Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

linuska1
26. máj 2010

ivkafu...

mozno ma nechali tak lebo plodova voda mi neodtiekla naraz ale pomalicky postupne..🙂
nastastie vsetko dobre dopadlo a dnes mam doma maly batoztek... aj ked celkom hlucny..🙂)

kolko krat sa na nu pozriem...tak viem ze to vsetko stalo za to..🙂)

ivkafu
26. máj 2010

linuska ... aha tak to som nevedela, ale som rada ze vsetko dobre dopadlo 🙂 , aj ja sa tesim uz na nas batoztek 😀

vavenka
26. máj 2010

Linus garulujeem 🙂

Juuj tak ta nechali vytrapit, moja zlata... Keby to clovek vedel dopredu, kurnik, nie?
Ako si zvladla stav po cisaraku?

jonas17
26. máj 2010

@linuska1 , gratulujem, aj moja Emka sa pridáva.Pekné meno sme si vybrali, že? 😀

linuska1
26. máj 2010

ivkafu..

vsak to uz mas len za par.🙂 ai sa nenazdas a budes doma..🙂

vavenka..🙂)

dakujem.🙂 veeeru...🙂 bola som vytrapena ze az..:(
po cisaraku celkom dobre..🙂 o 23:30 mi ho robili.. a rano o siestej som uz sedela na posteli..🙂 celkom dobre som sa hojila a na dalsi den som mala malu uz pri sebe na cele dni.🙂
mozno preto sa mi to nezdalo take bolestive..lebo som si vytrpela svoje pri klasickom porode.🙂 ale som rada ze to uz mam za sebou.. aj ked oficialny termin.. mam az teraz v sobotu.🙂)))

jonas17...

dakujem..🙂
ano..🙂 teaz to meno celkom leti..🙂 pri mne tiez rodila jedna pani emku.🙂)

ivkafu
27. máj 2010

Kocky ahojte, mam za sebou prvy usg a monitor v nemocnici 🙂 krasne je to pocuvat ako mu bije srdiecko 😅

deina79
27. máj 2010

@ivkafu ano je to krasny pocit 🙂, stale sa tesim, ked idem na poradnu 🙂

deina79
27. máj 2010

baby ja uz chcem mat malu pri sebe ☹ , najhorsi je fakt ten posledny mesiac, uz neviem ani spinkat, ani s vankusom pod bruskom, tak ma tam vsetko tlaci a naznaky ziadne 😠 , stacilo aj vam ku koncu len 3 hodky spanku?Ja nechapem, ani niesom unavena....
Viem, ze este mam casu do 9.6, no u mna to je vselijake kedze som nevedela poslednu menstruaciu 😀 , pretoze sme sa s mm pokusali skoro rok a posledne 3 mesiace sme sa nato vykaslali a pririda to tak zariadila, ze sa zadarilo 😀 😀 , ale tak si hovorim, ze max 3tyzdne este..Ninka vazi 3000g, takze akurat asi aj 🙂 , uz som nedockava a kaslem na tu bolest pri porode, co ma caka, no musela som si srdce trosku vyliat 😀 😀 , pekny den, idem ja do mesta, lebo moj mm pride z prace az o 21:30, tak si idem na masaz tvare, alebo masku 😀 , alebo nieco nakupit????dufam, ze ma nestretne dazd, ako to byva kazdy den v KE v poslednom cas, caute 😉

vavenka
27. máj 2010

Deini no dufam ze tato prietrz co je teraz ta nechytila v meste 🙂

Hej monitor je super, ale ked som lezala posledny tyzden na gynde, tak nam ho robili 2-3x denne a lezat tam 20 min na chrbte bolo pre mna utrpenie, posledne dni som to uz neznasala 😀 😀

Deini verim ti, aj moj posledny mesiac bol hrozny a na malu som sa veelmi tesila, ale az teraz chapem dobre mienene rady mamiciek, typu "spi kym mozes" a "uzivaj si slobody kym je este v brusku" 😀 😀

Dnes mi krpec dava riadne zabrat, nemam cas nic spravit, spi tak po 15 min 😅

deina79
27. máj 2010

@vavenka nastastie som nesla nikam, ked som videla tu ciernavu z Furce....
Viem, ze budem hlavne potom unavena, ale hadam max potrva 2 mesiace, kym sa babatku vytvori nejaky rezim a dufam, ze budem mat babo co prespi celu noc 😀 😀 😀 , nech radsej bude cez den vkuse hore...

Tak Vanduska spinkaj pekne, posluchaj mamninku 😉 😉

linuska1
28. máj 2010

@vavenka
u nas je to 30 min.🙂) a hlavne v noci... rano vstavam polomrtva-.🙂)

deina79
28. máj 2010

@linuska1 uuuha tak to je riadna zataz kazdych 30 min cez noc ked je hore mala Emka, cez den aspon spinkate?

zuzana355
28. máj 2010

ahojte kočky sto roky som tu nebola tak vás idem konečne kkuk pozerám že už niektoré aj máte po tak vám dodatočne srdečne blahoželáme hlavne aby deťurence boli zdravučké a mamičkám veeeeeeeeeela mliečka a aby ste sa trocha vyspinkali pri nich 🙂
linuska wau tak to je u vás tak isto ako u nás my se tiež vstávali aj 10-15krát za noc to že som pri nej cez den nič neurobila lebo ani vtedy vela nenaspala ale v noci ráno som vstávala hotova u nás to trvalo asi do roka od vtedy spinka celú noc ale presne viem aké to máš teraz ťažké tak ti držím palce aby to malinku čím skor omrzelo to nočné vstávanie. 😉

deina79
29. máj 2010

dobre ranko 😉
ako ste sa vyspinkali pri splne?
A vase deticky? 🙂

linuska1
29. máj 2010

dnes emka nespala skoro cely den..🙂 tajne dufam.. ze v noci si to vynahradi.🙂))

deina79
30. máj 2010

@linuska1 spinkala aspon cez noc? 😉

linuska1
30. máj 2010

@deina79

ani nahodou..:((

@vavenka

aj tvoja je taka zla... ???... na rukach jej nic nie je.. ale ked ju dam dole.. tak ako keby ju z koze stahovali....

deina79
30. máj 2010

@linuska1 tak hadam sa to zlepsi 😉

ivkau
30. máj 2010

zajaciq, zdravim, ja som ta jedna holka z izby, mam malu Sašku ked si pamataš.

zajaciq
30. máj 2010

@ivkau jeeej no ja som mala 4 kolegyne dokopy,dva spontanne porody a neskor dve sekcie. ty si sekcia a stredna postel? 😀

ivkafu
31. máj 2010

kocky, tak citam ze vase male kocky nechcu spinkat 😅 , no a ja pevne verim, ze, kedze my budeme mat chlapceka, tak to bude lepsie 😀 , viem ze si fandim 😉 , sak aj srandujem, neviem ani nahodou aky bude, ale ked by to bolo len trosicku lepsie cez den u nas ako to mate vy, tak by som sa potesila.... 🙂 uvidime
deina, tak sa ti to uz krati 😉 39tt citam super ako sa citis?

deina79
31. máj 2010

@ivkafu zajtra som 39🙂, citim sa fajn, u mna to ani zdaleka este na porod nevyzera 😀 , nemam ziadne tazkosti, chvalabohu, este som aj aktivna, no len v noci sa mi zle spinka, spim od 1-4 a potom este nad ranom o 6-8, asi sa uz pripravujem na to, ake to bude, asi mala tak bude vstavat 😀 😀 , inak pohodicka, samoska, ze mi uz zacina lepit, vcera som si obkusala nechty, co mna nieje zvykom 😅 , ale kazdopadne uz veeelmi chceme aby sme ju videli nazivo 😉 , nam sa totozito ani raz nepodarila 3d fotka ani nic, takze to bude prekvapko, na koho sa Ninka uda 🙂
Ako sa citis ty?

vavenka
31. máj 2010

Uz sa vam to krati dievcata 🙂
Linus no ja sa nestazujem, cez noc Vanda spi krasne, budi sa 2-3x, dostane napapat a spi dalej, cez den je to horsie, tiez ju cicikam na rukach, ale zas ked ju uspim tak potiahne aj 3 hodky..... Teraz mi napriklad spi od poldesiatej, tak som trocha pozehlila, najedla sa, zapla pocitat 🙂 ....

ivkafu
31. máj 2010

@deina... tak to je super ze sa citis ok 🙂 .... sak este mozno 1-2 tyzdne a budete ju mat pri sebe..... musim povedat, ze aj mne sa spi uz horsie a asi to uz bude len horsie, kedze tyzdne pribudaju, ale nejak vydrzime 😉 .... cez noc uz ani jedna ani druha strana nieje dobra.... maly ma uz cim dalej tym menej miesta uz mi to pripada ako keby ani neoddychoval, alebo nespa 🙂 l.... zaha ma pali priserne a cikat chodim tak casto, ze sa ani poriadne nevyspim, ale aj tak to stoji zato 😉 ....nas maly nam ukazal vsetko okrem tvaricky, ale tak co uz vydrzime a neskutocne sa na neho tesime, ale este mu dohovaram ze nech par tyzdnov vydrzi a budeme spolu 😀 a porod 😲 , tak to mam strach aj ja a dost velky 😕 , este som sa nicoho tak nebala ako teraz, ale tak daj bolo, dajak bude sa hovori, tak dufam ze aj my to zvladneme....

@vavenka veru krati 🙂 , sak aj tak si to uvedomujem, ze sa nam to krati, ze ked som tu zacala pisat, tak vy, uz teraz mamicky ste boli pred porodom a ja este len niekde v strede, ale teraz, uz mate deticky pri sebe 😀 a za par tyzdnov to caka aj mna 😀 konecneeeeeee

ivkau
31. máj 2010

zajačiq, oekny večer prajem, a trafila si na prvý krát. A drobček sa ako drží? 🙂

zajaciq
31. máj 2010

@ivkau no trikrat hadaj. Aurora spi len v noci a cez den bud ruky, satka alebo prsnik, inak place. A tak krasne hlasno ako wtedy na izbe. Pistalka a kukucka w jednom.. Ale je to uzasne wnimawe dieta. A co wy so Saskou, ta musi mat uz aj 6kil,ci? My mame 5🙂 a vlasky jej zostali?

ivkau
1. jún 2010

zajaciq!
to spinkanie pozname aj my, ale v kočíku vonku zaspi v pohode. A vlasky aj nám ostali a tiež vieme plakať a to perfektne!!!!
a Sašula ešte nemá 6 má 5 500kg.na to že sa narodila 4 250 tak vela nepribrala ale mame problem s vracaním, už sme boli aj na gastre a je to lepšie.Male Rory je peknu 🙂 čka!!!!

ivkafu
1. jún 2010

kocky.... vam davali zoznam na rastislavke, ze co si mame nachystat do porodnice? chcem si pomalicky pripravit t tasku 😅 a pomohlo by mi co ste si vzali a pouzivali vy 🙂 dakujem 😉

januliatko1985
1. jún 2010

ivka, ja som sa tiez pytala, ze ci maju nejaky zoznam a povedala sestricka, ze treba tie vsetky veci, pre babo a pre seba okrem nocnej kosele a zupanu, ten tam vraj davaju, tak neviem 😒 ja to tiez potrebujem na 100% vediet, ved uz aj ja budem o chvilocku balit 😵

baby, co ste tam rodili, poradte naaam.... 😉

annika11
1. jún 2010

ahoj
mne na rastislavke nedali žiaden zoznam, pre seba som si brala:
prezúvky, vložky( minula som presne dve balenia),krém na bradavky,podložky pod seba, aby som nezašpinila od krvi často plachtu (ale plachtu aj všetko ti vymenia na požiadanie, takže to nie je až také dôležité), povedia ti, že sa máš zospodu umývať detským mydlom, ale ja som používala LACTACYD femina plus( píše na ňom, že je vhodný pri podráždeniach, v tehotenstve a v šestonedelí), balzam na pery, svoju kozmetiku, kefka+pasta, toaletný papier, príbor+pohár, nejaké hygienické vreckovky, jednorázové popôrodné nohavičky ( ale tie som použila, len ked prisla návšteva, pretože je lepšie byť navoľno, aby sa vám popôrodné šitie vetralo a rýchlejšie hojilo), pre istotu som si vzala klobúčiky na kojenie a po dvoch dňoch kojenia som ich veru aj použila, kedže som prvorodička a bradavky dostali zabrať, nejakú knihu alebo časopis, vodu ( to môže doniesť aj manžel, ja som pila LUCKU), podprsenku na kojenie som mala, ale mi celkom vyhovovalo byť ,,navoľno,, 🙂 a dala som si ju až ked som išla domov, vložky do podprsenky ( mala som, ale tiež len na cestu domov, lebo bradavky sa majú vetrať, aby nedošlo k nejakej zaparenine alebo infekcii)

pre dieťatko:
plienky, vlhčené obrúsky, krém na riťku ( na prvé týždne je najlepšia rybacia mastička), rukavičky na rúčky, lebo malá mla dosť dlhé nechtíky a dosť si škriabala tváričku

oblečenie pre malú mi muž doniesol, až ked nás prepúšťali, lebo v nemocke dajú všetko a na požiadanie vymenia

Ženy neberte si vlastnú košelu ani župan, zbytočne si zašpiníte a potom budete doma riešiť fľaky od krvi, dajú vám všetko a vy sa len venujte bábätkám 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre