Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jankapo
27. júl 2009

Lenka, drziiim palce, uz nech to pride cim skor. 🙂

Kami, diiiiiiiiik za cerstve info. Je super citat ze sme sa rozhodli spravne. 😉

Pa zatim kocky, drzte sa.

kamilecka
27. júl 2009

Neviem ako vy ale ja som zo zaciatku mala dost mliecka,spustilo sa to tak na 4den,az mi vytekalo ze som mala mokru nocnu koselu ale sestricka povedala ze ak by som odsavala tak tym sa toho mlieka bude tvorit viac a viac,kedze si telo bude mysliet ze toho mliecka dietatko az tolko potrebuje. A tym by sa mi zbytocne stale nalievali prsia, je lepsie tomu nechat volny priebeh,aspon na zaciatku, v porodnici vam vsetky vysvetlia a poradia.

Jankapo, ved my sme sa stretli na porodnej sale pamatas? 🙂

natalia
28. júl 2009

Ahojte,ja som rodila na Rastislavke pred 2 rokmi,vybavený pôrodník mi k pôrodu neprišiel,ani nedvíhal telefón,pôrod som mala vyvolávaný,bol strašný ,ukončený kliešťami,z pôrodníkov môžem pochváliť mladého Krausa, Dr.Frivaldskú a Dr.Ginelliho,takisto sestričky a lekári na novorodeneckom-klobúk dole,veľmi ochotné a milé, s čím som nebola spokojná boli izby ,vysoké postele ,toalety na konci chodby,nepáčil sa mi ani prístup sestier a pôrodnej sále,teraz som tehotná opäť a už teraz sa bojím,kam pôjdem rodiť?má niektorá z Vás skúsenosti s Dr.Sedliakom?,čo sa týka rezervačkyna nadštandard baby si ho chodia rezervovať aj polroka dopredu a aj tak nemáte istotu ,že sa tam dostanete.

lenka_66
28. júl 2009

natali , a koho si mala vybaveneho?

martinabarak
28. júl 2009

Caute.
Natalia, chod do Sace, lekari su vsetci ok a v kazdej izbe je toaleta so sprchov.... 😉

tintinka
28. júl 2009

natalia, ja sice so sedliakom skusenosti mam, chodila som k nemu ako pubertiacka a potom som ho zmenila, lebo mi jeden blby a obycajny zapal s infekciou liecil vyse 9 mesiacov a skoro ma poslal na operaciu. potom mi to ina lekarka vyliecila za par dni. co som o nom ale citala, nebolo nic dobre. ale ako s porodnikom s nim ziadne skusenosti nemam, a vlastne sa ani nechystam.

natalia
28. júl 2009

Baby, mala som vybaveného Dankovčíka,takže veľmi nanho nespoliehajte.

janulikma
28. júl 2009

ahojte dievcata, ja som rodila uz dvakrat v saci, druhykrat asi pred mesiacom a bola som tam velmi spokojna, chodi tam sice vela rodiciek rodit ale stoji to za to. na kazdej izbe aj ked to nie je nadstandard je kupelna s wc a sprchou. co sa tyka lekarov su vsetci dobri a co sa tyka sestriciek tak na porodnej sale zalezi na koho natrafite, na sestonedeli je to celkom fajn a na novorodeneckom su super aj lekari aj sestry. ja som mala lekara vybaveneho toho isteho aj u jednej aj u druhej dcery a prisiel hned ked som mu zavolala

lenka_66
28. júl 2009

natalia, o tak tam je pes zakopany.on je fakt super odbornik.jeden z naj na slovensku co sa tyka prenatalnej diagnostiky.no nestiha nic.nemocnica rano a poobede vlastna sukromna ambulancia a este absolvuje plno skolenia a seminare.

zuzana355
29. júl 2009

ahojte kočky no ako to s vami vyzera zatial nerodí ani jedna 😀 😀 😀

natalia prestne ako hovorí lenka s dankovčíkom je to ťažko je to velký odborník a straaaaaaaaaaštne zaneprazdnený človek 😉

lenuska101
30. júl 2009

Ahojte baby. Nechystate sa niektora rodit na Rastislavke zaciatkom septembra?

lenka_66
30. júl 2009

bola som vecer lebo neako nedobre. tak tam naraz 4 rodili. ufff .ze ostat na pozorovanie.lebo zo spodu to nevyzeralo no kontrakcie boli 😝 .ukecala som ze ak daco taak som tam rychlostou blesku 😉 .zatial pohoda

tintinka
30. júl 2009

lenuska, ja sa chystam, ale pevne dufam, ze nie zaciatkom septembra, ale uz koncom augusta 😅
lenka_66, takze uz kazdu chvilku to bude..drzim palce..
mne minule na kontrole v porodnici tiez fajne stiahlo zadok. ked mi robili monitor, chodila tam po chodbe jedna rodicka uz v nem. koseli, bosa , ruky na krizoch a tvar skrivenu bolestou..no nebolo mi vsetko jedno, ked som si pomyslela, ze ma to tiez caka..ale nejak prezijeme hadam, nie?

zuzana355
30. júl 2009

ahojte kočky
lenka držím pršteky nech to maš rýchlo a bezbolestne a nech ste zdravučký 😉

kamilecka
30. júl 2009

Ahojte

V porodnici sme sa bavili o Saci a nieco som pocula ze od kedy v Saci je niejaky problem s vedenim tak pristup teraz 0 bodov, sestricky z novorodeneckeho neochotne.... viac neviem,nebola som tam.

Tintinka 🙂 no tak to uz mozes kazdu chvilku rodit 🙂 Ja co som lezala koli prietokom 4 tyzdne na piatom a z tamad ma posielali 2-3x denne na monitor na porodnu salu tak som zazila kopec rodiacich a dokonca ked tam niejaka rodila tak moja Sarah velmi reagovala na to. Mala som tvrdnutie bruska 🙂 Tak uz mi bolo povedane ze ked pojdem na monitor a niejaka tehotna tam bude rodit tak sa mam otocit a odist 🙂

Natalia, Dankovcik ma kazdy pondelok poradnu a usg na rastislavke, ked som tam chodila tak dokonca zaucoval aj niejake medicky a tiez v jeho sukromnej ambulancii ho tiez asi ani nenajdes,ma toho velmi vela,kedze je odbornik na rizikove tehotenstva, ale usg a vysetrenia robi na jednotku 🙂

yoya
2. aug 2009

🙂
Ahojte
Chcem sa vás opýtať, či ste niektorá nebola na 3D UZV pri Mudr.Dankovčíkovi a neviete mi povedať koľko sa platí.viem, že záleží od toho ku komu idete a v ktorom týždni.ďakujem 😉

tintinka
2. aug 2009

ahoj yoya. ja som bola u nho na 3D usg v 25tt a platila som 67 euro (dostala som aj dve dvd - jedno s videami a jedno s fotkami). teda nerobil mi usg dankovcik ale urdzik, v tom prenatalnom centre na masarykovej. bol to cisto komercny ultrazvuk. tie povinne som absolvovala u svojho gynekologa.

ivuska027
2. aug 2009

ahoj yoya, ja som bola u neho a platila som 23€, lebo som mala listok od svojho gynekologa

lenka_66
3. aug 2009

zdravicko , ste ma necakali vsak.no uz asi tusite ze sa tak skoro rodit nebude.dr.sa ma pokusila otvorit no povedala ze skor nie nez hej.dalsia kontrola stvrtok.kedze aj sluzi az do piatku poobedia tak ak sa zacnem otvarat ,pokusi sa aby sme mali ten pekny datum 07.08.09.
rada znela - fit lopta a sex (ze skoro jak na recept )

yoya ,
1.trimester 7e., morfo (velky usg) a dasie 2 po 23e. v 30tt tusim uz iba 10e.stale som mala listok od svojho gyn.no aj tak sa tie ceny lisia este aj podla poistovne.ja mam spolocnu.pytala som sa aj na to komercne 3d(nahravanie) to poistovna nepreplaca ani s listkom cize plna suma .inac je to tam v pohode a aj pri beznom vysertreni ti spravia foto.ked som vosla uz k dr. som sa spytala ci by nemohol foto ak by sa dalo a v pohode.len musis pytat.neplatila som za ne.

dorotee
3. aug 2009

Lenuska101 termin porodu sa ti blizi 🙂 .... Ja som zatial nepisala do diskusie, ale aj mne sa to krati a kedze asi budem rodit na Rastislavke, citam vsetko zaradom.... termin mam 16 septembra, ale podla pocatia by to malo byt skor, teda okolo 8.9 .... dufam, ze to bude skor, lebo tie horucavy su nad moje sily... nemam rada leto za normalnych okolnosti a toboz teraz v tehotenstve 😝 ...

tintinka
3. aug 2009

lenka_66, 07.08.09 je fakt krasny datum. hned by som brala 😝 ja mam maleho 08.08.07, tak by mohli spolu narodeniny oslavovat. ale zas u nas asi este skoro aby som teraz porodila.
ale tebe drzim palce nech ti to vyjde a nech to uz mas za sebou 🙂

dorotee
3. aug 2009

Tintinka, tak ty budes mat augustove deti? A mas vybaveneho lekara? Lebo mne povedala moja gynekologicka (nerobi porody) ze sa mam v polovici mesiaca hlasit na Rastislavke ze tam budem rodit... mam si niekoho konkretneho vybavovat alebo to nechat na toho, kto bude mat prave sluzbu? mam zle skusenosti z predchadzajucich porodov a obidva som mala vyvovalane, tak sa obavam, ze u mna k spontannemu opat nedojde a ak nahodou, ani presne neviem priznaky... kamaratke neodtiekla plodova voda zacala mat kontrakcie a do hodiny a pol porodila...

tintinka
3. aug 2009

dorotee, druhe by malo byt septembrove, ale radsej by som uz aby bolo tiez augustove, mam dost uz 😅
pri prvom som bola tiez tam a nemala som nikoho vybaveneho. nemozem sa sice stazovat na nikoho, vsetci lekari aj lekarky, aj sestricky boli fajn, ale aj tak si myslim, ze keby som mala vybaveneho lekara vtedy, ze by to bolo lepsie.
teraz mam lekarku vybavenu. idem k mudr. melichovej. uz som u nej bola na dve kontroly a tento tyzden idem na tretiu. poslednu poradnu u mojho gyn. som mala vo stvrtok, takze teraz uz budem len do porodnice chodit.

zuzana355
3. aug 2009

ahojte kočky čakatelky 🙂
lenka ty si ešte doma a ja som sa už tešila že maš po a kedy sa ohlasiš s malým čertikom tak jemu sa fakt nechce íst von asi sa tam má velmi dobre 😀 😀 😀 tak držím palce snát to do toho 7 stihnete.

dorotee
3. aug 2009

Dievcata, mam este otazku... tiez ste v poslednom stadiu tehotenstva chudokrvne?
Teda ja som chudokrvna od polovice tehotenstva, ale necitim sa zle, ani slabo alebo unavene... obmedzuje ma len teplo a velke brusko 🙂

tintinka
3. aug 2009

dorotee, ja neviem odkedy som chudokrvna, kedze krv mi brali uz davnejsie, ale prave dnes som si volala na vysledky z krvi, co mi brali vo stvrtok, tak si mam prist zajtra pre recept na zelezo, pretoze som chudokrvna.
a bola som aj pri prvom, ale nikto mi nic nepovedal, takze som lieky nebrala, lebo som o tom nevedela a skoncilo to tak, ze mi po porode dali dve transfuzie (tretiu som uz odmietla), pretoze som bola velmi chudokrvna.
ja sa ale nejak zvlastne necitim, neviem ako sa citia chudokrvne zeny, takze nepozorujem nejake zmeny.
aj v nemocnici po porode ked som sla vstat a zatocila sa mi hlava, tak mi najrpv sestricka hovorila ze som cintlavka, potom som uz sla aj napriek tomu, ze som mavala zavraty, ale brala som to ako prirodzeny stav po porode, a potom povedali ze to z toho.
mna uz tiez dost obmedzuje to brusko. hlavne v noci, ked sa potrebujem otocit zo strany na stranu, to je uplne horor, vtedy by sa nejaky zeriav zisiel 😀

lenka_66
3. aug 2009

dorote , na chudokrvnost si kup captafer . ja ho beriem 1x pred obedom a ozaj je super.odporucila mi ho hematologicka aby som nemusela transfuzku.a mam ukazkovy KO teraz.odporucila som ho uz zopar tehulkam a vsetkym sa upravil.ja som si tiez vybavila kedze obvodak to flakal a bala som sa .

lenka_66
3. aug 2009

dorote nie je to na predpis a tak 12 - 15 e.
http://nordicpharma.kontura.cz/tiskove_material...

dorotee
3. aug 2009

Tintinka a kde ti brali krv? Mne tiez brali vo stvrtok a dnes som volala ake su vysledky - ta chudokrvnost je stale rovnaka, aj ked beriem vitaminy Mami.
Ten zeriav je super vec.... vecer je to horsie, zeriav mi robi manzel a rano to uz zvladam sama 🙂

Lenka dakujem za radu, hned dnes si ten Captafer kupim 🙂 a neskor dam vediet, aky bol vyledok 🙂

dorotee
3. aug 2009

Ozaj, uz tyzden si davam do cakankovej kavy aj dve lyzicky kakaa, ako prirodny pridavok zeleza, tak uvidime, ci to bude mat s captaferom synergicky efekt 🙂
Starka ma 86 a je teraz trochu chudokrvna tak papa vela 85% horkej cokolady 🙂 ten liek jej velmi chuti - ktovie preco.... ak by jej to nezabralo, spomeniem jej ten captafer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre