Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

10andrea12
28. sep 2011

@martina2001 dakujem aj to je mozne 🙂

kitty11
28. sep 2011

Ahojte, chcela by som vediet kto ma stym skusenost, to fakt otecko moze byt pri porode len ku koncu porodu a trapit sa mam sama???? a este je tam taky super pristup, ako ked som rodila pred 6timi rokmi???

10andrea12
28. sep 2011

@kitty11 otecka zavolaju az priamo k porodu skor nie nemala som muza pri porode lebo som mala sekciu ale co som lezala na vzdycharni tak rodili asi 3 zeny a otecka volali az k samotnemu porodu a co som pocula len som sa zasmiala lebo hned ako skoncil porod mu sestra oznamila "Teraz pojdete zaplatit do pokladne " ani ich nenechali sa trosku vytesit z babatka okamzite ho posielali platit zatoo ze tam bol ☹.Neviem aky bol pristup vtedy ale ja sa nemozem stazovat 🙂

kitty11
28. sep 2011

tak to je fakt krute..... 😖

meusicka
28. sep 2011

@kitty11 ak budes mat stastie a nebude nikto iny na vzdycharni tak tam moze byt s tebou, v opacnom pripade to zial nejde ☹ ja som chodila aj vonku po chodbe a tam mi moja Dr. (nemala som nikoho zajednane, ale mala sluzbu, tak pisem ze moja 🙂 ) vpustila manzela, nech nesedi cely cas vonku pri vytahoch. troska bol so mnou a tak. potom ho pustili az ked uz ma brali na salu. no ale moj porod trval aj na sale dalsie 3 hodiny, takze mam pocit ze si uzil toho viac nez dost 😝 na platbu nepamatam, ale ja som rodila uprostred noci, tak neviem ako sa to vtedy riesi.

lenka.s
28. sep 2011

@kitty11 otecka ako pise meusicka pustaju az k samotneu porodu na salu, ale co ja viem, nechaju ho aj po porode, mne pri prvom porode pustili muza aj na vzycharen, kedze som bola vtedy sama a bol pri celom porode aj 2 hodky po, kym ma neodniesli na oddelenie .... druhy porod nestihol, ale po porode ho ku mne pustili na cely cas, kym som bola na sale a boli sme aj s malou chvilu

kitty11
29. sep 2011

tak dufam ze tam bude somnou a nie cakat pri vytahoch jak.... ale to musi vist aj to aby bola dobra smena a nebolo tam vela zien na vzdycharni....

swanqueen
29. sep 2011

ahojte, pred par dnami rodila moja znama v presove a co pocuvam,tak to uplny luxus, mala nadstandardnu izbu, sestricka prisla za nou s malym s tym, ze neodide kym sa maly neprisaje, prisli jej ukazat ako prebalovat, co robi zle, proste vsetko ju naucili a ja len ziram, ze take nieco existuje, lebo tu co citam,tak sa mi zda, ze tu ako so psom jednaju. ci len ja som to tak zle pochopila? lebo mne sa zda, ze tu same negativa pisete.. su aj nejake pozitivne ohlasy na rastislavku a personal v nej? ja som sa doteraz porodu vobec nebala,ani som to neriesila, ale teraz sa uz aj zacinam obavat. ale ani nie tak samotneho porodu,ako pristupu personalu 😒

zuziq8
30. sep 2011

@swanqueen zavisi to od sestricky, tie na poporodnom kde sa staraju o zenu nie su moc mile, ale vacsinou len pridu pichnut injekciu 😀 no a tie na sestonedeli, ktore maju na starosti deti su zlate, vacsinou aj ochotne vsetko ukazat... no niekedy sa stane ze maju vela deti, tak sa nezastavia pri kazdej "novej"...ale ked sa budes pytat, urcite poradia... 🙂

stefi76
30. sep 2011

Na vzdychárni je skoro stále plno, je to tam ako na bežiacom páse, treba mať šťastie aby tam bola žena sama a aby tam mohol prísť aj nastávajúci otecko, sestričky sú na oddeleniach v pohode, ak chcete niečo vedieť treba sa len ozvať a pýtať sa. Dostať sa na nadštandardnú izbu je dosť problematické, je zarezervovaná dopredu, ak príde rodiť niekto známy alebo z nemocnice nie je tam šanca dostať sa aj keď ste zapísaný.

lenka.s
30. sep 2011

@swanqueen nemyslim, ze je to take zle, personal na porodnej sale a aj lekari su super, aspon ja po 2 porodoch nemam ziadny negativny dojem z porodnej saly a ani zo sestonedelia, sestricky super, vsetko v pohode znesitelne, horsie to je s novorodeneckym, ale zasa sestricky ok, staci usmev a zazracne slovicko, no s lekarmi na novorodeneckom som si ja osobne moc nerozumela, mozno moja chyba, mozne len moj mylny dojem, no kedze nie som sama, co ma tento nazor, tak asi skor realita, ale nevadi, da sa vydrzat 😉 , urcite odporucam sa pred nastupom do porodky vybavit velkou davkou pozitivnej energie 🙂 , drzim palce

dusika11
30. sep 2011

ahojte ja som rodila na rastislavke dvojicky...nemam ani jednu zlu skusenost s personalom....je tam problem cisto technicky..a to ze je mala vzdycharen...a ked su tam viacere..natlacene v jednej mietsnosti co by tam robil otecko.a dalsi oteckovia......ja by som inde asi nerodila co pocuvam...sestricky boli ku mne mile...anesteziologicky super, mali pochopenie pre moj strach s cisaraku,,,lekari tak isto...aj na po porodnom oddeleni sa o mna starali ako to len slo...aj mi pomohli rozhybat sa a chodit hoci to bolo so mnou tazke, mala som tazku anemniu na co sa prislo az po par dnoch, ked som bola vynimocne slaba...jedine co je trocha take,,,ukazovanie deticiek v prievane v dverach to by mohli vyriesit..inac..navstevy vonku na chodbe..mne to vyhovovalo lebo som mala sukromie...nikto nechodil ku kolegyniam co boli so mnou..tak sme mali klud a aj oni mali klud od mojich navstev.......ja som sa velmi bala, lebo dvojicky su dvojicky..a zvladli ma profesionalne aj moje deti..a to ma zaujimalo..priestory nadstandatr ma nezaujimalo..a pomohlo mi aj ze som tam lezala pred porodom tak som vedela ako to tam bezi aj sme si s lekarmi zvykli troska na seba.......

lienka2
1. okt 2011

ja som rodila tri tyzdne dozadu a dostala som sa aj na nadstandard, hoci som nebola zapisana.. treba sa len pytat na oddeleni ze ci nie je nahodou volny alebo sa neuvolni v dohladnej dobe a ak ano ze tam chcete ist.. isla som no s rizikom ze ak pride a porodi nejaka mamicka ktora ho mala rezervovany tak idem nazad na izbu klasicku.. nastastie neprisla kym som sla domov..
a skusenosti s personalom.. zalezi na koho natrafite, ale fakt treba velku davku trpezlivosti a energie si pribalit..

swanqueen
1. okt 2011

@zuziq8
@lenka.s dakujem pekne 🙂

swanqueen
1. okt 2011

@lienka2 ahoj, a aky bol ten nadstandard, stal za to?

lienka2
1. okt 2011

@swanqueen mne stal za to, lebo som bola sama a mala som klud, navstevy mohli prist za mnou na izbu.. niezeby mi na klasickej izbe bolo zle, no boli sme tam dlhsie ako tie 4dni a preto som sa uz pytala na nadstandardku..

swanqueen
1. okt 2011

@lienka2 a je tam aj wc a sprcha na ibe ano?

lienka2
1. okt 2011

@swanqueen wc, sprcha, polohovatelna postel na dialkove ovladanie, konvica, telka ale nefungovala, radio, chladnicka, prebalovaci stolik, postielka.. jedlo ti donesu na izbu, ked ti niekto ide do izby tak zaklope, co sa mi na normalnej izbe nestalo ..

zuziq8
1. okt 2011

@lienka2 tak to si mala stastie na ten nadstandard 🙂 my sme boli po porode 10 dni, lebo sme museli pribrat na 2200g ale na izbe som bola s babami, ktore som uz poznala z gyn kde sme boli hospitalizovane 😀 takze som bola spokojna i tak 🙂

swanqueen
1. okt 2011

@lienka2 super, dakujem 🙂

10andrea12
1. okt 2011

@zuziq8 no este by si nadavala Zuzi sak nam bolo super 😀

zuziq8
1. okt 2011

@10andrea12 ved ja som vravela ze by som kludne ostala keby ma vkuse nenapichovali nejakymi ihlami 😠 😀 😀

10andrea12
1. okt 2011

@zuziq8 veru teba uz nemali ani kde napichnut ☹

zuziq8
1. okt 2011

@10andrea12 a najlepsie ze som im vravela ze mama mala plucnu emboliu a oni mi v pohode riedili krv, ani raz mi nerobili odber ci nerobia nieco zle... a dnes som nasla papier z hematologie, ze mam byt v teh. sledovana v hemat. ambulancii a mam brat speci lieky 😕 a oni v pohodee, bum fraxiparin, to vam nic nespravi... 🙄

10andrea12
1. okt 2011

@zuziq8 co ti poviem aj mne sa uz niekolko krat stalo ze som si musela vysondovat co to a upozornit lekara ci mi to nahodou nema skontrolovat alebo hento urobit a nie raz sa stalo ze som pocula iste dobre ze to spominate 😕

zuziq8
1. okt 2011

@10andrea12 tak hej, vela mali takych kiksov, ale zas riedit krv najma v mojom pripade nie je sranda 😔 mne mali este brat kvoli rh negat krv a povedali aa to uz netreba... 🙄 ale dost uz bolo, lebo sa dievcata budu bat ist rodit 😀 staci si len pamatat co vsetko este musia vysetrit a bude OK :-P

10andrea12
1. okt 2011

@zuziq8 no hej tebe mali podat protilatky nie ?lebo mala mohla mat pozitivnu krv a moha by sa vam pomiesat ☹ale sak naco nie? ja mam A + cize aspon nieco somnou nemuseli riesit

zuziq8
1. okt 2011

@10andrea12 no proste radsej nespravili nic 😠 ja mam A- a mala A+, protilatky mi pichli po porode ked zistili aku ma mala krv, podla toho mi dali davku aby som pri druhom nemala problemy... a inak, az na 2 den zistili, ze malej ZABUDLI vziat krv!!

10andrea12
1. okt 2011

@zuziq8 fasa 😕 😕 😕 😕 😕 sak co ne?ja som mala zasa nervy na moju pediatricku prisla mi domov reklama od nutradefense a tam bola brozurka o kojeni a v nej ze kojene deti nemaju v mliecku vitamin D a K ze to treba doplnat kvapkami - Kanavit a Vigantol mala mala uz 3 mesiace nabehla som s brozurkou k pediatricke a ukazujem jej tu brozuru a oa na mna a ja som vam nedala Vigantol? vo mne vrelo ja ze NIE! tak mi az vtedy predpisala a pytala som si aj kanavit ci boze keby necitam tak dodnes nema mala vitaminy 😠 😠

10andrea12
1. okt 2011

@10andrea12 ja ani neviem aku ma mala krvnu skupinu mne nikto nic nepovedal ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre