Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

mir55
7. máj 2009

ahoj qwatka, idem rodit ku dr.Staškovej, povodne som bola rozhodnuta pre novu nemocnicu,ale tam som nemala lekara, kamaratka pred niekolkymi rokmi pri nej rodila tak mi ju odporucila.
stretla som sa s nou minuly tyzden, vysetrila ma, poslala na usg, zda sa mi celkom v pohode.
staru nemocnicu velmi nepoznam, ale co som citala zatial tu aj pocula, tak to vyzera dobre...
za ten monitor som sa pytala preto, lebo sa mi zda ze v 37/38tyz.by som ho uz asi mala absolvovat. v pondelok idem za nou tak hadam... 😉
no a to s tvojimi liekmi som trochu v soku.. 😒

korelka
7. máj 2009

no qwatka - tak tie lieky fakt nechapem - ako ti mohol nieco take predpisat?! 😠 ale to preto, ze to nie je tvoj lekar a bolo mu jedno...

mir - Staskova je fakt super!!!!!!! 😉 😵 😵 😵 😵

lilaahmmad
8. máj 2009

Ahoj Korelka, no prave, ze tam vraj maju velky zosit, do ktoreho sa aj par mesiacov dopredu zapisuju zaujemkyne o nadstandard. spytam sa na to este v pondelok mojej doky, to idem na kontrolu, tak uvidim, co sa da s tym robit. Inak pozeram, ze mas nedavno narodene babatko, ak sa mozem spytat, kedy na tebe zacalo byt vidno, ze si tehotna ? Ja som v 16tt ale nejako kde nic-tu nic, mozno je to tym, ze som prilis vysoka a mam aj dlhy trup, tak sa to tam asi nejako rozlozi. Ale obcas mam chrobaka v hlave, ci je v poriadku, ze mi tak pomalinky rastie brusko.

korelka
9. máj 2009

Ahoj lila!to ze nevidno na tebe v 16.tt,ze si tehu je úplne v poho-mne vyskočilo bruško niekedy po 20.tt,takže sa zbytočne nestresuj.😉ono este len narastie a potom ti bude ľúto,prečo ho nemáš take malinke,uvidis.😀

stalida
10. máj 2009

Ahojte kocky, ja som rodila na Rastislavke v septembri 2008.Citam ze ste sa bavili o nadstandarte.Nadstandard som si rezervovala v maji, cize cca v 5.mesiaci. Za rezervaciu sa neplati. Ak tam pridete rodit a je nadst. izba volna daju Vam ju. Ja som mala stastie, pretoze prave v to rano, ked mna prijali, jedna pani odtial odchadzala.Poplatok bol 700 Sk za noc. Prajem Vam krasne tehulkovanie a bezbolestny porod 😉 😉 😉

lierin
11. máj 2009

Ahoj Stalida, chcem sa opýtať, či sa dajú prijímať návštevy na nadštandardnej izbe a či majú tieto izby samostatné toalety a sprchy.

stalida
11. máj 2009

Ano maju-poslala som ti IP 🙂

qwatka
13. máj 2009

no ahojte kočky nejako po menej píšete ako mir55 dneska som bola na monitor ešte to nevyzera na cestu von tak uvidime ešte mam necele 2tyž inak všetko ok a ty ako moja

kamilecka
13. máj 2009

Ahojte

chysta sa niekto do porodnice v juli? Nestretnem tam niejaku dobru dusu 🙂 aby sme mali o com kecat?

lierin
13. máj 2009

Ahoj Kamilecka, my sa chystame tiez niekedy okolo polovice jula, tak sa mozno stretneme.
😵

lenka_66
14. máj 2009

ahojte, mam otazku.zapoziciava nemocnica monitor dychu?pocula som ze su take co to robia.este premyslam ci ho vlastne kupit , poziciat abo ho vobec netreba.dakujem

kelila
14. máj 2009

Ahojte,
aj ja sa chystám rodiť podľa termínu koncom júla. Inak mne na ultrazvuku na Rastislavke povedala pani doktorka, že ma neskutočne veľa tehuliek októbroviek, že bude silný júl na rodenie detí 😀 😀 😀. Možno bude nátresk......

Nepočula som o požičiavaní mon. dychu, ale je téma v časti výbava, v ktorej niektoré dievčatá písali, že monitor nevyužili aj keď ho kúpili, lebo bábo od počiatku spalo s rodičmi, a nie vo svojej postielke. 😝 Ja ho nemám zatiaľ, ale zvažujem kúpu.

tabibibi
14. máj 2009

ahojte,ja idem rodit tiez v juli 😉 este uvazujem aj nad sadcou 😕

kelila
14. máj 2009

Tabibibi
ja som tiež zvažovala Šacu, ale keďže som musela časť tehotenstva preležať na Rastislavke, tak som sa trošilinku počas tej doby "zblížila" so zdravotníckym personálom aj s lekármi, takže by som chcela ak nezasiahne osud rodiť na Rastislavke. Všetko má svoje výhody aj nevýhody... Ale ja vidím ešte jednu ďalšiu výhodu, že ľahšie sa mi bude "šikanovať" manžela, aby mi niečo doniesol... na Rastislavku ako do Šace 😀 😀 😀... Nejako som si zvykla na dočasnú obsluhu doma...tá mi bude chýbať 😝
A teraz kočky rozoberajú v téme Nová nemocnica výťahy a 17. poschodie.....radšej nepíšem do tej témy no výťahy sú hrúza, minimálne som vždy čakala na výťah 15 min. a viac, a keď bol preplnený tak som musela vystúpiť a celá procedúra odznova, ale ma tiež napadlo, ktovie či tam vôbec dosiahnu slovenské požiarne rebríky... 😖 Ale sú tam výborní lekári a tiež fantastické neonatologické oddelenie.....

tabibibi
14. máj 2009

ja som bola v tej nemke asi 2krat aj to iba na ultrazvuk.takze nepoznam personal.nie som z KE,ale ta nem co je tu unas to radsej neriskujem.......... 😝 Prveho syna som rodila cys. aj tento vyzera na cys mam dost sylne dioptrie a syn bol 4300g takze to asi nebudem riskovat.Piatok idem na poradnu uz ma bude posielat do nem. na poradnu.Dufam ze trafim do poradne 😖

ivuska027
14. máj 2009

zdravim kočky, chcem sa spytat, ci niekto neviete ako to je na oddeleni. Este som tam nebola ani kuknut, takze neviem, ci mi treba koselu, zupan, ci davaju erarne, alebo este nieco mimoriadne doniest na prijem zo sebou. Vopred dakujem za info, dost to pomoze... 😉

jankapo
14. máj 2009

Ivuska, netreba ti ani kosielku ani zupan, davaju erarne... 🙂 Inak, zoznam co ti treba je tu kdesi na strane 5. Som pisala pred rokom, neviem ci sa nieco zmenilo, ale za rok asi nie. 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kamilecka
14. máj 2009

Takze na Jul nas bude dost, to iste bolo pred 2 rokmi v aprily,ked som rodila Davidka 🙂 bol taky natresk,uz nemali kde davat mamicky s detickami 🙂

Nam je Saca velmi od ruky a kamoska mi pisala ze lekari super ale sestry hasterive a neochotne,ze chcela aby jej poradili ako spravne kojit a jej odvrkli ze nemaju cas,ze nieje tam sama :-/ takze Rastislavka vedie.

A nova nemocnica, no tie vytahy su hruuuza.

Ivuska nocnu koselu a zupan ti daju erar. Na prijem, ked pojdes rodit saju ti veci a tie co mas na sebe das manzelovi nech ich zoberie domov.

lencici
14. máj 2009

kamilecka 🙂 nielen v aprili pred 2 rokmi ale aj v july 🙂 ja som po cisarskom ležala na pooperačnom lebo pre mna nemali miesto našťastie to trvalo len 2 dni.....

lilaahmmad
15. máj 2009

Ahoj Korelka, ahojte vsetky. Vdaka, upokojila si ma stym bruskom Korelka 🙂 . Teraz mam zase o com rozmyslat, prave vcera mi volala moja pani doktorka, ze nemam dobre vysledky z triple testov. Tak som zvysok dna preplakala, ale potom som sa nejako prinutila upokojit sa. V nedelu rano idem na centrum prenatalnej diagnostiky k Dr. Dankovcikovi, aby sa na babatko pozrel ultrazvukom, popripade ma posle este na geneticke testy do novej nemocnice. Velmi sa modlim, aby sa nepotvrdil zly vysledok. Pocula som, ze vela zien mali tieto testy pozitivne, a babatko bolo nakoniec v poriadku. Ak by mi nedajboze aj fenetika vysla zle, tak by mi odporucili amniocentezu, a ta je vraj dost nebezpecna. Norma k mojmu veku na triple testoch je 1:1100 a mne vyslo 1:170. Nie ste tu niekto, kto mal podobny pripad ? Ako to dopadlo, ako ste to zvladli?

kelila
15. máj 2009

Lilaahmmad,
mne vyšli v 15. týždni gravidity tripple testy úplne katastrofálne, vrátane podozrenia na ráštepy. V tom čase som ležala v nemocnici s krvácaním, takže pocity také isté ( plakala som keď ma nevideli sestry a lekári... ), ale ja som bola trošku odlúčená od rodiny, takže som bola na prekonanie úzkosti tak trošku sama. 😝 Ale veľmi mi pomohol Dr. Dankovčík na Rastislavke, ktorý ma upokojoval, že podľa tripple testov ráštepy vychádzajú takmer u všetkých žien s krvácaním počas tehu, a že down vzhľadom na zadané parametre v mojom veku vychádza tiež, ale keby nahodili v laboratóriu do počítača o 3 roky môjho veku menej tak by výsledky boli úplne iné. Vzhľadom na moju tehu minulosť (3 MA) mi Dr. Dankovčík nedoporučil amnio, bolo veľmi vysoké riziko potratu ako u iných žien, takže som išla k nemu na morfologický ultrazvuk v 20. týždni. Bol ohromný, mám s ním fantastické skúsenosti, je absolútna špička v odhaľovaní abnormalít plodu. Všetko pomeral, vysvetlil a vyvrátil podozrenie aj na ráštepy. 😅 Tiež povedal, že podľa neho tripple testy nie sú spoľahlivé. Dnes už asi novými metódami prekonané. Ale nepíšem to preto, že mne vyšli zle. V mojom okolí poznám len prípady, že v prípade pozitívneho tripple testu, amniocentéza vyšla úplne v poriadku. Tak toľko asi o pozitívnych tripple testoch.... Pozri sa na môj profil... 30 týždeň.. klop...klop..klop... takže skús myslieť pozitívne, pretože len tak pomôžeš svojmu "bojovníkovi" v brušku. A inak bola som teraz na ďalšom uzv u Dr. Dankovčíka v 30. týždni a bol to jeden z najkrajších zážitkov v mojom živote...

lilaahmmad
15. máj 2009

Ahoj Kelila, ja som tiez pocas tehu asi 3 krat krvacala,aj v nemocnici som bola 2x polezat. Som preliecena na neplodnost a Dr. Dankovcik ma v juli 2008 operoval. Robil mi resekciu vajecnikov, teda mi odrezal polovicu z oboch vajecnikov, lebo boli napadnute nezhubnymi nadormi. Takze je zazrak, ze som tehu, a preto sa tak trasiem o moje babatko. 😨 Ja panovi doktorovi Dankovcikovi verim, a velmi sa spolieham na to, ze ultrazvuk u neho v centre teraz v 17tt mi zly vysledok vyluci. Dakujem za povzbudive slova 🙂 . Drzim palce, aby bol malinky zdravy a stastny. A nepamatas sa nahodou, ake hodnoty tebe vysli ? A ci si mala prve testy v 13 tt v poriadku ? Moje prve testy u Dr.Dankovcika v 13tt boli v poriadku. Len tieto teraz v 16tt su zle.
P.S mas aj dvd z ultrazvuku ? 🙂

kelila
15. máj 2009

Prvé testy mi vyšli v absolútnom poriadku, vrátane šijového presvietenia na uzv u Dr. Dankovčíka v 13. týždni. Vzhľadom na výsledky a aj preto, že som sa cítila super, som prestala byť tak troch obozretná, a nedodržiavala som bohužiaľ kľudový režim. Začala som krvácať a už v 14. týždni som ležala v nemocnici. Tam mi urobili aj prvý aj druhý tripple test ( neviem prečo ho v rozpätí 2 týždňov opakovali ) a oba vyšli pozitívne. Nepamätám downa ale ráštep 1:50, no otrasné. Dr. Dankovčík sa tiež dlhodobo o mňa stará, a mám tiež k nemu obrovskú dôveru. Ukludňoval, a povedal, že morfoultrazvuk nám ukáže, a potom sa rozhodneme čo a jak. Ukludňoval a povedal, že prípadne na prerušenie tehu je čas do 24. týždňa. Neviem či si bola na takom ultrazvuku, ak nie tak ti poviem, že úplne detailne premerá orgány, povysvetľuje súvislosti medzi zistením tvarom orgánu, jeho veľkosťou ( napr. mozog ) a možnosťou výskytu downa, čo sa týka ráštepu, tak ten je tiež na uzv viditeľný. Bol fantastický a navrhol ešte jeden kontrolný ultrazvuk v 23. týždni pre moje upokojenie. Inak celé tehu je pre mňa bohužiaľ na všetky "nachytané" diagnózy jedna obrovská trauma aj vzhľadom na to, že mám aj trombofíliu a denne pichám Fragmin. A rozhodne ak môžem poradiť nezbieraj info typu aké hodnoty vyšli inému a neporovnávaj, mne osobne nepomohli ani vety typu, že aj tej a tej vyšli výsledky pozitívne a nakoniec sa narodilo zdravé dieťaťko. Ja verím, že už sa aj na také ako sme my obráti šťastie a budeme mať zdravé bábätká. A keď si v starostlivosti Dr. Dankovčíka tak by som sa nebála na Tvojom mieste 🙂 . A teraz ma napadlo, že keď mi povedali, že do systému pri výpočte pomeru sa zadáva aj hmotnosť tehotnej, ale nie napr. výška tak som vedela koľko bije 😉. Hovorím, že nerob si z toho nič, ak by som mala o dva roky menej tripple test mi vyjde negatívne.

Ako mi povedala jedna lekárka v nemocnici musím dať malému šancu a rozhodne tých malých bojovníčkov v bruškách nepodporíme tým, že budeme pesimistické. Neprestávaj hladkať a prihovárať sa, veď za chvíľku už budeš cítiť prvé pohyby 🙂 🙂 .

lilaahmmad
15. máj 2009

Joj, tak budem cakat do nedele, ze co a ako. Ale verim tomu, ze ked ma uz ten hore vypocul, a som tehu, tak to bude v poriadku vsetko. Tesim sa, ze uvidim malinke, a uz asi mi aj pan doktor povie, ci je to chlapcek alebo dievcatko. Inak tiez som pozerala, ze tam nie je moja vyska ale iba vaha, pritom ja mam vysku az 182 cm, a 67 kil. Tak to moze byt tiez zrejme nejak ovplyvnene... Kazdopadne si mi dodala vela pozitivneho, a uz sa tak nebojim. Vdaka... neviem sa dockat, kedy uz zacnem citit babo.

lenka_66
15. máj 2009

lila, mne u dankovcika vysli v 13tt vysledky na DS 1/245 vzladom na vek. ostatne boli OK.hned mi navrhli amnio. moja hematologicka a geneticka ( kamoska) zamietli.prve co je sa spytam mala si v den odberu robeny usg?
na genetike mi povedala ze nesmie byt ani den rozdielu v dlzke tt.cize obvodny gyn.mi obil odber a geneticka ma poslala na 16.posch. na morfo usg.ten vysledok som niesla do labaku aby to spojili s tym odberom.vsetko bolo ok.este sme si nechali rezervu na 20tt morfo usg u dankovcika ze ak by on este nieco nasiel tak vy bol cas na amnio.no vsetko bolo ok a nic nenasiel.tiez som mala 3xMA.
este mi povedala ze medzi gynekologmi a genetikou sa vedie vojna ako robit spravne triple testy.oni tvrdia ze staci dlzka tt podla poslednej mrchy.genetika trva na presnom dni.drzim palce

lilaahmmad
15. máj 2009

Lenka, v 13tt mi v jeden den robili aj usg aj krvne, tam u dr. Dankovcika. Tie boli v poriadku. teraz som bola na triple testy, ktore sa robia vacsinou v 16tt, a tie mi vysli pozitivne. Tak teraz idem este k dankovcikovi na USg v nedelu rano, a on povie, co dalej... Ten morfologicky ultrazvuk sa da robit aj skor ako v 20tt? Lebo ja som v 17tt, tak neviem co to bude za USG teraz v nedelu.

lenka_66
16. máj 2009

lila nakolko , to je do inej temy tak som ti radsej napisala IP.

mir55
17. máj 2009

lilla, mne tiez vysiel pozitivny triple test, a vzhladom k veku mi lekar odporucil amnio.absolvovala som geneticke testy v novej nemocnici, aj amnio-u Dankovcika/ on osobne mi robil, klobuk dole je fakt odbornik/, bola som potom na morfologickom usg u neho v 20tt, prezrel vsetky organy, povysvetloval.Ked chodis ku nemu si v dobrych rukach.Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.

qwatka, ahoj no bola som uz na monitore 2x, zatial je vsetko ok, no a vzhladom k mojim problemom s chrbticou to bude sekcia. tento tyzden idem na monitor zase, este musim volat kedy.termin mam 29.5. tak neviem kedy sa lekarka rozhodne,ale spominala mi posledny majovy tyzden, tak uvidime.

qwatka
17. máj 2009

ahoj mir55 a kedy si bola možno sme aj stretli ani o tom nevieme no mne vychadza pravdepodobne vzhladom na to že je maly ešte dosť vysoko na 2.6 inak mam 26.5 termín ale aj vzhladom na to že som druhorodička tak može byť aj skor lebo vraj je to rýchlejší spád pri druhom ako pri prvom porode no od utorka som 39tyž tak uvidime ja idem v stredu na monitor ja som bola tento týžden v stredu aj v piatok

maxim1
17. máj 2009

Ahoj mima
Doktor Ginelli je fakt dobrý človek mne v nemocnici pomohol a urýchlil mi pôrod a tiež mi praskol plodovú vodu bol fakt velmi ľudský no klobuk dolu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre