Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

sweetsuzi
1. dec 2009

no ked si ju zazmluvnis, to sa plati vopred, tak by ti ju mali za 😉 volat aj ked nema sluzbu, ak sluzbu ma, peniazky ti vratia 🙂 Ved sa popytaj v nedelu, ona ti urcite vysvetli

kvikinka
1. dec 2009

sweetsuzi-dik za informaciu,chcem si ju zazmluvnit,len mi islo o to ze niektori doktori nechcu chodit mimo sluzby a o nej som pocula ze chodi, v nedelu sa jej na to popytam....

kvikinka
1. dec 2009

lenka_66 -uplne s tebou suhlasim,ja sa uz tiez nedam nahovorit na vyvolavacku iba keby to ohrozovalo dieta alebo mna, a to iste plati aj pre sekciu. Lebo ja som presne toto zazila, ze mala bola ok, vsetky vysledky boli dobre, prisiel 40-ty tyzden a doktor povedal ideme vyvolavat (LEBO IDEM NA DOVOLENKU),mozno stacilo pockat este 2-3 dni a prislo by to samo, niekedy sa takto pôrody nespustali ale teraz je to nova moda lebo je to pre nich pohodlne,odrodia si v sluzbe a este dostanu prachy ale to ze my trpime tak to je uz druhorade.....preto si teraz chcem zazmluvnit doktorku,chcem rodit ked to na mna pride a nie ked im sa chce 😉 tak som zvedava ako mi to dopadne

lenka_66
1. dec 2009

kvinka , no ked som oslovila moju dr. sa hned pytala kedy mam termin ci to bude realne.ona 1-2 tyzdne oloko dovolenky neberie pacientky.

ja som sa jej rovno pytala ze ako s peniazmi lebo viem ze su 2 sposoby a nechcem ani jej zle.tak povedala ze sa vynasnazi v sluzbe a ak to nevyjde tak sa potom spise zmluva s nemockou.kedze ona bola posledna co brala dovcu v lete tak sluzila 2-3x tyzdenne.trafit sa by nebol problem.len sa krpcovi akosi nechcelo von tak ho trebalo vytiahnut proti jeho voli 😀

jonas17
2. dec 2009

ja som mala oba pôrody vyvolávané.mala som veľké deti, jeden cez štyri, druhý pod štyri kilá.ja sa na vyvolávané pôrody nesťažujem.oboch synov som rodila pri dr.Jelenekovej, teraz viem, že to takto robila často, ale...rodila som v sobotu, ked mala službu.v piatok som dostala vyvolávčku, v sobotu som ešte išla do práce (mala som svoje potraviny ) dopredala som chlieb, navarila obed a o dvanástej som prišla rodiť.Jeleneková mala službu, preto to bolo tak naplánované a bol kľud v pôrodnici.o druhej som dostala bolesti a o štvrtej boli chalani na svete.otecko pri pôrode nebol,ale dr. mi ho zavolala a bol pri mne celé dve hodiny, ked som ležala ešte na sále.pri druhom pôrode aj so starším synom.tak toto bolo super.išla som rodiť bez bolestí, bez strachu, že niečo zanedbám, ja vlastne dodnes neviem, ako sa pôrod rozbieha, predsa som bola pod dozorom a nemusela som doma stresovať, či už mám, alebo nemám ísť do nemocnice,alebo či mám či nemám volať pôrodnika, či tam bude.bolo to vážne pohodlnejšie.tak ja proti vyvolávaným pôrodom nemám nič.tiež mala dr. argumenty, že ide na dovolenku, či to nevyvoláme, že je dieťa veľké a ja som už toho fakt mala dosť, posledné dni sú najhoršie.

kvikinka
2. dec 2009

jonas17-asi si dostala iny typ vyvolavacky ako ja,mne uz vlastne tiekla infuzia (oxytocin s glukozou) a vlastne porod nastal do 8 hodin odkedy mi ju zacali podavat,medzitym mi este spustal plodovu vodu, ja som nemala taku ze mi pichnu a idem domov, mozno tie vyvolavacky nie su az take agresivne...neviem 😒

jonas17
2. dec 2009

no, tak kto sa v tom má vyznať.mne ked pichla v piatok, tak povedala taký príklad, že to akoby som dala zelenú paradajku do okna.bud začervená o den,alebo o dva.je to vraj ťažko predvídať.mohla som vraj dostať bolesti aj v noci.ale ja som nedostala nič a tak mi pichli ešte v sobotu v nemocnici dačo.ale to bolo pred 20 a 15-timi rokmi.ktovie, aké sú dnes tie vyvolávačky.ale si myslím, že lekár ked chce, tak ti vie pomôcť.ja len zíram, ked niekto rodí 15 hodín na sále.

zuzana355
2. dec 2009

jonas a veru že sú aj take ktoré rodia ešte dlchšie ked som išla rodiť maleho tak prišla naraz somnou jedna kočka rano o 8 nas zobral lekár ja som porodila o 12.15maleho a ona rodila ešte dva dni len preto lebo sa zlakla a povedala si že ona proste rodiť neide nech jej urobia cisarák a hotovo dostala tam taký hysák vrieskala že ju to bolí že ona nevládze a jedine ako bude rodiť tak len cisarsky a nepohol s nou nikto dokonca aj tetu tam mala ked porodila vyzerala no poviem rovno otrasne oči červené tvár zdeformovaná lebo celý čas tlačila do tváre a lekary jej pomohli dosť si myslím už len tým že v kuse do nej hučali dohovarali nechs a ukludni upokojovali ju takže vela zaleží podla mna aj od toho ako žena ten porod zoberie či myslí pozitívne a je pripravená aj na neaku bolest alebo tam bude hysteričiť a bude to ešte horšie. 😉

lenka ako sa inak mate ako malý kojiš ešte.

lucia1212
2. dec 2009

Ahojte,rozmýšíam nad pôrodom v Košiciach,v starej fakultnej.Kedže niesom z Košíc,poradte mi prosím.Aký je postup pri vybavovaní si lekára k pôrodu a koho by ste mi odporučali.Velmi pekne dakujem.A ešte,dufam,že epidural je možný.

lenka_66
2. dec 2009

jonas , a nerohila ti v ten piatok hamiltona? oni toto tak neako zo spodu sa pokusia otvorit / odlupnut hlienovu zatku.to robila aj mne bud sa zacnem otvarat abo nie.ja nie. ty si sa asi hej preto ti ta infuzka pomohla.

zuzka , akurat mame horucky 😠 , no nic ine nas netrapi.my sme uz davno UM

zuzana355
2. dec 2009

lenka tak dufam že čím skor budete ok tak toto chrípkové teraz radšej ani nechodte vonku aj my malo chodíme

janka1
3. dec 2009

ahojte zenusky 😉 mam otazocku

chcela by som vediet kokko z vas malo to stastie a dostalo sa na nadstandardku 😒
vcera som bola na kontrole a sme kecali s dr., ze v posledom case je vzdy obsadenaaaaaaaaaaaaaa 😖

jonas17
3. dec 2009

lenka, o hamiltnovi a hlienovej zátke počujem prvýkrat až teraz , pri tomto tehotenstve.pri minulých sa o týchto veciach nerozprávalo, nebol internet, lekári sa s nami nebavili tak, ako teraz.mala som dva ultrazvuky počas celého tehu a odspodu ma pozerala lekárka len každý druhýkrát na poradni.len priložila zvon k bruchu a počúvala srdce.asi také boli vtedy vyšetrenia.kdeže, hlienová zátka, morfologic.ultr.,prietoky...toto všetko sú nové veci aj pre ňa 😀

evca35
3. dec 2009

janka,
lilaahmed bola v nadštandardke. A to ti nevie doktorka vybaviť? Možno keď budeš ty rodiť tak nebude nával 😉

janka1
3. dec 2009

evca vie to vybavit, ale som jej povedala, ze ak tam bude nejaka pacientka, tak nechcem , aby ju odtial vyhadzovali ...ani mne sa to nepacilo 😒

evca35
3. dec 2009

tak jedine sa spoľahnúť na to, že bude prepustená tesne pred tvojím pôrodom 😉
alebo ťa presunú hneď ako sa izba uvoľní ...

janka1
3. dec 2009

evca v to dufam, len som chcela vediet na kolko % mam vobec nejaku sancu 😀 😀

jonas17
3. dec 2009

tak veľmi veľkú asi nemáš, lebo v starej nemocnici je len jedna izba.tiež by na základe toho záujmu mohli urobiť tých izieb viac, ved je to drahšie ako v hoteli a aj tak je veľký záujem, sme ochotné to zaplatiť 🙂

majkofrivaldsky
3. dec 2009

aspon viem aka je moja mamka julia frivaldska sikovna ked same dobre o nej pocuj jem som na nu hrdi 🙂

evca35
3. dec 2009

jonasko - sú tam dve izby 🙂

kvikinka
3. dec 2009

aj ja viem tak ze su tam 2 izby, ja ked som rodila tak jedna bola dokonca volna,nebol problem s nadstandardom... zavisi ake to tam bude plne a ci bude o nadstandard zaujem 😉

janka1
3. dec 2009

su tam dve kazda v inej farbe 😉
majko tak si ju vaz 🙂 😉 a rob jej tiez len samu radost 🙂

janka1
4. dec 2009
jonas17
4. dec 2009

tak potom super, že sú tam dve izby, teším sa na jednu 🙂

zuzana355
4. dec 2009

ano majko plný suhlas s jankou 😉a kludne buď na nu hrdý 😉

jani a ty si sa zapísala do toho poradovníka na nadštandard a ktorá si.

lenka_66
4. dec 2009

janka, ak nebude volna ides na normal izbu a ak sa uvolni tak ihned prelozia.ak budes mat este zaujem.so mnou tak lezala jedna dr. z rastislavky prve 3 dni lebo deticky na nadstandarte mali dlho zltacku(boli tam obe izby takto obsadene skoro 2 tyzdne).

natalia
4. dec 2009

Majko aj ja sa pripájam ,s dr.Frivaldskou som bola veľmi spokojná 🙂 🙂,rodila som pri nej svoje prvé bábo 🙂 🙂
ja som na nadštandard bola prihlásená,ale bolo obsadené takisto a navyše ženy ktoré tam ležali mali bábetká so žltačkami takže tam boli aj 8-10dní ,nakoniec som ostala na normálnej izbe a dalo sa to vydržať ,my sme tiež išli domov až po 8dňnoch kvôli žltačke.

janka1
4. dec 2009

zuzana ano mam rezervovanu ale ktora som v poradi netusim, moja dr. mi to rezervovala ci lepsie povedane zapisala ma este skor 😉

inac zienky co ste nedavno rodili hodte zoznam co vsetko je potrebne mat tam zo sebou 😉 🙂 dakujem

lenka_66
4. dec 2009

janka pozri stranu 5.tam je jeden zoznam a zaklad sedi.

janka1
5. dec 2009

lenka dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre