Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuzana355
16. okt 2009

deny ale u vás to nemusí byť tak naša aj teraz spi len naozaj tolko kolko potrebuje a to je minimum a cez deň skoro vobec.
ale u vás to može byť ešte z toho že ho aj bruško boli alebo aj hladný mohol byť možno mu mliečko naozaj nechutilo a nesadlo mu na žaludoček tak dufam že Beba bude lepšia 😉 držím palce a nech spinká celu noc 😉

lilaahmmad
16. okt 2009

Ahojte babenky, nemozem spat, neda sa mi. ☹ Vidim, ze Jenn je tak ako ja stale tu.
Ja uz som vyskusala vsetko, skoricovy cajik, napila som sa toniku, znasilnila manzela, dala si veeelmi teplu sprchu... No nejako sa to nepohlo nikam.
Tak to bude tak, ze kedy sa malinka rozhodne, tak vtedy pojde von 😅 . A tiez mozno snad vyssia moc o tom rozhodne 🙂 .
Len mna uz tak hrozitansky boli chrbat, picha ma vlavo na krizoch ani sa mi niekedy nadychnut neda ako to boli.
Tak ale len vydrzim.
Jenn, tak mozno sa este aj na tej Rastislavke stretneme, ked to mame tak rovnako vypocitane.
Este som si dnes prekontrolovala, ci mam do nemocky vsetko zbalene, ak by ste babenky mali nejaky typ, co urcite ale urcite nesmiem zabudnut, tak napiste.

zuzana355
17. okt 2009

lila držím palce a ten chrbát viem prestne o čom hovoríš ale vydrž už nie dlho a potom sa ti ulaví aj na bruchu sa konečne vyspinkáte a možno to už je aj náznak toho že sa to pomaly blíži ved ked ťa bolia kríže a v podbrušku necítiš žiadnu bolesť bruško ti nekleslo.

natalia
17. okt 2009

Caute baby,chvíľu som tu nebola a už nestíham čítať 😀
lucke gratulujem k babetku a prajem všetko najlepšie 🙂 🙂 🙂
deny-tie tvoje zážitky sú otrasné ☹určite si si toho musela prežiť,ja som mala podobné pocity porode 😝 😝je to asi aj tým že je žena po pôrode ešte aj hormonálne rozhádzaná 😝 a veci ktoré by ťa normálne nevytočili vnímame intenzívnejšie 😝 ale hlavne že malý je v pohode a že ste zdravučkí,na ostatné sa pomaly budeš snažiť zabudnúť.enpíšeš prečo ti robili sekciu? kvôli vysokému tlaku? rodila si skôr?
ja som po prvom pôrode povedala nikdy viac rastislavka a o chvíľu ma čaká pôrod znovu,ale kedže ju mám najbližšie tak veľmi nemám na výber ,ja som tam vtedy zažila kočku ktorú priniesli s bolesťami v pondelok a nechali ju trápiť až do stredy,tá baba sa otvárala tak na 5cm apotom zase zatvárala,no niečo otrasné 😉 staršne som ju ľutovala,ano aj ja mám pocit že až veľmi tlačia na prirodzené pôrody a ťažko povedať či je to až tak dobré,keď ťa nechajú 2 dni vytrápiť a potom maj sily to ešte porodiť 😝 😝 😝

natalia
17. okt 2009

jenna a lillaahmad vy tu ešte čo robíte ? šup šup rodiť 🙂 čakáme na nové infošky 😀 😀 vidím že tu všetky riešite manželov a ten môj nechce o tom ani počuť 😝
ináč ja som mala tiež problém s bradavkami,najprv pokusané zakrvavené,takže si už aj teraz chystám klobúčiky a potom som zistila že sú aj dosť ploché,malá si nevedela bradavku ani chytiť,takže som dosť využila vyťahovače bradaviek od medely ,podľa mňa dobrá vec,taký klobúčik,ktorý vyťahuje bradavku a zaroveňn sa tam zberá mlieko ak odteká. 🙂

lucia2431
17. okt 2009

ďakujem všetkým za blahoželanie 😉

lilaahmmad
17. okt 2009

Ahojte babenky. Zuzanka brusko mi uz kleslo tak, ze mam pocit, ze nizsie ani ist nemoze. A asi tyzden ma pobolieva brucho akoby na menzes. Ale stale nic pravidelneho... Tak stale cakam.

Jenn kde si ? Nesranduj, hadam si ma predbehla ? Daj vediet, co je s tebou 😉 .
Natalia tebe sa to tiez uz tak pomalinky pomalinky krati. Kiez by ta moja mala pocuvla a sup sup, uz by sa pytala na svet. A tie vytahovace sa daju kupit v lekarni ? Ani neviem, ako vyzeraju ploche bradavky, kedy sa to uz povazuje za ploche... nemas nejaku webowku s obrazkami nech sa porovnam ? 🙂

natalia
18. okt 2009

Lillaahmad tie vyťahovače mi kupoval manžel až keď sme mali problém v zdravotníckych potrebách myslím že na Mojmírovej oproti Rastislavke stáli do 250Sk myslím,no ja som si nikdy nemyslela že mám ploché 😀 😀 😀 ale kěď sa mi naplnili prsia a malá mi ešte pokusala bradavky videla som že mi ich už nevie chytiť vtedy som to riešila dopredu by som si to určite nekupovala,bohužiaľ fotku na webe nemám 😀 😀 😀 😀

jenn44
18. okt 2009

ahojte baby, cez vikend som akosi nemala cas, musela som sa ucit do skoly ☹
neboj Lilaa, este som tu... a vyzera, ze dlho budem... 😖 zajtra sa chystam na kontrolu do nemocky... tak uvidime co, ale neboj, necitim sa na porod... uz som si aj zvykla na brusko a uvazujem, ze kaslat na to... ja som tiez skusala vsetko, predvcerom som 2x znasilnila manzela... vysla 2x na 4te poschodie... (skoro som dusu vyplula..) ale niiiic, mala je proste lenivec... a vies co? ani sa necudujem, ked uvazujem, ako by som ju presvedcila, rozpravam jej hluposti... uvidis ocka, mamku... myslim ze jej to je jedno 🙂 som stale s nou, manzel stale so mnou, prakticky ma teplo, tmu, a je stale s nami... staly prisun potravy... komu by sa chcelo do tej zimy?🙂 Ved ona raz bude musiet prist a ja si na to pockam 😀 Lilaa, ako sa mate?🙂 budem rada, ked sa stretneme na Rastislavke, ved, asi aj hej... 🙂

zuzana355
19. okt 2009

ahojte 😉
jenn tak ty si šikulka 2xsi ho stihla znásilniť 😀 😀 😀 😀 a nič tak ta tvoja je dobre tvrdohlavá ale ved nič ona výjsť raz musí.
daj vedieť ako bolo na poradni 😉

evca35
19. okt 2009

jenn - tiež som si to pomyslela. Ani mne sa nechce ísť von do toho vetra 😉
Ale cez týždeň sa má otepliť, tak možno si dá povedať 😀

natalia
19. okt 2009

baby zajtra sa chystám do poradne 🙂 tak dám vedieť ako som dopadla 😀 ,jenn a lliaahmad čo nové? 🙂 ako to vyzerá na Rastislavke? 🙂

evamanney
19. okt 2009

Ahojte,

Ja som tu nova, som v 19 tt a chcem sa opytat zopar veci ohladom Rastislavky ktoru zvazujem so Sacou:

-daju sa tam objednat nadstandardne izby tak aby si to mala na 100%?
-maju tam predporodne kurzy?
-boli ste niektora pozriet si nemocnicu a dovolia vam pozriet sa na izby atd?
-daju vam babo k telu hned po porode?
-moze byt s vami manzel po cely cas- aj v 1-vej dobe porodnej?
-moze manzel s vami na nadst izbe spat?

Dakujem vam!!

natalia
19. okt 2009

Evamanney,nadštandard si môžeš rezervovať už aj teraz priamo na oddelení ťa sestrička zapíše do zoznamu ale aj to nemáš 100% istotu že ho dostaneš,vraj sa chodia baby zapisovať už pol roka dopredu,nadštandardy su len 2.
pokiaľ viem tak kurzy nerobia
mne dali bábo k telu hneď po pôrode ešte zakrvavené na hrudník lebo som si ho pýtala a potom na kojenie asi hodinu a pol po pôrode ešte som ležala na pôrodnej sále
manžel nemôže byť s tebou vo vzdychárn,i až keď ideš tlačiť na stôl aspoň u mňa to tak bolo.
no a takisto neviem o tom že by manželovi dovolilli s tebou spať,myslím že to nie je nikde ani v Šaci.
podľa tvojich požiadaviek budeš asi voliť skôr Šacu,ja som ju tiež zvažovala ale čo sa týka starostlivosti o bábetká,je lepšie byť v meste,v Šaci keď je nejaký problém utekajú do hornej nemocnice, tam je najlepšie novorodenecké,tak veľa zdaru ale myslím že ešte máš dosť času na rozhodnutie 🙂

jenn44
19. okt 2009

enamanney vitaj, no, suhlasim s nataliou, zrejme budes volit sacu... v splnovani tvojich poziadaviek bude asi lepsia :(
nooo, takze dnes sme boli na poradni...Ja som dosla do nemocky a mala som taky zly monitor, mala sa enormne velmi hybala, utekala, srdiecko bilo divne... stahy maternice ani nehovorim... lekarka sa zhrozila a povedala, ze ostavam na pozorovanie, lebo nieco s babom nie je v poriadku... zachranila som to tym, ze som v strese, po zapocte a hladna (nic som do 11tej nejedla, no proste nestihala som), tak ma poslali sa ukludnit, najest a vratit sa.. si vies predstavit, co som za tu hodinu prezivala? obvolala rodinu, mamku, vyplakala sa... ze sa bojim, ze co bude, co ked mala bude retardovana, ze psychika alebo co... lebo lekarka, ze babu nie je dobre ked je take... ze bud ma snuru okolo krku, sa zamotalo, alebo daco sa deje... no... neboj sa vtedy... a ja co sa tak strasne o nu bojim... :( potom som prisla, bolo to uz lepsie, tak ma poslali domov a mam prist o dva dni... takze mam oddychovat, papat a nestresovat... zistila som, ze mi riadne opuchaju nohy.. (co som si nikdy nevsimla, uz aj tak ich mam ako kmene hrube...)
mate s tym niekto skusenosti s tym monitorom? trosku ma ukludnite prosim...

zuzana355
19. okt 2009

jenn ahoj no monitor ja som mala zakaždým ako Himalaje 😀 😀 takže aj koly tomu ma nechali dlhšie v nemocke musela som mať klud a chodila som dokonca aj 4xdenne či je všetko OK takže hlavne lež vylož nohy nestresuj sa hlavne žiadná škola teraz už nechaj aj nákupy tak a manžela tiež teraz radšej nerieš 😀 proste oddychuj len ked na záchod potrebuješ tak len toto budeš riešiť 😉
bude všetko OK neboj budem na vás myslieť a pozitívne naladenie.

jenn44
19. okt 2009

Juj Zuzi, dakujem, ked ono aspon varit musim, vies ako by po muzovi vyzerala kuchyna... 😀 😝 uz nic riesit nebudem, na tento (dufam ze posledny) tyzden tehotenstva nezabudnem... budem len lezat a oddychovat 🙂 prip trosku pracovat... ale s vylozenymi nohami 🙂 dakujem za upokojenie fakt som bola vydesena...
liaa, no, si uplne posledna s mojim terminom, koho poznam a este neporodil tak sa neopovaz, lebo ked uz aj ty porodis... neviem neviem co budem robit... ☹ ozvi sa

lilaahmmad
19. okt 2009

Seruste baby, caw Jenn, no, tak ja uz som tiez rezignovala na "vyhananie" a radsej si v klude pockam 🙂 . Lebo co som si ja v nedelu narobila, tak to neprajem nikomu. ☹ Vyupratovala som cely byt, ze mozno sa malej bude chciet do cistulinkeho, este aj s domestosom som klucky a parapety cistila, zaclony prala, proste ako debo....
😖
No a mali ste ma vidiet v noci... 😨
Zacali sa mi od seba roztahovat kosti ako nikdy predtym, strasne ma boleli stehna, krize aj triesla, slabiny. Normalne ked som chcela ist na wc v noci, co chodim pomaly kazdych 5 minut, tak zakazdym ma musel manzel dvihnut, lebo som sa nevedela pozviechat...... ☹
No a moja malinka si pekne ostala vo mne v teplucku.
Takze asi tak. v stredu sa idem ukazat na Rastislavku, tak uvidim, co povedia.
Jenn, fakt by som uz asi skolu teraz s prepacenim okakala, lebo sa tym stresujes. Ja som vysku robila este pred tehotenstvom a boli to stresy niekedy riadne, a nie to este ked si na konci tehu. Teraz sa dajme obe do pohody a psychicky sa ukludnime a dohoda plati, ze sa vidime na Rastislavke 😀 😀 😀 dufam najneskor tento vikend....

jenn44
19. okt 2009

Lilaa, no, kosti bolia aj mna a to upratovanie mam tiez za sebou (aj ked klucky a zaclony som vynechala... 😀) viem, je to fakt bolest, ale malicke nam sadaju pekne do lona, co je super (aj ked mam pocit, ze nizsie brusko uz mat nemozem) a vyzeram ako tank... kazdy kto ma stretne sa opyta klasicku vetu: boze ty si este dva v jednom? alebo ty si este v celku? a druha nasleduje fraza...: aaa aka si... (uvazuju ako to povedat slune) velka... 😠
takze uz asi budem sediet na ritke doma... 😀
Tie nase male su ale riadne tvrdohlave, to ti teda poviem... ja som to uz tiez vzdala, nema to zmysel... tajne dufam, ze nebudem prenasat... ☹ (prosim prosim... ) inak, ako sa citis? mne mala riadne kope do rebier... a cela sa toci... neskutocne nieco... niekedy to je fakt velmi velmi bolestive...
na Rastislavke sa stretnemeeee... urcite... neopovaz sa porodit skor 😀

zuzana355
19. okt 2009

lila a jenn už žiadne upratovanie ležať a hore nohy 😀 užite si posledný týždeň držím vam palce

jenn44
19. okt 2009

Dakujeme Zuzanka 🙂 dnes som sa rozhodla, ze si to vazne uzijem... 😎

zuzana355
19. okt 2009

uži si to uvidíš jenn že po porode ti nakoniec aj bruško bude chýbať aj ten pocit v ňom ako ťa malé kope vrtí sa tam 😀 ach jaj 😵

sweetsuzi
20. okt 2009

Ahojte dievcata, tak sa mi vcera podarilo dostat k Dankovcikovi na usg v 5. mesiaci - volala mi sestricka ze sa uvolnil termin. Som velmi stastna lebo vsetko s babom je ok, takze mi velmi odlahlo 😉 No a potvrdil sa moj citak ohladom pohlavia - ja co nemusim maso ani vidiet sa nim uz dva mesiace pcham odusu 😀 Takze som vravela ze to bude tatov chlapec lebo on je taky masozravec, no a mam pravdu, budeme mat pipika 😎
Drzte sa vsetky, jenn a lila prajem skory a lahky porod a spokojne a zdrave babatka 😵

jenn44
20. okt 2009

sweetsuzi, juuuuj gratulujem ku chlapcekovi 🙂 super, drzte sa aj vy, davaj na seba pozor a uzivaj si kym mas este to malilinkate brusko 🙂

monnaliza
20. okt 2009

Ahojte kočky, som na fóre nová a už dva dni čítam túto tému od prvej strany. Čakám svoje tretie dieťa okolo 22. januára, teda som v 26 týždni. Zaujímala ma jednak vec oficiálne zazmluvnenie pôrodníka a druhá výber pôrodnice. Rodila som dva krát v Šaci a už nikdy viac. Vobec ma nezaujíma, že sa tam pomery zmenili a že je súkromná.
- prvý pôrod nevybavený - perfektný, druhý vybavený, ale boss nedošiel ku mne, lepšie povedané robil sa, že ma nepozná rodil vedlajšiu kočku takým spôsobom, že učil nejakého mladého a jej sa nedotkol. Keby som bola manžel dotyčnej, asi by som zareagovala neadekvátne.Samotný pôrod nebol katastrofa, na bolesti som zvyknutá pri prvom som mala 22 hodín, kým som sa otvorila a pri druhom 35, ale zašitie, ale hlavne popôrodná klíma. Šili ma bez lokálky, rodila som v r.1997 naposledy. A kedˇže nás bolo v tom čase 7 dali nás 4 na izbu po rómkach, smrad, prekrvavené matrace, plachtu mi odmietli po prvej noci vymeniť, že menia len 3 x do týždňa o košeli nehovoriac. Ale hlavne tú sprchu sme mali spoločnu s cigánkami, takže si to viete predstaviť. No a to zašitie - z toho mám problémy do teraz, a halvne toho sa bojím. No teraz som sa rozhodla nezazmluvniť, lebo vidím, že to nemá zmysel, naozaj záleží na doktorovi. osobne si myslím, že muž je lepší - aký to paradox, ale vie byť jemnejší. Takže jednoznačne Rastislavovka a dúfam, že nebudem lutovať.

evca35
20. okt 2009

ahoj monnaliza,
ja som tiež rodila v 1997 v Šaci - bez vybavenia, vtedy to bolo asi najlepšie riešenie spomedzi Moyzesky, Novej a Starej - pavilon. Pôrodné bolesti od nedele večera, porodila som v utorok ráno. Ležala som tam tri týždne, s izbami som nemala problémy, cigánky boli na konci chodby vtedy.
Teraz zvažujem starú nemocku kvôli tomu že je v meste, Šaca je ďaleko na dochádzanie. A bola som tu už 2x hospitalizovaná, tak tiež dúfam že to nebudem ľutovať a viac rodiť aj tak nebudem 🙂
Možno sa stretneme, tiež som v 26. týždni.

zuzana355
20. okt 2009

ahojte kočky monnaliza si ma prekvapila s tými košelami aj plachtou 😕 😕 mne menili už v deň porodu keď ma odprevadili do sprchy automaticky mi dali čistu košelu a ked som potrebovala tak som si pýtala novu nebol problém a tak isto aj s plachtou ked bola zašpinená vymenili 😉
sprchy su v podstate čisté ale chodila som so šlapkami pre istotu.
na izbách su 3 postele a su tam 2nadštandardné izby.
lekára ak nechceš nemusíš si zazmluvnovať odrodí ťa každí jeden je tam v pohode.
tak vám držím palce 😉

natalia
20. okt 2009

Liilaahmad a jenn myslím na Vás a držím Vám palce,ináč jenn toto čo tu spomínaš s tým monitorom,tak mńa už vystrašili v 30td,bola som na prietokoch v centre na 3D,tak mi doktor povedal že ich mám vysoké, mám zvýšiť magnézium,a priísť ku nim na kontrolu o 2 týždne,samozrejme opäť za prachy,keď som išla na prietoky o dva dni nato k svojmu gyndošovi povedal že mám prietoky okej,tak si vyber.
Minulý týždeň som bola 2x za sebou na cTG ,lebo malá sa v stredu vraj slabšie hýbala,no viac mi netrebalo,od vtedy sa sledujem. 😝
Dnes som bola v poradni,malá má 2500 gramov,takže chvalabohu priberá,pribrala za týždeň 200 gr.
Ináč baby ani sa Vám nečudujem že ste ako na ihlách,aj mňa to už začína chytať a to mám ešte takých 5 týždňnov 😝 😝 😝
Ja už ani nevládzem,obdivujem Vás že tak upratujete a gruntujete ja pri tej svojej malej som rada že navarím,žehliť nestíham a o upratovaní ani nehovorím. 😀 😀

natalia
20. okt 2009

Ináč baby zabudla somsa Vám pochváliť že idem 14 novembra ešte na svadbu 😀 😀 😀 ,ked teda zoženiem ešte niečo do čo vojdem 😀 😀 😀 žeby vrece 😀 😀 😀 -tak neviem či nezatančím rejdový a či ma neponesú 😝 😝 😝

monnaliza
20. okt 2009

Ahoj Evca35, možno sa stretneme. keď si predstavím, ako som si tú Šacu vybavovala, vtedy ma pre poisťovňu Dôveru nechceli zobrať. Teraz rozmýšľam, aj keď som to nemala v úmysle a môj manžel sa tomu veľmi intenzívne bráni, aby bol pri pôrode. Predsa sa budú chovať ku mne na sále ináč. Len neviem ako to vystihne, keď na prípravvni nebude. Ináč ja som pri oboch deťoch vytrpela úvodnú časť doma, až keď som mala bolesti každých cca 7 min. ,tak sme šli.

zuzana355 akú nemocnicu si myslela tú v Šaci? Ja na ňu počúvam tiež samé chvály, a ako sa zmenila, ale jednoducho po tomto zážitku už nie. Jedine, čo kvitujem a to som nepočula o žiadnej inej nemocnici v KE, že po pôrode chodieva sestrička omývať tam dolu s teplou vaodou, a to je balzam, ale tento zážitok mi nepotrvdila žiadna iná rodička mimo Šace. Tak ak to robia tak sa maminy ozvite.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre