Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

nikoleta164
21. aug 2008

levik chodis k dr. dankovcikovi?

levik82
22. aug 2008

Nie, k Sedliakovi. U Dankovcika sme boli len na 3D. Ty ku komu chodis? A rodis v starej??? tebe sa to uz krati teda 😉

nikoleta164
22. aug 2008

rodim v starej, Dankovcik ma dovolenku, ale inac velmi, velmi odporucam. krati sa mi, to je najhorsie, ze dni bezia tak pomaly....uz by som to rada mat za sebou 🙂

levik82
22. aug 2008

Mne praveze teraz dni bezia tak rychlo 🙂 Od utorka som na materskej, no zatial som sa ani chvilku nenudila. A mas dohodnuteho lekara? A kde presne byvas, v ktorej casti Kosic?

mariana242
29. aug 2008

ahojte, chcela by som sa opytat ci niekto z vas nema skusenosti s Dr. Gresovou?

smska1979
29. aug 2008

ahoj mariana, ja som mala jednu nemilu skusenost s lekarmi v novej nemocnici, nepomohli mi, ani ked som tam lezala, tak som sa pytala domov. Zacala som si hladat nejakeho ineho lekara a bola mi doporucena Dr. Gresova, ze urcite budem spokojna. Vyhladala som ju, urobila, co bolo treba, som jej vdacna. Je to jedna mlada, sikovna a starostliva lekarka, len odporucam.

janinajanina2008
2. sep 2008

ahojte buduce mamicky,

tak ja som rodila na Rastislavke pred 2 tyzdnami a mozem povedat, ze vsetci na porodnom aj na novorodeneckom boli SUPER mili, starostlivi.......

bola som velmi spokojna................ale ved viete ze doma je doma a tak som stastna, ze to uz mame za sebou a tesime sa z maleho vonaveho babatka v teple domova.

Drzim Vam palce a nebojte sa, personal Vam poskytne oporu a povzbudi Vas........mne to pri porode velmi pomohlo.

nikoleta164
4. sep 2008

ahojte mamicky,
porodila som na rastislavke, porodnicka Dr. Melichova skvela mila zena ma odrodila vynikajuco. Porod bol vyvolavany, rano o 8.00 mi prepichla plodovu vodu,potom nasadili urychlovacku a silne kontrakcie nastali tak o 11.00, porodila som chlapceka o 14.05. Pri porode bol aj manzel, ktory ma dost utesoval najma pri siti, ktore bolo ovela horsie ako samotny porod. To som len vykonavala pokyny 🙂 , nedostala som ani klystir, vsetko islo tak rychlo.Nicolas ma 51 cm, 3200g.
Na porodne sestry sa stazovat nemozem, velmi nam pomahali, 28.8.08 nas rodilo 8! na svet prislo 7 chlapcov a 1 dievcatko.
4 hod po porode mi priniesli maleho a nebyt na izbe s druhorodickou, nevedela by som ako maleho nakojit. Sestry na novorodeneckom mala vela prace, boli porody, jednoducho skusenost mam velmi zlu. Na druhy den mi ochotnejsia sestricka vysvetlila ako kojit, prikladat , prebalovat. Som velmi sklamana a uz by som sla bud na nadstandar kde sa venuju viacej alebo do Sace. Sama, sama neochota.
Snad budete mat viacej stastia ako ja.

zuzana355
4. sep 2008

ahojte janina a nikoleta blahoželam k babatkam nech ste zdraví a nech vam robia samu radost.

ingulka
9. sep 2008

Ahojte, ja som tam rodila 01.09.2008 a bola som s pristupom lekarov velmi spokojna... pacil sa mi nielen ich odborny pristup, ale hlavne ten ludsky - vysvetlili dopredu, co sa bude diat - mala som cisarak s epiduralkou, takze som bola plne pri vedomi ked mi babo vybrali a ukazali 😉 a aj potom na oddeleni sestonedelia sa za mnou lekar zastavil, ze co a ako.
Sestriciek na novorodeneckom je malo, fakt nemaju cas povenovat sa prvorodickam, ale o tom som viac ocenila pomoc spoluleziacich so mnou na izbe - uz aj pre to by som nechcela nadstandart.

Ak sa v buducnosti rozhodneme pre druhe babo, asi zasa budem rodit tam...

helka
9. sep 2008

ingulka - kto ti robil sekciu ? A bola to planovana sekcia, alebo akutna ?

ingulka
10. sep 2008

helka, sekciu mi robil Dr. Gineli s Dr. Mackovou, bola to akutna sekcia.
Obaja doktori mali skvely pristup.. nielen po odbornej ale aj ludskej stranke... klobuk dole...

helka
10. sep 2008

ingulka - ak mozem, este by ma zaujimalo par veci ohladom tej sekcie, kedze mna tiez caka, ale planovana. Kedy ti vybrali cievku (jedna z mojich nocnych mor :( ) ? Kedy si vstala 1x z postele ? A kedy Ti doniesli 1x malu na kojenie ? A kedy ti ju uz nechali na izbe ? A posledne (zatial 🙂 ) otazka - mohla si po porode pit ? Lebo ja som prvu dceru rodila sekciu v Novej nemocnici, anesteziolog ma po porode upozornil, ze mam velmi vela pit a potom ma previezli na izbu, tam som poprosila sestricku, aby mi podala vodu a ta mi povedala,ze v ziadnom pripade nesmiem najblizsich tusim 24 hodin pit. Ze z infuzie budem mat dost tekutin...

helka
10. sep 2008

A este jedna otazka - ako je to s navstevami po sekcii ? Kedze na oddelenie nesmu, tak tie 2-3 dni po sekcii, kym sa nebudem vediet postavit, nemozem mat navstevy, alebo ako ?

lencici
11. sep 2008

Ahoj helka ja som mala sekciu pred 15mesiacmi. A odpoviem ti aspon na tie navstevy. Mna to strasne stvalo lebo tie 2dni som navstevy nemohla prijat...
A este s tym pitim : mne davali pit nesladeny caj ale len malicko.

kevama
11. sep 2008

helka:
cievka sa vybera na o dva dni hned rano,daju ti klystir a uz mozes normalne fungovat,,co sa tyka vstavania z postele, tak zalezi na tebe ako sa budes citit ale vo vseobecnosti ta postavia nasledujuce rano teda den po sekcii..ak si schopna skor mozes kludne poprosit sestricku a vstane s tebou aj vecer pripadne v noci v den sekcie.pit budes moct nesladeny caj este v ten den ale az tak pooobede, to sa robi pre pripad ze by sa nieco skomplikovala(zacala by si nadmerne krvacat alebo by sa stalo nieco ine) a keby potrebovali ta opat uspat tak musis byt bez tekutin..a z infuzii budes mat dost tekutin a ked budes mat sucho v ustach staci poprosit sestricku alebo spolupacientku nech ti namoci vreckovku..malu ti donesu na kojenie este v ten den vacsinou tak do 2 hodin ked uz budes prebrata a ona zohriata..a navstevy no to je problem lebo na sekcnu izbu nie su povolene ale zas ak uprosis nejaku mladu doktorku alebo tvoj manzel tak vecer okolo tej osmej si myslim ze na chvilu pustia...a malicke mozu vidit hned po narodeni tak do hodinky..aj viackrat za den s tym nie je problem.
drz sa a hlavne sa s tym nestresuj, nebude to take strasne uvidis..

helka
11. sep 2008

dakujem za odpovede kocky. Ja som teda zacala stresovat teraz posledne dni riadne, hlavne sa neviem rozhodnut medzi novou a starou nemocnicou... A stresujem hlavne kvoli tomu, ze mam vyskocene dve platnicky, takze ked dlhsie lezim, tak potom mam velke problemy vobec vstat a urobit par krokov aj za "normalnych" okolnosti a nieto este s operacnou ranou na bruchu 😒 Ale nejak to budem musiet zvladnut.

lencici
14. sep 2008

Neboj sa budeš musieť zvládnuť to🙂 mna posstavili na nohy až ráno po 2 dnoch a večer mi už malu dali. Bolelo nebolelo musela som vstať a zobrať ju... 🙂

zuzana355
14. sep 2008

ahojte lencici mas pravdu důležite je pozitívne myslenie a všetko bude OK každá tým musí raz prejsř a potom keď držíš babatko na všetku bolest zabudneš

meusicka
19. okt 2008

ahoj baby..mna by najskor zaujimalo, ako to je s pristupom ku klystiru, holeniu, nastrihu a volbe sposobu porodu. a dalsia vec co by ma zaujimala je, ci sa robia skupinove vizity, kde bude moja malickost vystavena pozornosti celej skupiny ludi? mne pride dost neprijemne aj ked idem k dokimu, citim sa strasne zranitelna a vystavena napospas a tak si neviem predstavit, zeby som bez zabran dovolila ocumovat ma celej skupine ludi.
a este mi napadla taka otazka: pripravuje si niektora z vas porodny plan, resp. akceptuje vobec porodnica a jej personal vas porodny plan? 🙂

dakujem vopred za odpovede 😉

jankapo
20. okt 2008

meusicka, ahoj,
ja by som povedala ze pristup na Rastislavke k tymto veciam je skor rutinny....
klystir davaju, co ja viem, mne ani nestihli, a nikto si kvoli tomu vlasy netrhal.... 😅 inak, som pocula, ze je to prijemnejsie a ulavujucejsie ako si mnohe zenusky myslia...a tiez je celkom fajn, ked nemusis ist hned po porode na wecko tlacit 😉 takto toho by som sa nebala
holenie- co tak poriesit domka? ja som to takto, tak ma neholili..fuuha, inak si to pri tych kontrakciach co som mala vobec neviem predstavit... 😕
nastrihli ma, ja som ani toto neriesila, som drobec,maly bol dost velky, tak som bola rada ze ma nepotrhal ako zabu...kraasne ma zasili, nie je nic ani vidiet ani citit proste uplne ako predtym (mozno aj lepsie 😉 )- referencie Dr. Hancikovska 😵 zahojila som sa paradne, klop klop
velmi nerozumiem co myslis pod pojmom volba sposobu porodu
mne pocas kontrakcii nukali na ulavu snad vsetko (okrem epiduralky, a masaze)
a tiez co su skupinove vizity? noo, bolo take ze primar+ lekari, to hej, ale nemam pocit ze vsetci cumeli TAM...take ze medici to nebolo...ja som tie vizity brala tak ze mne bolo luto tych lekarov ze musia kazdy den kontrolovat tie krvave susule... 😒 a hlavne som potrebovala vediet ci sa to dobre hoji, lebo som mala z toho des ze sa nebude, a sama som si tam pozriet teda vobec netuzila, odvazila som sa asi az o 3 tyzdne... 🤐
porodny plan som nemala, teda, mala som taky ze v hlave, ale len ze co sa asi bude diat, polovicu sme preskocili, manzel tak tak ze dobehol, rodila som tak rychlo ze som ledva vyplnila dotaznik a uz som sa trepala na stol tlacit
personal bol skvely, uzasny, ja som im na tom stole s vyplestenymi ocami povedala ze som total v ich rukach, nech len mi povedia co mam robit a ja budem...tak sa smiali, ze super pristup... 😉 krasne mi vraveli kedy dychat, kedy tlacit, ze vsetko ide fajn, povzbudzovali ma, citila som sa isto, medzi ludmi ktori vedia co robia (na rozdiel odo mna)a fakt mi (nam) chcu dobre....

tiez som si presla fazou tuzby po "prirodzenom" porode a nakoniec so to vooobec neriesila. vsetko mi bolo srdecne jedno, len som chcela odrodit zdrave dietatko...ale chapem co asi prezivas, len sa velmi neupni na porodny plan, ktory nie vzdy vychadza, lebo...cokolvek.

zuzana355
20. okt 2008

ahojte kočky 🙂
jankapo ty si sa tak rospísala že ja nemám slov len tolko že súhlasím vo všetkom ja som tiež bola veeeeeeeeelmi spokojná a fakt na ten půrodný plán by som sa velmi nespoliehala aj tak to vždy dopadne inak ako to človek naplánuje. Držíme silno palce všetkým čakatelkám nech šicko dobre dopadne 😉

meusicka
20. okt 2008

jankapo... dakujem a odpoved, naozaj az nadmieru uspokojiva 😉 mam mindraky z porodu uz teraz, ale viem , ze ked k tomu dojde, tak budem robit vsetko , co bude nutne pre porodenie zdraveho babatka. mala som v umysle ist rodit do Sace, ale na zaklade informacii, ktore som dostala od dievcat, tak mam pocit, ze existuju dve nemocnice v Saci. na internete maju sice peknu reklamu, ale v praxi to vyzera uplne inac.

pod sposobom porodu som myslela, ci je moznost vybrat ako budem rodit, ci na tej posteli, ale polohovatelnej stolicke, ci ako sa to vola. 😝
holenie mi asi poriesi manzel, ved on to zmakne lavou zadnou 😉 ale zastrihu sa bojim strasne 😕

porodny plan si asi urobim a uvidime ako sa budu veci vyvijat. samozrejme mozu nastat take okolnosti, ze moje zelania pojdu bokom a na prvom mieste bude dietatko. ale pokial sa bude dat, tak by som naozaj uvitala, keby som sa tam potom citila ako clovek a nie ako kus masa sluziaci na reprodukciu.

uz som tak na 90% rozhodnuta, ze budem rodit na Rastislavke, tak hadam to zvladneme 🙂

prajem krasny vecer

jankapo
21. okt 2008

meusicka, tam maju polohovatelny porodny stol ci postel ci ako to nazvat...aspon ja matne evidujem, ze to prisposobovali mojim kratkym nozkam 😉 urcite to nebolo poleziacky, panva je nizsie ako zvysok tela
nastrih som netusila kedy urobili, co sa sitia tyka, ja som sa toho STRASNE bala a to teda nepomohlo, lebo som bola tuha a vraj sa to vtedy zle robi...pritom to nebol taky des, opichali mi to, vnutorne nebolo citit, vonkajsie len take pich pich, neprijemne boli tie zrkadla, to hej, ale zas podla mna preto ze som stahovala ritku (od zbytocneho strachu) a vlastne ich este viacej zvierala...a aj to ze som nevedela ako dlho to bude trvat...u mna dost dlho, ale oplatilo sa cakat na taku peknu vysivku... 😵 radsej dlhsie a poctivo ako odbuchana robota...
asi tolko
aj ja som na Sacu (oproti "promo") pocula kadeco...
ako tu uz xkrat mnohe baby pisali, porod je o naladeni sa pozitivne, uvidis, v takom 40tt sa budes na porod tesit ako besna... 😀 mne ked odtiekla voda, straaasne som sa tesila, ze uz je to tu...a aj tak dobre bolo...tak neboj, aj ked ono to k tomu patri....
drzkajte sa, pekne donoste do 38tt a potom sup do porodnice si po zdrave babo 🙂

stalida
21. okt 2008

ahoj, ja som na rastislavke rodila pred 4 tyzdnami a nemozem sa na nic stazovat.Poradne pred tym mi pripadali strasne a ponizujuce, pretoze v ambulancii bolo niekedy x-ludi a ty si tam na koze s rozcapenymi nohami, ale nastastie ma po porode hnev na tieto poniozenia presiel. Tiez som uvazovala nad Sacou, ale nakoniec som rada ze som rodila na rastislavke.
Mala som aj nadstandard, ale meusicka, ak ho chces aj ty, je najvyssi cas si ho zarezervovat.
Vsetko ostatne tu pekne opisala jankapo, nastrihovania sa neboj, absolutne to nie je citit, oni ti tam pri kontrakcii pichnu injekcii na znecitlivenia, tajkze kvoli kontrakcii necitis ani ten vpich. Ja som sa najviac bala klystiru, ale mozem ti povedat absolutnew som ho necitila, je sice pravda, ze asi pilovica vovy vytiekla na postel a ja som to sestricke nepovedala, ale bolo to v pohode.
Mne na uvolnenie nukali aj fit-loptu, len kym mi stihla sestricka na nu doniest deku, tak ja som uz skoro musela bezat na porodny stol 🙂 🙂
tak drzim prsty vsetkym cakatelkam 😉
a este ...na novorodeneckom je ozaj par super sestier,(cest vynimkam), ktore aj pekne poradia s kojenim 🙂

luci79
21. okt 2008

ahojte holky, ja chodim do Sace na poradnu, som tam spokojna s lekarmi aj s pristupom... Ale neviete mi niektora povedat ak by som sa teraz rozhodla pre Rastislavku, je mozne rodit tam? Ja vobec neviem ako to chodi. A co Vas citam je tam starostlivost tiez na urovni....

jarka70
22. okt 2008

luci urcite ta nevyhodia dnes mozes rodit v nemocnici v ktorej chces je to tvoje rozhodnutie.

zuzu10
23. okt 2008

Ahoj Stalida na rastislavke si si rezervovala izbu na termin ako ti ppovedal dok. alebo ako ? Ja som prve babo rodila dva dni pred terminom . Na internete som nasla vraj tam je aj ciastocny nadstandart . Ako sis si to vybavila ty .

stalida
23. okt 2008

Jahoj zuzu, ja som tam telefonovala, ked som bola asi v 5 mesiaci. Udala som uplne prvy termin, co som mala(17.9)-to bol termin podla pohybov, normalne som mala podla menstruacie TP az 29.9.. To mi poradila sestricka, ked som tam telefonovala na odd. sestonedelia(cislo som si nasla na nete). Nastastie ked som tam prisla rodit, tak akurat v ten den sa nadstandard uvolnil a prva v poradi som bola ja, tak som ho dostala.
O ciastocnom nadstandarte som nepocula, ale je to mozne.

zuzu10
23. okt 2008

JA som mala termin podla menštr. 26.1. a rodila som 24.1. tak kôli tomu neviem na kedy mam rezervovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre