Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

mir55
18. máj 2009

ahoj qwatka, na monitor idem v utorok, takze sa nejako miname, ale kedze tie nase terminy sa prekryvaju tak sa mi zda ze sa urcite stretneme 🙂

qwatka
19. máj 2009

asi ano mir55 tak nech to už mame za sebou pekny den 🙂

betty111
19. máj 2009

Ahojte baby ja som dnes bola posledny krat u svojej gyn.chcem rodit v starej nemocke ale neviem kde tam je gyn.porodnicke oddelenie a ze ako ste tam sli?a aky lekar je najlepsi dakujem 😉

betty111
19. máj 2009

a este ci nieco platite alebo co

zuzanka111
19. máj 2009

Betty, preco by sme mali nieco platit?

Ak chces konkretneho lekara, aby bol na 100% pri Tvojom porode, mozes zapltit oficialny poplatok 5000 korun (ekvivalent Euro). Ale ziadny uplatok.

😕

betty111
19. máj 2009

zuzanka111 no ja nechcem aby som mala neake sukromneho proste neviem co mam teraz robit dnes som bola posledny krat a chcem ist do starej rodit ale neviem kam mam teraz chodievat do poradne

adka.baby
19. máj 2009

Ahoj Betty ak chceš rodiť v starej a bez známostí, stači prisť ked to na teba príde. Ked to bude v pracovný deň do 16 tej dole v budove, budova je tam kde bola bývalá urazovka, na ľavej strane ked vojdeš do areálu,je tam kruhový objazd. Na prízemí je prijímacia ambulancia,ak to bude v noci alebo víkend ideš rovno na tretie poschodie, na pôrodnicu, zazvoníš a ideš. nedaj sa ničím odbyť,musia ťa vziať. ja som mala len dobre skusenosti a nič som si nevabavovala. Držim palce, uff ešte že ja už to mám za sebou,ak niečo chceš vedieť, pýtaj sa. 😉

betty111
19. máj 2009

adka ahoj nuz takto nechcem ziadnu znamost nie ja len neviem co mam teraz robit lebo dnes som bola posledny krat u svojej gyn.chcem rodit v starej ale neviem kam mam teraz chodit do poradne

betty111
19. máj 2009

co si mam zo sebou vziat do nemocky pre babetko a pre mna?

tintinka
19. máj 2009

betty, ja som tam pred porodom chodila na kontroly kazdy tyzden. ak ti tvoj lekar dal nejaky vymenny listok, tak s nim chod normalne tam na rastislavku, dole do tej prijimacej kancelarie. ked som skoncila poradne u svojho gyn. tak som potom normalne raz tyzdenne chodila na rastislavku a robili mi monitor, vysetrenie mocu a pozreli ma zospodu.
a do porodnice si beries len veci pre seba + plienky pre babetko, mokre utierky a krem na ritku (ostatne ti donesie muz az pri odchode z porodnice) - neni tam totiz kde tie veci skladovat.

betty111
19. máj 2009

tintinka ja som od svojej gyn.nedostala vymenny listok iba ma poslala ist tam kam chcem rodit

tintinka
19. máj 2009

tak tam skus zajst aj bez toho vymenneho listka. teda urcite chodia aj tak tam, ze pridu az odrodit, ale mne lekarka sla na dovolenku asi mesiac pred mojim porodom, tak ma pre istotu poslala na poradnu priamo do porodnice a nebola som tam jedina taka co tak chodila, chodilo tam pravidelne vela zien, tak asi by som sla a necakala do porodu.

betty111
19. máj 2009

tintinka ja nechcem cakat do porodu ja tam chcem ist tento tyzden lebo musim chodit do poradne len neviem kde tam je gyn.porod.je to obrovska nemocnica

tintinka
19. máj 2009

tak ako pisala adka.baby, ked vojdes tou hlavnou branou, po lavej strane ta vysoka budova, taky kruhovy vjazd pre sanitky tam je. no a ked vojdes do tej budovy, tak do lava a v tej ulicke su take biele dvere, tam sa treba hlasit, zalozia ti kartu ak este nemas a povedia ti kam dalej. myslim ze je to to tretie (ci stvrte?) poschodie.

betty111
19. máj 2009

to aj tam mi musia zalozit kartu?lebo mam u svojej gyn.

tintinka
19. máj 2009

ano, oni si zalozia v porodnici novu

betty111
19. máj 2009

aha no a tam potom budem chodit do poradni?az dokial neporodim?

tintinka
19. máj 2009

tak nejak, ja som chodila myslim kazdy tyzden. dost na nervy, lebo sa tam neobjednava, nezapisuje, ale dosla som stale skoro rano a vacsinou som do takej osmej, pol deviatej bola vybavena, ak ma neposielali este na usg, ale to sa stalo len raz.

betty111
19. máj 2009

tintinka ok tak teda dakujem potom dam vediet ako som dopadla 😉

qwatka
19. máj 2009

betty v pohode prideš na prizemie ku okienku povieš že si skončila poradnu u svojho gynekol.že ideš rodiť na Rastislavku a maš sa u nich hlasiť do poradne vypišu ti kartu ktorá ostáva iba ako záznam u nich v porodnici su tam milé sestričky aj lekári .Poradna pozostáva z odberu moča hned ako daš kartičku poist.a tehotenský preukaz tak ti daju poharik,potom im ho len dáš cez okienko späť,zavolajú ťa dnu ak sa monitor uvolní ak bude volný tak hned,potom ti odmerajú tlak po zavolaní dnu,potom na monitor,bežné vyšetrenie zo spodu či sa otváraš ako je malý vysoko a tak a k potrebujú tak ťa daju na usg ešte.Inak v poho fakt ja tam chodím 3tyž .Len niekedy treba dlhšie čakať lebo ked su pred tebou hoci len 3žienky monitor trvá 20min tak už len tak hodinu odsedíš.Ale dá sa to.

adka.baby
20. máj 2009

betty tintinka a qwatka ti všetko dobre napisali, neboj, zvladneš to, čaká ťa ešte oveľa viac nových vecí, ked sa to narodí a budeš sa zotavovať v nemocke. V pracovných dňoch sa tym chod nahlasiť, s tehotenskou knižkou a kartou poistenia. Ked pôjdeš rodiť, vezmi si so sebou iba vložky, nohavičky, plienky, kremik na riťku, vlhke utierky, košeľu a župan budeš mať nemocničné, tam nemôžeš mať svoje. Ostatne veci ti privezie mangelik po pôrode. Budeš veľmi smedná, tak na vodunezabudni ale bez bubliniek. 😉

renky11
20. máj 2009

Ahojte baby....ja mám termín koncom júla a chystám sa na Rastislavku. Našla som si vás, lebo chcem vedieť, či sa tam niečo zmenilo a čo naviac by som si mala zo sebou zobrať. Pred dvoma rokmi som rodila pri MUDr. Urdzíkovi a aj teraz by som chcela ale neviem či nebude mať dovolenku. Zatiaľ som bola u ňho na meranie prietokov.
Prvýkrát som si nabalila tri tašky... 🙂 ...v prvej nebolo toho veľa gynekologycké vložky, zdravotnícke nohavičky také sieťkované, voda a veľmi mi pomohli cukríky - hroznový cukor, lebo kontrakcie som si užívala celú noc, základné hygienické potreby a samozrejme doklady a mobil. V druhej som mala veci potrebné v nemocnici a tú mi manžel doniesol až keď som bola na izbe a do tretej som nabalila veci na cestu domov. Bola som na normálnej izbe a bolo celkom fajn, stretli sme sa tam pohodové baby ale najviac ma hnevalo to, že ak ma človek návštevu tak musí ísť von a bábo nechať samé. Preto by som chcela nadštandard, hlavne kvôli návšteve.. Vtedy návšteva mohla ísť až na izbu.
Ale ak tam bude tak veľa rodičiek tak ktovie či sa mi ujde. Ale tých pár dní nejako zvládneme, teda aspoň náš prvorodený. Je na mňa veľmi naviazaný.
Držím vám palce a ak sa ešte dostanem k počítaču tak sa ozvem. Pekný deň.

tabibibi
20. máj 2009

baby ako to funguje na rastislavke,ked chcem ist k mudr.Urzikovi do poradne?Kde ordinuje?a kedy?

lenka_66
21. máj 2009

tabibi , no najlepsie by bolo ist za nim priamo, kedze je vytazeny dost. pracuje aj na masarykovej u dr. dankovcika.

renky , mozno sa tam budeme stretavat. som sice 2 tyzdne pozadu , no podla usg mam termin 30.7.

renky11
21. máj 2009

tabibibi na IP som ti poslala t.č. na MUDr. Urdzíka. Ja som sa s ním dohodla po telefóne. Uvidím ako budú poradne lebo na prietoky som bola počas služby.

Lenka 66 - môže byť že sa stretneme, lebo podľa posledného ultrazvuku mam termin 01.08.

tabibibi
21. máj 2009

renky 11 dakujem za cislo 😉 plati sa zato ze sa dohodneme tel. alebo da snim dohodnut iba ta 😒

tabibibi
21. máj 2009

renky 11 dakujem za cislo 😉 plati sa zato ze sa dohodneme tel. alebo da snim dohodnut iba tak😒

alicka2
21. máj 2009

Ahojte, tabibibi urcite sa za to neplati a da sa s nim dohdnut iba tak, ak nebude mat volno urcite sa s nim dohodnes a drzim prsty vsetkym tehulkam 🙂

lenka_66
22. máj 2009

co myslite dr.Toporcerova moze byt ? aky mate nazor na jej pracu ?

lencici
26. máj 2009

ahoj lenka ja som s nou bola veľmi spokojná...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre