Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

katka_25
27. máj 2008

Ciccka .... to je velmi individuálne, ťažko povedať, sú prípady, že priberú za celé tehu 10 kg, 13 kg, ale i 20,30 ťažko povedať, jedna známa do 6,5 mesiaca chudla, resp. nič nepribrala, bolo jej zle, potom to ustalo a bola presvedčená, že už vela nestihne pribrať a do konca pribrala 22 kg, a to "nežrala" proste hormony, niekto priberá a ani v podstate vela nepapa, takže v tom ti nikto neporadí, lebo sa to nedá .... pokial ješ dostatok všetkého, tak ako by to malo byť a nabrala si len 6 kg tak bud rada, o to skôr sa dostaneš na svoju pôvodnú váhu, aj ked mne minule lekárka povedala,že bábo priberá najviac po 32 týždni, tak sa to musí aj na nas potom odzrkadliť. 🙂

katka_25
27. máj 2008

Lencici - aj aj som s ňou max spokojná, len to čakanie, s tým nie, ale čo už, uvidíme, minulesom ju oslovila, že by som chcela u nej rodiť, povedala, že niej e problém, dovolenku má až ďaleko po našom termíne tak snaď sa to podarí. 😎

lencici
27. máj 2008

ja som tiež do 5 mesiaca pribrala len 1kilo lebo som den a noc len zvracvala ☹ ale skončilo to na 15kg takže taka norma..

Presne to vadí aj mne ja som sa smiala na tom, keď som bola tehotná chodila som k nej posledný mesiac a vždy tam bolo malo žien a niekedy aj nikto. A potom ked som k nej chodila na kontroli tak tam uz vzdy bolo plno 🙂 ale co uz aj pri mojej gynekologicke som vzdy cakala. Teraz som si dala k Toporcerovej kartu a je tam vzdy plno...

katka_25
27. máj 2008

No, ja som v 32 týždni a pribrala som 20kg, ale som dosť vysoká, ale vodou sa nenalievam, išlo to do bruška, zadku a tak rovnomerne rozložeé, ked vidim niektoré su hodne hodne silnejšie, tak neviem kde to šlo, je pravda, že na začiatku som skoro pribrala a teraz som začala...

😉

katka_25
27. máj 2008

a k tomu nemam absolutne žiaden pohyb .... lebo mi predtým bolo stale zle, a ani počko nebolo na nejaké prechádzky a ked prišla jar, tak som skončila na rizikovom a teraz len ležať ležať a ležať, tak ked človek sa ani nehýbe ...

simka9122008
27. máj 2008

hovor mi o tom niečo ja som robila asi do 17 týždňa potom v 19 som sa dostala do nemocnice no a keď som prišla domov tak tiež len ležať aby som vydržala čo najdlhšie a tiež som mala pesar a dopadlo to celkom dobre porodila som malú v 37 týždni. Všetko v pohode.

katka_25
27. máj 2008

gratulujem, som zvedava do kedy to vydržíme my, pri tých bolestiach no neviem, ked už ani magne 6x denne nezaberá...len aby bolo všetko v poriadku.

simka9122008
27. máj 2008

A to máš aké bolesti? No ja by som ti odporúčala rodiť v novej nemocnici pre prípad keby sa malé skôr narodilo vedia tam skôr pomôcť predčastne narodeným miminám.

katka_25
27. máj 2008

no v podbrušku mam strašné tlaky, niekedy sa nedokážem na posteli otočiť či vstať a bruško ma bolí každý deň, ono je to kvôli tomu krčku, ale lekár mi povedal, že magnezium zabera do určitých "hraníc" potom už nie

katka_25
27. máj 2008

a v starej nemocnici nemajú takéto novorodenecké odd? inkubátory a tak? v novej sú to viem, a v starej nie,???

ciccka
27. máj 2008

no uvidim, ako to pojde dalej. ja este stale pracujem, ale 10.6 sa uz chystam na dovolenku a od 1.7 na oficialnu MD 🙂. no ale poviem vam, ze uz teraz mam dost, tiez uz neviem ani poriadne choidit, nieco zjem a hned mam krce, alebo ma bolia krize. uz si pripadam ako nejaka geriatricka 🙂 neviem, co to bude v 40 TT. nech to uz mam za sebou.
kedy ste si zacali chystat vybavicku? verite aj vy poveram, ze velmi v predstihu kupovat kocik, postielku a vecicky nie je dobre? no ja zatial mam kupene len 2 supravicky 🙂

lencici
27. máj 2008

katka 25 ja viem že keď su nejake problémy s bábom je jedno či si v šaci alebo v starej hneď prevážaju so novej nemocnice. Tam to maju asi lepšie vybavené pre rizikové bábätka..

janka1874
28. máj 2008

katka_25 v novej sú lepšie vybavený všetkým pre babo a máš to len o poschodie nižšie čo po pôrode ocení každá žena ale dúfajme, že to nebudeš potrebovať a sú tam aj lepšie izby a aj návštevy neriešia tak prísne ako na Rastislavke
je to presne tak ako písala lencici
k Dr. Toporcerovej ja chodím ku nej a mám dosť z toho čakania ináč je zlatá len by to chcelo nejako zorganizovať aby tam človek nestrávil hodiny v čakárni
no a čo sa týka pôrodu ja som u nej nerodila ale moja kolegyňa nebola síce jej pacientka predtým ale mala službu keď ju doviezli a vraj veľmi milá a ústretová nebola a okrem toho mali aj kompikácie pri pôrode a dosť ju vystrešila a nemá rada epidurálku lebo spomaľuje pôrod
aj mne možno keby skôr povedala že malá je dole nohami tak by som cvičila aby sa ešte otočila a nemusela som rodiť na sekciu (aj keď sa nesťažujem) a ona to určite musela vidieť na ultrazvuku

jarka70
29. máj 2008

lencici suhlasim s tvojim nazorom 🙂

katka_25
29. máj 2008

no dúfam, že nebudeme potrebovať Novú nemocnice 😒 a že bude všetko ok

stalida
4. jún 2008

Ahoj kocky,
rodili ste niektora u Dr. Rosochu?

jarka70
7. jún 2008

stalida a ty by si chcela u neho rodit?

stalida
7. jún 2008

praveze som este o nom nic nepocula, tak rozmyslam medzi nim a Melichovou

jarka70
9. jún 2008

stalida tak ja ti radim radsej melichovu ak uz ozaj niekoho chces ale zvaz to su tam suprovy porodnici a zbytocne vyhodis peniazky ale je to tvoja vec. 🙂 a tvoje rozhodnutie to je len moj nazor 🙂

maxim1
9. jún 2008

ahojte tehuľky som v 35 týždni a pomaly začínam rozmýšlať nad pôrodom. Rozhodla som sa pre starú nemocnicu(rastislavovu). Chcem sa Vás preto opýtať koľko stojí nadštandart izba na jeden den, ači na nej niekto ležal aké to tam je?. Je pôrod pre prvorodičku tažký .Mám totiž trošku strach Ďakujem

nikoleta164
10. jún 2008

Ahojte tehuľky. rada by som ,aby ste mi poradili. Ako si vybrat porodnika, resp. ako sa nakontaktovat. Odvolavali ste sa na niekoho alebo mam len zavolat a surovo sa spytat ci ma odrod? Mam termin od 11.8. do konca augusta. Uvidi sa ked vyberu pesar. Dr. Dankovcik ma toho vela,nic mi nesluboval ,ale ani neodmietol. Neviem co dalej. Dobra je Melichova, ale ta lieta od pacientky k pacientke. Udrzik je taky pohodak, ze ani neviem ci ho brat vazne. mam dilemu a robim si zbytocne starosti. Zase cez prazdniny je to tazke, ale nechat sa tak bez porodnika sa mi zda dost lahostajne.

zuzana355
10. jún 2008

ahoj nikoleta ja som rodila u Dr. Urdzik ako je svojím spôsobom pohoďák ale nemáš sa čoho báť ja som pri ňom rodila a bola spokojná má svojský humor ktorý ti pôrode určite pomôže 🙂 takže ja ti ho môžem iba odporúčať 😉 chodím za ním do teraz keď mám neaké problémi. Stačí keď mu len zavoláš že chceš u neho rodiť povieš termín že máš pesár a či chceš 3D ultrazvuk. Dr. Dankovčík je fajn ale má toho ešte viac ako Dr. Urdzik takže nie je isté či dôjde k pôrodu.
Držime ti pršteky nech to máš šťastne za sebou a čo najmenej bolesti 😉

cmuky27
10. jún 2008

Ahojte mamulky a tehulky, chcem sa vas opytat som po serklazi a kedy by ma mali prestrihnut pred porodom? V utorok idem po prvy krat na monitor a termin porodu mam 9.7.Dakujem za odpovede

nikoleta164
11. jún 2008

zuzana355 dik za odpoved,pomohla si mi 😉 , urcite pouvazujem, napokon cislo nan aj mam, len stale vaham.

zuzana355
11. jún 2008

ahojte, jasne nikoleta ty sa musíš sama rozhodnúť 😉 dúfam že aj ty to budeš mať tak rýchlo za sebou ako ja a velmi ťa nebude babatko trápiť.

mata987
13. jún 2008

ahoj kocky,
ako je to na Rastislavke s klystirom?...robia ho vsetkym ci si moze rodicka doma dat ten yal gel, neviete?...este nieco mate nejake skusenosti s primarom na Rastislavke?

jarka70
16. jún 2008

mata ja som si dala yal doma ale aj tak my ho dali//klystir// este ma aj presla ziletkou a to som sla oholena 🙂 zalezi asi od sestricky ci si da natom zalezat .
k primarovi sa nevyjadrujem.

zuzana355
16. jún 2008

jeeej ahojte jarka tak vy ale rastietie ako z vody ten čas ale letí malý je už určite zlatý a ty si si zmenila status na jedno díte ostatné si poslala na výlet 😀 😀 😀
mata aj mne urobili klystír ale je to v pohode aj keď som sa ho viacej bála ako pôrodu 😕 a čo sa týkaprimara no .... 😒 ale kolko ludí tolko názorov nemôžem povedať že by bol neaké zlý ale...

jarka70
16. jún 2008

nie daco mi tu furt hapruje minule mi vyhodilo aj z kade som idem to zas nastavit.
dakedy by som poslala vsetkych na vylet xixi

jarka70
16. jún 2008

zas mi to nefungovalo ☹ ale uz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre