Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuzana355
28. sep 2009

natali ešte máš čas s nakupovaním ja som až od 36týždna mala už takpovediac všetko čo som potrebovala takže ty ešte máš určite trocha času. A s tým trávaním no može to byť veď žalúdok máš už poriadne zatlačený 😀 😀 tak možno ti to už nesadlo tak ako pred tým.
a lekára ak nemaš problémy tak máš tiež čas trocha do nemocky ideš až v 36týždni tak stačí ti až vtedy sa rozhodnuť 🙂

lenka_66
29. sep 2009

jenn , salviu tehulky nemozu ani z rychlika.

dorotee
29. sep 2009

Natalia a Zuzana355 vidim ze ste to mali rovnake s kojenim ako ja. Natalia akoby som citala svoje pokusy (tobolky, vinea, cierne pivo...) a vysledok stale rovnaky. Dnes sme boli s Tejkom na poradni a za tyzden pribral 310g a lekarka to tiez nevidi tragicky. Kojim co sa da, vecer si odsajem 20 ml a hovori ze je to lepsie nez nic tak tiez sme na nutrilone a chvalabohu ma dobre travenie. Aj pri starsich to bolo tak a podobne ako Zuzana355 neboli chorlavejsi ako ine kojene deti skor naopak - ziadne alergie ani ine ochorenia - nastastie 🙂
Lilie skusaj a uvidis. Aspon si povies, ze si robila co sa dalo 🙂

zuzana355
29. sep 2009

lillie dorotee má pravdu skušaj skušaj a skušaj snáť sa mliečko rozbehne 😉
jenn tebe skoré uzdravenie prajeme 😉

evca35
29. sep 2009

jankapo sa ešte nevrátila domov? už má malého v albume, je zlatučký.

lillie79
29. sep 2009

ahojte kocky,
dakujem za povzbudenie 😎
zakazdym si ho prilozim a kojim. v posledne dni je to uz lepsie, lebo pekne chyti bradavku s dvorcom a uz aj saje lepsie ako predtym. som si zacala na noc odsavat mlieko, ale som prestala. radsej si ho budem aj v noci prikladat. ja som z vykla odsat z oboch prs cca 50-70ml. v nemocke mi primarka povedala, ze ak neodsajem z jedneho 100ml tak je to zbytocne, no aj tak sa nevzdavam.
zatial pijem caj pre kojace mamicky a zacnem aj pivo (i ked nemusim... ☹ ) ale pre Samka urobim maximum. no a samozrejme po kazdom kojeni musim dokrmovat Nutrilonom. uz som s tym zmierena a robim maximum, aby som kojila co najdlhsie. hlavne, aby bol malinky zdravy a rastol nam do krasy 😀

natalia
30. sep 2009

Lillie no to máš super že dokážeš aspoň toľko odsať 🙂 ,mne išlo tak 20 ml z oboch prsníkov aj to som sa vytrápila 😝 😝 😝 ,ale snažila som sa ako divá, a to mám prsia veľké 😀 😀 😀 ,nemala som mliečko ani v nemocke po pôrode 😢,a to mi primárka hneď aj zavesila že čo sa divím po takom pôrode 😲 😲,domov sme išli o 300 gramov chudší 😝 😝 😝 ,vtedy som to strašne prežívala hormony 😀 😀 😀 ,dnes by som to nebrala tak tragicky,poznám mamičky čo koja viac ako rok a detičky už aj tak brali antibiotiká,takže keď je menej mliečka nevadí,myslím že hlavné je že sa snažíme,poznám baby čo kojenie vzdali po mesiaci lebo sa im nechcelo a bolo pohodlnejšie do mesta vziať fľašku,alebo kočku ktorá to zabalila po mesiaci kvôli cigaretám??? aj také sú. 😲 😲

lillie79
30. sep 2009

ja som si myslela, ze mliekto nebudem mat 😢 lebo mam male prsia, ale to je haluz... no aj tak musim kojit cez klobuciky, lebo maly mi nevie chytit bradavku aj dvorec. v nemocke mi bradavku iba dohryzol a zbytocne ma naviac boleli a som ich mala cele od chrasty a krvave 😔
ale teraz mu to celkom ide, i ked na zaciatku streckuje, lebo sa mu nechce tahat, vsak preco aj... ked cez flasku to ide lahsie, ale bohus ho nutim a po par min. zisti, ze flasku nedostane tak rychlo, tak sa prisaje 😝
proste sa musime trochu obaja potrapit...
ja to urcite nezabalim. budem kojit kym budem mat mlieko. ja by som umele chcela vysadit, ak by sa podarilo, ale nevidim to realne, kedze vidim, ze ako mi taha z flasky ☹ je to jednoduchsie a lahsie. a este k tomu je ten moj maly prefikany maly betar. z prsnika si potiahne kym sa mu naplni priestor v klobuciku, potom trochu cucka a potom zasa si potiahne. cize si dava prestavky a niekedy len tak pocmulkava... 😝 😝 😝

jankapo
1. okt 2009

ahojky rastislavky,
len davam vediet,ze nas dnes pustili domkov, zltacka nas trapila... 😒 teda hlavne mamku, Tomino ju prespal... 😀
porod bol krutyyy, ale uz som zabudla... 😉 sitie uz necitim, dokonca som sa dnes pristihla ze kojim v tureckom sede!!!
hah. rodila ma melichova
rozkecam sa inokedy, na dnes mam celkom dost... 😝
inak, nerodte teraz,porodnica zas kompletka plnaaa.... 🤐

lenka_66
1. okt 2009

janka gratulujem 😵 😵 😵

zuzana355
1. okt 2009

ahoj lenka ako sa máte malý počuva 🙂

jenn44
2. okt 2009

Gratulujeeem 🙂 porodnica bude plna asi stale, je dost popularna... tak dufam, ze miesta vyriesia... 🙂)) vsetko dobre prajem 🙂

dorotee
2. okt 2009

Jankapo aj ja sa pripajam ku gratulacii 🙂

Este by som mala otazku do eteru, lebo vznikli rozne debaty na temu, ci dietatko balit nasiroko alebo nie.
Pri odchode z porodnice mi povedali ze deti sa nemusia balit nasiroko. Ortoped povedal, ze klbiky su OK. Ja pre istotu este tento mesiac balim a uvidime, co ukaze USG coxi, ale aj sestre v BA na Kramaroch povedali to iste, ze deticky nemusia byt balene, lebo plienocky to dostatocne oddelia.... ake mate info vy?

DAKUJEM

natalia
2. okt 2009

Gratulujem jankapo k malému anjelikovi 🙂 🙂 🙂 ,nestraš,prečo bol pôrod krutý? 😝 😝 😝 ,ja už začínam byť pozitívne naladená tak mi to baby nekazte 😀 😀 😀 ,napokon mi ani nič neostáva 😀 😀 ,už je ťažšie sa zohnúť aj obuť 😝 😝 😝 .
Ináč k tomu dorotee že detičky sa už nebalia naširoko -ja som o tom ešte nepočula????,aj ja som balila cca do 5 mesiacov-a tiež sme mali od začiatku klbiky OK ale ortopedička povedala že treba tak treba,tak dobré vedieť budem sa nato pýtať. 🙂

evca35
2. okt 2009
dorotee
2. okt 2009

Evca35 dakujem za linku 🙂
Svokra si mysli, ze vymyslam, ked som jej to povedala.
Nechape ze vyvoj a vyskum napreduje v kazdej oblasti mediciny a ked teraz prisli na to, ze to nie je nutne u kazdeho babatka je to plus. Ja pre istotu minimalne do USG balim nasiroko, lebo tym urcite nic nepokazim. Spytam sa potom ortopeda, lebo kazdy moze mat samozrejme aj vlastny nazor na taketo vysledky vyskumov.

daniella1978
2. okt 2009

Ahojte baby,

som tu nová a som 19tt , chcela som sa opýtať či ste spokojne z nemocnicou a či niektorá z vás rodila pri dr. Dankovčíkovy

evca35
2. okt 2009
lencici
2. okt 2009

Ahojte moja známa prišla z nemocnice včera a poviem vám nebola veľmi spokojná s prístupom sestričiek na novorodeneckom. Vraj boli odmerané a nepríjemné. Našťastie tam bola 5 dní a to sa ešte dalo vydržať...

dorotee
2. okt 2009

Ahoj Daniella1978 vitaj medzi nami,

rodit pri Dankovcikovi by bolo super, lebo je to velmi dobry odbornik, ale bohuzial velmi zaneprazdneny a mnohe dievcata, ktore ho mali dohodnuteho neboli spokojne s tym, ze nemohol, alebo nestihol alebo z nejakych inych dovodov nebol pri porode. Ak mas istotu ze ti pride k porodu tak to je fajn, mozes byt kludna.

Co sa tyka nemocnice, kazdy ma ine skusenosti ale v zasade si myslim, ze sa to tam da vydrzat. Je to len par dni a doma sa uz po porode mozes vytesovat z drobceka.

lillie79
3. okt 2009

ahojte kocky,

jankapo - GRATULUJEM 😀 😀 😀 a prajem vela zdravia a trpezlivosti, vela mliecka a krasnych chvil s drobcom 🙂

co sa tyka balenia nasiroko - ani v nemocke ich nebalili. povedali, ze ked chcem mozem mu dat postolky, ale podla zakona to uz nie je povinne. myslim, ze ani v Saci uz nebalia. mne tiez ortoped v nemocke povedal, ze su klbiky OK. no moje pediatricka povedala, ze mu mam davat postolky kym pojdem k ortopedovi a on mi uz potom povie, ci treba alebo nie a podla toho sa budeme riadit. 😎

lencici - ani ja som nebola spokojna, cest niektorym pediatrickam v zavislosti od zmeny, inak totalne hroza 😢

daniella - ako pise dorotee, ak ho mas na 100% dohodnuteho a je to tvoj dobry znamy, tak ano. ak nie, tak sa moze stat, ze nepride 😔 . ja som rodila u frivaldskej a bola som velmi spokojna. mala som rodit u melichovej, ale bola na dovolenke.

drzkajte sa !!!
😉

natalia
3. okt 2009

čaute baby,lillie ako ide kojenie?zlepšilo sa? 🙂 ja som dnes začala nakupovať,haha mám už jedno balenie newborn a to je tak všetko 😀 😀 😀 ešte že mám kopu vecičiek po malej 🙂 🙂 🙂
daniela-ja som mala dohodnutého k pôrodu Dankovčíka-poznal ma dobre,chodila som k nemu viac ako 2 roky pred otehotnením-dohodila mi ho jeho spolužiačka lekárka- k pôrodu mi sľuboval že príde ale neprišiel ani mobil nezdvihol ☹ ☹ ☹ takže už by som sa vtomto smere nanho nespoliehala 😉

jankapo
3. okt 2009

tak sa opat hlasim...dakujem za gratulky, ste zlate...
o porode sa moc nechcem rozpisovat, len jedno som pochopila, je to strasne neskutocne individualne a neplatia v porodoch ziadne zakony...prvy porod uplne blaho, do 3 hod, vsetko ideal, ocko pri porode, zazitok neskutocny
tentokrat 10 hod. doslova trapenia s nulovym vysledkom, zasek na 5 prstov a dalej nic... 😖 potom hodina najkrutejsia v mojom zivote, ale... MAM DOMA ZDRAVE DIETA!!! a je jedno co bolo, ako bolo...hlavna vec, ze by som do toho sla opat... 😀 (nepovedzte nikomu)
proste nejak sa porodit musi... 😉
vsetkym co ich to caka drzim strasne palceky, nech to ide hladko... 🙂

ale k porodnici...dievky moje, strasne sklamana som bola... 😒 zas a opat sa to tyka len a vylucne novorodeneckeho.
po prvom porode tiez nic moc, ale to som si myslela zesom len precitlivela prvorodicka. tentokrat som bola v total pohodke, pozerala som uz na to s nadhladom, lebo som nastastie ziadne poradenstvo nepotrebovala, ale....oni sa zabudli v dobe spred 30 rokov sa mi zda...totalne ziadna komunikacia, ziadne rady o kojeni, nedari sa? no problem, dokrmia! to akoze ma byt podpora kojenia? NIKTO sa neprisiel pozriet ci baby koja spravne, az kym sa na vizite nerozplakali... ☹ strasne smutneee...mna totalne polozilo, ked sa mi akurat treti dden brutal naliali prsia, vzali deticky na kupkanie, mne zatial sestra z gyndy masirovala hrudky a odsavali sme a oni mi doniesli babo, co spi, tak kukam, ze to coooo? a oni, ze sorry, sme sa pomylili, sme ho omylom dokrmili... 😲 😲 😲 som skoro odpadla!
joooj, velka skoda, ze je to takto... 😔
ono, tych 5 dni, to by slo...nas pustili po 9tich a to uz bolo o drzku
nastandard sa nam neusiel, rodila sestricka z novorodeneckeho a nejaka doktorka, takze smola...ale nevadi, boli sme dobra particka na izbe, nejak sme to shumorom spolu zvladli... 😉

daniella1978
3. okt 2009

Ahojte, nemám dohodnúteho dr. Dankovčíka len mi o nom povedala moja lekárka, ale ako tu čítam ...určite sa nedostaví ani môjmu pôrodu , síce ešte mám čas len sa pýtam ako to vlastne chodí ...takže mi nič neostáva asi pôjdem do sace

evca35
3. okt 2009

ahoj jankapo,
no ani sa nečudujem že si si vytrpela pri pôrode, takého valibučka si vytlačila ... ale máš pravdu, hlavne že je zdravý. Dúfam že ste si zvykli doma a doma si zvykli na vás 🙂 Ako to znáša Matulko?

K tým sestričkám a dojčeniu - ja som to zažila s dcérou v Šaci, bolo to síce skoro pred 13-timi rokmi, ale tiež mi ju doniesli a spala, ani sestrička ju nevedela zobudiť. A mne sa prsia tak naliali až mi stvrdli a dávali mi injekcie, aj tak som dostala teploty 39 st. a ATB. Moja bola prvých 5 dní v inkubátore ako predčasne narodená a potom sa mi nevedela prisať. Bradavka v ústach, mlieko jej tieklo pusou von a ona nič. Mala som toľko mlieka, že sestrička chodila za mnou do izby, a menila mi fľašky - prázdnu za plnú - takto som kŕmila novorodenecké oddelenie. Tiež sme sa natrápili, ale nikto mi neprišiel povedať ako to máme robiť. Nakoniec sme skončili s odsatým mliekom vo fľaške a takto sme sa kŕmili skoro 2 mesiace, kým mlieko došlo ☹ Inak to kŕmenie z fľašky mi nakoniec povolili aj v nemocnici, keď videli že z dojčenia nič nebude 😉

Tak som strašne zvedavá ako to bude s nami teraz. Ale pre istotu beriem odsávačku čo odstriekava mlieko rovno do fľašky so sebou.

jenn44
4. okt 2009

ahojte maminky, chcela by som sa opytat, stale som chora, boli ma hrdlo a soplim, no inak ani teplota ani nic... ale chcem sa opytat, ak by som teraz porodila, ako to bude? na izbe s normalnymi maminkami nemozem byt by som nakazila babatka ze? ci nie? a napriklad, babo... daju mi ju po porode na prilozenie? ci ani to nie? vobec neviem ako to funguje, ked je maminka chora... :( dakujem

jankapo
4. okt 2009

ahoj jenn, podla mna budes mat babo pri sebe, len asi s ruskom na puse... 😒 inak netusim ako sa to riesi, ale izolacku ti isto nedaju 😉 my sme mali na izbe maminku co bola po chorobe, este kaslala,vobec to nikto neriesil, ze si ma dat Hedelix 🙂
a hlavne sa neboj,este mas cas, do porodu si fit, priroda to tak zariadi... 😉 drzim vam palceky

evka, stym kojenim to je skoda, ale nemysli na to co bolo...teraz sa nadojciis...no treba aspon trosku nastudovat teroriu a drzo pytat pomoc...mozno sa ti male teraz ukazkovo prisaje, to nikdy nevies.
matulko je zatial v pohode, chce stale maleho hladkat a pusinkovat...tak dufam ze mu ta laska vydrzi 😅

jenn44
4. okt 2009

jankapo, oki, musim sa cim skor vyliecit, no teraz kazdy je chory, tak dufam, ze sa mi to podari... a inak baby, straaaasne ma pali zaha, neviete co na to by som mohla? aj striedmo jem, malo... fakt neviem co by som este mala skusit, posledne dni to je daco neskutocne :(

janka1
4. okt 2009

jenn skus vyvysenu polohu a nekonzumuj nic sladke , malo by to zabrat aj ked je to veeelmi individualne nakolko v tehu to nie je len stavou , ale skor plodom ako je ulozene babo , drzim palceky nech ti to prejde 😉

jenn44
4. okt 2009

jani dakujem, niekde som sa docitala, ze mandle pomahaju, tak tlacim do hlavy mandle... to, ci pomahaju zistim neskor 🙂)) uz by som najradsej rodila... lekarka mi povedala, ze krcok mam strednetuhy a dlzka 1,5cm, ze hlavicka uz nalieha, no tak neviem co to presne znamena, lebo sa nevyjadrila, no tajne dufam, ze o chvilu uz mala bude vonku, kazdy okolo mna uz porodil, aj ja chcem baboooo 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre