Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

natalia
13. aug 2009

ahoj Lillie,závidím ti že sa už balíš,mň ato čaká až v novembri,ja som zo sebou cumlík síce mala,ale malej som to nedávala,nechcela som dráždiť pediatrov,nie sú z toho nadšení, 😉 k tým krémom na bradavky-najlepšie je mlieko-pretože väčšinu musíš pred kojením zmyť-okrem AVENT-u -no keď nie si na nadštandarde-tak zakaždým pred kojením behať do sprchy tiež nie je možné.Môžem sa spýtať kedy si si rezervoval nadštandard?vraj to robia baby už pol roka dopredu? 😉

zuzana355
13. aug 2009

ahojte natalia s tou nadštandardkou je to tak treba rezervovat čím skor už si bola či ešte nie 🙂
cumlík som mala aj ja ale pediatri neboli z toho nadšený tak som jej to už potom nedavala 😅

natalia
13. aug 2009

Zuzka bola som sa rezervovať na nadštandard len teraz asi 4 mesiace pred pôrodom 😉

natalia
13. aug 2009

Neviem či ho vychytím,ale viem že keď som tam ležala pred 2 rokmi,bola som po ťažkom pôrode hneď na prvej izbe pri dverách,záchody aj sprchy na druhom konci oddelenia-ledva som tam došla a to ani nehovorím že sú tam 3 sprchy na celé oddelenie,tak som si vždy ráno o4,00 hod privstala aby som to stihla 😉 -vadili mi aj strašne vysoké postele-veď žena po pôrode má problém na ne vyliezť a ten babyrooming-je neviem o čom-ale deti sme mali všetky tri baby na izbe-na opačnej strane izby-takže zakaždým keď bábo zaplakalo som musela z tej postel vstať a prejsť k postieľke,ideálne by bolo keby boli postieľky pre drobcov po ruke 🙂

alicka2
13. aug 2009

Ahoj Natalia, čítala som predošlé reakcie a ked to nie je tajomstvo kto ti neprišiel k pôrodu? Inak tie postele vadili aj mne, no pri druhom som bola na nadštandarde a musím povedať, že to bolo super.
Všetkým Vám držím prsty 🙂

catusca34
13. aug 2009

Ahojte kočky čakateľky,
nedá mi, aby som sa aj ja nepripojila do debaty. Ja som rodila v apríli a aj mne dosť vadili tie vysoké postele. Strava je dosť brutal, nie že by som bola nejaká fajnovka, ale fakt to nebolo moc chutné. Po pôrode mi prvý den priniesli jedlo na izbu, ale skoro vôbec nič som nezjedla. Vôbec mi nechutilo a nič som nevládala. Tie vložky, tak to by som odporúčala z vlastnej skúsenosti viac balení. A úplne stačia tie obyčajné, kedže nohavične mať nesmiete. Nikto mi to síce nezakázal, aj som si dala, ked prišla návšteva, ale bolo to fakt menej bolestivé bez nich....
Držkajte sa a veľa veľa síl vám prajem..... 😀

lillie79
13. aug 2009

ahojte,
natalie, tintinka - diky za infosky. pre istotu si vezmem teda svoju odsavacku aj cumliky. nechcem ich tiez pouzit, ale keby maly neustale plakal a nic by mu nepomohlo, tak ho asi pouzijem 😒 ja nie som velmi trpezliva... uvidime.

natalia - rezervovala som si asi pred mesiacom.. ani presne neviem. sestricka ma zapisala a povedala, ze je pravda, ze si mamicky rezervuju pomaly uz rok dopredu, ale povedala, ze clovek nikdy nevie kedy to na ktoru pride a moze byt izba volna ale aj nemusi. no ak nie som zapisana a pridem a budem chciet, su uprednostnene tie, ktore si ich rezervovali... na noc stoji 27eur aj nejake drobne tusim.

catusca - dobre citam? ze nemozem mat nohavicky... ci ako to presne myslis?? a ako sa ti udrzi vlozka medzi nohami 😕 velmi tomu nerozumiem.

a ten krem na prsia z DM sa vraj nemusi zmyvat pred kojenim... a kamoska ho mala a bola velmi spokojna.

jankaaa
13. aug 2009

lillie mas ju len tak medzi nohami tak si ju pridrziavas...nesmu sa nohavicky

zuzana355
13. aug 2009

lillie ako je to lepšie lebo sa ti vetraju stehy a tým sa ti to rýchlo lieči a maš pravdu tie obyčajne vložky su super aj ja som také mala žiadne krídielkové 😉

lillie79
13. aug 2009

no ja nohavicky urcite budem mat.. ako bez toho si to neviem predstavit a ani to, ze by mi spadli, keby som sla na zachod, ci na chodbu niekde... ci co ja viem. 😒

zuzana355
13. aug 2009

😀 😀 😀 lillie ved dvyhneš a ideš dalej 😀 😀

natalia
14. aug 2009

ahoj te kočky,Lillie ani ja som si nevedela predstaviť že sa dá chodiť s vložkou a bez nohavičiek ,ale dá sa to,kúpila som si v bábetkove aj jednorázovky od Canpolbabies,sú to také ako papierové nohavičky,ale boli mi po pôrode malé ☹,a ešte som všade v zime zháňala plávajúce koleso,to mi doporučili kočky,vraj sa na tom dobre sedí.

zuzana355
14. aug 2009

koleso som mala aj ja v nemocke ale neako som ho ani nevyužila ale vela kočiek na nich sedelo 😀 😀
inak čavte kočky.

lenka ešte nie ste domka 😕

lillie79
14. aug 2009

ahojte,
o tom, ze sa nohavicky nemozu fakt pocujem 1x. kamoska v Saci co rodila mala nohavicky, tak neviem preco na rastislavke sa nemozu 😒 ako chapem, ze sa rychlejsie hoji rana, ale snad je to vec kazdej z nas, nie? a ked hovorite, ze sa hoji rana skor, to akoze aj doma budem chodit bez??? cisty blud podla mna. chapem par hodin po porode ked budem lezat, ale potom je to fakt od veci... co mi spravia, ked si ich obleciem? snad to nekontroluju?

a to plavajuce koleso??? to je ako preco? fakt som z toho mimo. 😕 to akoze to tak boli, ze si nebudem moct vediet ani sadnut? nie je lepsie nejaky vankus ako plavajuce koleso???

este otazka: ked je taky problem sa vystriedat na obed/veceru a pod. ako je to potom so sprchou? ste pisali, ze su na konci chodby, ale tiez ste riesili na striedacku ci ako??

tie podmienky sa mi zdaju byt dost neludske ☹

ak lenka mala sekciu, tak snad cez vikend by uz mohla byt doma, ked bola v nedelu, nie?

tintinka
15. aug 2009

lillie, to koleso je lepsie preto, ze ma v strede dieru, ty sadnes tak aby ta vlastne na ranu nic netlacilo. ja som to pouzila asi raz ci dvakrat, inac sa mi dalo sediet aj normalne, aj ked to trosku bolelo.
a s tymi nohavickami je to tak, je lepsie bez nich. ja som chodila bez nich, ale ked mi prisla navsteva, tak som si ich obliekla, predsa som len mala lepsi pocit ked som stala na chodbe, ze mi nic nevypadne.
kupila som si take sietovane, urcene specialne na dni po porode. mala som dva kusy a stale som si ich preprala. predavaju aj jednorazove, pouzijes a vyhodis.
ono na izbe ich mat nie je az take pohodlne, lebo vacsinou lezis a vtedy je lepsie nemat na rane ani vlozku, nech sa ti to vetra a rychlejsie zahoji. no a domas i uz samozrejme mozes nosit co len chces, ved je to predsa tvoja vec.
ja som chodila do sprchy aj niekolkokrat denne, tak som stale vystihla chvilku, kym maly zaspal a utekala som. sprchy tam boli tri ked dobre pamatam a stalo sa mi asi len raz ze som sa nemala kde sprchnut, stale bola aspon jedna volna. horsie to bolo so zachodmi. tie su tam dva a tam bol vacsi naval. a hlavne ked tam nejaka po sebe nechala bordel, to uz bolo horsie.
ale lillie, nemusis sa stresovat. ved tam budes len par dni, urcite to prezijes, neboj. zas take hrozne to tam nie je. podstatne je, aby ste boli obaja v poriadku, no nie? 😉

lillie79
15. aug 2009

ahojte kocky,
vam sa to povie, ked uz ste to raz prezili... 😕
ja mam vseobecne nejaku fobiu z nemociek. casto som chodila ako dieta na navstevy ked boli starki tam alebo aj niekto ini a proste viac ako 5 min som tam nevydrzala byt. potom som vzdy cakala v parku ci pred budovou ☹ a plati to aj ked idem k lekarovi.

viem, ze to musim prezit a tiez si hovorim, ze par dni snad vydrzim, hlavne aby sme boli obaja OK.

este otazka: ked teda lezis na posteli bez nohaviciek iba s vlozkou/alebo bez mas stale pod sebou podlozku? predpokladam, ze postelne pradlo asi tak casto nemenia.
a ten zachod si nemala radsej spomenut, na to som dost hakliva ja na dovolenku ci kdekolvek v hoteli.

a ako je to s podprsenkou? je vobec povolene... ???

uz aby sme boli obaja doma stastni a zdravi 😵

zuzana355
15. aug 2009

lillie neboj bude to v pohode malý musí íst von iné ti neostáva a ty to zvládneš v pohode. 😉
postelné mi vymenili za každým ked som mala spinavé aj každý deň nebol s tým problém a košelu aj dva krat ak som mala špinavu 😉
podprsenku no tak to už je na teba ak maš tie kojenecké tak si zober so sebou aj vložky ak budeš mat veeeeeeeeeeela mlieka.

tintinka
15. aug 2009

kazde rano chodi pani menit pradlo, ak treba, aj cistu koselu dostanes.
a ja som nemala problem ani s tym, ked som tych kosiel potrebovala denne niekolko. sla som sa sprchovat aj trikrat za den a stale mi sestricky bez problemov dali cistu, ked som si sla vypytat.
a lillie, na posteli je pod tebou este jedna mensia plachta, ktora zachyti co treba, tam si vlastne mozes dat pod seba aj tu prebalovaciu podlozku a lezat len tak navolno na nej, aby bola rana na vzduchu.
podprsenku, hovori sa, ze je lepsie ked ju nemas, kvoli mliecku. ale ja som nosila take lambady ci ako sa to vola. ja mam velke prsia a aj mlieka som mala vela, vkuse mi tieklo mliecko, tak som si to takto drzala pod kontrolou 😉
nic neboj, vsetko bude ok.

natalia
16. aug 2009

Ahoj Lillie,neboj sa asi sme ťa vystrašili tými podmienkami 😉 ale je lepšie ked máš reálnu predstavu 🙂 ako keď veľa očakávaš 😉 ,gaťky nekontrolujú,len ke robia gyndoši vizitu 2x denne,treba ich dať dolu,lebo chcú skontrolovať jazvu.takisto s prádlom nebol problém,kedykoľvek som potrebovala vymenili plachtu aj košelu bez problémov,sanitárky boli veľmi ochotné,aj mne by boli pohodlnejšie vlastné košele ale čo už,v hornej nemocke aj v šasi rodíš aj ležíš vo svojom prádle,no čo už,podprsenku som mala kojeneckú,vložky do podpiry som ani nepoužila lebo som mala málo mlieka,takisto som nepoužila ani odsávačku,inak keď je všetko v pohode s tebou aj s bábom-teda už keď nemá žltačku-tak sa možeš pýtať domov už po 4 dňoch-bábo musí mať 4x24 hodín-ja somrodila v stredu poobede a v nedeľu poobede som išla domov,to bolo super.

lillie79
16. aug 2009

ahojte,

mate pravdu. maly pojde aj musi ist nejako von. len som z toho celeho zhrozena a znechutena... parkrat som uz mala depku, ze som doma revala v posteli a povedala manzelovi, ze rodit proste u nas v nemocke ziadnej nebudem, ze je to cele strasne... no skor je to asi tym, ze sa neviem stotoznit s tym procesom porodu a vsetko okolo toho. preco by to nemohlo byt prirodou riesene lepsie a krajse??? 😒
i ked kazda jedna kamoska mi po porode povedala, ze na to nebudem mysliet, zabudnem a budem sa tesit z toho maleho stvorenia.
ja sa uz aj teraz tesim a najradsej by som ho nosila uz na rukach, ale vzdy niekde v hlave mi to neda ☹
jedna kamoska mi tvrdila, ze najlepsie je vobec nevediet ako to cele prebieha a proste to pride samo a je. ze mozno keby tiez vedela, ze je to aj bolestive a pod. tak by asi nikdy rodit nechcela, ale na druhej strane mi povedala, ze by to prezila este raz keby musela kvoli drobcovi, ze to stoji za to...

lucia2431
17. aug 2009

ahojte, mamičky, chcem sa opýtať najmä prvorodičkam čo už boli v pôrodnici na Rastislavovej, že aké sú tam sestričky.Pomáhajú prvorodičkám? Myslím, či ukážu ako prebaľovať, kúpať a všetko ohľadom toho? Počula som, že sú tam neochotné sestričky, je to pravda?

catusca34
17. aug 2009

Ahoj Lucia, ja som tiež prvorodička, rodila som v apríli. Sestričky sú podľa môjho názoru v celku fajn, až na jednu výnimku, ale ja som ani s tou nemala problém. Ak hociktorú požiadaš o pomoc a povypytuješ sa, čo ťa zaujíma, určite ti poradia. Ja som nemala žiadnu negatívnu skúsenosť. I ked moja spolubývajúca mala menší konflikt s tou "jednou výnimkou", ale myslím, že bol úplne zbytočný. Bábätko si ale nekúpeš ty, ale ti ho vezmú večer sestričky na kúpkanie a oni ho kúpu. Ja som prvý krát kúpkala malú až doma, tiež som sa toho bála, ale to ti pôjde tak akosi automaticky samé. Neboj. Ved je to tvoje bábätko a ty sama časom zistíš, čo je pre neho najlepšie. Len ti dám jednu radu. Neboj sa pýtať či už lekára alebo sestričiek, ked budeš potrebovať pomoc, napríklad s kojením a tak.... Oni ti radi poradia, viem podľa seba.
Tak sa držkaj a prajem veľa síl..... 😀 😀 😀

lucia2431
17. aug 2009

catusca34 ďakujem veľmi pekne. Dúfam , že to zvládnem lebo neviem či je to normálne alebo som čudná ale proste čím bližšie mám k pôrodu tým viac sa bojím, že o malú sa nebudem vedieť postarať. Aj vy sa držte a prajem len to najlepšie 🙂

catusca34
17. aug 2009

Luci, to je normálne, však stačí ti prečítať pár stránok dozadu, ja som tak isto stresovala... 😀 Tých pár dní v nemocnici nejako vydržíš a aj tak to bude najkrajšie, ked už budete domka, užívať si jeden druhého. A čo to bude??? Vieš??? V ktorom si týždni??? Lebo ti to neukazuje v profile, tak neviem...

lucia2431
17. aug 2009

catusca34, som v 32 týždni a bude to dievčatko 😵

jenn44
17. aug 2009

Ahojte maminky, som v 31tt a pomaly sa pripravujem na porod, je to mozno skoro, ale na vsetko sa lepsie citim, ak som psychicky pripravena 🙂 znie to smiesne, ale je to tak. Niektore prispevky ma riadne rozosmialy, hlavne ked som si predstavila situaciu: stojim na chodbe, pride mi navsteva a zrazu mi vypadne vlozka... 🙂) no to uz som tak vystrasena, ze sa radsej smejem... :( drzim palceky najblizsim rodickam (aj tym vzdialenym 🙂)

zuzana355
17. aug 2009

ahojte jenn je to fajn ked to berieš s humorom a tak to ma byt určite ked budeš pozitívne mysliet tak budeš mat aj lahši porod babo to bude cítit 😉
jastne že ked ti príde navšteva tak si možeš dat spodne pradlo 🙂

lillie79
18. aug 2009

ahojte,
uspesne po poradni ;o))

inak ten prsten ci sperky. vraj pri porode nevadia, len pri sekcii to urcite nie je mozne. dalej mi vraj na opuchy povedal, ze min. 1 banan mam zjest to ma odvodni a mozno pojde dole aj prsten 🙂)
este som si dohodla predporodne vysetrenie pre moznu sekciu a od buduceho tyzdna uz budem chodit na rastislavku. konecne uz mam aj podprsenky... uz len zbalit drobnosti a moze sa ist rodit 😀 😀 😀

tolko noviniek.
vidim, ze lenka tu stale nie je. dufam, ze je uz po a vsetko je OK.

tintinka - ty chodis k melichovej? nevies, ci je uz spat z dovcy?

catusca34
18. aug 2009

Ahojte,
Lucia, tak sa ti to približuje. Jéééj a dievčatko 😀 teším sa s tebou. Lili aj ty sa držkaj a mysli pozitívne, teš sa z prichodu drobčeka. Je to najkrajší pocit pre ženu, držať svoje krásne bábätko. Môj huncútik teraz spinká v obývaku na gauči. Najnovšie sa jej tam zapáčilo. Zlatunká je usmievavá, stále by sa len šialila. 😀 😀 😀 Poobede ideme vonku, ale len neskôr, lebo je veľmi horúco 😎

ahojte babenky a pekný dník.... 😎

lucia2431
18. aug 2009

ahoj catusca34 , ďakujem veľmi pekne a máš pravdu približuje sa to a mám pocit, že to bude o niečo skôr, také tušenie mám, neviem prečo. Aj vám pekný dniček 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre