Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

lillie79
2. sep 2009

ahojte,

tintinka gratulujem 🙂 a tesim sa, ze to mas za sebou. druhe dieta sa rodi vraj lahsie ako som pocula od znamych a tiez uz vies ake bolesti mas dostat a kedy orientacne ist do nemocky.
vidim, ze malicka nebola teda nejamensia 😉 ? a mala si epiduralku?

a ako to, ze ti melichova nemohla prist??? si jej volala alebo ako to cele prebiehalo?
ja mam volat frivaldskej vo stvrtok a dohodnut sa s nou na poradnu a vraj aj na tom, ze keby to na mna prislo, tak ci mi pride aj v noci. ak ano, tak vraj to musi ist cez nemocnicu a plati sa za to 5tisic. som povedala melichovej, ze zaplatime teda. ozaj, je starsia, mladsia??? ako asi vyzera?
no v pondelok ma pozrela a povedala, ze sa vobec este neotvaram a to, ze mam mensie bolesti v podbrusku, tak to len zacina sa maternica a cesty pomaly pripravovat. vraj mozno ju do toho jej navratu aj pockam a aj kvoli tomu, ze som mala nepravidelny menzes, takze toho 11teho nemusi presne platit.

lenuska - som dohodnuta s melichovou, ale dala mi kontakt na jej kolegynu frivaldsku, ako pise tintinka. no a zatial ziadne extra zmeny i ked sa hybem ako nikdy predtym. pracem, skladam, premiestnujem (samozrejme nie az take tazke veci...) ale predsa. snazim sa tomu pomaly dopomoct resp. nelezat cele dni. 😉

tintinka
2. sep 2009

lillie, dakujem.
no, ja som dostala rano take slabsie menstruacne bolesti. nejak som ich nebrala na vedomie, k obedu zosilneli, ale stale som sa nikam nechystala, lebo som si myslela ze to este nie je ono a ked aj, tak ze to tak skoro urcite nebude, kedze prveho som rodila dost dlho.
nakoniec na naliehanie kamaratky, som sa do tej nemocnice vybrala. volala som melichovej, ci ist ci nie a ona, ze ona nie je v praci ale ze sluzi frivaldska, nech sa idem dat pozriet a potom jej mam dat ja alebo lekarka vediet co a ako. tak som sla. dosli sme tam o tretej. urobili mi monitor, moc, tlak. potom som cakala na lekarku, ta prisla o stvrtej, podla monitoru tvrdila ze sa nic nedeje, ale ze ma pozrie. pozrela a otvorena sombola uz na 6 cm. takze kazala sestricke nech mi da rychlo klystir. a sla rodit inu rodicku. ja som dostala este trosku silnejsie bolesti po tomklystire, tak som sa pytala na fitloptu, ale lekarka uz nedovolila, ze to potom nemusi stihnut ma odrodit, kedze akurat rodila inu. takze som len stala a cakala. nieco pred piatou prisla kumne, ze mi prepichne vodu, kazala mi lahnut na postel a ja som akurat dostala kontrakciu, takze len co vopchala prst, voda sama pukla a vytiekla (teda lepsie povedane vystrekla), no a to uz mi len pomohli vstat a rychlo na porodny stol. ziaden epidural sme nestihli. bolo to rychle.
a melichova neprisla, lebo vraj bola akurat u rodicov a nemala k dispozicii auto. ale mne to uz v tej chvili bolo uplnejedno ze kto pri tom bude, ked som sa dozvedela ze to pojde rychlo von. takze tak. som rada ze uz to mam za sebou. teraz len dobojovat s tou hnusnou zltackou, aby sme sa konecne dostali domov. ☹
dnes sme tu desiaty den. od vcera som na nadstandarte, aj ked som ho velmi doteraz nechcela, ale uz som dost zle znasala, ako sa pri mne na izbe striedaju tie rodicky a ja tam stale tvrdnem.

lillie79
2. sep 2009

vidim, ze ti to islo velmi rychlo 😉 to je super. aj ja by som to tak chcela.
no uvidime...

a na nadstandarde je internet pripojenie ci ako??? a to kolko dni musis byt v nemocke, ked drobec dostane zltacku? no veru je to dost blbe, ked si tam dlhsie a striedaju sa tam kocky 😒 ale snad uz na vikend budes doma, neboj.

ja som bola s kamoskou v pondelok, ktora ma 2mes. babo a povedala, ze to treba pretrpiet, proste to pride samo a budem rada, ked bude po a nebudem uz na to mysliet. snazim sa uz mysliet na maleho, ako budeme doma 😉

tintinka
2. sep 2009

no spoluleziacej maly dostal zltacku hned den po porode. ale on mal na hlavicke taky hematom, lebo bol dlho v porodnych cestach a ten ked sa rozpadal uvolnoval bilirubin. tak on mal zltacku z toho, dost silnu a presla velmi rychlo.
moja dostala zltacku ked mala dva dni. na treti den vraj zvykne stupnut. takze my sa trapime. dva dni sme cakali ci stupne, potom bola dva dni na ziareni, zasa sme dva dni cakali ze co sa bude diat a vcera ju zas brali na ziarenie. teraz cakam na vysledky a podla toho sa rozhodne ci sa ide zasa ziarit alebo len budeme do zajtra cakat ci to zasa stupne alebo klesne.
na nadstandarte nie je pripojenie na net. mne ho tu doniesol otec. taky prenosny.

lillie79
2. sep 2009

aha...
je mozne, ze aj moj drobec potom asi bude mat zltacku, lebo moj manzel ma zvyseny bili rubin 😒 i ked vraj nemusi, ako som pocula. tak uvidime.
tak drzim palce, aby bol uz v poriadku, aby ste mohli ist domov 🙂 cim skor.

aha.. uz som sa zlakla, ze je ta izba taka luxusna, ze s netom xixi 😉

natalia
2. sep 2009

Tintinka gratulujem k babetku,poriadny kúsok,ako dlho si tlačila? 😲 asi to dalo zabrať,lillie neboj o chvíľu to máš za sebou,ja msuím ešte vydržať cca 3 mesiace a už teraz cítim chrbát,noo katastrofa ,nespávam,vstávam o po tretej a ráno sa neviem pozbierať 😉

lenuska101
2. sep 2009

natalia - no tak to mas blbe, ked mas take problemy. Ja som par dni pred porodom a som v pohodicke, ziadne problemy s chrbtom, so spankom a pod. 😉

zuzana355
2. sep 2009

tintinka blahoželám k princezničke nech je zdravučka a nech vám robí samú radosť 🙂

tintinka
2. sep 2009

natalia dakujem.
no na pocudovanie. tlacila som asi 20 minut, aj to lekarka tvrdila ze som to mohla mat za 5 minut zmaknute, len som zasa tlacila do hlavy. ale nebola to az taka katastrofa. syn mal porodnu vahu 3820 gramov a toho som tlacila 40 minut aj to ho nakoniec vytiahli kliestami. takze nejde ani tak o vahu dietatka

lillie79
4. sep 2009

ahoj tintinka,
to co tym myslis, ze si tlacila do hlavy???
ja idem v pondelok na poradnu ku Frivaldskej. som sa jej vcera konecne dovolala resp. mi zavolala spat, lebo mala asi tolko zmeskanych hovorov 😉
aj ma odrodi, keby to na mna prislo skor... ale dufam, ze nie. teraz sa nam robi kupelka a WC v novom byte a rada by som to este cekla predtym ako to na mna pride, aby to bolo OK 🙂 tak snad maly vydrzi do navratu Melichovej... by mi to viac vyhovovalo.

tintinka
4. sep 2009

no pri tlaceni, nemozes tlacit do hlavy, ale ako keby na stolicu. ale mozno ti to pojde v pohode, len ja som taka nechapava, ze mi to neslo. aj ked vlastne nie som jedina. ja mam len jednu malu zilku v kazdom oku puknutu, ani to nevidno, ale spoluleziaca teda bude este par tyzdnov asi vyzerat dost strasidelne. ta tak "dobre" zatlacila, ze ma cele bielka cervene.

zuzana355
4. sep 2009

lillie prestne ako ti napísala tintinka nesmieš tlačít do tváre to by bolo fakt strašidelné 🙂
aj moja spoluležiaca tlačila a celé bielka červené a jej sa ešte aj tvár neakési zdeformovala vyzerála fakt hrozdne ešte ked jej prišla návšteva tak sa pýtala či sa prišli pozriet na strašidlo 😕
lillie malý ti určite vydrží ak mu pekne dohovoríš určite ta poslúchne dnešné deti veeeeeeeeeelmi počuvaju 😀 😀

mukinka
4. sep 2009

lenuska101, ahojky ja chodím tiež k toporcerke a sa chcem spýtať či budeš aj u nej rodiť a či nevieš aká je pri pôrode ešte som jej nič nevravela ale už sa zachvíľu chystám termím mám až 31.12. a neviem čo mám robiť 😝

lillie79
4. sep 2009

ahojte,
aj tak velmi nechapem... ☹ ale uvidim snad na mieste. snad by som mala tlacit ako keby na stolici, nie??? a tlacit do hlavy to fakt neviem ako sa da?? 😕
a tie cervene oci mohla mat kvoli ocnemu tlaku. mna sa hned pytali, ked videli, ze mam okuliare, ci som bola u ocneho a ci mozem rodit, ze ci mam ocny tlak v poriadku.
snad pri porode lekar povie ako tlacit alebo nie...?? a co mam robit a pod..

lenuska101
5. sep 2009

lillie - na priprave pred porodom nam vraveli, ze cervene oci su z toho, ze ked tlacis pri porode a mas ich pri tom otvorene. Ked tlacis, mas si oci zavriet, inak prasknu zilky. Lekar pri porode moze povedat ako tlacit a nam to napriek tomu nemusi ist v tej chvili... 😒
mukinka - ano, mala by som rodit u dr. toporcerovej. Neviem, aka je pri porode, dam ti potom vediet. Ja mam termin porodu o tri dni a dohodla som sa s nou mozno pred dvomi - tromi tyzdnami, cize ty mas do decembra casu dooost 😉

mukinka
5. sep 2009

ok, a držím ti palčeki aby to išlo ľahko 😎

lenuska101
5. sep 2009

vdaka! 🙂

natalia
5. sep 2009

ahojte kočky,aj ja som tlačila pri prvom do hlavy 😉 ,mala som najprv popraskané len sem tam žilky v oku,ale kým som išla domov z pôrodnice vyzerala som ako drakula 😲 ,ale nehambím sa zato,vzhľadom nato aký som mala pôrod a ako som dlho tlačila tak mi je to jedno hlavne že bolo bábo v poriadku 😀 ,lillie situáciu pri pôrode aj to ako reaguješ podľa mňa vedome neovplyvníš 😉 jednoducho reaguješ ako sa cítiš,napr.ja som si hovorila že nebudem kričať a kričala som a ešte ako 😀

lenuska101
5. sep 2009

natalia - ked si kricala, nevadilo to lekarom, sestram? dufam, ze nekricali na teba, aby si s tym prestala.. 😖

lillie79
6. sep 2009

ahojte,
mne kamoska povedala, ze jej povedal lekar, ze nech tlaci bez zvuku. ona nekricala, ale vydavala nejaky zvuk a povedal jej, ze potom ta energia ide von cez usta, co sa tak snazi. nech skusi bez vydania akehokolvek zvuku a vraj jej to pomohlo. ona vraj tlacila ako keby na brusaky, aspon tak mi povedala. a ci mala oci otvorene alebo nie to neviem...
takze lenuska o 3 dni rodis??? uz mas nejake bolesti?? ja zatial nic moc, ale citim, ze je drobec nizsie, mam pocit, ze sa mi brusko posunulo smerom dole, kedze ma uz ani podprsenka tak netlaci ako predtym 😉 . som zvedava, co mi zajtra povie dr. idem na poradnu poobede. tak sa drzkaj. 🙂

natalia
6. sep 2009

Lenuška,nikto na mňa nekričal 🙂ešte to by skúsili 😝 ale myslím že už sú tam na všetko zvyknutí,držím palce tebe aj lillie už to máte za chvíľku 🙂

zuzana355
6. sep 2009

ahojte kočky kukam že ešte ste kinderka 🙂
lenuška tak lekari vačšinou nemajú radi keď rodička kryčí nie preto že by im vadil kryk ale je pravda že potom sa vydáva energia do zvuku a nie do tlačenia. 😉
ale ak si budeš potrebovať trocha ulavit tak sa vykryč ale nie počas tlačenia. 😉
lillie ako sa cítiš žiadné nové kontrakcie.

lenuska101
6. sep 2009

lillie - no, o tri dni mam termin. Bolesti nejake male a kratke boli, ale posledne mozno tri dni skoro nic! Obcas tlak na konecnik alebo mechur. Celkovo uplna pohodicka, tak uz sa zacinam obavat, ze budem prenasat a co mi povie dr. v utorok, ked za nou pojdem..
natalia, lillie - vdaka za podporu 🙂

jankapo
7. sep 2009

ahojte rastislavky,
tak nam sa to tiez pomaly krati, zatial cakame na melichovej navrat z dovolenky... 😀
co sa toho tlacenia tyka, tak ja som ich cestou na stol prosila, nech mi preboha povedia co mam kedy robit a ze ich budem na slovo posluchat...tak rehot, ze ok... 🙂 tak mi asistovali urcite a bolo to super. povedali kedy tlacit, ako tlacit, kedy vydychnut a oddychnut...a znova...aspon tak nejak si to matne pamatam. slo to
ale spolubyvajuca tiez mala tie cervene ocka...fakt bola z toho chudinka nestastna, lebo kazdy to komentoval 😨 no nic prijemne.
hlavne si babulky dajte poradit od lekarov, ked vam povedia, ze chodit, tak chodit, ked dychat, tak dychat...ja viem ze som hrozne fucala pri predychavani...mozno ich to tiez iritovalo, neviem, ale kaslala som na to. ale myslim ze pri tlaceni som uz drzala pusu zavretu a tlacila odusu... 🙂 ked to aj teraz tak pojde ako predtym tak super, nemam sa coho bat...len to sitie kebyze kratsie trvaaa 😝

zuzana355
7. sep 2009

jani vám tie týždne pribúdaju neako rýchlo mne sa zdalo že to ide straštne pomaly ked som bola tehotná 🙂
už chodíš do nemocky na poradnu

jenn44
7. sep 2009

Ahojte maminy, akurat si zacinam balit tasku do porodnice, co vsetko by som si mala zbalit a pre malu? a v com by sme mali ist z nemocky, ked bude koniec oktobra? Kolko kusov plienok mam zobrat? poradite?

zuzana355
7. sep 2009

ahoj jenn pre malú potrebuješ do nemocky len utierky na riťku neaký krémik plienky zober si celý balík každé babatko je iné a zo začiatku sa čistia takže spotrebuješ aj dosť vela neboj nikto ti ich nezoberie ty ho budeš prebalovať a pri kupkaní daš sestričke jednu do ruky a v tej ti prinesu aj zabalenu naspať.
ja by som si zobrala už teraz aj čiapočku možeš aj rukavičky začína byť už chladnejšie a može byť aj prievan na izbe 😉
a na domov tak to zbal manželovi a ked vás budú prepúšťať tak ti to prinesie 🙂

jenn44
7. sep 2009

Zuzi, a na domov ju do coho mam dat? mam tolko krasnych veci, ze neviem do coho skor, mozem rovno do overaliku alebo mam kosielka nohavicky... atd? fakt sa neviem rozhodnut...

zuzana355
7. sep 2009

jenn je to na tebe by som tak povedala ja som niesla košielku a do zavynovačky som ju dávala kočka čo išla naraz somnou domou tak malému dala tričko a rifle a capačky na nohy takže to už ty sa musíš rozhodnuť a ked maš tolko vela veci tak zober zo všetkého niečo a rozhodneš sa tam. 😉

jenn44
7. sep 2009

hehe, to asi aj urobim, ved aj tak to donesie manzel... 🙂 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre