Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

janka1
28. dec 2009

kvikinka ano presne Marienka 🙂 tak sme sa potom videli , ved som bola za nou na izbe 😉 rodili sme spolu v jeden vecer .
Ano ona rodila pri Mikulovej str. lebo mala sluzbu a ku mne prisla Mikulova ml. 🙂 😉

kvikinka
29. dec 2009

Janka mne sa zda ze som Ta asi aj videla v nemocnici,Marienka mi ta ukazala ze s tebou rodila, ale mna ani nenapadlo ze si to ty z fora,inac ja som mala vtedy take mackove pyzamo,lebo sme mali zimu na izbe...

meusicka
29. dec 2009

drobcekli... ja som osobne mala s Dr. Krausom skor zlu skusenost. mozno som mala smolu, ale sposob akym ma vysetroval bol podla mna dost surovy. cele tehu som nekrvacala, ale ked ma muz vzal do nemocky, mysleli sme si ze to uz bude, tak ma vysetril a strasne to bolelo, aj krvacat som zacala a co ma len vystrasil kedze mi povedal ze este som len troska otvorena. tak som nechapala naco ma potom tak vysetroval a dost dlho. nastastie som sa mu potom uz nedostala pod ruky a ani v buducnosti nechcem. rodila som u Dr. Mackovej a bola som velmi spokojna. nebola som s nou dohodnuta, proste to tak vyslo. ale viem, ze kazda sme ina a mozeme mat s tym istym clovekom rozne skusenosti, takze ak si myslis ze chces Dr. Krausa a budes s nim spokojna tak kludne. akurat som ho stretla, az ked ma prepustali domov a tak som si pomyslela ako fajn 😀

lucia2431
31. dec 2009

ahoj motylik22, ja som mal v pôrodnici pre seba popôrodné vložky dva balíky, gaťky, mohli sme kľudne nosiť len na vyzitu sme museli dať dole. Keď nenahlásili vyzitu a nedali sme dole tak nám nič nepovedali. Hygienické veci, župan som mala keby bolo chladnejšie a to je všetko. Čo sa týka bábätka tak pre maličkú som mala pampersky asi tak 40ks lebo len za 3 dni opýtali odo mňa 24 plienok. Pletené som nemala lebo tam dávajú oni a v pohode mi za každým vymenila keď sa malá pogrckala aj 5x za deň. Zaklopala som im n a novorodenecké a vymenila mi . Mastičku na riťku a to som mala takú čo aj sebe na bradavky. Zvlhčené utierky, svoju deku a čiapočku keby bolo chladno alebo prievan. A ešte som zabudla , že som mala žabky do sprchy a pre malú ortopedické nohavičky, to nemusíš ale ja som chcela aby mala od začiatku. Oblečenie ti donesie manžel ak pôjdete domov, netreba veľa nosiť lebo ani skrine tam nie sú. Dúfam, že ti to pomôže , prajem všetko dobre do nového roku a aby sa ti darilo a všetko dobre dopadlo 😉

deny3
31. dec 2009

ahoj Lucka a malá Lucka 🙂
ako sa darí? veľa zdravia, šťastia v Novom roku 😵 😵

deny3
31. dec 2009

motylik môžeš si pribaliť aj vložky do podprdy, ak by sa ti príliš rozbehlo mliečko. A podprda nemusí byť kojenecká, hlavne nech je pohodlná, bavlnená najlepšie.

lucia2431
31. dec 2009

ahoj deny3, no darí sa nám už konečne dobre. Ja som po pôrode o dva týždne skončila na chirurgii so žlčníkom, neoperovali ma kôli malej, že až keď bude staršia ale o keď ma prepustili domov tak o tri týždne som tam opäť skončila s akútnou peankritídou a zápalom žlčníka tak ma už operovali. Mlieko mi zastavili. Bolo to horzné a najmä bez malej. Ináč mám zle správy, tá Haké čo bola s tebou na izbe tak Hugo odletel do nebíčka, žil iba 25 dní ☹
Všetko dobre v novom roku ti prajem

deny3
31. dec 2009

joj Lucka, tak to si si prežila, tak nech ťa ten nasledujúci rok všetky choroby obchádzajú, vôbec všetko zlé. Ale ak sa dobre pamätám, tak ťa ešte jedna vážna operácia čaká, tam to ako vyzerá? Ja ešte kojím, ale keď sa mi na hodinu prisaje, tak si hovorím, že od pondelka končím, a potom si poviem, no tak ešte jeden týždeň. Ale na vianoce som prekonala zápal prsníka, zľakla som sa, ale o dva dni to prešlo.
a o Hugovi viem, občas si píšeme cez facebook, to muselo byť hrozné, tak dlho ho nosila v brušku a potom. Ale nie som sama, čo má veľmi ťažké srdce na Rastislavku.

lucia2431
1. jan 2010

ďakujeme veľmi pekne a aj vám prajem len to zdravie aby bolo čo najlepšie. No ešte som nebola na kontrolnej magnetickej rezonancii tak neviem , že ako to bude ale strašne sa bojím tam ísť , že čo mi povedia. Aj ja som na fecebooku

kvikinka
6. jan 2010

Kde ste vsetky? Prajem Vam vsetko dobre do noveho roku,hlavne vela zdravicka a mamickam vela mliecka!!!!!!!!

evca35
7. jan 2010

chystáme sa na pôrody 🙂

evicka289
7. jan 2010

Ahojte chcem sa spýtať, či sú nadštandardné izby v starej nemocnici a ak nie či je možné byť sama na izbe a kolko to tak asi stojí. Dakujem

sweetsuzi
8. jan 2010

Ahojte dievcata, prosim poradte mi ci treba na rastislavke absolvovat nejake poucenie ak chcete mat epidural ... viem ze v saci to tak funguje a ked nemas tak ti nepichnu tak ma zaujima ci je to tak aj tu. Dik 😉

kvikinka
8. jan 2010

evicka-su tam 2 nadstandardne izby, 1 noc stoji 700sk (nejakych 23eur), ale prevazne su obsadene,ani ja som sa nadstandarky nedockala. Ostatne izby su take,ze su tam po 3 postele...a na chodbe spolocne zachody a sprchy.

sweetsuzi-ja som epidural nemala,ale ked som ho chcela pri prvom porode ked to na mna prislo,tak mi povedali ze uz nemozem, lebo ze to sa musi este pred porodom absolvovat nejake poucenie....ale mozno ti poradi niekto kto epidural mal.... 🙂

kvikinka
8. jan 2010

Evca-len sa pekne chystaj drzim palce aby ti vsetko dobre dopadlo, uz vidim ze sa ti to krati......mas nejakeho doktora vybaveneho?

evca35
8. jan 2010

kvikinka - mám, lebo to bude sekcia. Malý je stále KP a už je tak veľký, že nebudeme čakať na otočku. Už si vybavujem predoperačné vyšetrenia, v pondelok idem ešte za doktorkou sa dohodnúť, ale 15.1. má službu, tak to vraj dovtedy mám vydržať 🙂

sweetsuzi - keď som išla 2x pod narkózu kvôli gyn. operácii, tak mi dala anesteziologička podpísať taký papier, na ktorom bolo poučenie čo ma čaká pred a po prebudení, pýtala sa ma či som už predtým absolvovala narkozu a či som mala po nej nejaké ťažkosti. S EPI to bude zrejme niečo podobné, poučia o prípadných komplikáciach 😉

sweetsuzi
8. jan 2010

dik kvikinka aj evca za info 🙂 .... mimochodom este jedna otazka, z toho ma napadlo co pises ty evca o narkoze - ak by ste mali ist nahodou na sekciu, vybrali by ste si celkovu narkozu alebo spinal?

evca35
8. jan 2010

podľa toho čo som tu čítala, o ťažkostiach po .... asi spinal. Uvidím ako to dopadne nakoniec, veď potom podám správu 😉

zuzana355
12. jan 2010

ahojte kočky čakatelky tak kde ste všetky rodíte dufam že ste OK 🙂

fleury
14. jan 2010

Baby, kolko jednorazovych plienok treba vziat do porodnice? A nechavaju si ich mamicky na izbe, ale beru ich sestricky?

fleury
14. jan 2010

alebo malo byt 🙂

deny3
14. jan 2010

fleury odo mňa pýtali za tri dni 24 plienok, bola som 6 dni, na chlp mi vystačili pampers new born, myslím že 42ks je tam.

fleury
15. jan 2010

dik za odpoved, deny 🙂

kvikinka
15. jan 2010

fleury-odo mna zobrali 8 plienok, maly sa narodil v sobotu a dali mi ho v nedelu na room-in, neviem ci nezavisi pocet plienok od toho kedy ti daju dieta na room-in (lebo od mojej spoluleziacej zobrali len 4 plienky,ale ona mala babo skor pri sebe ako ja) lebo potom si ho uz prebalujes sama akurat vecer ked ho kupu tak pytaju 1 plienku. Ja som mala balenie newborn huggies 28ks a vystacilo mi-ale ja som bola iba 5dni v nemocnici... 🙂

jenn44
15. jan 2010

rataju 8plienok na den myslim...

evca35
20. jan 2010

ahojte, tak sme doma od včera. V piatok 15.1. o 14,55 hod. sekciou prišiel na svet Martinko s mierami 3980 gr. a 54 cm. Má sa k svetu 🙂 Pôrodníci na jednotku s hviezdičkou, anesteziológ detto, starostlivosť o mňa aj o bábätko výborná. Dostala som sa na nadštandardnú izbu a bola som šťastná, lebo prvé dni boli strašné. V nedeľu sa už dalo chodiť, tak bolo lepšie.

aj odo mňa vzali 8 plienok na deň, malý bol u nich 3 dni, takže 24 plienok. Bábätko dávajú k mamičke na 3. deň po sekcii, takže som ho mala u seba od pondelka rána a v utorok sme už išli domov.

ďalším rodičkám prajem všetko dobré a držím palce.

fleury
20. jan 2010

evca gratulujem k babatku, riadny chlap! 🙂 Nech sa vam dari!

sweetsuzi
21. jan 2010

Evca blahozelam k velkemu chlapisku 😉 nech ste obaja zdravi a nech sa vam dari. Este som sa chcela spytat u koho si rodila a ci si mala vybaveneho porodnika. Plus ci to bolo v celkovej narkoze alebo spinal - vopred vdaka za odpovede, viem ze teraz asi toho casu vela nemas. Drzte sa obaja 🙂

jenn44
21. jan 2010

juuuuuuuuj evi, gratulujem 🙂 super, este nedavno som citala ako si v 21tt, 22tt... a zrazu... ooo super 🙂

janka1
23. jan 2010

jeeeeeeeeeeej evca blahozelam 😵 😵 😵 drzkajte sa
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre