Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

tintinka
18. aug 2009

ahoj lillie.
ja som sa prave vratila z rastislavky. melichova zrejme na tu dovolenku nesla, lebo mala byt od pondelka a normalne pracuje, takze zrejme na nu pojde az v septembri, ale kedy, to neviem

gaviota
18. aug 2009

ahojte chcela by som sa spitat idem rodit do starej nemocnici moje druhe babo ale urcite za 5 rokov sa toho vela zmenilo tak by som sa chcela spitat ze co potrebujem ked pojdem rodit dakujem za odpoved

zuzana355
18. aug 2009

gaviota a ideš rodiť do starej alebo do šace lebo si hodila príspevok aj tam tak teraz neviem 😕 😅

zuzana355
18. aug 2009

ahoj catusca mala je už rozkošna ako sa mate je všetko ok jaj som rada že sa vam darí a že sa mala krastne zahojila dufam že to pojde tak aj ďalej držím vam pršteky. 😉

lenka tak dufam že ste ok neozvala si sa dlho 😕

catusca34
19. aug 2009

Ahoj Zuzi,
vďaka, je krásnučká, smejko malý 😀 . Máme sa fajn, užívame si leta. Ranka sa jej už celkom zahojila, ostala jej už len červená čiaročka, ktorá by mala časom vyblednúť. Poctivo natierame špeciálnou mastičkou na jazvičky. papa Zuzi a ešte raz ďakujeme..... 😎

jenn44
19. aug 2009

baby, ake su zakladne rozdiely medzi Šacou a Rastislavkou? Zacinam vahat...

zuzana355
19. aug 2009

ahoj jenn no ten zakladný je v tom že šaca je sukromna a rastislavova je štatna ale čo som počula tak aj v šaci sa dlho čaka na vyšetrenia niekedy kamoška čakala ovela dlchšie ako ja.
neviem ich konkrétne porovnat rodila som oba v starej. 😉

zuzana355
19. aug 2009

jenn pošlem ti ip. 😉

jenn44
19. aug 2009

:zuzanka, oki, dakujem a posli, cakam 🙂

kamilecka
19. aug 2009

Jenn viem jeden rozdiel a to ten ze v Saci sa plati za kazdu postel,ci mas nadstandard ci nie,platis min. 100sk na noc

tintinka
20. aug 2009

lillie, melichova urcite robi v pondelok. lebo vtedy mi kazala dojst na kontrolu.

lucia2431
20. aug 2009

ahojky mamičky, chcem sa vás ešte niečo opýtať, neviete ako to je keď je žena po cisárskom či na druhý deň pustia k nej návštevu alebo aspoň keď prídu rodičia či malú im ukážu?

lillie79
20. aug 2009

ahojte,

tintinka - dik za info. pokusim sa jej dnes dovolat a dohodnut sa s nou 😉

inak, idem si dat urobit predporodne vysetrenie pre pripadnu sekciu, ak by k tomu doslo. som sa na to pytala lekara, ze ako a kedy sa riesi otazka ci ides klasicky alebo sekcia. mi povedal, ze sa to moze zmenit aj v poslednej sekunde ked to na mna pride, ze to ovplyvnuje viacero faktorov a porodnik sa musi casto aj rychlo rozhodnut. samozrejme, ak nie je vopred dohodnuta sekcia kvoli inym predpokladom. vraj je to o jeden doklad naviac v tehotenskej knizke, ktora moze pomoct...

lucia - ako pise kamilecka, tiez viem, ze sa tam plati za kazdu izbu. no co som ja videla, aspon ked som tam chodila na navstevy za kamosky, izby su velmi pekne a vkusne zariadene. no som pocula, ze ak tam nemas dobreho porodnika, tak sa tam vraj velmi o teba nepostaraju. kamoska vraj porodnikovi platila uz vopred, aby bolo vsetko OK. rodila tam 2x a druhykrat ked tam bola povedala, ze by tam uz nesla, ze sa tam personal povymienal a sestricky boli dost neochotne... tak len tolko.

ja som sa rozhodla pre rastislavku, lebo to mam blizko, doporucil mi tam moj gynekolog min 4 dobrych porodnikov, ktori tam rodia, keby sa stalo, ze by ku mne neprisla dr. ktoru som si vybavila a tiez si tu viem vybavit anesteziologa.

zuzana355
20. aug 2009

lillie tak ta kamoška fakt vyplatila do predu a keby neprišiel lekár alebo sa niečo stalo 😕 to už fakt niektorý lekáry asi zabudli na čo prisahali 😠 nehovorím že nedať ale človek tiež nedostane výplatu ak nerobí. 😅

lillie79
20. aug 2009

zuzana,
no ona si chcela byt ista a mat zaruku.
akurat vcera som stretla spoluziaka z vysky, ktory ma uz 3 dieta a vraj zakazdym rodili v novej nemocke u toho isteho lekara a zakazdym mu dali vopred, aj pri 3 dietati, ked uz vedeli, ze je fakt dobry, aj sa s nim poznaju.
tiez je to podla mna haluz, lebo cokolvek sa moze stat a potom co...??? pojdem za nim, ze hej vratte mi peniaze? 😒

lucia,
to by zaujimalo aj mna i ked zatial vsetko nasvedcuje tomu, ze budem klasicky rodit, ale clovek nikdy nevie. myslim, ze manzel ta moze vidiet asi aj hned po ked sa prebudis. ale neviem ako je to s ostatnymi :( lebo sa to berie ako operacia... 😒 ma niekto info?

virgin15
20. aug 2009

Ahojte ja som rodila obidvoch mojich syncekoch v starej a bola som spokojna. 😉

tintinka
20. aug 2009

myslim, ze babo ukazu hned po porode, po osetreni. robia to tak aj ked nie je otecko pri normalnom porode, ze ho potom proste zavolaju dnu a ukazu mu babo.
a na manzelku sa potom moze prist pozriet. sestricky su mile, pustili na izbu za zenou, ked bola po cisarskom.

jenn44
20. aug 2009

No, tak stara vyhrala 🙂) babulky a neviete mi poradit ako si znizim bielkoviny? Dnes som bola u lekara a mi zistili zvysene bielkoviny ale ako ich znizit mi velmi neporadili... :(

lillie79
21. aug 2009

ahoj jenn,
ja mam zasa nizke a vraj mam jest vela masa, ryb, vajicka, mlieko a mliecne vyrobky, strukoviny, celozrnne obilniny a pod. no a kedze mi zistili trochu vyssi cholesterol, tak musim obmedzit tuky a mastne jedla. ☹

lenuska101
21. aug 2009

lillie, vyssi cholesterol je v tehotenstve uplne normalny, sposobuju to hormony.

lillie79
21. aug 2009

lenuska,
no mne na internom povedala, ze mam obmedzit mastne jedla 😒 a je mozne, ze v poslednych tyzdnoch som jedla dost vela vyprazanych jedal, ale proste mi chutia... 😕 tak ich skusim vysadit a skor varene, dusene a zapekane...

lenuska101
22. aug 2009

lillie - no tak to mas potom mozno viac vyssi ten cholesterol ako byva zvycajne u tehotnych, ale ked vyprazane, tak to sa ani necudujem 😉
inac chapes to, ze mne tu pise 38tt a termin mam 8.9. a tebe tiez pise 38 tt a termin mas 17.9.?

lenka_66
22. aug 2009

zdravicko 😉 .
doma sme 😉 uz od nedele no mam chrbat v prdeli , chodim na obstreky do chrbtice.maleho ani len nevladzem drzat. ☹ tak sa mi ani erdzat nechce.(stuhnute svalstvo, zakrivenie chrbtice)

inac , sla som CR . 11.8. , 8,15 , 52 cm , 3790 g.

tak na rychlo , som postrehla ze co ohladom CR.netreba nic naviac.podlozky do postele davaju a menia podla potreby.tak isto aj koselu.skoda si tam nicit svoje.ak ste po spinal vstavate po 24 hod. a odporucaju pit PEPSI prevetivne koli migrene jest zacinate na druhy den s bujonom.dieta na izbu v 2. den. v celkovej anesteze sa vsetko posuva o 1 den.

najviac na bradavky (vhodna aj na prdelku)odporucaju tu na B ... zabudla som no rozoberali ste tu ten nazov.ale bez kalcia.na prdelku zas preferuju rybaciu mast taku v modrej tube.

lillie79
22. aug 2009

lenka_66
vitaj 🙂 a som rada, ze to uz mas za sebou. takze Marek 😉 hm, manzel sa mi tak vola xixi 😀 😀 😀
no vidim, ze malicky je riadne velky, asi by si mala vacsie tazkosti s porodom. ozaj, a chrbticu mas akoze preco v prdeli??? ☹ snad nie z cisarskeho?

a myslis krem bepanthen? ten je vhodny aj na bradavky aj na zadocek...
a celkovo si bola spokojna s pristupom? u koho si mala cisarsky?

tak drzte sa a prajem rychle hojenie, aby si si Mareka mohla naplno uzivat.
🙂

lenuska
ja som mala totalne nepravidelny a rozhadzany menzes asi preto. no som v 36tt vraj +/- 1t.

natalia
22. aug 2009

Ahoj Lenka, gratulujem k bábätku 🙂 🙂 ,želám všetko dobré 🙂 a ticho závidím že to máš uš za sebou?môžem sa spýtať prečo si mala CR? mala si spinál? ako si bola spokojná? daj vedieť keď si nájdeš trocha času.

lucia2431
22. aug 2009

lenka__66, ako prvé ti chcem pogratulovať k synčekovi. Ja budem tiež rodiť CR tak sa chcem opýtať, že či nevieš koľko stojí epidurálka či čo sa to dáva ak chceš byť pri vedomí.Na druhý deň pustili k tebe návštevu alebo aspoň keď prišli rodičia ukázali ho? Vopred ďakujem za info a držte sa 🙂

korelka
22. aug 2009

ahojte! ja som rodila 25.3. sekciou a nic ine a lepsie si neviem predstavit - je pravda, ze som asi 3 dni nadavala, lebo nie a nie sa otocit na posteli a nieto este vstat, ale pocas sekcie nic necitite, netrapite sa a dietatko vam o hodinku, dve prinesu tiez. mala som spinal, neplati sa zan nic a manzela mi 2 dni pustali na izbu, lebo som tam bola sama, potom uz nie a na 4. den sme sli domov. 😉 ak by som sla znovu rodit, tak dufam, ze sekciou, urcite by som nechcela prirodzene. 😉 😅

yoya
22. aug 2009

ahojte 😉
chcem sa opýtať či vás po CR po spinálke nebolela hlava? vraj sú tam migrény a strašné bolesti hlavy. ☹
lenka_66 blahoželám k synčekovi, držte sa. 🙂

lenka_66
22. aug 2009

ano ta masticka.

ja som sa neotvarala.tak preto CR.
chrbtica - ako rizikova som vela lezala a stuhlo mi svalstvo, a zakrivila sa lezanim na boku a vysoko vankus.
spinal si asi ani nemusis platit. ARIstky prehovaraju kazdeho na spinal.aj mna chceli len ja nemozes zo zdr.dovodov.dalsie 2 kamosky nechceli no aj tak im dali len spinal.

na izbu oficial sa nepusta.zalezi na sestricke ale ak tak po 16 ked uz vsetci sli domov.

babo najlepsie je pozriet tak od 14 - 17.ukazu aj inokedy no doobedu su vysetreniaa tak.o 19 sa menia smneny a to uz tak od 18.

inac v celku pohoda bola.jasne ze nasli sa aj chybicky krasy , no mohlo byt aj horsie

lillie79
22. aug 2009

ten spinal to je ta verzia kedy nemas celkovu anestezu alebo...?
aky je tam rozdiel?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre