ja nie

majulienka27
14. jan 2011

tak to radšej prvú možnosť si vyberám, ja by som radšej skôr ako keby som mala prenášať, ja si tiež nevybavujem lekára, zbytočne vyhodené peniaze si myslím, ani pri prvom pôrode som nemala nikoho vybaveného a tu som. Rodila som síce v Šaci ale je to úplne jedno kde rodíš, odrodiť ťa musia, väčšia časť roboty je aj tak na tebe 😅

mam4
14. jan 2011

maminy co ste teraz rodili na rastislavke, je tam uz volne Wifi, neviete niektora ??

10andrea12
14. jan 2011

@majulienka27 to so dobre povedala aj ja vravim ze odrodit ta musia a vyhadzovat zbytocne peniaze na zazmluvnenie lekara je upna hlupost ja nechapem vobec tie matky co si to vybavuju to uz asi ozaj nevie kam s peniazmi a tak isto platit nehorazne peniaze za " NADŠTANDARDNU" izbu za tie peniaze co vsetko mozem mat 🙂 a co sa tyka platenia lekarom nech sa potom necuduju matky ako sa k nim niektore sestry alebo lekary iny spravaju co mam z toho ze jeden lekar ma bude obletovat ked ine sestry a lekary ti daju potom pocitit ze nech sa stara o teba ten komu si dala peniaze najlepsie nedat nic a pokoj.Ale to my ludia sme taky hlupi ze sme si lekarov naucili aby od nas cakali peniaze

ivkafu
14. jan 2011

Podla mna to budes vediet porovnat az v tedy ked si odrodis pri zazmluvnenom a aj pri nezazmluvnenom dr., tu starostlivos a vsetko okolo toho 🙂 to nieje len ten samotny porod, ked si uz na koze, ale starostlivost pre porodom a aj po porode. Ja som mala moju dr. a nic nechcela ani korunu, ale starostlivost bola ako keby som mala zazmluvnenu, to musim povedat. Myslim ze je to kazdej osobna vec ci chce, ale neche zazmluvnit 😉.

ivkafu
14. jan 2011

@10andrea12. Podla mna to budes vediet porovnat az v tedy ked si odrodis pri zazmluvnenom a aj pri nezazmluvnenom dr., tu starostlivos a vsetko okolo toho to nieje len ten samotny porod, ked si uz na koze, ale starostlivost pre porodom a aj po porode. Ja som mala moju dr. a nic nechcela ani korunu, ale starostlivost bola ako keby som mala zazmluvnenu, to musim povedat. Myslim ze je to kazdej osobna vec ci chce, ale neche zazmluvnit

10andrea12
14. jan 2011

@ivkafu ano je to osobna vec ale moj nazor je ze su to zbytocne vyhodene peniaze

zuziq8
14. jan 2011

@10andrea12 my nemame peniaze na vyhadzovanie a nepotrebujem ani "nadstandard" na tych par dni v nemocnici... ale lekarku si chcem dohodnut... predsa len sa o mna stara cele tehotenstvo, okrem toho som na rizikovom... mozno preto ze pre mna je to blizka osoba aj mimo nemocnice a najma pri prvom porode tam chcem mat svoju lekarku...

buburka
14. jan 2011

@mam4 nerodila som este, ale volne wifi tam 100% nie je 😉

mam4
14. jan 2011

@buburka dik za odpoved aj ked si ma nepotesila 😵
inak ja som tu rodila pred 2 a pol rokom a o par tyzdnov tam budem znova ... po vlastnej skusenosti si myslim ze je dobre tam mat niekoho znameho alebo vybaveneho, lebo mozte mat smolu ako ja ze som hned na zaciatku natrafila na 2 velmi neprijemnych porodnikov ktori mi to velmi znechutili namiesto podpory a pocitu ze je o mna postarane som sa stretla s aroganciou a velmi chladnym, hrubym sposobom ... a nebola som tam jedina ku komu sa spravali ako ku kusu masa a nie k cloveku aj co sa tyka sestriciek ... mozno mali akurat blby den, mozno ze len vela rodiciek naraz ale aj tak je pre mna porod intimna vec pri ktorej chcem byt v pohode a nie sa stresovat popri predychavani kontrakcii ...
je to zazitok na cely zivot tak preco si ho nevychutnat 🙂 na hluposti clovek vyhodi kopu penazi, preco nie aj za porod ak mi to zaruci pohodlie 😉

buburka
14. jan 2011

@mam4 😒 a nerozmyslala si po takej skusenosti nad porodom v inej nemocke teda?

mam4
14. jan 2011

@buburka nie lebo su tam aj super porodnici a super sestricky a tak je to asi vsade a nakoniec mi rodina vybavila porodnika ktory sa ma ujal a vsetci boli potom ovela milsi, vychadzali mi v ustrety tazke nakoniec som bola spokojna a neplatili sme nic len manzel po porode celemu personalu co bol pri tom odniesol "darceky"
neviem ako sa volal ten lekar co ma tam prevetral ale mozno ina mamicka by ho vychvalila do neba ale viem urcite ze mlade doktorky co su tam boli mile ku kazdej rodicke a to pri mne odrodilo dost zien za tie 2 dni 😵 asi ti postarsi uz maju dost a ked im tam pride mlada baba a nebodaj oponuje alebo ma inu predstavu tak su z toho mimo, za komunizmu take nezazili 😀

10andrea12
14. jan 2011

@zuziq8 ved ja vravim ze to je kazdeho osobna vec pre mna su to vyhodene peniaze odrodit ma musia a moja lekarka aj tak nerobi porody tak mi je to fuk kto tam bude ja lekarom verim

buburka
14. jan 2011

@mam4 🙂

majulienka27
14. jan 2011

@10andrea12 ja som tiež tvojho názoru, peniaze sa zídu aj inde, aj keď je pravda že aj na väčšie hlúposti vyhadzujeme a nevadí nám to. Každý nech si urobí po svojom, potom len na seba bude nadávať že to mohol spraviť inač, ja som mala šťastie pri prvom pôrode tak dúfam že aj druhý bude taký.

10andrea12
14. jan 2011

@majulienka27 ja viem pochopit ze niektore sa boja a chcu mat istotu ze bude vsetko ok ale komplikacie mozu byt aj ked mas niekoho zazmluvneneho a tie ked maju byt tak budu a aj zazmluvneny aj nezazmluvneny lekar musi robit vsetko pre to aby to dobre dopadlo a ked ma byt niekto sprosty tak bude tych par dni prezijem

dusika11
15. jan 2011

ahojte rodila som v decembri dvojicky na rastislavke.....moja doktorka mala dovolenku rodili ma tí co mali sluzbu sekcia...boli velmi milí zlatí ja spominam len v dobrom..zazmluvnit nezazmluvnit...to je otazka...ja odporucam ist na blint a nechat si peniazky pre babetka lebo sa tam o vas postaraju..potom si mozete dotycneho doktora uctit cim chcete tod moj nazor......
ja som sa velmi bala a mali neuveritelnu trpezlivost aj anesteziologovia so mnou..cely tym lekarov.......a aj sestricky na novorodeneckommmmmmm.

zuziq8
15. jan 2011

@10andrea12
@dusika11 ja si chcem lekarku dohodnut, teda dohodnut sa priamo s nou, nie zazmluvnovat cez nemocnicu, lebo vtedy ide dost penazi nemocnici... okrem toho nikdy nemas iste ci ti pride dany lekar a samozrejme postarat sa o teba musia aj ini...

dusika11
15. jan 2011

@zuziq8 no dohoda z lekarkou po mojom porode je to dost nerealna zrazu bolesti a zhanaj lekarku..... ale funguje to tam tak, ze vedeli ze som pacientkou jednej lekarky.postarali sa o mna..a ten co mi robil cisarak bol kazdy den pri mne fakt daval pozor ake infuzie dostavam...neuveritelna starostlivost a nemal odo mna nic ..takze nemusis sa bat aj ked tvoja tam nebude budes ok.....vsetci su tam dobrí a fakt si chodia strazit pacientky ktore operovali,, ja neviem kedy su tí ludia doma..vkuse som ich videla bud na porodnej pooperacnom gynekologickom alebo novorodeneckom oddeleni neuveritelne makaju

zuziq8
15. jan 2011

@dusika11 ved jasne, ja len vravim ze chcela by som rodit pri svojej lekarke, ale uvidim ako to vydje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre