Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jarka70
18. jan 2008

terkaa myslim ze ano

jarka70
18. jan 2008

mamik uz si nam porodila?nezabudni na info ako bolo 🙂

terkaa
23. jan 2008

co si vsetko balite do tejto nemocnice?

jarka70
24. jan 2008

ja mam este cas ale urcite pre mna vlozky hygienicke,prsne,toaletny,uteraky,masticku na bradavky,krem na zlatu zilu,nohavicky .podprsenku, mydlo ,sampon,fen ,pribor, sol lebo varia....a este bez soli..urcite si pribalim zupan a dajake teplaky
pre male baby plienky,mokre utierky bavlnenu plienku ku kojeniu este ma nieco urcite napadne musim si aj ja napisat zoznam veci aby som sa nesplasila potom.

terkaa
25. jan 2008

a oblecenie pre babatko?

jarka70
25. jan 2008

to vraj netreba pokial si tam v nemocnici oni ti daju oblecenie pre babetko okrem jednorazovych plienok.mokrych utierok aj masticku na dupku - to ti treba urcite veci pre male ti bude treba az ked pojdes domov.

jarka70
25. jan 2008

mozno nam mamik da este blizsie info urcite to uz ma za sebou.

jarka70
25. jan 2008

teraz ma napadlo ze je dobre ak mas zo sebou aj tie jednorazove podlozky pod seba ja som ich mala aj pri dcera pred rokmi a veru mala so lepsi pocit pod sebou.//koli krvacaniu//

terkaa
25. jan 2008

mas namysli tie pre babatka? take mam 🙂

mamik
urcite mas uz ine povinnosti ako mi cakatelky 😀 , ale ak si najdes cas, tak nam daj vediet co a ako.

jarka70
25. jan 2008

presne tie su velmi vdacne aj pre nas -ja som ich pouzivala aj ked som mala svoje dni ak by nahodou lebo ja som mala stale strasne silny menzes.

kevama
29. jan 2008

terkaa

co sa tyka vybavovania rodneho listu, s tym si hlavu nelam, staci ti sobasny list a obcianske preukazy oboch rodicov ak ste zopsobaseni,(ak nie tak tvoj rodny list a tvoj obciansky), aby ste isli stupla zapisat na matriku do nemocnice najlepsie tri dni po narodeni,ziadne papiere ti netreba na to, oni tam po porode uz vsetko maju..A potom tam vam povedia co a ako mate dalej postupovat..Nechaj nieco aj na manzelovu hlavu, ved ty budes mat dost starosti so sebou a malickym. 😉

mamik
30. jan 2008

No tak ešte raz. Napísala som tu román a zmizlo mi to!!!

Takže pôrod v pohode, popôrodná starostlivosť bieda. Sestričky sú milé, ale veľmi sa nezaujímajú. Ani raz sa neboli pozrieť, či správne kojím. Ako prvorodička by som sa tam cítila stratená. Možno preto, že to bolo moje druhé dieť, tak si povedali že to zvládneme. Na izbe bola so mnou mamička, ktorá mala tretie dieťa a s kojením sa riadne trápila. Ale bez pomoci. Vizity dvakrát denne detské aj ženské, ale čo sa neopýtaš, nepovedia ti. V Šaci (pred 4 rokmi) mi na každej vizite hlásili všetko o mne a všetko o dieťatku. Tu sa nedočkáš. A keď brali deti na kúpanie, na odbery alebo vyšetrenia, alebo ti dali čistú košeľu, nezáujem že práve kojíš. Surovo ti vzali dieťa z prsníka a odchod! Sestričky vždy vtrhli na izbu a nikdy nezavreli dvere. Moje dieťa malo postieľku skoro vo dverách, takže večne prievan. A strašne tam každý trieskal dverami. Či ráno či v noci. Najdôležitejšie boli upratovačky. Ráno o piatej chodili utierať parapety, zmývať, vysypať smetie... ako keby to nešlo neskôr. V "jedálni" na chodbe sa trebalo vystriedať asi za pol hodinu. A sprchy a WCko sú spoločné na chodbe. To mi vadilo strašne. 5 dní som bola na nadštandarde ( ale bol tam problém s inou pacientkou, tak sme sa potom vystriedali) a to sa nedalo porovnať. Tam máte krásnu teplúčku kúpelňu na izbe. Návštevy vám chodia 24 hodín na izbu a máte tam aj dieťatko, takže ho manžel môže vidieť vždy. Na bežnej izbe máte návštevy na studenej chodbe a dieťa vám sestrička ukáže za dverami. A na nadštandarde si ho môžete kúpať aj sama. Jasné, že pod dozorom detskej sestričky. Ale tá príde, až keď okúpu všetky deti - okolo pol desiatej, desiatej. Nedá sa to porovnať - vrelo odporúčam. Len si choďte izbu rezervovať u sestričiek dopredu. Je tam aj digitálna váha, takže si viete dieťa odvážiť pred kojením a po, koľko vypilo. A stravu vám nosia na izbu, takže ak kojíte, najete sa neskôr. Je tam telka a hlavne kľud.

Pre bábo vám treba len jednorázové plienky a mokré utierky, krém na zadoček. Bavlnené plienky a oblečenie vám dajú. Ja som mala aj poštolky, aby balili naširoko.
Pre vás treba kopu vložiek a hygienické potreby. Tie podložky môžu byť tiež, lebo to vám nedajú. A treba šálku a príbor. Soľ sa zíde tiež.
Rodný list vybaví otec, nemusíte brať so sebou sobášny. Všetko je vypísané pri vchode na oddelenie, ako sú zvončeky.

Ak som niečo zabudla, pýtajte sa. Rada odpoviem 🙂

mamik
30. jan 2008

A ešte si neberte župan ani košelu. To dostanete tam.

jarka70
30. jan 2008

mamik -blahozelam k syncekovi je prekrasny a tie vlasky, hotovy velky chlap 🙂 🙂

no mame sa naco tesit ☹

ja sa ta chcem spytat co presonal sestricky a tak ked si bola v tej casti porodnej saly ako sa spravali....
a este k tomu nadstandaru to treba vybavovat este ked si tehotna alebo kedy? no a hlavne kolko to stoji a na kolko vysiel teba .joj a este kedy si vyplatila-pri odchode domov?

evinah
30. jan 2008

Ja som takisto rodila na Rastislavke takmer pred rokom sekciou a nemozem sa stazovat.. Ako v kazdej nemocnici. Sestricky na 600nedeli su mile ale tie novorodenecke su nic-moc, su ufrflane hlavne, ked musia doniest navsteve ukazat dieta.. To ich velmi obtazovalo.. 😠 A nadstandard moze byt komfortny, ale ste tam same a nemate sa skym porozpravat a vymenit si ake take skusenosti, resp. pocity.. Mne osobne by tam bolo smutno. ALe to je vec nazoru.. Tych par dni sa to da vydrzat! 😵

jarka70
31. jan 2008

ja som tam tiez rodila ale pred 4rokmi no doba aj ludia sa menia toto tam bolo aj pred tym co opisujes evinah okrem nadstandartu ,clovek si mysli ze mozno bude uz lepsie ako bolo pred paru rokmi.
a ten pobyt v nemocnici musime ozaj vydrzat inac sa neda ved to robime pre seba a pre dieta 🙂

mamik
1. feb 2008

Personál bol všade milý. Na pôrodnej sále tiež. Všetci do jedného. Aj na šestonedelí aj novorodenecké. Ja fakt nemôžem povedať, že by tam bol niekto nepríjemný. Aj lekárky aj sestričky aj každý. Len mi trošku vadil ich nezáujem. Nadštandard si normálne objednáš na svoj termín práve na šestonedelí. Môžeš sa tam ísť aj pozrieť na tie izby. Stojí to 700,-Sk na noc. Je tam aj rozkladací gauč, kde môže spať aj manžel. Ja som ten kľud oceňovala, lebo moje dieťa sa napapalo a spalo. Na normálnej izbe sme mali ešte dve maminky a im detičky nespali skoro vôbec a v noci plakali. Takže sme sa veľa nevyspali. A porozprávala som sa aj na chodbe 🙂

Ďakujem za blahoželanie. Vlásky mal aj prvý syn také obrovské 🙂

jarka70
10. feb 2008

mamik chcem sa este opytat ohladom navstev .mohli prist za tebou kedy chceli a aj na izbu smeli ist?

ja by som mala ist na sekciu takze neviem ci ma daju na tu izbu asi zrejme az po 3dnoch ked uz by som mala byt v pohode samostatna.nevies isli na taku izbu aj zeny po cisarskom?

jarka70
15. feb 2008

🙂

mamik
15. feb 2008

Jarka myslíš nadštandard? Lebo tam ťa dajú aj po cisárskom. Hneď po pôrode ideš na izbu. A návštevy tam majú prístup 24 hodín a idú priamo na izbu. Na bežné izby návštevy nesmú. Tam ideš ty na chodbu. A ani dieťa nemôžeš ukázať. Iba sestričky ukážu a odnesú naspäť na izbu.. Inak na nadštandardke máš aj prístelku a môže tam s tebou spať aj manžel.

jarka70
16. feb 2008

ano myslela som ten nadstandart.dakujem mamik 🙂

jarka70
6. mar 2008

uz tu nieje nikto kto tam rodil a podeli sa o svoju skusenost? 🙂 mne sa to uz pomaly tiez krati 😒

jankapo
7. mar 2008

Jarka, skusenost nemam, ale vyzera ze budeme mozno aj spolu... 😉
Ja ale nadstandard nechcem, ani navstevy moc nie, ale asi sa tomu nevyhnem... 😒
Ja som tam lezala uz 2 krat hore na piatom, takze aj porodku dost dobre poznam, ja verim ze sa nie je coho bat...nie som clovek narocny, len nech nemame komplikacie a je mi jedno.Ale tiez by sa hodilo nieco z prvej ruky, ako rodicka som tam nebola...

jarka70
7. mar 2008

to sa moze stat ze sa tam stretneme janka ja asi tiez nepojdem na ten nadstandart nie som zvyknuta byt sama a tie par dni predsa vydrzim a budem sa mat s kym porozpravat a tak .navstevy-- som uz teraz povedala nech za mnou nechodia a ked tak len nachvilu lebo budem cs takze sa najskor vyhrabem na chodbu az na treti den a deti vobec lebo budem revat jak blba za nimi budem mat dost ked pride muzicek aj to bude slzave udolie jak sa poznam ☹
a takisto si nezazmluvnujem ziadneho doktora asi to tiez nema ani vyznam.

zuzana355
7. mar 2008

ahojte žienky, tak ja už mam za sebou dva pôrody a oba na rastislavke. Ja som bola nadmieru spokojna čo sa týkalo poskytovaných služieb aj prístup personalu bol OK. Mala som síce vybaveného lekara mala som rizikové tehotenstvo ale nemyslím že sa len preto spravali všetci milo. Da sa to vydržať aj na šestonedelý bez nadštandardnej izby ja som bola s dvoma kočkami a bolo to lepšie ako byť sama aspoň máš s kým pokecať a navzájom si aj pomôžete. S tým jedením je to naozaj tak že do tej polkoďky sa musia vystriedať všetky ale dá sa to stihnuť 😝 . Keď ja som to stihla pri tej mojej revoške hoci s vyplazeným jazykom ale predsa. držím Vám všetkym prsty nech to máte rýchlo za sebou a čo najmenej bolesti.

jankapo
7. mar 2008

Jarka, ja o tej stretavke ze je to mozne, lebo mne maju koncom aprila vybrat pesar a vraj to moze byt potom aj do 3 dni...tak uvidime, ja by som chcela Melichovu, ona ma sleduje, kedze som rizikovka, ale co som lezala na oddeleni, vsetci na vizitach boli velmi zlati lekari, tak nezazmluvnujem nikoho, mozno mi to Melichova vyvola vo svojej sluzbe, neriesim to.
Presne ako Zuzka pise, inak, Zuzi, diky za skusenost, na "normalnej izbe" je s kym pokecat, sme tam vsetky na jednej lodi, chapeme sa, postrazime deticky....
Jarka, ako pises, ja sa tiez obavam trosku hormonalnej burky no a naco navstevy, to ako necham drobceka na izbe kym ja kvakam vonku s navstevou? urcite porod nebude zazitok ze o nom budem rozpravat stale dokola, no neviem. Manzel teda urcite ano, nech si ma pomojka, sak aj mamina, svokra a sestra isto nech dojdu, to je take normalne zenske, no ale ze kamaratky? Naco, babo neuvidia, tak snad pockaju, kym dojdeme domov a dame sa dokopy.
Inak netreba nam ani zupan, ani kosielku, vsak?

jarka70
8. mar 2008

janka nie netreba nam zupan ani kosielku to nam daju oni aspon daco lebo inde vraj treba 🙂 ja uz teraz mam dajaku plnu tasku az hroza 😠 ja idemv pondelok na poradnu a idem sa na rastislavku objednat na prietoky som zvedava na kedy mi daju termin.
ja som tiez rizikovka a mala by som chodit do nemocky ale mam .....taku dr. az hroza ☹ je nedbanliva lutujem ze k nej chodim ale uz to nejak dotiahnem a idem od nej prec,a som zvedava comi povie pond.na tej slavnej poradni.
tebe uz robili prietoky?lebo mne este ani ten ultrazvuk v 30.t co ma byt posledny nerobila.

jankapo
8. mar 2008

Jarka, ja idem na ten usg az buduci tyzden, lebo mne robili usg v 27tt, ked som tam lezala a vsetko bolo na chlp presne co sa tyka rastu maleho, pekne to sedelo, tak mi vravela lekarka,ze netreba ho drazdit, ze to urobime teraz, asi uz aj s prietokmi, uvidim. Ja mam vsetky veci nachystane v jednom maxi sufliku a vedla taska, a ti poviem, nemam odvahu to nastrkat do tasky, lebo sak to bude obrovske, ja nechapem, tam na porodku chodili maminy s tastickami jak na aerobic, tak neviem kde robime chybu... 😀

jarka70
9. mar 2008

ahoj janka 🙂 tak moj maly zatial bol vecsi skoro o 2t na usg som zvedava teraz 🙂
to potom co mali tie zeny v taske? tak ja mam ozaj len to co potrebujem nic naviac a mam tasku velku ze as,ved len plienky zaberu miesto v taske ked tak vezmes.urcite nerobime chybu zas nebudem otravovat rodinu ze zabudla som toal.papier abo utetraky a pod.ja uz urcite nebudem vyberat z tasky nic ved vsetko co som tam dala potrebujem a urcite aj ty 🙂 ve d nie sme blbe brat do nemocky zbytocnosti.akurat ma este napadla nabijacka na mobil este tu musim hodit lebo sa mi vybija dost casto a pritom novy telefon.
xixi este solnicku pribalim.

zuzana355
12. mar 2008

ahojte, tak to balenie vám ozaj nezavydím 😀 tolko vecí ale fakt niektore ženy tam boli nalahko 😎 len potom vkuse niekoho otravovať a ešte aj tie návštevy po pôrode kým sa človek k ním dotrepe pomalou chôdzou na chodbu. Hlavne nezabudnite na neaké gumené šlapky do sprchy verte mi bez toho do sprchy radšej nie 🙂
Jankapo - Dr. Melichová je ozaj fajn poznám ju síce len z vizit ale je OK ja som rodila u Dr. Urdzika ale vačšina lekárov sa tam dá 😉 dôležité je aby bábo bolo v poriadku. A potom už len nemať problém s mliečkom aby malo dieťa čo papať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre