Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

sweetsuzi
27. nov 2009

ahojte dievcata, to mame dnes krasne pocasicko co 🙂
lenka dakujem za rady, tak ako si napisala je to asi najlepsie a aj ja tak spravim, s tym rozdielom ze manzel povedal ze on to vybavi 😀 vie ze nemam rada take situacie, je mi to blbe 😖
Inak chcem rodit u Frivaldskej tak som rada ze tu na nu su dobre odozvy, ale ako ste pisali viacere, zalezi od toho aky mas porod - takze budeme dufat v najlepsie 😉
Prajem vam pekny vecer 🙂

janka, na tu exkursiu mozes ratat aj so mnou ak vas este nie je vela - aby sme tam nesli ako stado 😀

janka1
27. nov 2009

😉 ahojte dievcata 😉
mam zlu spravu 😒 exkurzia sa rusi do konce roka urcite , pre chripku 😒 takze zial neuvidime do porodu to co by sme chceli 😒 mrzi ma to

evca35
27. nov 2009

škoda,
ale janka, ak stihneš porodiť do konca roka ty, prídeme na exkurziu za tebou 🙂

janka1
27. nov 2009

evca dakujem 😀 dufam, ze podrzim do silvestra 😵

evca35
27. nov 2009

vydrž do nového roka, dostaneš niečo od primátora 😉

marta09
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvikinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terina25
29. nov 2009

Ahojte baby.

je to síce ešte skoro,ale chcem sa spýtať na nejaké info .Ja som rodila tento rok v novej nemocke 😉 .Mala som rodiť v starej,ale pre nedostatok miesta ma nevzali ...😠

Chcem sa opýtať ako je to,keď prídete do porodnice s kontrakciami.Ja som sa dostala len k lekárovi a ten ma poslal preč...Takže dávajú na porodnú sálu alebo do nejakej izby - tzv.vzdychárne,kde budem sama?v novej ma dali rovno na porodnú a to bolo dosť o ničom-žiadne súkromie...

ako je to s epi?stačí povedať počas porodu že ju chcem?

kedy može prísť manžel?je tam celý čas?

ďakujem za info

terina25
29. nov 2009

a ešte k epi.Treba nejaké poučenie?lebo mne len odobrali krv kvoli zrážanlivosti a nedali žiadne poučenie.A keď som v novej nemocke pýtala,tak mi nedali,ževraj už je neskoro.Ale kamoška čo rodila v starej,tak tej dali epi aj keď už bola otvorená na 7prstov.tak neviem...

kvikinka
29. nov 2009

No mna dali do vzdycharne (aj ked som este nemala kontrakcie ale mala som planovanu vyvolavacku), ta je dvermi prepojena priamo na porodnu salu. Na vzdycharni sú asi také 4 lôzka neviem presne pocet, nepämatam si uz ale nemoze tam byt s tebou manzel ani ked si tam sama (ja som to tak vymakla ze nikto nerodil a do vzdycharne manzela nepustili). A s epi musis suhlasit este pred porodom, davaju nejake poucenie podpisat. Lebo ja som chcela epi pocas porodu ked som uz mala strasne bolesti a povedali ze uz sa neda ze to musim pred porodom byt poucena co a ako. Takze to musis dopredu vybavit-urcite ti niekto poradi aky je postup...ale mna sa doktor pytal jak som chodila k nemu pred porodom na vysetrenia ci budem chciet epi a povedala som ze nie.
Ja som manzela pri porode nemala tak neviem ale moja znama mi hovorila ze jej manzela zavolali az ked videli ze ide dieta von....cize nebol pri nej pocas porodu ale az na konci...ale mozno ma niekto aj inu skusenost. 😉

lenka_66
29. nov 2009

teri, ak je porodne volne tak tam.ak nie tak na izbu ide ta co to ma najdalej.

epi - podla mna oni to nevyzaduju.ja som sla na sekciu a ma zacali prehovarat nech si dam .ze nemam ist celkovo.kedze mam problem zo zrazanlivostou a videli ze ma neprehovoria tak to vzdali.
kamoske dali aj ked nechcela

deny3
30. nov 2009

terina na vzdychárni sú štyri postele, ja som mala to "šťastie", že boli všetky obsadené. Ale aj keby si bola sama, manžela nepustia. Čo sa týka pôrodu, ja som síce išla na sekciu, ale videla som, že na pôrodnej sále bol s rodičkou manžel stále, resp. keď si niekto na neho spomenul, či nechce byť pri pôrode.
Epidurálka sa asi dá dať aj počas pôrodu, lebo spoluležiaca s izby ju tak dostala, ale dokedy, to neviem. A treba mať šťastie na anesteziológa, aby bol práve voľný, lebo cez víkend a v noci asi ťažko. Ale ja by som si to ošetrila ešte počas posledných poradní pred pôrodom.
Pri sekcii nie je epidurálka, ale spinál, je to niečo iné, tam sa nič nepodpisuje, lebo aj mne skúšali dať, ale na Rastislavke nie je veľmi šikovná lekárka, takže keď sa dá, tak radšej odmietnuť a trvať na plnej narkóze.

terina si rozhodnutá rodiť na Rastislavke? ja po mojom pobyte a pôrode tam, som povedala, že nikdy v živote Rastislavka, bol to horor !

lenka_66
30. nov 2009

deni , ano je to spinal ale oni to beru aj tak podobne.viem ze BA musi mat na obe pripady podpisany papier.

janka1
30. nov 2009

ahojte zienky 😉

deny neviem aky problem bol pred mesiacom v nemocke resp. aky si mala ty, ale ja som dohodnuta s dr. ze bude pri mne MM aj pocas 1. doby porodnej a az do konca poki 😉 a nevidela v tom ziaden problem mi vyhoviet samozrejme ak nenastanu nejake ine necakane udalosti kde by jeho asistencia nebola vhodna
😉

co sa tyka epi , tak by som rada porodit prirodzene bez vsetkych tych noviniek , ale clovek nikdy nevie, tak sme sa dohodli s dr. ze sa o tom budemem bavit pocas porodu a uvidime co a ako?

lenka_66
30. nov 2009

janka , tak len aby si nerodila cez pracovny den doobedu. vtedy tam je plno dr.a neviem ako to bude s mm.jedine ze je to docent pripadne primar

deny3
30. nov 2009

janka problém je v nemocnici, resp. v lekároch, ja som tam ležala na gynde pre vyšší tlak,totálny bordel, od upratovačiek, cez sestričky až po lekárov. Každý len čaká na..... Z ich úžasnej starostlivosti som mala alergickú reakciu na kto vie čo, lebo oni sú gynda a nie kožné, tak srali na všetko, v albume mám pár fotiek, v reáli to bolo horšie, až čierne. A vďaka úžasnej starostlivosti mi tri týždne pred termínom z ničoho nič odtiekla plodová voda. A až keď otec tam urobil cirkus,tak začali riešiť moje vyrážky, to bolo po pôrode, nasadili infúzie kortikoidy, samozrejme bez konzultácie s pediatrami, keďže som kojila !!!!! a potom ma nechceli pustiť skôr domov, kým mi to nezmizne, zrazu im na mne záležalo. Hej báli sa, lebo vedeli kam by išla moja prvá cesta. A bolo tam toho viacej, je to na dlhšie rozprávanie.
A naozaj neviem, či ti dovolia mať muža aj v vzdychárni, ale uvidíš. Oni tam totiž toho narozprávajú 😝

jonas17
30. nov 2009

deny, rozpíš sa, nech vieme, ako to tam je. ja sa rozhodujem, že tam pôjdem rodiť, ale ešte nie som si istá.

deny3
30. nov 2009

jonas pokiaľ tam ideš iba rodiť a naozaj nebude nijaký problém a po 4 dňoch ideš domov, tak sa to dá, ak nie si nijaká cintlavka, prežiješ to. Ale inak... Chodila som na sálu na monitor vyše dvoch týždňov, tak som videla ženy, ktorým odišla plodová voda a oni ich nechali aj tri dni na vzdychačke v bolestiach. Tak to si neviem predstaviť, rodiť takto nasucho, unavená a nevyspatá. Lebo oni sú za prirodzené pôrody za každú cenu a kašlú na rodičku. Ak máš nejakého lekára vybaveného, veľa záleží koho, tak ten ti potom bude nasilu vyvolávať pôrod, len aby si rodila v jeho službe, samozrejme najlepšie cez týždeň a cez deň. Boli so mnou na izbe kočky, čo prenášali, tak ich hospitalizovali a vyvolávali pôrod, ale len cez týždeň, cez víkend predsa nebude nikto chodiť k pôrodu. Sestričky na pôrodnej sále sú ako ktorá, na šestonedelí sú zlaté, ale na novorodeneckom, škoda hovoriť. Ale ako som povedala, pokiaľ bude všetko OK, dá sa to prežiť, ale ak by nastal nejaký problém .... Nebudem teraz viacej strašiť, ja som si gro zla užila na gynde, tak tam ležať teda neprajem žiadnej z vás. Ale od októbra sa sestry na oddeleniach pomenili, takže som už počula, že teraz ten "výkvet" je na pooperačnom. A o lekároch nemám najlepšiu mienku, len krúžia ako supy a čakajú .... A odbornosť niektorých je naozaj úbohá, len nemať žiadne komplikácie pri pôrode.

jonas17
30. nov 2009

toto sa zle číta, nie ešte prežíva. ved keby sme vedeli, že odrodíme a ideme domov...Ja rozmýšľam nad dr.Ginelym, ani neviem, ako sa píše jeho meno,je to stará garda, vraj veľmi milý a príjemný, k rodičkám je veľmi ľudský.ale tu nikde o ňom nikto nepíše.už fakt neviem,chcela som ísť do šace,ale tam to je vraj tiež hrozné.No, vyber si.

lovacka
30. nov 2009

ahojte nechcem sa vam tu v tierat predsa len uz mam po porode a rodila som v novej nemocnici ale ja so neviem predstavit ze by mm nebol pri mne.nastastie v novej som mohla mat mm od prijatia na porodnu salu az do prevozu na izbu co bolo o pol noci.mm tam bol so mnou od pol 11 rano.bez neho by som asi dodnes tlacila a rodila.je to obrovska pomoc.svagrina rodila aj v novej aj v starej a podla mna co sa tyka personalu v novej su o nieco lepsi 😉

deny3
30. nov 2009

jonas Ginelli je fajn, je milý a vraj aj jeden z mála šikovných

evca35
30. nov 2009

ja som ležala na gynde pred dvoma rokmi po zistenom zamlknutom potrate v 15. týždni, nemala som vybaveného lekára, operoval ma dr. Ginelli a izbovou lekárkou bola dr. Mikulová ml. Bola som tam 6 dní a dr. Mikulová ma ošetrovala ešte aj po prepustení, nakoľko mi tam zostal hematom, ktorý sa nechcel vyplaviť po operácii. Mala mi ho ešte vybrať Tatičová, ale tá ma prepustila v sobotu domov s tým, že sa mi vyplaví sám. Tak som o pár dní išla na ďalší zákrok, kedy mi ho Mikulová vybrala sama a našťastie, lebo mi tam zostal kúsok pupočníka, ktorý sa mohol zapáliť.

v júni t.r. som tam ležala opäť pre krvácanie v 7. týždni, bola som hospitalizovaná 3 týždne kvôli hematomu, ale znova nemôžem povedať nič zlé ani na lekárov ani na sestričky. A čo som sledovala pohyb pacientiek vo vyššom štádiu tehotenstva, posielali na monitor 3x denne a akonáhle bol problém, hneď im robili sekciu. Skôr sa sťažovali ženy ktoré mali zazmluvnené lekárky, že sa im nevenovali ...

lenka_66
30. nov 2009

neobhajujem nikoho .bohuzial sme v takej situacii ze ty nie si moj pacient si ho..o.no ale stav nasho zdravotnictva my nevyriesime .je to celoslovensky problem cest vynimkam.

baby nechcem strasit ale 2 tyzdne pred vianocami kazda porodka maka a robi sekcie aby dr.nemuseli pocas sviatkov k svojim pacientkam.tie co nemaju nikoho tak cakaku na ,, spasenie"

nikoleta20
30. nov 2009

JE TO PRESNE TAK AKO PISES

alicka2
1. dec 2009

Ahojte, lenka ked nechceš strašiť tak nestraš žienky, ktoré pôrod ešte len čaká. Urobili ste s tých lekárov stašiakov. Ja som mala komplikovaný pôrod a nemala som pocit, že niekto odo mňa niečo chce, aby ma odrodili. Nik okolo mňa nekrúžil ako sup. Každý pôrod je iný, každá z nás ho znáša inak. Nemocnica má predsa službu, že si môžte zazmluvniť lekára, ktorého chcete za poplatok. Ja som rodila v noci a môj lekár prišiel BEZ PROBLÉMOV. Mamičkám čakateľkám praje veľa síl a nebojte sa 🙂

kvikinka
1. dec 2009

sweetsuzi-chcela som sa Ta opytat ci si uz bola osobne za Frivaldskou kedze si pisala ze chces u nej rodit. Lebo aj ja chcem u nej rodit, no a vcera som bola za nou prvy krat ale mam z toho zmiesane pocity,nedala mi na seba ani kontakt, neviem ako mam postupovat keby sa daco dialo,kazala mi prist v nedelu na kontrolu, tak dufam ze na druhy krat uz nieco poriesim.... 😉

sweetsuzi
1. dec 2009

ano, bola som za nou v sobotu asi pred dvoma tyzdnami, tiez mi kazala prist tak v 30 tyzdni, ale mala som z nej dobry pocit 🙂 mozno mala vcera len toho vela, pripadne si kontakt na nu opytaj, ved z toho sa nestriela.

deny3
1. dec 2009

alicka tie supy krúžia ešte pred pôrodom, už keď si na štvrtom, tak nie je čas na čakanie na niečo, to už musia konať, nemôžu nechať rodičku len tak. Ale ja som tam ležala tri týždne, mala som problém a srali na to, dva týždne na to doslova srali, až po cirkuse a pôrode, keď som mala ísť domov, tak skoro dávali tie hnusné infúzie. Zažila som spoluležiacu, vďaka neschopnosti celého personálu porodila predčasne, bábo je dnes žiaľ anjelíčkom, ďalšia prenášala, prišiel víkend, nechali ju tak, veď sa víkenduje, v pondelok nič, tak si vybavila lekára, zrazu bola vyvolávačka, to už sa dalo. A mala šťastie, že si vybavila lekára, plodová voda bola už zelená. Treba k tomu komentár?
Ale povedala som, ak žena dostane v termíne pôrodné bolesti a príde si tam len odrodiť, tak sa dá. Aj som pochválila sestričky na šestonedelí ,sú naozaj zlaté. Ale aj napriek tomu, toho zlého je tam veľa. Ja som sa tešila na moje prvé vytúžené dieťa, ťažko som k nemu prišla, bola som po IVF, ale ako mi spackali záver tehotenstva a potom prvé dni po pôrode, tak na to sa nedá zabudnúť. A to nespomínam tú pliagu, ktorú som tam chytila, dodnes nezmizla.

kvikinka
1. dec 2009

joj dik, hej v nedelu opytam na nu kontakt (ja som uz v 38.tyzdni takze uz nemam na co cakat), pocula som na nu ze chodi rodit aj mimo sluzby oficialne cez nemocnicu,vies o tom daco?

lenka_66
1. dec 2009

alicka , tym som chcela naznacit ze sa nedajte nahovorit na sekciu pripadne vyvolavacku, kym babo je este netrminove.a pisla som o vsetkych dr. na slovenku a CEST vynimkam.cize je fuk v ktorej nemocke budes.kamoska bola v novej lebo 3 tyzdne krvacala .po 10 dnoch a velkom cirkuse si ju vsimli ☹ a ked si otvoris hocktoru temu o porodke tu na MK ti pride ako by si citala o tej istej .akurat mena su ine
bohuzial kruta realita 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre