Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

vavenka
15. apr 2010

Annika drzime palce dnes 😵 😵 😵

evca35
15. apr 2010

vavenka - tebe sa to už pekne kráti .... už si dohodnutá s doktorkou na pôrode?

vavenka
15. apr 2010

Evci hej, uz to mam za par 🙂
No este niesme na nicom pevne dohodnute, nejak sa k tomu neviem dopracovat, stale to nejak zahovorime ci co 😅
Pravdupovediac uz normalne uvazujem, ze to necham cele tak a kto tam bude tak tam bude, nebudem nic vybavovat, nech ma odrodi sluzbukonajuci porodnik 😉

linuska1
15. apr 2010

ahoj Vavenka.🙂

ja viem ze to zbehne.🙂) rada by som rodila v 38 tyzdni.🙂 ale ake mam ja stastie... potiahnem do 42.🙂)) aj ked zatial ziadne problemy nemam.🙂 a zatial spim celkom dobre.. az na to nocne chodenie na zachod..🙂 dufam ze ma po porode potesis len kladnymi postrehmi.🙂 z porodu aj z nemocnice.🙂

evca35
15. apr 2010

linuska - 28. máj je krásny dátum 😉 Teším sa z neho už 37 rokov 😀

vavenka
15. apr 2010

Evci 😀 😀
Linus - kym nejdes sekciou a nemas super znameho poordnika, tak radsej nic neplanuj, ver ze asi kazda jedna prvorodicka to uz od 35tt chce mat z krku a ponahla sa, ja mam to iste, najradsej by som uz sla zajtra 😀 ale kedy to bude, je len na tych v brusku 😉

linuska1
18. apr 2010

vavenka..

chces aby bol muz pri porode pri tebe?..

resp. odporucate to?..

vavenka
19. apr 2010

Linuska no ak mam spravne ifno, tak k prvej dobe porodnej (ked si na vzdycharni) , v starej nemocnici nepustaju nikoho, pustaju len ked uz tlacis na koze, a tam sa ten moj nechysta 🙂 takze nie, nebudem mat partnera pri porode a teda ani neviem, ci to odporucit alebo nie, kedze som este nerodila 😅
Pocula som teda aj take aj take nazory - zavisi od chlapa, ale v ziadnom pripade by som ho nenutila... Ak chce ist, tak nech ide, ak nie, tak nie, aby s nim nebolo nakoniec viac roboty ako s rodiacou maminou 🙂

linuska1
19. apr 2010

Vavenka...

tak to mame vyriesene.. mne to bolo v podstate jedno..ale on chcel byt pri mne..) ale ja som chcela aby bol len v 1 dobe...

zajacik...
19. apr 2010

Babulky neviete ci poziciavaju na Rastislavke monitor dychu pre babatko? Prosim napiste mi do IP lebo to tu velmi nesledujem 😅 Diky 🙂

vavenka
19. apr 2010

Linuska ale prever si to pre istotu 🙂 🙂
Zajacik no to netusim.. Monitor dychu nechcem 😅

linuska1
21. apr 2010

vavenka.. overila som si to .. je to presne tak ako si napisala.. na vzdycharen nepustaju kvoli sukromiu druhych mamiciek.🙂 manzel moze byt len pri porode.🙂 ak ty budes rodit v termine a ja v 38 tak sa tam stretneme.🙂)) tak sa neponahlaj.🙂))

annika11
21. apr 2010

ahojte baby, tak sa poslušne hlásim, ako som sľúbila. V piatok o 1.00 sa nám po 16 hodinách vyvolávačiek narodila naša tekvička, ktorej sme dali meno Rebecca, s mierami 3720g a 52cm, celá po oteckovi 😀
až na dlhý pôrod bolo všetko ostatné v pohode, tak sa pridávam k tým, ktorí rastislavku chvália. My sme boli spokojné aj s pôrodnicou, aj s novorodeneckým a oddelením 600nedelia. Hoci som chcela epidurálku, nakonbiec som to zvládla bez nej a poviem vám, že čo sa hovorí o to, že po pôrode žena zabudne na bolesti, len čo uvidí svoje babuliatko, tak je to pravda.
Tiež sme chceli manžela pri pôrode, ale počas tých 16tich hodín som si to rozmyslela a nakoniec bol pri mne dve hodiny po pôrode, čo som ešte ležala na sále. Počul ma vrieskať až von, tak bol podľa mňa celkom rád, že nemusí byť pri tom 😀 😀 😀
Teraz si doma na seba všetci zvykáme a my ako správny dospelí sa prispôsobujeme potrebám našej malej, preto píšem až dnes, hoci nás prepustili už v pondelok.

lucia2431
21. apr 2010

annika11 gratulujem k malej slečne, veľa, veľa veľa zdravíčka prajem lebo to je najvzácnejšie 🙂

vavenka
21. apr 2010

Jeeej annika gratulujeeem 😵 😵 😵 😵
Fuu ze 16 hodin - ziadna sranda.... Nechcelo sa Rebecke? Kto ta nakoniec odrodil? Ty si nemala ziadneho vybaveneho porodnika, vsak? A preco ti nepichli epidural?
Tesim sa ze si bola spokojna...
Tak ti prajem hlavne vela zdravicka, pre rodicov aj malinku, aby bolo dost mliecka a uzivaj si prve dni materstva 🙂

anickka
21. apr 2010

Anikka gratulujem 🙂 to je super, ze si to takto zvladla ... som zvedava ako to pojde mne 🙂 😀

Tak si to pekne uzivajte a malicka nech rastie ako z vody

Ja sa zberam v piatok na poradnu ... inak jazvu po prvom cisarskom som mala dostatocne hrubu 0.64mm na klasicky porod ... tak som zvedava ako sa rozhodnu pri mojich diagnozach, ci na cisarak alebo klasiku.

Vavenka ... inak ma minule napadlo, ze chces epi ... viem, ze ja napriklad nemozem mat lokalnu anestezu pre tu trombozu a aj pre to, ze si picham ten fraxiparin ... mohla by sa tam vytvorit krvna zrazenina ... tak si to pozistuj ...

vavenka
21. apr 2010

Anicka uz som si to zistovala....
Hematologicka nemala problem, vravela ze spokojne mi podla vysledkov mozu pichnut EDA, ale ked som to vravela porodnicke, tak som sa dozvedela ze tu v starej nemocnici mi to nepichne ani jeden anesteziolog - ze sa boja - ani nie tak kvoli zrazenine, ako kvoli zakrvacaniu 😖 takze som trochu nahnevana - ale nic s tym nespravim - jedine ze by som zmenila nemocnicu..... V novej s touto diagnozou napriklad az taky problem nemaju.....

anickka
21. apr 2010

vavenka, ja si myslim, ze netreba pokusat ... a ked uz mame tie vysledky krvi take ake mame radsej nech su pri nas opatrni ako by sme potom mali plakat doma v kute, ze sme boli pokusnymi kralikmi

vavenka
21. apr 2010

Anickka no ja mam na to zas iny nazor - hlavne kvoli tomu ze tie obavy su podla mna neopodstatnene, ale tak nic s tym nenarobim.....

ivkafu
21. apr 2010

annika pridavam sa ku gratulaciam, super ze vsetko prebehlo dobre.... prajem maminke a aj malinkej hlavne veeeeela zdravicka...krasne uz si mama 😀 .... velmi sa tesim na nasho drobceka 🙂

annika11
22. apr 2010

vavenka
nakoniec som sa rozhodla rodiť bez epi, nebolo to zase až také neznesiteľné, ako som si myslela 😉

vavenka
22. apr 2010

Jeeej annika mala je nadherna, gratulujem este raz, tesim sa ze ste to zvladli 🙂

linuska1
23. apr 2010

to len ja by som vedela prespat 24 hodin?..🙂)) alebo aj vy?🙂)

januliatko1985
26. apr 2010

ahojte, tak ja sa pripaam k tym, co chcu rodit na rastislavke.a chcem sa spytat, ze ci mate nejake skusenosti s dr.Ginelim,hmm? svokra mi ho chce vybavit k porodu, tak preto sa pytam 🙂

linuska1
26. apr 2010

ja som dnes bola na poslednej poradni u svojej gyn.🙂 na pondelok ma objednali uz na rastislavku.🙂 krati sa mi to.🙂

vavenka
26. apr 2010

Ahojte, Januliatko ja som na Dr. Ginelliho pocula chvaly - sice starsi doktor, ale vraj ok - tusim Zajaciq pri nom rodila, tak jej skus napisat IP......

Linuska no super, uz sa ti to vazne krati... Ja este stale chodim do poradne k Dr. Mikulovej, akurat zajtra idem, tak dufam ze uz mi povie aj nieco ine, ako CS=0 😀 😀 .. V piatok sluzi, tak by bolo super, kebyze to vieme nejak tak naplanovat, aby som porodila 😉

jonas17
26. apr 2010

rodila som u dr. Ginelliho.Odporúčam.Sľúbil mi rýchly a bezbolestný pôrod, slovo dodržal.Bolesti som mala 20 posledných minút, 5 kontrakcie, ktoré by som už nechcela zažiť, inač sa všetko dalo zvládnuť.Dostala som čipky a injekciu od bolesti, ani epidurálku mi nebolo treba, steh jeden, hned som aj sedela, čo povedal, dodržal slovo, každý deň ma prišiel skontrolovať, proste Pán Doktor.Múdry, skúsený, veľa nenakecá ale 😉 vie, čo robí.

januliatko1985
27. apr 2010

jonas, dakujem za odporucanie, uz je to rozhodnute, idem k nemu 😅 len ci aj ja to budem mat take rychle a bezbolestne ako ty 😀 no dufajme.

lienka2
27. apr 2010

suhlasim s jonas 🙂 so vsetkym co napisala.. rychly porod vdaka cipkom, skvele zasitie..

jonas17
27. apr 2010

jani, musíš mu veriť a bude dobre.on vážne vie, čo robí.len sa mu pripomínaj pri každej návšteve.ja som mala pocit zakaždým, ked som k nemu prišla, že nevie, kto som.stále sa ma pýtal, ktorá som to.tak som mala poznávacie znamenie, že nemám obličku.ja ju totiž fakt nemám a ked sa pýtal, kto som, tak som mu povedala, že to som ja tá, čo má len jednu obličku a hned si spomenul. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre