Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

korelka
27. feb 2009

adka, ja som bola doteraz tiez vcelku v poho, aj ked na PN, ale to kvoli smenam v praci, ale totalne ma dorazilo, ked mi ten pesar dala, lebo som sa fakt necitila inak ako predtym, ale potesila ma aspon tym, ze ak som sa zacala uz otvarat, tak by som mohla relativne jednoducho aj porodit, tak som zvedava, co je na tom pravdy... 😅 😔
a ty si sa este ani nezacala otvarat alebo preco nerodis uz? 😀 ja len dufam, ze nebudem tiez pretahovat a akonahle mi 16. vyberie pesar, tak to coskoro pride... 😅 😀 😀 😀

adka, citim sa sice fajn, ale tiez mam pocit, ze som vacsmi gulatejsia a o tom WC uz ani nehovorim - ledva sa vycikam a uz mi o chvilu zas treba, ale musime to vydrzat!!!!

tak potom daj vediet, ked uz bude mala na svete, hej? 😉

a nejako to vydrz - uz nemas vela!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

adka.baby
28. feb 2009

Ahoj Korelka,ja mámtermín 15.3 tak ešte nejaky ten dnik čakám.Vôbec sa neotvaram,podla dr.je všetko v poriadku, na poradnu chodim každý pondelok. Ty maš ešte cely mesiac pred sebou, tak sa drž. Samozrejme, že ti dám hned vediet,ked pridem domov, ked sa Tamarka narodí.Len ten strach z nemocnice a asamotného pôrodu, jaj jaj. Nejak opucham a nalievaju sa mi nohy,kremujem si s kremom z DM ale žeby nejake zmeny? Ty sa ako citiš? Ale nie je zaručené, že ked ti vyberu peasr,tak hned budeš rodiť,tak musiš byt silná. pa zatiaľ a ozvi sa.
😅 😅 😅 😅

korelka
28. feb 2009

ahoj adka! ja viem, ze to nie je iste, ked mi dr. vyberie pesar, ale ja pevne verim, ze ked som sa zacala uz pomaly otvarat a aj krcok mam zevraj stale maksi, tak sa to po vybrati uz rozbehne, ale aj tak sa budem snazit a robit vsetko preto, aby sa to rozbehlo.... 😀

vies, ze sa ani nebojim toho samotneho porodu, ako skor toho, co pride potom - nemocnica (neznasam ich a byt tam tolko dni, no neviem...), krvacanie po bez tamponov - to ma asi desi najviac... no uvidime co bude... a pijes dost vody, aby ta to precistovalo a nenalievala si sa? vies co, kupila som si HIPP caj pre tehotne zeny a mal by byt na odvodnovanie, tak pokial chces, tak ho skus aj ty a uvidis, snad pomoze... 😉 😉 😉

ahojky a krasny vikend!!!

catusca34
28. feb 2009

Ahoj korelka, ja mám 1. termín 27.3. Tiež by som mala ísť rodiť na Rastislavku, takže sa tam možno stretneme. 😉 Máme nejaké problémy s bábätkom, tak nám lekár odporučil rodiť tam. Tiež sa toho dosť bojím, hlavne toho pobytu v nemocnici. Ja zatiaľ namám žiadne vážnejšie problémy, že by som sa otvárala a podobne. Dúfam, že ma nepredbehneš... 😀 Lebo baby nemali najlepšie odporúčania na túto nemocnicu, tak neviem. My tam chceme ísť rodiť ku dr. Dankovčíkovi. Teda on nám to navrhol. Tento týžden sa máme zastaviť v nemocnici.

Majte sa pekne všetky mamičky aj mamičky čakateľky. papa a krááásny víkend 😎 😎 😎

korelka
1. mar 2009

Ahoj catusca! tak to sa mozno fakt tam stretneme alebo mozno nie, ktovie kedy to pride na mna a kedy na teba.... 😒 a co sa tyka tych odporucani - kolko ludi, tolko nazorov a kazdemu vyhovuje nieco ine, tak uvidime my a ked nam to nebude vyhovovat, tak nabuduce uz pojdeme rodit niekam inam... 😉 😀

a to ake mas problemy s malou, hm? ak smiem vediet... a preco vlastne ides do KE, ked si z RV?

ahoj a pekny zvysok vikendu prajem aj ostatnym tehulkam!!!

catusca34
1. mar 2009

Ahoj korelka, s tými odporúčaniami je to asi tak ako píšeš. Uvidíme... 😀

Na 3D ultrazvuku nám lekár zistil v 22 týždni, že sa naša malinká narodí s rázštepom pery a podnebia. ☹ Preto nám odporúčal aj pôrod v Ke, že sa tam hneď nachádza aj rázštepové centrum, keby boli nejaké problémy. Je to od nás dosť ďaleko, tak dúfam, že stihneme docestovať keď bude treba... 😀 Chodíš už aj na vyšetrenia a do poradne do nemocnice??? Lebo my sme ešte neboli, len tento týžden sa chystáme za doktorom, dúfam,že ho zastihneme. Prajem ti peknú nedeľu. papa 😀

korelka
1. mar 2009

juj, castusca, tak to mi je luto, ale som pocula, ze to uz v sucasnej dobe nie je problem riesit - zaklad je, ze sa na to prislo a bude sa to hned po porode riesit... 😉 my sme napr. na 3D ani neboli , tak dufam, ze ma nebude cakat nejake nemile prekvapko... 😔

v porodnici som este nebola, aj ked sice 2x na monitor, ale to ma len dr. poslala, lebo oni to nemaju a a ni by som podla vyjadrenia mojej dr. ani tam nemala chodit - ona je totizto porodnikom a pojdem tam len raz mozno, ked bude mat sluzbu... len este neviem ci si ju budem zazmluvnovat, lebo sa mi to vidi vela, tak uvidime, ze co a ako... 😎 tak aj tebe krasnu nedelu a potom sa ozvi, co ste vybavili v nemocnici...😎

ahoj

adka, si v poriadku? len ze sa dnes neozvyvas...

adka.baby
1. mar 2009

Korelka ahoj som v poriadku, len sme neboli doma.Dakujem si milá, že sa staráš. K tomu nalievaniu. Už dva dni mám nohy a ruky ako balon, nemôžem sa ani obuť ja to veľmi ťažké. Zajtra ráno,pondelok, idem do poradne, uvidim čo na to moja dr.a večer ti napišem,lebo sa mi tie moje nohy nepačia. Normalne v nich citim pulzáciu, je síce pravda, že som dnes veľa chodila,ale aj tak.. ☹ Kremujem si s mastičkou z DM Babylove,predspaním, ale zázraky neurobí. Teraz mi nerobí ani problém veľké bruško, ale nohy a ruky naliate ako balon. Snažím sa nejesť slané veci a myslim, že pijem dosť tekutín,ale že vraj to tiež nie je celkom O.K,tak ja už niekedy neviem. 😖 Ty sa ako maš? Ja by som už ani nenamietala, keby som išla hned rodiť a mala to za sebou. Bolo by fajn, keby sme sa tam stretli, kto vie. Ak by si chcela, napiš mi do internej pošty kontakt na teba,aspon by som ti z nemocky napisala,alebo prezvonila,ked tam budem skôr,ako ty. Ako chceš. Asi skusim ten čajik na odvodňovanie. Tak sa držme moja. 😀

korelka
2. mar 2009

ahoj adka! tak ako dopadla poradna? dufam, ze si ok a vsetko je v poho - tak mi potom napis, co a ako... 🙂

adka.baby
2. mar 2009

Ahoj korelka, tak dnešna poradňa- krčok mám skrátený,mám mať zbalenu tašku, lebo možno buduci týžden do poradne už nepôjdem. Ešte sa neotvaram, ale ten krčok je už zrelý,aj keby sa to už teraz narodila nič by sa nestalo, lebo pľucka su už vyvinuté. Na opuchy si mám kupiť vitamín thiamín, tak ho beriem od dnes. Cela rodina je v pohotovosti a ja sa iba sledujem, ako cvok. 😝 Ale už by som to aj chcela mať za sebou, len strach ma začína prenasledovať. Nohy ma bolia v kuse ale to už asi lepšie nebude. A ty ako? 🙂

zuzana355
2. mar 2009

ahojte kočky držíme palce všetkým budúcim mamičkám nech to majú čím skor za sebou a rýchli a lahký porod 🙂 😉
a čo sa týka starej nemocnice kolko ludí tolko chutí ale ja som bola so všetkym spokojna a porod mi zbehol ani neviem ako 😀 dokonca aj sranda bola 😀 😀

zuzana355
2. mar 2009

a doležité je aby detičky boli zdravé 😉

korelka
2. mar 2009

ahoj zuzka! diky za pozitivne info, tak uvidime ako bude... 🙂

adka - tak si este cela? no ale aj dnes som na teba myslela, ci uz nahodou nezostanes v nemocke rodit... 🙂 uz fakt musis nejako vydrzat, ale aspon vies, ze to uz bude skoro... 😎
ja tak ako som sa mala super posledny tyzden a nieco, tak teraz mi je tak nedobre - od nedele mam bolesti v podbrusku, ale len pocas chodenia, tak idem radsej zajtra k dr. nech sa na to pozrie, ale povedala som si, ze pokial maly kope, tak je vsetko ok, tak uvidime... zajtra dam urcite vediet... 😉

poslem ti v IP moj mail a tc, posli mi aj ty svoje v pripade potreby... 😉 😉 😉

ahoj a pekny vecer!

korelka
2. mar 2009

zuzka - mas krasne deticky!!! 😉 😀

zuzana355
3. mar 2009

korelka ďakujem sú zlaté ale aj poriadné čertiská a daju mi zabrať ale nemenila by som.

A porod je super vec treba myslieť len pozitívne to je hlavné veď von to musí a keď budete mysliet len na babtko a nie na tu bolesť čo vás čaká tak to zvládnete v pohode na tu bolesť zabudnete hneď ako uvidíte deturence aj na tu zlosť čo ste mali počas kontrakcií na svoje polovičky 😀 😀 😀 joj ešte dobre že som mala lekára aspoň som si mala na kom zlost vybyt 🙂

adka tie opuchy nezavidím držím vám silno palce a budem na vás myslieť

zveron
3. mar 2009

jaaj, maminky, drzim vam vsetkym palce
pozeram, ze sa tu zbierate partia, aspon vam bude veselsie,

korelka:
personal?

aj ked nie vzdy mozno budes spokojna - sposobene a precitlivenostou po porode - zmena hladiny hormonov
na neprijemnosti - rozumej prkotiny - ako nedostupny pediater, ci znudena sanitarka,

zveron
3. mar 2009

ale vzdy je dobre udrziavat sa ako tak v pohode aj nenasilnou, milou konverzaciou s personalom, uvidis, aj oni sa potesia, bude to lepsie

adka.baby
3. mar 2009

zuzana335 naozaj mi nemaš čo zavidieť, ale začala som užívať thiamin 3x1 trošku sa to dnes upravilo, ale som len doma,nechce sa mi už nikam chodiť. Malinka je v brušku nepokojná, hlavne v noci, ale občas si hovorím, keby som to už mala za sebou. Uvidím, ako mi bude zajtra. Asi môj strach, má väčšie oči, ako ja. Držme si všetky čakajuce maminy prsty. Ozaj, ešte ktej nemocke, mňa tam moja gyndarka neposiela, že vraj až ked to na mňa príde. Dufam, že tam nebudem mať pre to problémy. Bola som tam len na vyšetrení na prietoky placenty a vtedy som na príjme povedala, že prídem rodiť tam. Ďakujem pekne za odpovede. Držme sa 😉 🙂 😀

zuzana355
3. mar 2009

adka aj malá bola taká normálne mi bubnovala a mrvila sa celu noc a keď som išla týždeň pred termínom na poradňu tak som až prosila lekára nech mi dá vyvolávačku že to sa už nedá vdržať 😀 😀

zuzana355
3. mar 2009

adka neviem ako to tam je ja som chodila za ním od 21.týždňa a ležala som tam skoro do porodu tak neviem skus tam zajst ked pojdeš aspon sa im pripomenuť pre istotu

catusca34
5. mar 2009

Ahoj korelka a všetky maminky čakateľky.
Tak včera sme boli v nemocnici za dr. Dankovčíkom. Mali sme obrovské štastie, teda aspon podľa jeho slov, že sme ho tam zastihli. Lebo má dovolenku od dnes a ani budúci týžden tam nebude. Bol veľmi milý, aj keď vizeral, že má toho veľa a dosť sa ponáhľal. Vyšetril ma a bola som aj na monitor. Všetko je ok. Pôrodné cesty sa zatiaľ neotvárajú a vizerá to tak, že v dohľadnej dobe ešte rodiť nebudem. Objednal ma do dalšej poradne 16.3. Povedal, že potom ma vezme ešte raz na 3D ultrazvuk na Masarykovu tesne pred pôrodom. Založili mi tam aj kartu, sestričky na tom pôrodnom vizerali celkom milo. No, uvidíme. Troška som sa upokojila, bála som sa, že ho zasa nezastihneme a budeme musieť hľadať nejakého iného lekára, keďže sa to už blíži.
Korelka a s tebou to ako vizerá??? Ešte si 2v1??? 😉
Aďka, držím aj tebe všetky pršteky, neboj, všetko bude v poriadku a o chvíľočku budete dve. Ja sa tiež na maličkú už veeeeľmi teším... papa babenky a držme sa.... 😉 🙂 😀

adka.baby
5. mar 2009

Catusca dakujem ti pekne za podporu,ešte som celá, tamarke je v brušku asi dobre. Korelka je tiež ešte celá, ved najprv idem ja na stôl,ufff 😒 Dr.Dankovčik jeveľmi milý, aj mne robil dvakrát 3D na MAsarykovej, možno ma to už čaká tento alebo budúci týždeň a čítam, že tam nebude pre dovolenku. No ja len verím,že je tam aj ostatné osadenstvo lekárov správnych. 😉 Aj na mňa boli sestričky milé, ked som tam bola na prietoky placenty, ale bola som len dole na príjme, to ked to na mňa príde a bude napr. noc,idem rovno hore na 4 poschodie? Držte sa maminy. 😉

zuzana355
6. mar 2009

adka jastné rovno na porodnu salu zavolaju lekára ktorý ma službu a príde ťa vyšetriť ak nemáš svojho vybaveného ak áno už jak vy sa dohodnete buď mu zavoláš ešte ty z domu pred tým keď odýdeš z domu alebo už sestričky mu brnknú u mňa to bolo o to lahšie že som rodila na vyvolávačku tak som to neako neriešila bol tam 😉
ale sa vám to už kráti určite ste nedočkavé ale ešte chvíločku máte čas 🙂

adka.baby
6. mar 2009

dakujem Zuzi,nemám nič vybavené,takže sa tam asi dovalím už s bolesťami, dnes sa necítim najlepšie. Uvidím, ako bude víkend. 😒

zuzana355
6. mar 2009

tak ti držím silno prsty a neboj len pozitívne myslenie budem ti silno držať prsty a aj myslieť na teba 🙂 aby si to mala také lahké ako ja a čo najmenej bolesti 😉

adka.baby
6. mar 2009

dakujem ti pekne zuzi,budem to potrebovať 😉 obdivujem maminy, ktoré skonštatuju, že pôrod a všetko s tým spojené je malina. 😉

zuzana355
6. mar 2009

adi vieš čo aj ja som sa bála pri prvom hrooooooooozdne ale neako už počas porodu ma to prešlo a bolo to fajn a pri druhom už malina fakt vedela som čo ma čaká a išlo to rýchlo takkže pohoda ale musíš mysliet pozitívne a uvidíš to je základ a tešít sa na mimi a nemysliet na bolesti 🙂 😉

adka.baby
6. mar 2009

Zuzi ja sa neskutočne teším na malinku,ved som si ju po veľmi dlhom čase vymodlila, ale vieš, ako správny zdravotník ma stále prenasleduju myšlienky, čo všetko sa môže pri pôrode stať,aj ked si to nechcem pripustiť. Asi najviac sa obávam prístupu personálu nemocnice. Pozerám tvoj album,detičky su rozkošné a milučkéé. 😉

zuzana355
6. mar 2009

milučkééé no to hej ale čertikovia v anjelskej koži 😀 😀 😀
ale aj ja som myslela na kadejaké blboviny ale potom som si povedala že oni su tam na to aby mi pomohli a su provffesionály a lekárovi som verila takže v poho a nemusíš sa bát ležala som tam dost dlho na to aby som spoznala lekárov aj sestričky a su OK jastné že aj oni su ludia a maju svoje dni 😀 😀 😀 a keď ty robkáš v zdravotníctve už vieš ako to chodí a prístup mali good aj ku kočkám čo nemali vybavených lekárov takže žiaden rozdiel 😉 ja som bola rizikovka takže pre istotu som niekoho zriešila komu som mohla nonstop volat a robit nervy 😀 😀

zuzana355
6. mar 2009

inak cítiš sa už lepšie neprišlo to hádam na teba ešte máš chvílku čas 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre