Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

lenka.s
21. sep 2011

@monika0907 ja vo vajicku a co som odpozorovala za ten cas, co som bola v porodke, tak prevladalo vajicko, ale je to na tebe, ako sa rozhodnes, ked mas homologizovanu vanicku 😉

monika0907
21. sep 2011

@lenka.s mno praveze vanicka sa mi zda tazka ale zas termin mam az koncom novembra a preto uvazujem aj nad nou . . . . . . .kvoli zababuseniu malej

10andrea12
21. sep 2011

@monika0907 Ano v porodnici prevladali vajicka malo kto mal vanicku 🙂ved ked kupis fusak do vajicka nemusis sa nicoho bat 🙂

monika0907
21. sep 2011

@10andrea12 Mno asi to tak aj poriesim a ak nie tak ju prikrijem s dekou pretoze mam taky teplucky overalik taky jemnucky a myslim ze na cestu do auta to staci 🙂 dakujem

katy31
22. sep 2011

Ahojte, rodila niektorá u Dr. Urdzíka? 😕

tajson
23. sep 2011

dá sa nadštandartná izba rezervovať ked idem na plánovaný cisársky rez????

tajson
23. sep 2011

@kamilecka akú druhú tému si myslela zaujíma ma práve nadštandart na rastislavke mala by som isť rodiť koncom novembra ako dlho pred pôrodom si treba objednať izbu nadštandartnú??? ja mám isť rodiť cisarakon planovane podla môjho obvodneho gynekologa dostala som kontakt na lekára mám sa sním stretnuť budúci piatok tak som zvedavá dakujem

lenka.s
23. sep 2011

@tajson rezervovat na konkretny termin sa neda

tajson
23. sep 2011

@lenka.s dakujem trošku tomu nerozumiem to znamená že ako funguje ten zoznam do ktorého sa máš isť zapísať ak máš záujem o nadštandart viete mi ta vysvetliť a chcem sa opýtať je potrebné okrem sobášneho listu si vziať do pôrodnice aj rodný list môj a manželov keď sme zosobášený???? a to je pravda že dávajú rómske ženy k bielim nie som rasistka ale..... neviete ktorá je aká aby som sa niekoho nedotkla.

lenka.s
23. sep 2011

@tajson no funfuje to tak, ze ak je nadstandardna izba volna, dostanes ju, ak si zapisana, prednostne, aj ked sa uvolni po prijati a pocas hospitalizacie ... ja som bola zapisana a izba sa uvolnila na 3. den, ponukli mi ju, ale uz som nesla, kedze ma uz mali aj prepustat .... romky k bielym nedavaju, stretnes ich v jedalni alebo v sprche, ale na izbe nie 😉

kamilecka
23. sep 2011

@tajson neviem teraz presne co myslis .... ja som rodila pred 2,5 rokmi ... 🙂 nadstandard si musis objednat a aj to nieje iste ze ho budes mat ked budes rodit ... ak sa uvolni tak ti ho vtedy ponuknu .... a co sa tyka mensiny ... davaju ich na jednu izbu spolu .. ak nahodou sa stane ze k tebe niejaku daju,tak to nie na dlho ..ver mi

linuska1
25. sep 2011

@tajson

tak ako vravi kamilecka.. na nadstandard musis byt zapisana v zozname.. ak nahodou budes rodit a nadstandard bude obsadeny tak mozes nan ist az ked sa uvolni..a aj to len vtedy ak na zozname pre d tebou nieje niektora co lezi na obycajnej izbe a tiez caka ked sa izba uvolni... ja som mala izbu objednanu.. a dostala som sa na nadstandard 2 dni pred oddchodom..ale ja som bola po porode v nemocnici 12 dni...:( ma to svoje vyhody aj nevyhody.. ja som nakoniec bola aj v celku rada ze som bola na normalnej.. aspon bolo s kym pokecat.. a tie co su v nemocnici 4-5 dni tak v pohode. lebo nejako ani navstevy nechybaju..🙂) clovek ma co robit sam so sebou... horsie to bolo ked som tam bola uz dlho.. nadstandard som privitala... lebo predsa tv... a navstevy ked si uz ok.. su fajn... a romky.. boli len na jednej izbe.. snazia sa ich davat spolu... a ja som na zozname bola napisana od 5 mesiaca...

linuska1
25. sep 2011

@katy31
mne robil nakoniec cisarak.. lebo sa mi mala zakliesnila.. a druhe chcem ist rodit k nemu. ci uz na cisarak alebo normalne.. je to skvely doktor.. pristupom.. ludskostou... profesionalne...

linuska1
25. sep 2011

@monika0907
ja som niesla vo vanicke... 🙂

katy31
25. sep 2011

@linuska1 tak ďakujem... ten cisarák Ti robili so spinálom, či v celkovej anestéze?

10andrea12
25. sep 2011

@katy31 spinal je rozhodne ovela lepsi ja som ho mala a nelutujem lezali somnou 2 baby po narkoze na izbe a ja som bola myslim ze skor fit aj ked ma doniesli na izbu bola som v pohode a baby po narkoze nevedeli dychat a boli mimo cely den a poriadne ani nevnimali ked im ukazovali babo ja som bola ok a malu som si nechala aj pri sebe a mohla som sa jej ako tak venovat a prihovart kdezto po narkoze si uplne mimo ale len pospavas a horsie sa dycha co viem a nebodaj ked ta bude z toho dusit tak pane boze dakujem pekne myslim ze aj hviezdicky vidis ☹ a este jedno pozitivum jest po spinali mozes na dalsi den kdezto po narkoze az o 2 dni ☹ sice ma bolela hlava na 4ty den zo spinalu ale dali mi tabletku a hned preslo 🙂Po spinali treba stale vela pit a bude dobre 🙂

katy31
25. sep 2011

@10andrea12 ďakujem... ja sa ale bojím, že odkvecnem z tých rečí na sále.. odsávajte.. podajte mi toto, necítila si nič? 😕

katy31
25. sep 2011

@10andrea12 a ešte sa chcem opýtať, ak si mala spinál, dali Ti hneď bábätko na kožu? Priložili k prsníku? Kedy s tebou mohol byť manžel? 😕

10andrea12
25. sep 2011

@katy31 citis prakticky ze v tebe "HRABU" 😀 ale nejako ked som sla na operacku mala som nenormalny strach potom to nejako opadlo napichli mi spinal a dali ma lahnut a potom viem ze prisla lekarka zakrili ma plachtou videla sol lekarov len od pliec hore asi 🙂 a hnatala mi brucho a ja jej vravim ze ja este vsetko citim a ona ze len si hlada miesto kde budu rezat ze sa nemam bat a nevim ci mi nieco nepichli lebo som ostala nenormalne kludna sedela mi pri hlave sestricka alebo co to bolo a ona ma zabavala naraz mi sestricka vravi :NO O CHVILKU UVIDITE BABATKO a ja ze COOO to uz zacali a ona ze no ano zacali a mna lekarka vtedy obabrala ze len hlada miesto a ona uz zacala 😀DD citis take tlaky ale nic ta neboli do 5tich minut bola mala von a mna davali taku pol hodinku dokopy 😀 nejako som lekarov nevnimala co vravia az na lekara ktory sa o mne vyjadril ze ma na stole tucnu pacientku ze uz zacal sekciu a nemoze odist to povedal niekomu do telefonu ked mu volali asi z inej operacky a pamatam si lekarku taka milucka Mackova ze povedala vidim rucicku a lekar ze to bude velke dieta a potom ju vytiahli a vravel ze nieje az taka velka ako sa mu zdalo a este lekarka mi povedala ze blahozelam mamicka a ja som si stiahla kyslik z tvare a vravim tej sestricke co sedela pri mne ze ci dievcatko ona ze ano mate dievcatko tak som si vydychla dala masku naspat (lebo doma vsetko ruzove)😀inak na operacke brutal zima ako v mraznicke 🙂Malu hned brali vedla asi ju utierali a zabalili do nejakej modrej plachty este pamatam otorili dvere a kricali ze ake meno? a Ja z tej masky kricim TAMARA a oni ake?Tak ta sestricka co sedela pri mne vravi im este raz ze TAMARA a potom ju doniesli ukazat len prstom som jej presla po cielku a hned ju brali do inkubatora nech sa uhreje ona sa nardila v 37 tt tak neviem ci preto mi ju neprilozili ze ju hned brali nech sa uhreje alebo to nerobia po sekcii netusim 😕

10andrea12
25. sep 2011

@katy31 manzel ma cakal na chodbe ako ma prevazali na chvilku ma pri nom pristavili ale za mnou ho nepustili kdezto k mojim spolubyvajucim pustili po sekcii muzov k nam na izbu asi zalezi na aku sluzbu narazis

katy31
25. sep 2011

@10andrea12 tak dúfam, že to zvládneme 🙂 máš aj nejaké fotky z malej, hneď po narodení? 😕 manželovi ukázali malú hneď? tak to nevyzerá hrozne, ale ja mám pocit, že toto nezvládnem 🙂 nechcem byť úplne uspatá, lebo táto anestéza na mňa nebaví, budím sa v strede zákroku, moje telo ju odmieta.. a aj sestrička mi poradila radšej spinál.... 🙂

depa
25. sep 2011

@katy31 možem sa ta opytat čaj so šalvie je škodlivy alebo ho možem pit aj v tehotenstve

cavik
25. sep 2011

@katy31
ano, ja...so spinalom....neolutujes 🙂 🙂

katy31
25. sep 2011

@depa šalvia sa neodporúča piť v tehotenstve... je schopná vyvolať potrat a ohroziť srdce...

katy31
25. sep 2011

@cavik rodila si u Dr. Urdzika? 🙂

cavik
25. sep 2011

@katy31
áno Katy

katy31
25. sep 2011

@cavik tak dúfam, že budem mať takú istú skúsenosť, ak nie lepšiu 😉 veľmi sa toho bojím..

cavik
25. sep 2011

@katy31

neboj.....on vie niektore veci uzasne odlahcit a zasrandovat, aby si sa citila lepsie...samozrejme, vazne veci su vazne, ale to sa ta urcite nebude tykat
ja planujem ist k nemu rodit aj teraz. Som v 24. tt s dvojickami, termin mam v januari, ale vidim to na december, ak pojde vsetko dobre a dr. sa uz smial, ze bude zase tento rok sluzit na Silvestra 🙂

katy31
25. sep 2011

@cavik tak dúfam, že bude mať dostatočnú zásobu vtipov, na moju hroznú hlavu a myseľ 🙂 držkám palce pri dvojičkách.. ja sa hlavne anestézy obávam, som ten typ človeka, čo na to nereaguje dobre.. malý je po mne, keď ho premedikujú, nestačia mu dávať dávky a aj tak nespí, keď už konečne zaspí, tak len na malú chvíľku.. to isté ja, keď mi robili kyret, v strede zákroku som sa prebrala a hoci mi ešte dávali vyššie dávky, už som nezaspala.. všetci spali ako drevá, len ja nie 😖 a tiež nechcem prísť o to, vidieť malého....či je ok, či má všetko, čo má mať.. ako vyzerá 😔

linuska1
25. sep 2011

@katy31
ja som nemala na vyber.. pretoze cisarak nebol planovany.. komplikacie som mala pri samotnom porode a vtedy ti na vyber nedavaju... pri komplikaciach ides do celkovej...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre