Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuzana355
21. sep 2009

jani tak držíme palce a muž bude určite rád ked ho dneska výnimočne znásilniš 😀 😀 😀
a bolelo ked ti vybrala pesár.

janka1
21. sep 2009

jankapo ako dlho si mala pesar ? asi to na buduci tyzden caka aj mna a to AU bolelo to?

jankapo
21. sep 2009

jani, pesar som mala od 21tt, no ci boli...vkladanie bolo by som povedala neprijemne, ale vyberanie ma zabolelo...ale akoze sekunda a je po vsetkom, takze sa da v poho...radsej pesar vybrat ako zub trhat... 😀
a co jani, aj ty mas problem s krckom?

natalia
21. sep 2009

Jankapo držím palce 🙂 vidím že aj ty máš doma už jedného malého drobca 😀 😀 😀 nebojíš sa ? ako to doma zvládnu bez teba 😝 😝 😝 ja mám obavy 😉 moja bezo mňa ani nezaspí 😀 😀 😀

janka1
21. sep 2009

jankapo no este neviem , naposledy na kontrole mi povedala dr. , ze mam trosku zmaknute hrdlo , tak ked bude aj na buduci pondelok v takom stave, tak mi chce radsej dat pesar 😒 tak uvidime

jankapo
21. sep 2009

Natali, o nich sa nebojim, o seba sa bojim...ja bez nich nezaspim!!! 😀 Matulo miluje ocka neskutocne, takze toto je total v poho, mozno mu budem chybat prvy den, potom zabudne ze som... 😅 to uz je tak, proste. No co narobim. Jasne ze je teraz cely mamamamamama, no ale to bude ok. Horsie uz ze neviem ako to zvladneme ked dojdem domkov... 😕 Fuh, ina makacka.

Jani, pesaru sa neboj, ja by som do toho urcite sla, mne to dalo taku istotu a pohodu. Ja som to mala aj pri Matuskovi a ok. Ono, o tom ani nevies ze ho tam mas. A to vkladanie a vyberanie, akoze malina oproti porodu a zubarom... 😉 Dokonca aj kozmeticka sa mi zda horsia. 😎

lillie79
22. sep 2009

ahojte,

v nedelu sme stastne dorazili domov. uz bolo fakt na case. po 10 dnoch stravenych v nemocke som sa velmi tesila.
takze podrobnosti...
v stredu o 8 rano som bola este na poradni u dr. frivaldskej, ktora mi povedala, ze som na 1 prst otvorena, ale vraj mozem dnes kludne odrodit, ze mi prepichnu vodu a pockame resp. mi daju cipky na otvorenie sa. no ja som nebola psychicky pripravena, ze by som sla rodit a este som potrebovala co to stihnut vybavit. tak sme sa dohodli, ze pridem v piatok na poradnu. ak pridem rano ide sa na porod ak okolo obeda tak len poradna a budeme cakat kym sa maly ozve, ze uz chce prist na svet. i ked ma tam sestricka presviedcala, ze ci nechcem rodit, lebo je krasny datum 9.9.2009 xixi a ja ze urcite kvoli datumu nie. a potom ked som videla mamicky vonku na chodbe s taskami tak som si povedala, hej bude to dnes ako na vyrobnom pase. a veru 9.9. na rastislavke sa narodilo 9 drobcov - 5 cisarskym a 4 spontanne, takze to tam mali riadne huste.

ako kazdu noc, nad ranom som chodila na zachod a aj teraz o 1.30 som sla, ze mi treba cikat. ako som tak vstavala z postele tak mi nieco v brusku puklo. ja ze, ale maly alebo ja mame plyny, ze v pohode. no mala som taky ruzovkasty vytok na nohavickach. a ja ze to este asi nic nie je alebo hej.... a ked som sa postavila, tak mi odtiekla voda cca 2-3dcl max myslim. v tom polospanku som hned zavolala manzela, ze akej farby vidi vodu xixi, lebo som bola tak mimo, ze som nevedela, ci uz idem rodit ci co..??!! potom som zavolalal dr. frivaldskej, ze mi pravdepodobne odtiekla voda. tak ze mam prist do nemocky, ze ma nocnu. do nemocky sme dorazili o 2.05 tusim. inak, hned po odteceni som dostala kontrakcie a opakovalo sa to kazde 4 min a nestale boli bolestivejsie... v nemocke ma dali na monitor na par min. dr. ma zo spodu vysetrila a opat povedala, ze je to na 1 prst, ale ze citi hlavicku, ze je uplne na spodku. potom mi dali klistyr a vraj mi potom daju 2 cipky na otvorenie sa. takze som tam par min. hodila hore dole po chodbe a 1.dobe porodnej (bola tam iba 1 caja na infuzke, asi tiez cakala kym to na nu pride).... a po neviem ktorej kontrakcie som mala taku silnu, ze som mala pocit, ze maly uz ide von. brutalne silny tlak na konecnik, az som zakricala. sestricka dobehla, ze nemam kricat ale z hlboka dychat a vydychovat, ze sa mam predklonit a opriet o postel a rozkrocit nohy. ja som na nu zvysenym tonom v hlase, ze "dajte mi epidural a nebudem kricat".. ona, ze nemoze, lebo musim byt min. na 3 prsty otvorena, co nie som... po par min. mi povedala, ze nech si lahnem a da mi tie cipky. no hned ako som lahla, pozrela a ze mam zist pomaly dolu z postele a pomoze mi na salu, lebo vraj uz rodim... 😉
este cestou na salu, mi dala podpisat nejaky papier ohladne rodneho listu. nejako som vyliezla na kozu a potom to cele zacalo. najviac sa mi pacilo to, ked som lahla, priviazala mi nohy a povedala:"a teraz sa naucime ako spravne tlacit". mi z toho bolo tak do smiechu, lebo som mala pocit, ze to proste ide samo a niet sa tu co ucit... ale robila som co mi povedali tj. hlboky nadych ako ked sa idem ponorit pod vodu a potom vsetku energiu davam do tlacenia. mala som pocit, ze tlacim na konecnik. bolest pri porode neviem opisat, lebo maly bol vonku na 3 silne a jedno slabe zatlacenie. viem, ze som mala cely cas zatvorene oci a ani hlaska som nevydala. akonahle z mojich ust isiel co i len vzduch hned mi povedali, ze bez zvuku, zavriet usta... na sitie mi potom dali lokalku. boli to asi ako nejake pichnutie osou, aspon taky som mala pocit a potom uz bolo po vsetkom.

manzel bol uz len pri samotnom porode a som mu za to vdacna. pridrziaval mi hlavu dopredu pri porode. chudak, potom menil farby jedna radost a bol riadne spoteny. dali mi stolicku a tiez sa ho viackrat spytali, ci je OK, lebo bol dost biely na konci, ale zvladol to na jednicku.

maleho mi hned ukazali po porode. anjelik mi hned chytil rucku a stisol 😀 😀 a po porode mi ho potom umyteho prinieslo na par min. chudacik bol tak v strese, ze sa nechcel prisat...

na margo rychleho porodu, som asi preto ostala v nemocke tak dlho ☹ v nedelu maly dostal zltacku a bol 2x pod lampou a potom sa to este dosrrrr.. lebo zacal klesat na vahe. krasky z pediatrie mi ho nosili pocac ozarovania iba vtedy ked sa zobudil a primarka mi potom povedala, ked ma pustala, ze mi ho mali nosit min. kazde 3-4 hod na kojenie. preto som aj stracala mlieko 😒 . na zaciatku som ho mala aj som odsavala...

ja som bola cely cas na klasickej izbe s 3 cajami. striedalo sa to tam ako na pase. kazdy sa rodilo. 2x uz nemali kde dat caje, tak boli na porodnej skoro 1 den. internet tam nie je. ja som sa pripojila na min. cez moj mobil, aby som napisala info. nadstandard je inak dost komplikovany - ja som mala rezervacku. hned po presune som sa pytala, ci je volna a ci ma tam mozu dat. vraj je obsadena, ale maju ma zapisanu a ked sa uvolni mozem prejst. o 1 som sa opat pytala a sestricka mi povedala, ze jej je luto, ale vyssie kruhy zauradovali, ze to maju drzat pre jednu caju a nemozu ma tam dat. o 3 dni prisli za mnou, ze sa uvolnilo, ale ze je tam jedna caja, ktora rodila u primara a ten jej slubil (aj ked nemala rezervacku), ze tam pojde. takze asi tak z mojej nadstandardnej izby...

ak mate otazky tak sa pytajte, lebo ja tu snad napisem aj roman...
😀 😀 😀

zuzana355
22. sep 2009

lillie tak super si to zvládla si šikulka a malý tiež a tatino už ani nehovorím zvládol to na 1.
tak vám držím palce aby ste boli zdravučký aby vám Samko dal troška aj vyspinkať 😉
takže pojdeš v pohode rudiť aj druhý krát kedže si to mala tak rýchlo za sebou.

evca35
22. sep 2009

lillie gratulujem, malý je krásny. Prajem len to najlepšie hlavne veľa zdravíčka.

Dík za infošky, až mi vošli slzy do očí ako si to pekne opísala, mala som celý pôrod pred očami 😢 😢 😢

Aj ja chcem taký rýchly pôrod 🙂

A inak sestričky na oddelení v pohode?

Inak si neviem predstaviť tú chodbu pri výťahu - keď bolo toľko pôrodov a nabehli návštevy ....

natalia
22. sep 2009

Ahoj Lillie gratulujem k malému anjelikovi 🙂 🙂 🙂 je to úžasný pocit však? 🙂 🙂 🙂 gratulujem aj manželovi že to zvládol 😀 😀 😀 😀 aj ten môj bol pri pôrode a potom sa každému chlapovi v okolí vychvaľoval 😀 😀 😀- ako som už písala tvoj pôrod bol ukážkový a na prvorodičku ani nehovorím-aj ja taký chcem 😉 😉-boli ste tam dosť dlho,určite si toho počula veľa -ak sa dá tak napíš u koho ženy zvyčajne rodia a koho si pochvaľujú? az toho nadštandardu si nič nerob 😝 😝 😝aspoň ste pošetrili a možeš to investovať do malého 😀 😀 😀 -aká bola Frivaldská?-bola si s ňou spokojná?prišla ťa pozrieť aj po pôrode?.
S tým kojením ma to mrzí-ale aj my sme išli z nemocky o 300 gr chudší a to som ešte asi týždeň po pôrode dostala 2x mastitídu-s teplotami cez 39 ,skončila som s antibiotikami-a už od týždna som s kojením musela začať aj prikrmovať 😝 😝 😝 .

lillie79
22. sep 2009

dakujeme no 😎
Samko sa zatial drzi. kazdy 3 hod. pyta papat. co sa tyka placu, myslim, ze to este pride, lebo co uz poplakal, tak je to celkom v pohode. aspon podla mna.
ci pojdem rodit aj 2x to este neviem. mozno rodit, ale neostat v nemocke... 😝 to skor.

sestricky na oddeleni boli fakt super, myslim na gynekologii. co sa tyka novorodeneckeho tak zaviselo od sestricky a zmeny. boli rozne. co sa mi nepacilo a co ma riadne stvalo, ze zakazdym ti dali uplne ine info ako ta z druhej zmeny a pod. clovek potom nevedel podla coho sa ma riadit 😒

no veru. ta chodba. minule sme obedovali a otvorene dvere dokoran z porodneho na nase a prenasali zeny. neboli tam vtedy ludia, ale uz sa stalo, ze aj boli. je to totalne od veci riesene 🙄 a o navstevach ako takych ani nehovorim, ze musis ist na chodbu a dieta ukazu iba za dverami na par min a ani otec sa nemoze pomojkat. nabuduce porozmyslam asi o novej, tam su ine moznosti... no to je daleko 😀

vsak hej... manzelove kamosky a zname nemozu uverit, ze tam bol a zvladol to. ich manzelia vraj vobec neboli a nemali ani zaujem pri tom byt. som na neho velmi hrda, ze bol pri mne a myslim, ze aj on bol velmi rad.

frivaldska bola super. prisla ma pozriet hned aj po porode tj. ked ma previezli na izbu, aj dalsi den a zakazdym ked mala sluzbu. vsak minuly tyzden ked ma tam videla (mala vizitu) tak bola mimo, ze si uz myslela, ze som davno doma, ze co tu este robim 😎 raz mala vizitu aj Melichova, tiez sa cudovala, ze co tam robim, ze sa pekne hojim a vsetko je OK.

to kojenie je lepsie. akurat dnes sme sa trochu piplali s kojenim po sediacky a islo to celkom fajn. mala som pocit, ze maly aj viac vypil, ale potrebuje stale viac. takze prikrmovat musim 😔 nejako mu tusim zacalo chutit a ani sa mu necudujem. strava v nemocke mne skor kila ubrala ako pridala... 😒

catusca34
22. sep 2009

Lilie, my tiež blahoželáme a prajeme veľa zdravíčka tebe aj drobčekovi... 😀 😀 😀 Je nádhernýýý, taký malinký vlasáčik... 😉

jankapo
23. sep 2009

Ahojte baby. pisem v mene Janky- mojej manzelky, ktora dnes po dlhom celonocnom boji (od 20:10 na Rastislavke) dnes rano priviedla na svet nasho druheho chlapceka Tomaska 😵
Kus chlapa ako sa patri... 3960g, 53cm. 😉
Velmi vas vsetky pozdravuje a dakuje za podporu....
pekny den
Marek

evca35
23. sep 2009

od rána na ňu myslím, že sa tu neukázala 😅

gratulujem a prajem len to najlepšie.

ďakujeme za odkaz a pozdrav, tiež ju pozdravujem 🙂

natalia
23. sep 2009

Gratulujem janke k bábetku 🙂 🙂 🙂 ,poriadny kúsok 😀 😀 😀 určite to dalo zabrať 🙂 🙂 🙂 držím place nech sú doma čím skôr 🙂 🙂 🙂

zuzana355
23. sep 2009

janka gratulujeme vela zdravia prajeme a nech vás malý velký chlap počuva 🙂 a nech ste čím skor doma pri tatikovi 🙂

catusca34
23. sep 2009

Jani... no konečne... 😀 Aj my sa pripájame k blahoželaniu všetkého najlepšieho... 😉 Teda riadny valibuk to je... Držkajte sa a čím skôr domov... Katka D. a Karolínka 🙂

zuzana355
23. sep 2009

catusca ahoj pozrela som nové fotečky mala je rozkošná jaká herečka z nej rastie a tie grimasky 🙂 ako sa máte.

jankaaa
24. sep 2009

ahoj catusca 🙂 ako sa mate?

jankapo a lillie blahozelam k babätkam 🙂

janka1
24. sep 2009

jeeej jani vsetko naaaaaaaaaaaaaaj drzte sa a nech ste co najskor domka 😵 🙂

dorotee
24. sep 2009

Ahojte dievcence, tak aj my to mame za sebou. Teodorko sa narodil 14.09.09 a tento vikend nas pustili domov. Nastastie nemal zltacku, tak ziadne prietahy.

Evca35 zaujimali ta detaily, takze okna su obycajne drevene. Jeden den bolo velmi veterno a velmi fukalo popod okna aj spod dveri, takze malemu som dala ciapocku na noc aj den a prezil to bez ujmy. Na strane sestriciek je jedna izba pre pacientky a ta ma plastove okna ako jedina. Ostatne ako som uz povedala, su drevene.
Hygiena je ina kapitola, lebo sice zmyvaju aspon raz za den, ale na tie WC som si ani raz nesadla (su dve). Sprchy su tri, ale bez zabiek by som tam tiez nevosla. Dobra sprava, stale tiekla tepla voda 🙂
Ked si po porode a nevies sa zohnut po nieco co ti spadne, zdvihnes si to o par dni, ked uz to zvladnes. Upratovacka sice zmyva, ale ked bolo nieco na zemi, len to zasunula dalej alebo presunula s metlou ale nic nezdvihla. Takze sme mali na zemi plastove flase od vody, casopisy, balzam na pery... zhodou okolnosti sme boli tri neschopne na izbe, dve po tazkych porodoch a ja po sekcii, tak to bolo blbe 😒
Musis si priniest aj pribor a pohar. To som uz niekde citala, ale myslela som, ze je to zart 😀 nebol.
Sestricky ako vsade. Aj mile, aj nemile 😉
Oblecenie pre teba aj pre babatko je vsetko erarne. Kedze rodis v zime, na ciapocku a rukavicky (kvoli poskriabaniu) urcite nezabudni 🙂
Evca35 takze ak mas este nejake otazky, kludne sa pytaj.

Natalia, uplne chapem tvoj panicky strach po skusenostiach s prvym porodom...presne tak isto som sa bala aj ja porodu. Ked si mozes vybavit porodnika, urcite nevahaj. Ak by si nemala a ziadala by si epiduralku, je mala pravdepodobnost, ze ti ju aj daju. Pre nich je problem zavolat anesteziologa, alebo povedia ze si otvorena na viac ako 4 (neviem ci prsty alebo cm) a nemusia sa namahat. Neviem ci som mala len tu smolu, ze za ten tyzden tam bolo viacero dlhych a tazkych porodov a ked som sa dievcat pytala preco si neziadali epiduralku, vraveli kazda to iste. Ziadala EPI, ale ze je na 5 alebo na 6 otvorena a preto ju nedostala. Kontrakcie mali vsak dalsich 7-10 nekonecnych hodin. Chudatka, tak mi ich bolo luto 😢

Jenn44 a ty ako, este stale ti chutia cokoladky?

Gratulujem Lilie79 - zda sa mi, ze sme sa tam videli... nosis okuliarky?

Gratulujem aj Jankapo 🙂 to je velke babatko. Len nech ste zdravi a sup-sup domov.

Lucia2431 co sa tyka babatiek, musis sa pytat ty. Sestricky same od seba nepovedia nic a musis si vybrat milu, lebo niektore su fakt hrozne. Za 6 dni len dve boli ochotne same od seba nieco povedat alebo poradit, ked videli ze to nejde. Teda u mna je trochu problem s bradavkami, lebo ich mam vtiahnute a bojovali sme s tym, ale nie je to ovela lepsie. Tiez musim Tejka prikrmovat. Dobre zvlada nutrilon.

Tak zatial, lebo sa tiez rozpisem ako Lilie79 🙂

catusca34
24. sep 2009

Ahojte kočky,
máme sa skvele, vďaka 🙂 🙂 🙂 Kajka rastie ako z vody, nestačím sa čudovať a obliekať 😀 . Skoto všetko jej je už malé, takže nakupujem o dušu nové vecičky. Už máme 7,5 kg a 68 cm 😉 . Teraz máme také obdobie, že sme stale hladní. Najhoršie je, že aj v noci... ☹ Ale nie je to až také hrozné, zobudí sa max. 2 krát. Ale ráno o šiestej, siedmej sme už hore.

Jazvička po operácii sa nám pekne zahojila, už jej nevidno iba bielu čiaročku 🙂 . Síce nás ešte čakajú ďalšie operácie, ale my to zvládneme... Však my ženy sme veľmi veľké bojovníčky.. 😉 O cvíľku má už pol roka, ľudia, ja sa nestačím čudovať ako ten čas rýchlo beží. Ach jaj.. ani sa nenazdám a bude dospelá... 😉 😀

Blahožláme ďalším novým maminkám a bábätkám... veľa zdravíčka všetkým 😀

Ahojte všetci... 😎 😎 😎 a užívajte si ešte teplé dni, tak ako si ich užívame my s Kajkou... 😎 😎 😎

zuzana355
24. sep 2009

catusca tak je fajn že je všetko Ok mala to zvláda na jednotku a ty tiež uvidíš kým vyrastie aj zabudne že neaké jazvyčky mala.

dorotee blahoželáme a držíme pršteky pri kojení 😉

evca35
24. sep 2009

dorotee - gratulujem k Teodorkovi, prajem veľa zdravíčka. A ďakujem za detaily 🙂

Na WC som nesadala ani na 5. poschodí, aj keď do sprchy som chodila bosá. Ale tam sú novšie. Príbor, pohár a toaletný papier sú samozrejmosťou pri výbave do nemocnice 😀
No, byť tam 5 dní, tak to asi vydržím, nie som veľmi náročná čo sa týka týchto vecí. Len aby nebola nejaká fujavica ☹
A čo sa týka samotného pôrodu, chcela by som taký rýchly a bezbolestný aký len môže byť
😀 😀 😀

Pozerám, že máš tiež väčší vekový rozdiel medzi deťmi a bábom. Ako to teraz vyzerá u vás doma? Ako berú bábätko súrodenci? Pomáhajú? Tešia sa? Ja budem mať v januári 13 ročný rozdiel.

dorotee
24. sep 2009

Evca35 kedze mam chlapcov - nemam problem. Su zlati, naozaj dzentlmeni 🙂 chceli by pomahat. Maju svoje zaujmy a kruzky a nechcem ich velmi zatazovat, ale sami prichadzaju co mozu pomoct 🙂
Stale sa z maleho smeju, ake robi grimasy, aky je zlaty... uvidime, ked podrastie ci bude mat pestunov na hranie alebo ich to dovtedy prejde 🙂 a musim este povedat, ze sa nan velmi tesili a stale klopkali na brusko kedy uz vyjde na svet....
A tvoja slecna sa uz tesi na surodenca?

janka1
24. sep 2009

dorotee blahozelam 😵 a super , ze chalani su taki starostlivi 😉 to potesiiiii

evca ahooj 😉

evca35
24. sep 2009

janka ahoj 🙂 ja tu len odskakujem keď mám voľný PC 😅

dorotee - moja sa tvári že hej 🙂 súrodenca si pýtala od času, keď chodila do škôlky a deťom pribúdali súrodenci ... no vyšlo až teraz. Držíme na uzde pubertu, inak pomáha doma veľa, tak dúfam že aj s bábom bude. Akurát som sa dnes pýtala či bude pomáhať a povedala, že keď bude mať čas 😒 Aj bruška sa bojí dotknúť, dnes som ju "dokopala" akurát keď kopalo o dušu, tak bola prekvapená 🙂 Ale myslím že sa teší, len to nedáva najavo. Po každej poradni sa pýta čo to bude a ja jej neviem povedať, lebo môj doki nemá USG.

ale dostane pekný darček k narodeninám 🙂

zuzana355
24. sep 2009

kočky vy ste sa tu neako rozbehli s tými porodmi za posledné týždne len tak ďalej 😀 😀

jenn44
24. sep 2009

dorotee, tak super, gratulujeme k babatku, ak som teda negratulovala, co mam pocit, ze nie, tak juj super, mas to za sebou 🙂))
cokoladky este chutia, no uz ich akosi nemam... takze nepapam 🙂)) dnes som bola prvy krat na poradni vysetrovala ma taka zlata lekarka, ze keby som mala viac peniazkov, dohadujem si rovno ju 🙂)) vola sa MUDr. Zuzana Melichova myslim, prosim, maminy, neviete kedy je v ambulancii? aby som chodila ku nej aspon na poradnu... 😀

zuzana355
24. sep 2009

jenn vidím ju tam utorky ked idem za svojím dokym tak je aj ona v nemocke vtedy iné dni neviem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre