Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

lillie79
10. aug 2009

ahojte,
dik za tipy a infosky. budem sa nimi riadit. nastastie ja som od nemocky asi tak 10min autom, takze mam to blizko, ked to na mna pride.
dnes idem na prietoky k dankovcikovi, tak dufam, ze bude vsetko OK i ked sa necitim najlepsie. asi som spala zle na boku, lebo ma cela lava strana velmi boli a pycha ma pri dychani po rebrami a vzadu pri oblickach. no nastastie mam krvny obraz aj vyter v poriadku z minuleho tyzdna 🙂

no ja si na svoje kramy uz ani nepamatam a je mi celkom dobre ked ich nemam, ziadne starosti. ja som brala viac ako 10r vkuse antikoncepciu, takze ziadne bolesti som nemala ani silne krvacania a ked som ich vysadila, tak ten 1.5r co sme sa snazili o babo, som mala totalne nepravidelny a silnejsie aj slabsie krvacania.

ozaj, po porode mi kedy prinesu babo na izbu? a ostava potom so mnou aj v noci, alebo si ho vezmu sestricky? ako to je?

lillie79
10. aug 2009

kamilecka,
to pocujem 1x, to by bolo asi fajn, aspon by clovek nepospinil tolko veci a menej stresov by som asi mala. 😉 no je to urcite individualne.

natalia
10. aug 2009

Ahoj Lillie,ja som rodila na Rastislavke spontánne,2 hodiny po pôrode ma nechali ešte na sále,dieťa mi priložili na prsník cca 1,5až 2 hodiny po pôrode,potom miho priniesli na izbu asi 4hodiny po ,prvú noc bolo pri sestričkách a nosili mi ho len nakojenie,potom je už pri tebe,ak nebudeš mať cisarák,u koho ideš rodiť?

lillie79
10. aug 2009

ahoj,
mala by som rodit u Melichovej. takze 1 noc som bez babo a potom je celu noc pri mne?

natalia
11. aug 2009

Ahoj Lillie,u mňa to bolo tak,ale ak budeš veľmi unavená v noci a bábo ti bude plakať tak kľudne popros sestričky z novorodeneckého nech ti ho na pár hodín v noci vezmú aby si sa vyspala,keď som rodila ja boli tam veľmi ochotné sestričky takže nebol problém, 🙂 🙂 ináč Melichová je dobrý výber-príde ti k pôrodu kedykoľvek? máš už podpísanú zmluvu?

lillie79
11. aug 2009

natalie - aku zmluvu?
som jej naposledy volala a povedala, ze jej mam zvolat v 36tt a dohodneme sa na stretku. bola som raz za nou osobne 1x a sme sa dohodli, ze ma v pohode odroti, ze nie je problem a oko 11.9. co mam termin tu urcite bude. a preco by neprisla kedykolvek ked budem s nou dohodnuta?

pokial ja viem, tak ked sa niekto s niekym dohodne viac menej to ide mimo nemocnice a im sa potom vraj ma dat nejaka obalka. aspon vsetky kamosky mi to takto tvrdili. tak neviem potom... 😒

zuzana355
11. aug 2009

lillie dobre si to napisala 😀 😀 vraj ma dat nejaka obalka 😀 😀

kamilecka
11. aug 2009

Lillie79 ono je to tak ze ked si zavolas na porod Dr ktory nema sluzbu tak musis vypisat ziadost,ci co to je a platis ( este v sk pisem) 5000sk z toho 3000sk ide Dr a 2000sk ide nemocnici.

lillie79
11. aug 2009

spytaj sa na to Dr., ze ako je to vlastne... o tomto sposobe som pocula, ale vraj iba vtedy ak nepracuje pre tu nemocnicu ci co... ??? 😒 alebo to tak nie je...??
kamolecka - ty si to tak riesila naposledy? u koho si rodila?

zuzana355
11. aug 2009

lillie ja som zmluvu nespisovala dohodla som sa s lekarom 😉

lillie79
11. aug 2009

vsak aj ja tak chcem...
aky je v tom rozdiel okrem asi vysky financii??
mam zaruku pri zmluve, ze ten lekar sa urcite ukaze? ak nie, tak potom nic nehradim?

natalia
11. aug 2009

Lillie,ja som sa bola pýtať na sekretariáte gyndy,robí sa to tak ,presne ako písala kamilecka-ak je zmluva-tak lekár je povinný prísť k pôrodu aj keď nemá službu-dostane z toho tie 3 tisícky,väčšinou sa ale lekári snažia zmluvu nepodpisovať a odrodiť ťa buď cez deň alebo vo svojej službe-vtedy sa neplatí nič-a je jasné že lekárovi dačo posunieš-ja som bola tiež pri prvom pôrode dohodnutá so svojim pôrodníkom zmluvu som nemala-lebo mi tvrdil ž e j u nepotrebujem-k pôrodu mi neprišiel,nedvíhal telefón a nemala som sa ani čím oháňať-že mám podpísanú zmluvu ☹ preto sa pýtam na Melichovú aká je spoľahlivá 😉 😉 držím prsty nech to 🙂 vynde,potom daj vedieť ,prípdane sa skús nato Melichovej 🙂 opýtať či to potrebuješ ači príde na 100%,ono to veľa robí na psychiku ,iináč tých 5 tisíc sa platí nemocnici až po pôrode a nie predtým.

lillie79
11. aug 2009

dik za info. je to fajn vediet dopredu.
spytam sa na to aj mojho gynekologa, kedze mi ju on odporucil, ci je taka spolahliva a ci to mam riesit cez zmluvu alebo nie. ja urcite vopred ziadne financie nechcem dat. zatial ma len raz vysetrila a nic viac. a niekoho podplacat, za to vobec nie som. som ochotna zaplatit po vykone prace ked uz, ale nie vopred... 😕

som sa tiez dozvedela od znamej z anesteziologie, ze by som si mala dohodnut aj epiduralku a anesteziologa. lebo vraj ak budem rodit cez vikend a na sluzbe nebude nikto kto ju picha, tak ze z domu mi niktor nepride, aby mi ju dali 😒 mate s tymto nejake skusenosti?

lucia2431
11. aug 2009

ahojte mamičky, som tu nová a potrebovala by som pár informácii. Neviete mi povedať , že čo všetko si potrebujem zbaliť do pôrodnice pre bábo a pre mňa? O chvíľu mi treba pripraviť tašku a ja nemám ani šajnu čo všetko potrebujem. Budem rodiť na Rastislavovej v KE. Ešte jednú informáciu, či neviete koľko sa platí za epidurálku, vraj poisťovňa to neprepláca. Budem rodiť cisárskym a chcem epidurálku a nie celkovú narkózu. ďakujem vám vopred.
Držím palčeky a pekný večer prajem

tintinka
11. aug 2009

ahojte.

lucia, za epidural sa plati 2200 sk, akurat vcera som si citala cennik na chodbe pri porodnej sale.
no ale neviem ako je to pri cisarskom.

lillie, s tym anesteziologom je to pravda. tiez ked som sa pred porodom vtedy pytala na to, tak mi povedali, ze neni iste aj ked sa rozhodnem, ze ten epidural chcem, ze mi ho ozaj aj pichnu. lebo to zalezi od toho, ci ten anesteziolog, ktory je opravneny ho podat, tam bude, ak nie, mam smolu.

a s tou melichovou ma to ani nenapadlo, tiez som sa jej opytala, ci mozem rodit pri nej a povedala ze neni problem.
aj tak si myslim, ze to bude chciet riesit vtedy, ked bude mat sluzbu. uz vcera mi hovorila nech pridem vo stvrtok, ze ma sluzbu nieco poriesime..ale potom povedala, ze este pockame, ze je este skoro..ale ja by som sa tomu nebranila 😀

zuzana355
11. aug 2009

lillie veď sa dohodnite tak pomimo a spýtaj sa či príde k porodu keď nebude mať službu aby sa nestalo to že ti nedvyhne telefon 😉 za to nič nedáš.
a čo sa týka toho platenia tak pred porodom som ani ja nedávala nič až po porode 🙂

zuzana355
11. aug 2009

inak dnes som bola na Rastislavke za lekarom koly výsledkom a tie tehulky jaaaaaaaaaaaj nostalgia až ma chytilla aké zlaté bruška 😀 😀

lillie79
12. aug 2009

ahojte,

urcite sa spytam aj svojho gynekologa a tiez aj priamo jej a tiez aj na epi. ak mi nebude vediet zarucit, ze tam niekto pride, tak si to poriesim po vlastnej linii.

zuzana - vraj nostalgia xixixi - mas 2 krasne drobce a prezivat to len tak, asi by si nechcela alebo aj hej?? dufam, ze mas vysledky OK.

tintinka - plati sa asi ale v EURach, nie? lebo mne povedali, ze nadstandard izba stoji 27 aj nieco EUR za noc.

lillie79
12. aug 2009

lucia,
ja sa akurat tzv. dobalievam 😀
i ked neviem, co treba pri cisarskom ci nieco viac alebo menej... sa pripadne spytam v nemocke ked pojdes na vysetrenie.

ja si beriem: poporodne vlozky 4 balenia, poporodne nohavicky 4x + klasicke obycajne, krem na bradavky - mam jednu z DM, calcium a bepanthen (neviem ktoru pouzijem) ale ten bepanthen je aj na zadocek maleho, vlozky do podprsenky, 2x kojenecke podprsenky (tie si este pojdem kupit, lebo nemam ...), jednorazove podlozky som si kupila, ale nie su povinne a potom klasika hygienicke potreby, 1x osuska, 2x uterak, papuce na izbu + do sprchy a to je tusim vsetko

pre maleho: jedno balenie pampers beriem (c.1 2-4kg), 2x bavlnenu plienku, 2x ortopedicke nohavicky c. 1, krem na zadocek (bepanthen mam a este Johnsons..), vlhcene utierky na zadocek, rukavicky som tiez pribalila a este mozno vezmem tenku deku...

mam pocit, ze toho beriem az prilis vela, lebo zoznam, ktory mne dali je dost chaby... no a samozrejme doklady (tehotenska knizka, karticka poistenca....)
zupan a koselu vraj daju oni, tak to si neberiem.

urcite este vezmem fotak, nejaky casopis (keby som nahodou pobudla viac dni...), nejaku vodu, nejake kekse alebo nieco pod zub, ak by som bola hladna a prisla by som v noci, vraj mi nic nebudu dat vediet.
takze asi tak...

ozaj baby? treba si zobrat take veci ako pohar a pribory??? niekde som citala, ze hej, ale na tom zozname som to nemala, tak neviem.

tintinka
12. aug 2009

lillie, ten pribor a pohar si urcite vezmi. ja si nepamatam ze by mi k obedu dali pribor..musela som mat vlastny..

lillie79
12. aug 2009

OK, tak si pribalim...
este jedna vec. ak si zoberiem vlastny zupan alebo koselu, mozem ju nosit? ale ma v tom nenechaju... 😒
zatial sa neviem stotoznit mat na sebe nieco, co malo predo mnou stovky az tisicky zien, aj ked viem, ze je to vyprate...ale predsa .... 😔

lucia2431
12. aug 2009

ahojte mamičky , ďakujem veľmi pekne za informácie. Držím vám palčeky 🙂

lillie79
12. aug 2009

tintinka
a ranajky, obed, veceru nosia na izbu? alebo musis ist von do nejakej jedalne sa najest - ak hej, tak kde nechas maleho? blba otazka, ale v nemocnici som nikdy nebola iba sem tam na navsteve.. 😅
dik 😉

tintinka
12. aug 2009

nie je to blba otazka. pokial si na nadstandarte, tak ti to nosia na izbu. inac sa musis ist najest normalne na chodbu, tam kde je jedalensky kutik. na izbu sa to nosit nesmie (aj ked prvy den mi to sestricka doniesla na izbu a potom raz mi prepasovala aj spoluleziaca, lebo som kvoli malemu nestihala ist sa najest) zopar jedal som aj prepasla. ja som mala problem s malym lebo sa nevedel prisat, stale plakal lebo bol hladny, tak som ho nechcela nechavat sameho. vacsinou sa mi prebral akurat v case ranajok, alebo obeda, alebo vecere a taky cas som mala smolu. normalne nechavas dietatko v postielke na izbe. niektore to robia tak ze idu na striedacku a vzdy jedna strazi deticky na izbe.

jankapo
12. aug 2009

caute,
uff, to lilie, s tym jedenim to je tak...blbe, no,jak pise tinti, jedina moznost sa najest je nechat babo same v postielke.. 😨 maly mi vkuse revaaal....tak som aj ja jedla tak ze sa mi slzy tisli do oci- a hrozne ryyyychlo...takze tak 😖 (aspon som schudla) 😝

inak, chyba ti na zozname toaletny papier....sakra doleziteee!!!!
zupan a koselu vlastnu som nevidela nikoho nosit...takze neviem ci dovolia ci nie, ci ako...

lillie79
12. aug 2009

no super... to sme niekde vo vazeni???
to sa ma mamicka ako najest? ked male musi nechat samo na izbe? to je teda riadna haluz... a plati sa potom stale tych 50sk ci kolko za izbu v nemocnici?? lebo im tam za to spravim cirkus, ze clovek sa nemoze ani najest a stresovat sa ma... ako sa potom matke ma tvorit mlieko, ked 1-2 dni nic nestihne dat do zaludka?? 🙄
a inak je strava dobra? alebo o nicom?

ozaj, ake su navstevne hodiny??? predpokladam, ze aj ked nebudu navstevne hodiny, a pride manzel mozem vyjst za nim aspon na chodbu alebo ani to sa nesmie??

no ked sa nedostanem na nadstandard, tak mi manzel asi bude musiet nosit zakazdym jest, lebo je mojimi ubohymi kilami, som ledva otehotnela a tiez chcem, aby mi nieco ostalo a nieco schudnut v nemocnici 😖

toaletak mam, aj vreckovky... len neviem ci mi budu stacit vlozky - zatial mam 4 balenia, ale vraj si prve dni mamicky davaju aj 2-3 naraz, aby nepresakovali 😨

zuzana355
12. aug 2009

ahoj lillie tak s tým jedením je to ťažké ale ja som mala taku smolu že mala mi v kuse cez deň bola hore malo čo spinkala a ako naschvál tak práve v tedy ked trebalo ist jest alebo prišla navšteva tak bola hore ale kuchyrky alebo ako ich nazvať tetky čo tam boli tak su zlate ked som neprišla sa najest alebo kočky povedali že nemožem prist tak na mna v pohode počkali alebo sme sa vystriedali pri detoch dalo sa to v pohode zvladnut.
lillie tie vložky si zober len take obyčajne čím vzdušnejšie tým lepšie skor sa hojíš 😀 😀

lillie79
13. aug 2009

zuzi
dik za pobzbudenie, ale aj tak som z toho nasho celeho systemu zdesena. ja som bola v zahranici a tam je to uplne o inom... 😒 ma to stve, ze nase sluzby su pozadu pomaly ako za opicami...
no nic, uvidim ake to tam bude, ale snad tam nebudem hladovat alebo si teraz uz vytrenujem maleho drobca, aby cez obed spinkal??? 😉

vlozky mi doporucila teta v zdravotnickych, 2 balenia take vatove a potom obycajne od znacky Hartmann... oboje su hrubsie. tie prve su vzdusnejsie o dost, tie druhe su uz ako klasicke vlozky. vraj tie prve pouzijem na prve dva dni ked budem silno krvacat a potom uz len tie obycajne. 😉

lillie79
13. aug 2009

este som sa chcela spytat, ze ako je to so sterilizaciou?

ja si chcem zobrat so sebou odsavacku s flaskou a cca 2 cumliky pre pripad. doma si ich viem vysterilizovat, ale ako je to potom v nemocnici?? da sa to aj tam...

viem, ze ste pisali, ze odsavacka nie je potrebna, ale cumlik snad by bolo fajn zobrat alebo ani to nie?
dik 😉

tintinka
13. aug 2009

lillie, ja som mala cumlik, ale nepouzila som ho tam ani raz. maly ho dostal az v aute ked sme odchadzali z porodnice.
a so sterilizaciou neviem. ja som mala odsavacku aj s flastickou. vysterilizovanu z domu. prvykrat ked som odsavala, som odsala do mojej flasky a v pohode zobrali. potom uz zakazali do vlastnej, ze oni mi daju ich flasu. sterilnu. takze neviem. ak bude nutne aby si odsavala, oni ti flasku daju. mne to zo zaciatku aj tak slo lepsie odsavat rukou ako odsavackou, takze tu som ani nepouzila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre